Popüler Konu Klomen ve Gonaphene İle Hamişliğe Uğraşanlar veya Hamişler

cnm üzme kendini rabbim elbet bizimde yüzümüzü güldürecek. oturduğun yerde yok mu iyi doktorlar başka ile gitmek gerekiyor demişsin. aslında doktorda bahane rabbim istesin yeterki vakti geldiğğinde verecek elbet bir şeyde buna bahane olacak.
benimde canım sıkkın dün arkadaş geldi benden küçük evlendiği ayın ertesi hamile kaldı şimdi 2,5 yaşında kızı var maşallah. benim 2 düşük yaptığımıda biliyor bana ikinci çocuğu düşünmemin zamanı geldi mi diye soruyor. allahım hayırlı evlatlar versinde onun yanında içlendim biraz. biz ilkini bulamadık o bana ikinciyi yapıp yapmamayı bana soruyor.

işte böylelerine gıcık oluyorum ben...öyle söylemesi yanlış

kıyamam sana...malesef anlayış derin incelik nadir görülüyor toplulumuzda...üüzülmeyeyim diyorum ama elimde değil...evet malesef şark görevi için doğudayım..özel hastene yok..sadece bir devlet hastanesi ve kadın doğumda 2 doktor..birisinin bişeyden anladğı yok zaten kimse gitmiyor doğru dürüst..digerine gidiyorum ben...istanbul cerrahpaşadan gelmiş iyi bir doktor ama tedavi ye gerek yok diyip gönderiyor beni..benim yaşım ileri..son şansım bu yıllar aslında...aşılama için ise burda imkan yok ...yok yok yok..anlayacağın gülüm...durum vahim..

için rahat değilse aşılama için olmasada başka bir doktorun fikrini almak için diğer ile git. en azından bir fikrin olur. bende hamile kalamıyorum diye başka doktora gittim fikrini aldım. ama benim doktorumdan farklı bişi söylemedi. benimde senin gibi olmaması için neden yok olmuyor. bu ay bakalım aşılamam sonuç verecek mi...
işte böylelerine gıcık oluyorum ben...öyle söylemesi yanlış
belki kötü niyetli değil ama bir şey söylerken karşıdakininde durumunu düşünmek lazım. insanlar düşünmeden konuşuyor zaten hassasız iyice moralimiz bozuluyor.

günde 3 klomen içen arkadaşlar sabah öğlen ve akşam tok karnına mı alıyorsunuz ilaçlarınızı ???

evet canım sabah öğlen akşam tok karnına içiyorum.birde hep aynı saatte içmeye özen gösteriyorum
sabah:10.30
öğlen:15.30
akşam:20.30
5 saat arayla içiyorum.doktorum söylemedi bunu ben kendim öyle yapıyorum

oyy canım ya kıyamam ben sana ne hain doktormuş o öyle nerden anlamış bakalım hamile olabileceğini nasıl ümit verir sana ama üzülme ve asla belirtilere de takılıp bu ay hamileyim deme kendi kendine de bu vücudumuz öyle sinsi ki bize oyunlar oynuyo hamile gibi belirtiler hissediyoruz sonra pat diye regl oluyoruz daha yolun başındasın sanırım kendini bunlara alıştır canım ve birdaha benim tavsiyem asla günün geçmeden ümitlenme ve herhangi bir test yapma en kısa zamanda toparlanmaya bak yeni ay yeni umutlar ..

evet günüm 1gün geçmişti geçerse gel demişti o kadar hevesli deildim işte ama doktorun lafından sonra kötü oldum geldim uyudum uyandım kendime geldim biraz biras benle evlenen arkadas hamileymiş bana msj atmış sende bişe varmı die insanlar ne düşüncesiz benden 1yıl önce mezun oldu üniversiteden hala iş bulamadı ben 3 yıldır çalısıyorum bi gün onu veya başkasını kıracak bi cümle sölemedim sölememde belki aklına bişe gelir üzülür die düşünürüm o da ballandıra ballandıra hamileliğini anlatmış yaa insanlar çok garip:KK43:

evet canım ben 1 sene korunmadım ve olmadı tabıkıde o 1 sene ıcınde her ay yanımızdakı saglık ocagına gıderdım adetım hep 3 4 gun gecıkırdı ama sonuc negatıfftı ve dua ede ede gıderdım eve gelır aglardım :KK43:
sonunda 1 sende oldu ve doktor bana hormon testınde yumurta zayıflıgmı gordu hemen serophene verdı ve kullandım ve cok gusel 22 cm bır yumurtam olusmus ve catlamak uzereymıs bu ay bunalrı duydum ve cok umıtlıyım kafam takmamaya calısıorum aklımı baska seylerle ugrastırıorum ama nede olsa hamılemıyım demedende gecemıorum:KK1:anlıcan takma dmek kolay ama takmamayı nasıl becerıcez buna cozum bulmamız lasım sakın uzulme bak sakın
bakalım ben suan bekleme asamasındayım ıns hamıle kalbılırım

inşallah canım Allah isteyen herkese dileğini versin bende adet olduktan sonra tekrar gidecem klomene devam olmazsa 2 ayda daha.kendimi ttoplamaya çalısıorum işte:KK43:

yok canımmm ben hamıle falan degılım ayy allah solettı sana :) beklemedeyım suan forumda gordum bunu sızınle paylasmak ıstedım ama adetıme 3 4 gun kala bu testı denıcem bakalım ay canım ya :) keske olsam

kopyaladığın mesajda öyle yazıyodu da ondan şeyettim :KK1: pardon canım ama inşallah allah söyletmiştir kısss

hiç kimse beni teselli edecek tek kelime yazmamış...:KK43: hoş..sizde haklısınız..kelin ilacı olsa misali dimi....napıcaz kızlar ya..:KK50:
sevdecimm canım ben nasıl olduysa mesajını görememişim arkadaşım ben de bugün çok kötüyüm eşimin de işleri vardı hep dışardaydı bugün kendimle başbaşa kaldım sonra noldu kurdum kurdum ve az önce dayanamayıp ağladım kaybettiğim bebeğim geldi aklıma yaşasaydı 5 aylık hamile olacaktım göbeğim olacaktı.hoş hamile değilim ve yine de önümde kocaman bir göbeğim oldu artık aldığım ilaçlardan yediğim o kilo kilo incirlerden çok kötüyüm nasıl geldi anlamadım kendimi bir anda ağlarken buldum sonra sustum sanki rabbime isyan ediyormuşum gibime geldi.afam o kadar karışık ki doktoruma artık güvenemiyorum eşim de başka doktora gidelim diyor.bidahaki ay ne yapıcam ben bilmiyorum arkadaşım.napıcaz inan bilmiyorum ...

canım..evet takip ediyorum seni her ay..gelişmelerini biliyorum..tsh de normale dönüyor demiştin..sevinmiştim..biliyorum sabırsısız..banada doktor bekle tedaviye gerek yok diyor ben içimden acaba aşılama mı yapsak diye düşünüyorum..bence bu ay da 2 klomenle devam et derim ben...yok olmadı öbür aya 3 e cıkarırsın..olur ya bide 3 cok fazla gelir sıkıntı olur..bu yumurtaların ne zaman ne reaksiyon göstereceği belli olmuyor..benim hatırlarmısın bilmem 2. klomen ayımda daha 10.günde 28 mm ye cıkmıştı..lüzumsuz şekilde büyümüşte...sen 2 yle devam et bence..ben bu ay büyüyeceğini düşünüyorum...
bende bu ay doktora gitmeden günde bir doz la devam edeyim diyorum...doktora kalsa tedavi yok diyor...ama bende senin gibi ck endişeliyim..

senin durumun daha da zor doktor olmayışı kısıtlı imkanlara sahip oluşun çok zor bir durum aşılamayı dur bakalım hem maddi hem manevi külfet o gerçekten sorun yok diyolarsa yoktur heralde ama iç klomen bence ne olabilir ki günde 1 klomen iç 5 gün boyunca adetinin 4. gününde iç sen 28. günde bir oluyodun sanırım bakalım ne olacak?? ben de seni dinlicem sanırım 2 içicem ama yine gelişmezse öbür ay 3 klomen içicem rahim duvarı iyice incelicek estrofem de içicem gerçi ama sevde kendimi kilodan hareket edemeyen tombul bir kadın gibi hissediyorum boyum da zaten 1.55 kilomda artık 60 :KK43:

için rahat değilse aşılama için olmasada başka bir doktorun fikrini almak için diğer ile git. en azından bir fikrin olur. bende hamile kalamıyorum diye başka doktora gittim fikrini aldım. ama benim doktorumdan farklı bişi söylemedi. benimde senin gibi olmaması için neden yok olmuyor. bu ay bakalım aşılamam sonuç verecek mi...

belki kötü niyetli değil ama bir şey söylerken karşıdakininde durumunu düşünmek lazım. insanlar düşünmeden konuşuyor zaten hassasız iyice moralimiz bozuluyor.

aslında haklısın bazen başka doktorların fikrini almak da güzel birşey hem için daha da rahatlamış oluyor.ben de bu doktorumla sanki son demlerimi yaşıyor gibiyim 1-2 ay daha olmadı başka doktora gidicem.

evet canım sabah öğlen akşam tok karnına içiyorum.birde hep aynı saatte içmeye özen gösteriyorum
sabah:10.30
öğlen:15.30
akşam:20.30
5 saat arayla içiyorum.doktorum söylemedi bunu ben kendim öyle yapıyorum

teşekkür ederim canım sen direk 3 klomenle mi başladın kaç mm lik yumurtaların oluşmuştu?

evet günüm 1gün geçmişti geçerse gel demişti o kadar hevesli deildim işte ama doktorun lafından sonra kötü oldum geldim uyudum uyandım kendime geldim biraz biras benle evlenen arkadas hamileymiş bana msj atmış sende bişe varmı die insanlar ne düşüncesiz benden 1yıl önce mezun oldu üniversiteden hala iş bulamadı ben 3 yıldır çalısıyorum bi gün onu veya başkasını kıracak bi cümle sölemedim sölememde belki aklına bişe gelir üzülür die düşünürüm o da ballandıra ballandıra hamileliğini anlatmış yaa insanlar çok garip:KK43:
biz gebe kalırsak asla böyle şeyler yapmayız çünkü acısını en çok bizler çekiyoruz başkasına artık asla sormuyorum bebek yok mu diye..

mrblar kızlar sızlere bısey sormak sıtıyroum. bugun adetimin 13,.gunundeyım ve 2 aydır klomen kullanıyroum 3 gun once doktora gıttıgımde doktor 3 adet yumurtam oldugunu 19mm 23 mm 20 mm oldugunu soledı yanı bu ay cok yuksekmıs hamıle kalmamm inşallaah:)) ama sorum şukı adetımın 13.gunu olmasına ragmen yanı dun dgl ertesı gnu ilişkiye gırdık ve ertesı günu yanı dun ve bugun sulu bı kan geldı ılk basta koyuydu sonra su gıbı ara ara kan gelıyo bu şimdi neyın ne si oldum..aranızda benım gıbı olan varmı ?ne yapcam bılmıyroum yumurtamı catladı dıye dusunmekten kendımıde alamıyroum cunku kan gelmeden once adet agrısı gıbı bel ve kasıkta agrım oldu lutfen bana yardımcı olurmusun guzell anne adaylarııı:)

canlarım benim . üzmeyin kendinizi kızlar ya . okurken bende çok üzüldüm . allahım ne kadar meşakkatli bir yol bu allah hepimize sabır versin . sevdecim klomeni doktor kontrolsüz kullanma bence canım kist falan olur anlamazsın sonra bide onla ugraş dur incire yüklen bence onun içerigiyle klomen aynı biliyorsun hiç olmassa dogal bi arkadaşımda uzun süre klomen kullanmış ve sırtında kist çıkmış genel cerrahi klomenden demiş şimdi kisti alacaklar patoloji falan allah korusun bende 8 ay kullandım korkmadım degil bide benim gögüslerde fibro kist var . ecelf canım yumurta gelişmedigini yazmışsın bende klomene ilk başladıgımda yumurta gelişiyordu sonra gelişmemege başladı hoş fhs de yüksek bende ama . canım bence aşolamayı düşün ben bir kere gonalf f kullanmıştım belki hatırlarsın . gerçi yumoş oluşmadı ya neyse . demek istedigim klomen kullanırken gözde hassasiyet falan oluşuyordu igne kullanırken rakatsızlıkları hissetmedi sanırın yan etkiside az imkanın varsa bence igneyle tedavi dene canım. bana gelince canlar geçen sefer 25. gün kendiliginden gelen reglim(sanırım gonal f in etkisi devam ediyordu) bu ay 30. gün oldu gelmedi pregestona başladım 5 gün yine yok 57. gün dr. gittim pregeston yetmemiş dedi şimdi 10 gün içecegim gelirse 2. günü hormon testi fhs nin düşük oladugu bi ayı yakalayıp inşallah son bi igne deneyecegiz bende durumlar bu sık yazamasamda takipteyim haha sevo takipte off amma uzun yazmışım hepinizi öptüüm.

mrblar kızlar sızlere bısey sormak sıtıyroum. bugun adetimin 13,.gunundeyım ve 2 aydır klomen kullanıyroum 3 gun once doktora gıttıgımde doktor 3 adet yumurtam oldugunu 19mm 23 mm 20 mm oldugunu soledı yanı bu ay cok yuksekmıs hamıle kalmamm inşallaah:)) ama sorum şukı adetımın 13.gunu olmasına ragmen yanı dun dgl ertesı gnu ilişkiye gırdık ve ertesı günu yanı dun ve bugun sulu bı kan geldı ılk basta koyuydu sonra su gıbı ara ara kan gelıyo bu şimdi neyın ne si oldum..aranızda benım gıbı olan varmı ?ne yapcam bılmıyroum yumurtamı catladı dıye dusunmekten kendımıde alamıyroum cunku kan gelmeden once adet agrısı gıbı bel ve kasıkta agrım oldu lutfen bana yardımcı olurmusun guzell anne adaylarııı:)

vayyy canına yaaa bizim o kadar çabalayıp göremediğimiz çift çizgiyi iffet bile bi kerede gördü :KK1::KK1::KK1::KK37::KK37:

cnm üzme kendini rabbim elbet bizimde yüzümüzü güldürecek. oturduğun yerde yok mu iyi doktorlar başka ile gitmek gerekiyor demişsin. aslında doktorda bahane rabbim istesin yeterki vakti geldiğğinde verecek elbet bir şeyde buna bahane olacak.
benimde canım sıkkın dün arkadaş geldi benden küçük evlendiği ayın ertesi hamile kaldı şimdi 2,5 yaşında kızı var maşallah. benim 2 düşük yaptığımıda biliyor bana ikinci çocuğu düşünmemin zamanı geldi mi diye soruyor. allahım hayırlı evlatlar versinde onun yanında içlendim biraz. biz ilkini bulamadık o bana ikinciyi yapıp yapmamayı bana soruyor.

bencede canım insallah rabbim bizimde yüzümüzü güldürecek bizim bu hastalık bizi antisosyalliğe yönlendirio ama çokta ii oluo kimseyle görüşmediğim konuşmadıgım zaman çok iiyim yoksa beni sokacak bi laflar illa oluo batıo yaa çocukla ilgili herşey sen bide benim kayınvalidemi gör ben çocuk istiom cocuk dio demioki düşünmüoki nie olmuo aramıcam bende elimden geldiğince çünkü bütün motivasyonum moralim kayboluo kendimi çok kötü hissediyorum Allahtan farklı şehirlerdeyiz yoksa kafayı yerdim çocuk baskısından.komşunun biride geçenlerde dio hani cocuk nie yapmıon vakit yok dedim dio ne var bi kere yapcan olcak zor bişemi içimden dedim sen onu bide bana sor pinokyo gibi oldum insanlara yok istemiom, yok zaman yok, yok yeniyiz 1 yıllık evliyiz die die burnum uzucak:):):KK14::KK14:

Yumurtan çatlamış canım. Benimde aynen öyle oluyor

bencede canım insallah rabbim bizimde yüzümüzü güldürecek bizim bu hastalık bizi antisosyalliğe yönlendirio ama çokta ii oluo kimseyle görüşmediğim konuşmadıgım zaman çok iiyim yoksa beni sokacak bi laflar illa oluo batıo yaa çocukla ilgili herşey sen bide benim kayınvalidemi gör ben çocuk istiom cocuk dio demioki düşünmüoki nie olmuo aramıcam bende elimden geldiğince çünkü bütün motivasyonum moralim kayboluo kendimi çok kötü hissediyorum Allahtan farklı şehirlerdeyiz yoksa kafayı yerdim çocuk baskısından.komşunun biride geçenlerde dio hani cocuk nie yapmıon vakit yok dedim dio ne var bi kere yapcan olcak zor bişemi içimden dedim sen onu bide bana sor pinokyo gibi oldum insanlara yok istemiom, yok zaman yok, yok yeniyiz 1 yıllık evliyiz die die burnum uzucak:):):KK14::KK14:

benım kayınvalıdem benı cok ıyı anlıyor aynı annem gıbı mısafırlıge gıttgımızde cocuk dedılermı napıcak o daha kendı cocuk daha zamanı var der kapatır konuyu benı uzmelerıne ızın vermes canm kayınvalıdem benım

kızlar balla çörek otu neye ii gelio nasıl yenio, incir suyunu günde kaç kere içiosunuz bide havuc diyenler duydum o neye ii gelio bende ilaçlara takviye yapmayı düşünüyorum incir mucize bencede gercekten günde ii defa 2 ay içtim o zman eşim yanımda yoktu malesef 2 ay sonrafarklı 2 dktra gittim pko yok dediler benim prolaktin yüksek çıkıo ilaçla düşüo acaba ona görede bi bitki var mı? ne çok soru sordum bu kadar yeter:KK1::KK1:1

bende olmuor ama öle seyelr benımkı catlamıyormu kı :KK43:
tam catlama gunlerımdeyım su sıralar ama sık karnım agrılar gırıo kasıklarım agrıor sadece :KK43:

Herkeste olması şart değilmiş. Bende de aynı akıntılar oluyordu. Doktoruma sordum. Herşey normal dedi. Hatta bunun güzel bir şey olduğunu yumurtanın çatlama zamanını kendin tespit edebilirsin dedi. Ama bunun olmaması da yumurtanın çatlamadığı anlamına gelmez. Kişiden kişiye değişirmiş.

benım kayınvalıdem benı cok ıyı anlıyor aynı annem gıbı mısafırlıge gıttgımızde cocuk dedılermı napıcak o daha kendı cocuk daha zamanı var der kapatır konuyu benı uzmelerıne ızın vermes canm kayınvalıdem benım

bilse belki benimkide sölemez bilmiyorum ama suan her telf açtıgımda çocuk muhabbeti yapıoruz bi tek benim annem bilio tedaviyi her kafadan ses çıkar die sölemiom kismelere:KK1::KK1::KK1:

benim kayınvalidemlerden yana sorunum yok şükür. çünkü onun ve kendi annemin ilk çocuğu geç olmuş o yüzden nedemek olduğunu biliyorlar. benimde onlar gibi geç olacak ama onlar 1 sene beklemişler ben 2. senemdeyim. benim önceden 2 düşüğüm olduğu ve onlarıda çevrem duyduğu için biliyorlar bebek için uğraştığımızı ve gören soruyor bunaldım ama yapacak birşey yok. inş. rabbm hepimize en kısa zamanda hayırlı sağlıklı evlatlar nasip eder...

canım kimi kadınlarda olur ben duymuştum yumurtan çatladığı zaman hafif kanama olabiliyormuş sende de maşallah 3 tane güsel yumurta varmış sen kan geldi diye korkup sakın çalışmalara ara verme çatladığına göre 36 saat içinde koymak lazım bebişi göbişe :KK70:

canlarım benim . üzmeyin kendinizi kızlar ya . okurken bende çok üzüldüm . allahım ne kadar meşakkatli bir yol bu allah hepimize sabır versin . sevdecim klomeni doktor kontrolsüz kullanma bence canım kist falan olur anlamazsın sonra bide onla ugraş dur incire yüklen bence onun içerigiyle klomen aynı biliyorsun hiç olmassa dogal bi arkadaşımda uzun süre klomen kullanmış ve sırtında kist çıkmış genel cerrahi klomenden demiş şimdi kisti alacaklar patoloji falan allah korusun bende 8 ay kullandım korkmadım degil bide benim gögüslerde fibro kist var . ecelf canım yumurta gelişmedigini yazmışsın bende klomene ilk başladıgımda yumurta gelişiyordu sonra gelişmemege başladı hoş fhs de yüksek bende ama . canım bence aşolamayı düşün ben bir kere gonalf f kullanmıştım belki hatırlarsın . gerçi yumoş oluşmadı ya neyse . demek istedigim klomen kullanırken gözde hassasiyet falan oluşuyordu igne kullanırken rakatsızlıkları hissetmedi sanırın yan etkiside az imkanın varsa bence igneyle tedavi dene canım. bana gelince canlar geçen sefer 25. gün kendiliginden gelen reglim(sanırım gonal f in etkisi devam ediyordu) bu ay 30. gün oldu gelmedi pregestona başladım 5 gün yine yok 57. gün dr. gittim pregeston yetmemiş dedi şimdi 10 gün içecegim gelirse 2. günü hormon testi fhs nin düşük oladugu bi ayı yakalayıp inşallah son bi igne deneyecegiz bende durumlar bu sık yazamasamda takipteyim haha sevo takipte off amma uzun yazmışım hepinizi öptüüm.

sevocum seni görmek ne güzel valla artık bi sevdeyle kaldık eskilerden demos da giriyor arada umutlum hele unuttu bisi hiç uğramıyor özledik onuda.
valla ben de sevde ye klomen kullan dedim ama takibe de git dedim sadece doktor gerek yok sorunun yok diyomuş ya o yüzden yine takip yaptırcak yani ama günde 1 klomen içebilir tabi yine kendi tercihi.kürleri de dene diyorum ben ona ama bilmiyorum ki madem sorun yok neden olmuyor dimi ama belli ki bişey var da uğraştırıyor o hep yumoşlarının geliştiğini söylüyor ama hamilelik olmuyor çatlamada mı problem var yada döllenmede mi bilemiyorum artık doktor olduk inan kendi derdimi unutup onun nesi var acaba diye kafa yoruyorum üzülüyorum kader arkadaşı olduk aynı zamanda da kaybettiğimiz için bebişlerimizi:KK43:
ben de henüz sadece 3 ay klomenle tedavi gördüm iki ay üst üste sonuncusu da düşükten 2 ay sonra.yani daha denemek istiyorum bu ay 2 tane içerim yine incir kürüyle beraber öbür ay olmazsa 3 e çıkartalım dicem doktoruma.ve yediğim incirin haddi hesabı yok bu ay sevo ya şiştim 60 kilo oldum çok da düzenli yapmıştım ama tek başına işe yaramadı işte hiç gelişen yumurta yok.bu ayki ilk kontrolümde önce var dedi 15 mm 3 gün sonra gittik göremedi yumurtayı belki döllenme oldu dedi ama çatlamış olsa görürdüm dedi sonra da net görememişim sanırım o yumurta değilmiş dedi.ben 12. günümde gitmiştim o gördüğü şey yumoş olsa 13. günümde ilişki oldu o gün döllenme şansı çok az büyüse büyüse 17 mm olurdu:) ama Allahın işi bu incir çok kuvvetli geldiyse birden de büyümüş olabilir çatladıktan sonra yumoş yavaş yavaş söndüğü için doktor görememiş olabilir.ay hayal dünyası işte cnm ya dün baya bi bunalımdaydım ama bugün iyiyim artık beklicez ve görücez inşallah..

vayyy canına yaaa bizim o kadar çabalayıp göremediğimiz çift çizgiyi iffet bile bi kerede gördü :KK1::KK1::KK1::KK37::KK37:

hep de öyle olur zaten.bizim burda da nişanlıyken birlikte olmuşlar kız hemen hamile kalmış kışın ortasında düğün yapmışlar bebek de 7 aylık doğmuşmuş hep de öyle olur zaten :KK70::KK70::KK70: yalan kocaman bir yalan yemişsiniz işte o haltı :KK70:
iffet kadar şanslı olabilsek keşke :KK70: hem de ayakta bir pozisyonda araba camında :KK70: biz ayakları tavana dikiyoruz yine de olmuyo.vay anasını bee :KK53:

Son düzenleme:
X