Popüler Konu Klomen ve Gonaphene İle Hamişliğe Uğraşanlar veya Hamişler

slm kızlar yeni doktordan geldim baktı ultrasonla hamile gibisin dedi ama tem belli olmuo kan testi yaptır dedi nasıl heyecanlanıp umutlandıgımı en ii siz bilirsiniz.SONUÇ: kan testi 0.01 bütün umutlarım heyecanım suya düstü inek içti yandı bitti kül oldu:KK14::KK14::KK14::KK14::KK14::KK14:sıkmamaya calısıyorum takmamaya calısıyorum ama basım ağrıdı o ümidi vermese böle olmazdım:KK14::KK14::KK14::KK14:

sole forumlara baktım bende merak ettım bazıları adetıne 4 gun kala kanda cıkıor bazılarıda adetın gectıkten 2 3 gun sonra kesın cıkıormus canm idrarda 15 gun kanda 7 gun dıe bılıodum bende ama yaptıranlar adete 4 gun kalada sonuc alan varmıs cnm

canım bebeğin yerleşme zamanına göre değişir düzenli adet görüyorsan 30 günde bir yada 28 günde bir adetine 2 gün kala deneyebilirsin hormonun yükselmesine bağlı olarak silik bile olsa görebilirsin zaten eğer bebek varsa.

slm kızlar yeni doktordan geldim baktı ultrasonla hamile gibisin dedi ama tem belli olmuo kan testi yaptır dedi nasıl heyecanlanıp umutlandıgımı en ii siz bilirsiniz.SONUÇ: kan testi 0.01 bütün umutlarım heyecanım suya düstü inek içti yandı bitti kül oldu:KK14::KK14::KK14::KK14::KK14::KK14:sıkmamaya calısıyorum takmamaya calısıyorum ama basım ağrıdı o ümidi vermese böle olmazdım:KK14::KK14::KK14::KK14:

doktorun hamıle gıbısın keske demeseydı :KK43: evet umutlanmak ve sonucu cok kotu oluor kendımden bılırım hıc takma canım bızlerde alıcaz kucagımıza bebegımızı uzulme sakın :KK43: kafan agrıosa gıt gusel bır dus al ve yatagına uzan uyku zıyafetı cek kalktıgında bırseyın kalmaz ıns.

canım bebeğin yerleşme zamanına göre değişir düzenli adet görüyorsan 30 günde bir yada 28 günde bir adetine 2 gün kala deneyebilirsin hormonun yükselmesine bağlı olarak silik bile olsa görebilirsin zaten eğer bebek varsa.

aslında benım kafama takılan ney bılıormusun bu dokttorum özel gunler dıye lıste yapıp verdı ve hep aralarda 1 gun eksın perşembe özel gun cumartesı özel gun dıye sıralamıs pekı persembede olsa cumada olsa ne olck kkıı bı sorun olurmukı :KK43:?

oyy canım ya kıyamam ben sana ne hain doktormuş o öyle nerden anlamış bakalım hamile olabileceğini nasıl ümit verir sana ama üzülme ve asla belirtilere de takılıp bu ay hamileyim deme kendi kendine de bu vücudumuz öyle sinsi ki bize oyunlar oynuyo hamile gibi belirtiler hissediyoruz sonra pat diye regl oluyoruz daha yolun başındasın sanırım kendini bunlara alıştır canım ve birdaha benim tavsiyem asla günün geçmeden ümitlenme ve herhangi bir test yapma en kısa zamanda toparlanmaya bak yeni ay yeni umutlar ..

benim bir sürü yumurtam oluyordu doktorum da süper diyordu ama iki kere klomen ve iğne sonuç gene yok...galiba yumurtayla buluşmuyor spermeler sanki yada dölennemiyor

doktorun hamıle gıbısın keske demeseydı :KK43: evet umutlanmak ve sonucu cok kotu oluor kendımden bılırım hıc takma canım bızlerde alıcaz kucagımıza bebegımızı uzulme sakın :KK43: kafan agrıosa gıt gusel bır dus al ve yatagına uzan uyku zıyafetı cek kalktıgında bırseyın kalmaz ıns.

evet cnm ya öle demese kendimi herşeye hazırlamıştım sonucu alana kdr bi saat içinde ne hayaller kurdum:KK43:ilk aydı klomende artık önümüzdeki aya bakcam daha önce glukofenle denedik olmamıştı.aynen öle yapcam en iisi uyumak:KK1::KK1::KK54::KK54::KK54:hepimize dua ediyorum rabbim boynumuzu bükük koymasın:KK37:

evet cnm ya öle demese kendimi herşeye hazırlamıştım sonucu alana kdr bi saat içinde ne hayaller kurdum:KK43:ilk aydı klomende artık önümüzdeki aya bakcam daha önce glukofenle denedik olmamıştı.aynen öle yapcam en iisi uyumak:KK1::KK1::KK54::KK54::KK54:hepimize dua ediyorum rabbim boynumuzu bükük koymasın:KK37:

evet canım ben 1 sene korunmadım ve olmadı tabıkıde o 1 sene ıcınde her ay yanımızdakı saglık ocagına gıderdım adetım hep 3 4 gun gecıkırdı ama sonuc negatıfftı ve dua ede ede gıderdım eve gelır aglardım :KK43:
sonunda 1 sende oldu ve doktor bana hormon testınde yumurta zayıflıgmı gordu hemen serophene verdı ve kullandım ve cok gusel 22 cm bır yumurtam olusmus ve catlamak uzereymıs bu ay bunalrı duydum ve cok umıtlıyım kafam takmamaya calısıorum aklımı baska seylerle ugrastırıorum ama nede olsa hamılemıyım demedende gecemıorum:KK1:anlıcan takma dmek kolay ama takmamayı nasıl becerıcez buna cozum bulmamız lasım sakın uzulme bak sakın
bakalım ben suan bekleme asamasındayım ıns hamıle kalbılırım

aslında benım kafama takılan ney bılıormusun bu dokttorum özel gunler dıye lıste yapıp verdı ve hep aralarda 1 gun eksın perşembe özel gun cumartesı özel gun dıye sıralamıs pekı persembede olsa cumada olsa ne olck kkıı bı sorun olurmukı :KK43:?

hayır neden olsun canım eğer eşinin sperm kalitesinde bir problem yoksa her gün de ilişki de bulunulabilir ben doktoruma sormuştum gün aşırı mı yoksa her gün mü diye o da her gün olursa sadece sperm sayısı fazla olmaz ama bize sayısından çok hareketli sperm lazım o yüzden sorun olmaz demişti.
yani 2 günde bir yaparsan daha çok sperm birikir ama her gün yaparsan çok birikmediği için az olur spermler ama hareketliliğini etkilemezmiş.

hayır neden olsun canım eğer eşinin sperm kalitesinde bir problem yoksa her gün de ilişki de bulunulabilir ben doktoruma sormuştum gün aşırı mı yoksa her gün mü diye o da her gün olursa sadece sperm sayısı fazla olmaz ama bize sayısından çok hareketli sperm lazım o yüzden sorun olmaz demişti.
yani 2 günde bir yaparsan daha çok sperm birikir ama her gün yaparsan çok birikmediği için az olur spermler ama hareketliliğini etkilemezmiş.

hımm sımdı ıcım cok rahatladı walla :) ayy cok tesekur ederım cunku kendımıze engel olamıoduk artık:KK1::KK1::KK1:
sadece bebek ıcın degıl planlı tarıh gıbı dusunmeden kendı ıstedgımız ıcın yapıorduk ondan dedım eyvah doktorun verdıgı lısteye uymadık dıye :KK1:
ay utandım:KK69:

Son düzenleme:
günde 3 klomen içen arkadaşlar sabah öğlen ve akşam tok karnına mı alıyorsunuz ilaçlarınızı ???

Idrarda goz tahmini!!!!
Bacilar bende dahil olmak üzere ( hamileyim cok sukur artik düsünemem ama ) burdaki cogu bayanin adetten önce merak ettigi sey acaba bu ay hamilemiyim sorusu
Ben bunu esimin halasindan duydum yüzde yüz diyor bu göz testi yani. Sabah ilk idrarinizi cam bardaga yapiyosunuz günes gelebilecek yere pencerenin önüne koyuyosunuz öyle aman aman bi günes olmasina gerek yok canlarim sonra iki üc saat bekliyosunuz ve bardagi tam doldurursaniz daha iyi gözlem yaparsiniz bardagin yan tarafindan bir metre kadar uzakligindan bakiyosunuz eger idrarin yukariya dogru bir bulut seklinde bisey olustuysa bardagin üst tarafina yani evet hamilesiniz fakat bu bulut bardagin dibine cökmüsse kismet öbür aya alin size ucuz bir hamilelik testi ve yüzde yüz bende uyguladi ve evet hamileydim adetime üc dört gün vardi sonra cogu kiside uygulamis deneyin ve yazin sizde dogruluycakmisiniz bakalim denemesi bedava :) öpüyorum sizi

ben sacma buldum ama nebleyım sızlerın goruslerını nedır?

hımm sımdı ıcım cok rahatladı walla :) ayy cok tesekur ederım cunku kendımıze engel olamıoduk artık:KK1::KK1::KK1:
sadece bebek ıcın degıl planlı tarıh gıbı dusunmeden kendı ıstedgımız ıcın yapıorduk ondan dedım eyvah doktorun verdıgı lısteye uymadık dıye :KK1:
ay utandım:KK69:

heyecanınız hiç bitmesin inşallah canım sen en güzelini yapıyosun eşini de kendini de strese sokma siz aşkınızı yaşayın doğala bırakın ben inanıyorum ki en kısa zamanda allah mutluluğunuza bir meyve katacaktır utanıcak da bişey yok bizler artık stresten doğru düzgün sevişemiyoruz bile çok zor bi durum heyecanımız kalmadı bu bebek fikri mahvetti bizi benim eşim de ilk defa bu ay psikolojim bozuldu dedi o yüzden üstüne gidemiyorum.açıkçası bazen de saçma geliyor sırf bebek olsun diye beraber olmak istemiyorsam zorlamıyorum kendimi:)

Idrarda goz tahmini!!!!
Bacilar bende dahil olmak üzere ( hamileyim cok sukur artik düsünemem ama ) burdaki cogu bayanin adetten önce merak ettigi sey acaba bu ay hamilemiyim sorusu
Ben bunu esimin halasindan duydum yüzde yüz diyor bu göz testi yani. Sabah ilk idrarinizi cam bardaga yapiyosunuz günes gelebilecek yere pencerenin önüne koyuyosunuz öyle aman aman bi günes olmasina gerek yok canlarim sonra iki üc saat bekliyosunuz ve bardagi tam doldurursaniz daha iyi gözlem yaparsiniz bardagin yan tarafindan bir metre kadar uzakligindan bakiyosunuz eger idrarin yukariya dogru bir bulut seklinde bisey olustuysa bardagin üst tarafina yani evet hamilesiniz fakat bu bulut bardagin dibine cökmüsse kismet öbür aya alin size ucuz bir hamilelik testi ve yüzde yüz bende uyguladi ve evet hamileydim adetime üc dört gün vardi sonra cogu kiside uygulamis deneyin ve yazin sizde dogruluycakmisiniz bakalim denemesi bedava :) öpüyorum sizi

ben sacma buldum ama nebleyım sızlerın goruslerını nedır?

evet canım bende duymuştum bunu eğer gebeysen tortu bardağın üstüne çıkarmış değilsen dibe çökermiş doğru olabilir :)demek hamilesin ben kaçırmışım sanırım tebrik ederim nasıl bir tedavi uyguladın kısaca bahsedermisin?

heyecanınız hiç bitmesin inşallah canım sen en güzelini yapıyosun eşini de kendini de strese sokma siz aşkınızı yaşayın doğala bırakın ben inanıyorum ki en kısa zamanda allah mutluluğunuza bir meyve katacaktır utanıcak da bişey yok bizler artık stresten doğru düzgün sevişemiyoruz bile çok zor bi durum heyecanımız kalmadı bu bebek fikri mahvetti bizi benim eşim de ilk defa bu ay psikolojim bozuldu dedi o yüzden üstüne gidemiyorum.açıkçası bazen de saçma geliyor sırf bebek olsun diye beraber olmak istemiyorsam zorlamıyorum kendimi:)

evet canım bende duymuştum bunu eğer gebeysen tortu bardağın üstüne çıkarmış değilsen dibe çökermiş doğru olabilir :)demek hamilesin ben kaçırmışım sanırım tebrik ederim nasıl bir tedavi uyguladın kısaca bahsedermisin?

yok canımmm ben hamıle falan degılım ayy allah solettı sana :) beklemedeyım suan forumda gordum bunu sızınle paylasmak ıstedım ama adetıme 3 4 gun kala bu testı denıcem bakalım ay canım ya :) keske olsam

rihanna sen şimdi hamilemisin test yaptınmı doğrulamak için öylese anne adyımızı candan kutlarım

rihanna sen şimdi hamilemisin test yaptınmı doğrulamak için öylese anne adyımızı candan kutlarım

arkadaslar ben hamıle falan degılım beklenmeyen adet gunum 13 eylul ben bu ıdrar testını forumdan bır sayfasından kopyala yapıstırdım yaptım bole bırsey olabılırmı dıye suan beklemedeyım ama hamılede degılım
bunu yazan arkadasda hamıleymıs bu gozle ıdrar testını yapmıs ve hamıle oldugunu ogrendım yazmıs bende bunu sızınle paylastım böle bır test yapılsa dogrumudur dıye ben sacma buldum ama adetıme 4 gun kala denıycem keske hamıle olsam ama degılım
yanlıs anlasıldı sanırım

merhabalar canlarım...ercelf..sanada gülüm...moralim yine yerlerde..cok kötüyüm..dün bütün günümü ağlayarak geçirdim...18 aydır her ay böyle bir cöküntü....kaldıramıyorum artık..dün gündüz test yaptım..yine negatifti...bugün 28.günüm..yine maşallah sekteye uğramadı..sabah baktım gelmiş kırmızılar..ya öyle üzgünüm ki.(.frendlyi canım..sen 4 ekim yazmıştın bende değiştirmemiştim..sil beni listeden gülüm..) nasıl kurtulacağız bu psikolojiden..ne yapaçağız...gerginim..bu sebepten dolayı her şey ağır geliyor hayatta...insanlarla konuşasım insanlar içine cıkasım gelmiyor...ev işleri bile gözümde büyüyor..her şey çekilmez oldu yani...aşılama mı yaptırsak diye düşündük..doğru dürüst hastane yok..doktor yok..taaa gideceksin başka illere..taşıma suyuyla değirmen döner mi...ah..kızlar ya...cok kötüyüm bildiğiniz gibi değil...:KK58::KK58:

hiç kimse beni teselli edecek tek kelime yazmamış...:KK43: hoş..sizde haklısınız..kelin ilacı olsa misali dimi....napıcaz kızlar ya..:KK50:

hiç kimse beni teselli edecek tek kelime yazmamış...:KK43: hoş..sizde haklısınız..kelin ilacı olsa misali dimi....napıcaz kızlar ya..:KK50:

cnm üzme kendini rabbim elbet bizimde yüzümüzü güldürecek. oturduğun yerde yok mu iyi doktorlar başka ile gitmek gerekiyor demişsin. aslında doktorda bahane rabbim istesin yeterki vakti geldiğğinde verecek elbet bir şeyde buna bahane olacak.
benimde canım sıkkın dün arkadaş geldi benden küçük evlendiği ayın ertesi hamile kaldı şimdi 2,5 yaşında kızı var maşallah. benim 2 düşük yaptığımıda biliyor bana ikinci çocuğu düşünmemin zamanı geldi mi diye soruyor. allahım hayırlı evlatlar versinde onun yanında içlendim biraz. biz ilkini bulamadık o bana ikinciyi yapıp yapmamayı bana soruyor.

iğne ile ilgili bişey demedi daha canım o ısrarla sana daha çok yoğun bir tedavi uygulamadık ki klomen e devam etmelisin dedi.toplamda 3 ay kullandım şimdilik klomeni ilk ay günde 1 tane ozaman folikül gelişmedi.ikinci ay günde 2 tane 1 yumurta olgunlaştı o ay hamile kaldım.kürtajdan sonra 2 ay ara verdik sonra yine 2 klomen içtim bu sefer de 5.5 mm de kaldı.yani vücut önce 2 klomen e 10. günümde 17 mm lik bir yumurta ile tepki verdi sonra yine 2 klomenle 5.5 mm de kaldı yumurtam.yani şimdi günde 3 klomen e geçmelimiyiz yoksa 2 klomen dozunu 1 ay daha denesek mi bilemedim.benim doktor genelde 2 ay üst üste tedavi uyguluyorsa 3. ay mutlaka ara veriyor.bu ay bişey içmediğim için önümüzdeki ay 2 olmazsa ondan sonraki ayda 3 klomen deneyebiliriz ama prospektüsünde de tepki vermiyorsa artırılmalıdır diyo. günlük doz 5 klomen miş en fazla:KK43:(

günüme daha var 13 ekim.o zamana kadar bir karar vermeliyim artık en olmadı adet olduğumda doktorumu ararım onunla paylaşırım birlikte bir karar veririz.şimdi kendi başıma da 3 içersem ya birden fazla oluşursa yumurtam biliyosun ben yarım rahimliyim çoğul gebelik riskini alamam.

canım..evet takip ediyorum seni her ay..gelişmelerini biliyorum..tsh de normale dönüyor demiştin..sevinmiştim..biliyorum sabırsısız..banada doktor bekle tedaviye gerek yok diyor ben içimden acaba aşılama mı yapsak diye düşünüyorum..bence bu ay da 2 klomenle devam et derim ben...yok olmadı öbür aya 3 e cıkarırsın..olur ya bide 3 cok fazla gelir sıkıntı olur..bu yumurtaların ne zaman ne reaksiyon göstereceği belli olmuyor..benim hatırlarmısın bilmem 2. klomen ayımda daha 10.günde 28 mm ye cıkmıştı..lüzumsuz şekilde büyümüşte...sen 2 yle devam et bence..ben bu ay büyüyeceğini düşünüyorum...
bende bu ay doktora gitmeden günde bir doz la devam edeyim diyorum...doktora kalsa tedavi yok diyor...ama bende senin gibi ck endişeliyim..

cnm üzme kendini rabbim elbet bizimde yüzümüzü güldürecek. oturduğun yerde yok mu iyi doktorlar başka ile gitmek gerekiyor demişsin. aslında doktorda bahane rabbim istesin yeterki vakti geldiğğinde verecek elbet bir şeyde buna bahane olacak.
benimde canım sıkkın dün arkadaş geldi benden küçük evlendiği ayın ertesi hamile kaldı şimdi 2,5 yaşında kızı var maşallah. benim 2 düşük yaptığımıda biliyor bana ikinci çocuğu düşünmemin zamanı geldi mi diye soruyor. allahım hayırlı evlatlar versinde onun yanında içlendim biraz. biz ilkini bulamadık o bana ikinciyi yapıp yapmamayı bana soruyor.

kıyamam sana...malesef anlayış derin incelik nadir görülüyor toplulumuzda...üüzülmeyeyim diyorum ama elimde değil...evet malesef şark görevi için doğudayım..özel hastene yok..sadece bir devlet hastanesi ve kadın doğumda 2 doktor..birisinin bişeyden anladğı yok zaten kimse gitmiyor doğru dürüst..digerine gidiyorum ben...istanbul cerrahpaşadan gelmiş iyi bir doktor ama tedavi ye gerek yok diyip gönderiyor beni..benim yaşım ileri..son şansım bu yıllar aslında...aşılama için ise burda imkan yok ...yok yok yok..anlayacağın gülüm...durum vahim..

X