Popüler Konu Klomen ve Gonaphene İle Hamişliğe Uğraşanlar veya Hamişler

canım benim çok sağol duaların için sende takma kafaya bebeğin hep seninle kalacak rabbim seni, bebeğini ve diğer melekleri nazardan hastalıktan

kötü nefisten korusun inşallh ilerde bebeğini kucağına alacağın günleri düşün bu kötü olasılıkları aklına bile getirme :KK20:

ben hikayemi kısaca özet geçeyim ;

ben 14 aylık evliyim pkolu olduğum için ilk aydan beri korunmadım ama olmadı evliliğimin 5. ayında adetim 20 gün gecikince test yaptık negatifti işte o

zamandan beri yani 5 aylıkken tedavim başladı klomen kullandım 3 defa gelişmedi sonra gonal f iğneleri kullandım 10 yumurta gelişti hem sağda hem solda

18 mm 19 mmlik 5 yumurta vardı ben okadar emindimki olacağına ikiz olcak zannediyodum tabi gene fosss:KK31: çıktı o kadar yumurtaya rağmen hamilelik

olmadı bende bıraktım tedaviyi 6 aydır tedavi görmüyorum bu tedavi görmediğimiz arada eşim varikosell ameliyatı oldu ekimde kontrolü var 3 ay doldu:KK31:

bende rahim filmi çektirdim bu ay.. tüplerde ve rahimde bi problem yok bakalım sonumuz ne olur bilmiyorum eşim geldikten sonra gene tedaviye başlıycaz

anlayacağın macera kaldığı yerden devam edcek:KK1::KK1::KK1::KK1::KK1::KK1:anamm ne acuklu hikayem varmış ağlayasım geldiya :KK1::KK1::KK1:hakketten anlatsam

roman olur dedikleri bu olsa gerek :KK1::KK1::KK1::KK1::KK1:

Canım çok geçmiş olsun hastalığını fazla kafana takma bende pko luyum 1 sene 1 tek yumurtam bile oluşmadı ama kurban olduğum allahım verecekse hastalık mastalık laff o yüzden ümitsizliğe kapılma canım...

günaydınlar hayırlı cumalar bugün dualarımız inşallah kabul olur ve Allah(C.C) hayırlı ve sağlıklı evlatlar nasip eder anne olmak isteyen herkese.

Kan tahili büyük olasılıkla çıkar ama idrar testinde doğru sonuç alamayabilirsin

amin inşallah

aynı durumdayız benim de bugün 8.gün doğru sonuç alabilmek için bir hafta daha bekleyeceğim. İğneden 5 gün sonra gebelik testi yaptım çünkü yaptığım ovulasyon testlerinde sürekli çift çizgi çıkıyordu merak ettiğim için gebelik testi de yaptım o da pozitif çıktı iğne ile alakalı olduğunu düşünüyorum.Çünkü 5 gün içinde hele de idrar testinde görünmesi imkansız.

desene eylul benım sılık cızgıde yalan cıktı bugun 10. gun ayın ucune yada dordune cagırdı dr test ıcın ama haftasonu olcam dıe ck korkuorum ama korkunun ecele faydası yok gecen ay yasadım aynı seyı bende guvenmedım zaten bısuru ılac ıcıoz etkılıodur kesın progestan aynı zamanda rahmı gebelıge hazırlıomus etkılıodur yanı salı ola hayrola bakalım ıns canım senınde cıft cızgın gercek olur

kızlar iyi akşamlar bişey sorucam bileniniz var mı ben geçen ay günde 2 klomen kullandım yumoş gelişmedi 5.5 mm de kaldı bu ayı doğala bırakmıştık yine bi hareketlilik olmadı önümüzdeki ay için doktorum yine klomen kullanmamı istiyo günde 2 tane.acaba yine mi 2 klomen e tepki vermez 3 mü kullanmak gerekir yoksa aya göre değişir mi?
yani çok yoğun bir klomen tedavisi görmedim ilk 1 tane ile başlamıştım o ay hiç folikül yoktu ikinci ay 2 tane içtim o ay 1 yumurtam gelişti onunla da hamile kalmıştım hemen.ara verdikten sonraki ilk tedavi ayımda da 2 klomen içtim bu sefer de işte 5.5 mm de kaldılar.acaba 3 mü içsem doktoruma da sorup yoksa 2 ile bir ay daha deneyip gelişmezse mi 3 e geçeriz.şuana kadar ikisi üst üste olmak üzere toplamda 3 kez klomen kullandım.sizce az mı gelir 2 klomen dozu arttırmak gerekir mi bence müzminleşti yumurtalık artık tepki vermiyo klomene.

Canım merhaba öncelikle allah hepimize yardım etsin allahın izniyle bigün bebeklerimiize kavuşacağız merak etme :KK3: Bende senin gibi klomen kullanıp yumurta takibine gidiyorum eğer merak edip yaptırmak istiyorsan hastaneye git ve yaptır hiç bişekilde de utanma sonuçta parasıyla değilmi hastamelerin amacı hastalara hizmet etmek bizlerde o hizmeti almak istiyoruz hiç kimseden çekinme ne diycekler diye de düşünme hayat bizlerin ve ne yaşadığımızı sadece bizler biliyoruz beklemenin sabretmenin her ay umutlarımızın nasıl yıkıldığını ağlamalarımızı biz biliyoruz bu yüzden kimseyi takma hatta kendin dalga geç soran olursa bizler burdayız birbirimize destek için ben seni anlıyorum arkadaşım çünkü bende yaşıyorum bunları bu yüzden senin takacağın insanlar senin yaşadıklarını yaşamış olmalı sen bizlere bak boşver diğerlerini bizimde bebişimiz olacak bi gün sadece sabretmeliyiz :KK66:

Cnm lekelenme oldu demişsin ve 28 günüm diyosun..Bence o lekelenmeler hayra alamet cnm..Geç döllenme olduysa testte çıkmaz ztn ama kan testi yaptırırsan kesin sonuç çıkar cnm..Sabredemiyosan öyle yap bence..İdrar testi için de 1 hafta fln bekle kesin sonuç için..Hadi hayırlısı cnm..Senin adına çok sevindim..Bu bereketli ayında tutar inş kimbilir belki de ikiz olur he ne dersinn:)) Senden ümitliyim cnm ..:KK34:

canımöncelikle geçmiş olsun yaşadıkların hiç kolay kaldırılabilecek şeyler değil ama Allah sabrını veriyor dimi sıkma canını üzülme sen üzülme ki bebeğin sana tutunabilsin
canım yne son karar senin tabiki ama ben kendi kendimi kahredeceğime gider yaptırırdım gebelik testini sonraında sen rahtlarsın kafan rahatlar
belkide cok sevineceksin ama sonuc negatif olursada üzülmemelisinn herşey Allahtan hayırlı bi zamanı vardır beklediği mutlaka

içini ferah tut ve kararını ver ya kendini yiyerek bekliceksin yada test yaptıracaksın canım =(

vala içimden geçirdim ama kocası seneler önce vefat etmiş uygun düşmezdi bak ben bunu düşünüyorum onlar bizim kadar düşünceli olamıyolar kardeşim sormayın yeni evlenenlere.benim bi arkadaşım var bak Allah için hiç sormadı bana hiççç zaten düşük olduğunda ben söyledim o da ben sormak istemedim bir bildiğiniz vardır diye düşündüm demişti:)

yani gençleri cahil zannediyolar öyle olanları da vardır elbet ama şimdi herşey çok açık internette herşey var bırak bir sağlık ocağına bile gitsen hem seni aile planlaması hakkında hem de her türlü şeyde aydınlatıyolar gençler de öyle sandıkları kadar bilinçsiz değiller ben mesela evlenmeden 1 ay önce doktora bile gitmiştim ultrason muaynesi olmuştum kendime en uygun korunma yöntemini öyle seçmiştim.bir daha sorarsalar biz de sizin kadar düşünüyoruz merak etmeyin dicem her konu hakkında bilgimiz var hem de sizden çok kadınlar kulübü sayesinde dicem :KK70:

canım ben de senin gibi kaç ay üst üste adet olduğumda göz yaşları döktüm biliyomusun.sonra hamile kaldım mayıs ayında 8 haftalık düşük yaptım ben de senin gibi kalbi durmuştu.sonra 3 ay aranın ardından klomene tepki vermedi vücudum bu ay doğala bıraktık yine gelişmediler bidahaki ay yine klomen le denicez.bence sen adetini bekle acele etme leke varsa adet başlicaktır.ilaçlar da sapıtıyor adeti.hep yerleşmedir diye ümid ederiz ama genelde öyle olmaz bence sökülecektir adetin sen sıkma canını en azından yumurtaların gelişiyor bak benim kürtajdan sonra daha 1 kere bile gelişmediler.

hepinizine verdiniz moral ve destek için çok teşekkür ederim arkadaşlarım, sabah o kadar moralim bozuktuki (hala da bozuk) buraya içimi dökmek beni rahatlattı. kızlar ben hastaneye gidip gebelik testi yaptırdım sonuc = 2,39 çıkmış. Yani negatif. Daha da yükselmez heralde sonuç? Adet olmayı bekliyorum henüz gelmedi.. Bundan sonraki ay napıcam bilmiyorum. Dr en son bana doğurganlıkla ilgili hiçbir sorunum olmadığını, söylemişti. Eşimde de sorun yok. 2 ay üstüste yumurtalık takibine gittim geldim. Bu ay gitmiyim diyorum, kendi akışına bırakalım diyorum bi yandan, bi yandan da vakit kaybetmek istemiyorum hani işimizi şansa da bırakmamak yine dr takibinnde olmak mı gerekiyor çok kararsıızmmmm. Allah en kısa zamanda hepimizin dualarını kabul eder inşallahhh..

kızlar iyi akşamlar bişey sorucam bileniniz var mı ben geçen ay günde 2 klomen kullandım yumoş gelişmedi 5.5 mm de kaldı bu ayı doğala bırakmıştık yine bi hareketlilik olmadı önümüzdeki ay için doktorum yine klomen kullanmamı istiyo günde 2 tane.acaba yine mi 2 klomen e tepki vermez 3 mü kullanmak gerekir yoksa aya göre değişir mi?
yani çok yoğun bir klomen tedavisi görmedim ilk 1 tane ile başlamıştım o ay hiç folikül yoktu ikinci ay 2 tane içtim o ay 1 yumurtam gelişti onunla da hamile kalmıştım hemen.ara verdikten sonraki ilk tedavi ayımda da 2 klomen içtim bu sefer de işte 5.5 mm de kaldılar.acaba 3 mü içsem doktoruma da sorup yoksa 2 ile bir ay daha deneyip gelişmezse mi 3 e geçeriz.şuana kadar ikisi üst üste olmak üzere toplamda 3 kez klomen kullandım.sizce az mı gelir 2 klomen dozu arttırmak gerekir mi bence müzminleşti yumurtalık artık tepki vermiyo klomene.

ben kendi hikayemde şöyle örnek vereblirim, 2 aydır klomen kulanıyorum. 1. ayımda günde 1 tane klomenle 3-4 folikül varken sadece 1 tanesi olgunlaşabildi. O yumurta çatladı. Hamilelik gerçekleşmeyince doktorum şansımızı yükseltelim 2 yumurtan olsa daha iyi olur dedi ve günde 2 kez klomen kullandım toplamda 5 gün. Dediği gibi 2 tanesi olgunlaştı. Şimdi senin günde 2 taneyle büyümemişlerse bence doktorunla bunu tekrar bir knuşmalısın, geçen sefer büyümediler yine aynı dozda kullanmam doğrumu diye, ben içimdeki tüm şüphelerimi soruyorum doktoruma..Mutlaka bir açıllaması vardır en azndan kafana takmamış olursun..

görünmüyordun epeydir.napıyım canım benimmm yaa kafaya tak tak nereye kadar bugünki günümüzede şükür.

artık kafaya takmıyorum o yüzden de çok takılmıyorum buralarda. sürekli bunlarla meşgul olunca zihin ,insan daha depresif oluyor canım. bekliyorum işte..

ben de bu ay klomen başlayacağım geçen sene 1 kez kullandım yumurtlama oldu hamilelik olmadı, sonrası hikaye kimyasal gebelik falan filan... 2 yıllık bekleyiş.. sebepsiz infertilite.ney7se şimdi tekrar başlıyorum. bakalım neler olacak, benim klomensiz de yumurtlamam oluyor aslında ateş ölçüyorum ordan biliyorum, o yüzden umutlu değilim pek ama bi deneyelim....

ben kendi hikayemde şöyle örnek vereblirim, 2 aydır klomen kulanıyorum. 1. ayımda günde 1 tane klomenle 3-4 folikül varken sadece 1 tanesi olgunlaşabildi. O yumurta çatladı. Hamilelik gerçekleşmeyince doktorum şansımızı yükseltelim 2 yumurtan olsa daha iyi olur dedi ve günde 2 kez klomen kullandım toplamda 5 gün. Dediği gibi 2 tanesi olgunlaştı. Şimdi senin günde 2 taneyle büyümemişlerse bence doktorunla bunu tekrar bir knuşmalısın, geçen sefer büyümediler yine aynı dozda kullanmam doğrumu diye, ben içimdeki tüm şüphelerimi soruyorum doktoruma..Mutlaka bir açıllaması vardır en azndan kafana takmamış olursun..

ben de ılk defa bu ay kullanacagım dırek bana gunde ıkı tane verdı doktorummmm.yarın baslayacagım cokkk merak edıyorummm neler olacak dıe aklım fıkrım bebek teee :KK59:

Canımm ağlattın beni olacak olacak sırayla gelecek bebişlerimiz inşallah sabredin dua edin. Benim eşim fazla dillendirmezdi birgün alışverişe çıktık hamilelik tişörtler gördü demet dedi bunlardan alalımmı bende dedimki kafayı yedin heralde olsun dedi olunca giyersin duygularımı hiç anlatmama gerek yok tahmin ediyorsundur içimde fırtınalar koptu bizi bizden başka kimse anlamaz gerçekten laf olsun diye söylemiyorum allah hepimizin gönlüne göre versin canım.. İnşallah dr dan güzel haberler alırsın..

gerçekten çok haklısın BİZİ BİZDEN BAŞKA KİMSE ANLAMIYOR insanların alaycı bi şekilde yokmu bişey demeleri çok sinirimi bozuyor:KK47::KK47: düşünmemek lazımmış ama ne mümkün :KK37: 7/24 aklımda :KK35:

hislerin kuvvetlidir umarım tatlım:KK66:
takmıyorum artık ya napıyım,üzülsende,ağlasanda olmayınca olmuyo işte.rabbim eşime bana sağlık versin.bakalım 2 ay var önümüzde uzun bi zamanmış gibi görünüyo ama zaman öyle bi geçiyor ki hiç anlamıyorsun bile.doktordan dönerken eşim, çocuk için bu kadar uğraşıyoruz yarın birgün olacak,büyüyecek bize kafa tutacak diyo.sonra bi ara durdu roj dedi acaba çocuk yapmasak mı?biz böylede mutluyuz...bunu ne kadar ciddiyetle söyledi orası meçhul tabi

esınde streslı sanırım bence oda rahatlasın rahatlat bebek konusu acmayın hıc ve bırlıktelık oldugunda bu sefer dıye aklınızdan gecırmeyın bak benım esım hıc bebek konusunu acmaz oysa okadar cok ıstıyor kı bana hıssettırmez bıle ben derım sen cocuk ıstemıonmu dıe pazarda satıolarmıs dıye eylenır benımle:) yanı benı esım rahatltıor taktırmıyor bıle kafama bakalım hayırlısı cnm

esınde streslı sanırım bence oda rahatlasın rahatlat bebek konusu acmayın hıc ve bırlıktelık oldugunda bu sefer dıye aklınızdan gecırmeyın bak benım esım hıc bebek konusunu acmaz oysa okadar cok ıstıyor kı bana hıssettırmez bıle ben derım sen cocuk ıstemıonmu dıe pazarda satıolarmıs dıye eylenır benımle:) yanı benı esım rahatltıor taktırmıyor bıle kafama bakalım hayırlısı cnm

yok kuzum eşim benden de rahat.ben tedaviye başladığım ilk aylarda hep hayal kırıklığı yaşayıp 1 hfta kendime gelemiyordum eşim rahatlatırdı beni hep olmazsa olmasın çokmu önemli derdi.artık bende rahatım olmazsa olmasın diyemiyorum ama en azından eskisi gibi günlerimi ağlayarak geçirmiyorum.bunuda eşim sayesinde başardım

yok kuzum eşim benden de rahat.ben tedaviye başladığım ilk aylarda hep hayal kırıklığı yaşayıp 1 hfta kendime gelemiyordum eşim rahatlatırdı beni hep olmazsa olmasın çokmu önemli derdi.artık bende rahatım olmazsa olmasın diyemiyorum ama en azından eskisi gibi günlerimi ağlayarak geçirmiyorum.bunuda eşim sayesinde başardım

iyi hoş diyosun tatlım da ben mesela ilk ayım bu ay klomen de ve içim içimi yiyo acaba tuttu mu diye. doktora gittimyumurta kendiliğinden çatlamış dedi ve bu gece ilişki dedi fakat o gece ve ertesi eşim şehirdışındaydı. çatlamadan önceki gece ilişki olmuştu. acaba tutmuşmudur kızlar? 4-5 gün oluyo. kasığımda sürekli ağrı var ve göğüs uçlarım büyüdü ve acıyo. ???

iyi hoş diyosun tatlım da ben mesela ilk ayım bu ay klomen de ve içim içimi yiyo acaba tuttu mu diye. doktora gittimyumurta kendiliğinden çatlamış dedi ve bu gece ilişki dedi fakat o gece ve ertesi eşim şehirdışındaydı. çatlamadan önceki gece ilişki olmuştu. acaba tutmuşmudur kızlar? 4-5 gün oluyo. kasığımda sürekli ağrı var ve göğüs uçlarım büyüdü ve acıyo. ???

inş.tutmuştur.belki doktora gittiğin günden önce çatlamıştır yumurtan yani ilişki olduğu gün.canım beklemekten başka yapacak bişeyimiz yok.bende bugün 4.kez klomene başladım

merhabalar canlarım...ercelf..sanada gülüm...moralim yine yerlerde..cok kötüyüm..dün bütün günümü ağlayarak geçirdim...18 aydır her ay böyle bir cöküntü....kaldıramıyorum artık..dün gündüz test yaptım..yine negatifti...bugün 28.günüm..yine maşallah sekteye uğramadı..sabah baktım gelmiş kırmızılar..ya öyle üzgünüm ki.(.frendlyi canım..sen 4 ekim yazmıştın bende değiştirmemiştim..sil beni listeden gülüm..) nasıl kurtulacağız bu psikolojiden..ne yapaçağız...gerginim..bu sebepten dolayı her şey ağır geliyor hayatta...insanlarla konuşasım insanlar içine cıkasım gelmiyor...ev işleri bile gözümde büyüyor..her şey çekilmez oldu yani...aşılama mı yaptırsak diye düşündük..doğru dürüst hastane yok..doktor yok..taaa gideceksin başka illere..taşıma suyuyla değirmen döner mi...ah..kızlar ya...cok kötüyüm bildiğiniz gibi değil...:KK58::KK58:

ya arkadaşlar geçen ay günde 2 klomen kullandım yumurtam 5.5 mm de kaldı bu ay ara verdik. önümüzdeki ay tekrar günde 2 klomen kullan dedi doktorum ama acaba günde 3 mü kullanmalıyım??
doktoruma kalsa aslında günde 1 klomen le başlatacaktı tekrar.nisan ayında 2 klomen le gebe kalmıştım.geçen ay 2 klomen le gelişmedi bu sefer.napıcam ben yaa ??

ya arkadaşlar geçen ay günde 2 klomen kullandım yumurtam 5.5 mm de kaldı bu ay ara verdik. önümüzdeki ay tekrar günde 2 klomen kullan dedi doktorum ama acaba günde 3 mü kullanmalıyım??
doktoruma kalsa aslında günde 1 klomen le başlatacaktı tekrar.nisan ayında 2 klomen le gebe kalmıştım.geçen ay 2 klomen le gelişmedi bu sefer.napıcam ben yaa ??

canım..bu sefer şu iğnelerden deneseydin keşke...gonal f idi galiba...belki daha fazla etkisi olurdu gülüm...ne dersin??günün ne zamandı senin??

Kullanım Şekli: KLOMEN TABLET

Kadınlarda: İlk kullanım veya kür için tavsiye edilen doz 5 gün süreyle günde 50 mg'dır (1 tablet). Progestin kullanımı ile sağlanan bir kanama veya spontan adet kanaması olan hastalarda tedaviye siklusun 5. günü başlanır ve günde 50 mg verilerek, 5 gün devam edilir. Adet kanaması olmayan hastalarda tedaviye herhangi bir gün başlanabilir. Bu dozda ovülasyon sağlanırsa, doz artırmaya gerek yoktur. Ovülasyon sağlanamamışsa. 30 gün sonraki ikinci siklusta doz 100 mg'a yükseltilir. Maksimum günlük doz 250 mg'dır. Şayet 3-6 kür sonunda ovülasyon sağlanamamışsa tedavi kesilir. Erkeklerde: Günlük doz 25-50 mg olup 25 gün kullanılıp 5 gün ara verilir. Bu şekilde tedaviye en az 6 ay devam edilmelidir.

X