Popüler Konu Klomen ve Gonaphene İle Hamişliğe Uğraşanlar veya Hamişler

merhaba.
beni eskiler bilir belki..bende hala tık yok..yarın 2.aşılamamı yaptırıyorum.Dualarınızı eksik etmeyin..Herkes ne olur içinden inşaallah tutar desin...

AMİN.canım ALLAH c.c yardımcın olsun.emeklerini boşa çıkarmasın...

klomenne kullanmaya baslandıgında mutlaka çatlama iğnesi yapılıyormu bnm doktorum iğne falan vermedi 21.gün tahlil yapıcak dedi gebe kalma sansım azmı boyle

Son düzenleme:
evet kasıklarım agrıor bırgun sol bırgun sag agrıor hadı hayırlısı dıom gıttımgımde doktora hamılesın derse aboooo umıtte etmek ıstemıom :) son 1 gun dıyelım artık

hadi bakalım inşl. canım güzel haberler duyalım senden.benimde reglime 3 gün kaldı dün kasıklarım çok ağrıdı oldum olcam derken daha bişey yok ama yakındır gelmesi hissediyorum

merhaba.
beni eskiler bilir belki..bende hala tık yok..yarın 2.aşılamamı yaptırıyorum.Dualarınızı eksik etmeyin..Herkes ne olur içinden inşaallah tutar desin...

Canım inşallah bu sefer tutar sen de rahat ol kendini rahat bırak stres herşeyin düşmanı rahat olmaya çalış yarın kaçıncı günün yumurta gelişimi için ne kullandın kaçıncı gününde kaç mm olmuştu bize de bilgi verirsen sevinirim.ben de bugün takip yaptırdım da 12. günüm 15.5 mm yumoşum 2 gün sonra yine gideceğim:)

bugün doktor kontrolüme gittim 12. günüm Allaha şükür bu sefer çok rahattım hiç stres yapmadım zaten hissetmiştim bu ay yumurtlamamın olacağını şeffaf akıntım yoğundu artık anlıyorum belirtilerden ve bikaçtane yumoşum var gelişen şuan en büyüğü 15.5 mm yarın akşam ilişki olsun dedi salı günü tekrar çağırdı.incir suyuna devam ediyorum artı yemeye de başladım bugün inşallah daha da büyür de bir umudum olur bu ay çok mutluyum çok huzurluyum olmasa bile huzurluyum yaklaşıyorum çünkü gitgide tiroidimin düzene girdiği belli oluyor bu ay olmazsa bile önümüzdeki ay inşallah :) yine resmini verdi yumurtamın bebek olmuş gibi bakıyorum ona seviniyorum:)) gebe kaldığım ay 10. günümde 16.9 mm di yumurtam bu sefer 12. günümde 15.5mm o zaman hem klomen hem incir suyu içmiştim bu ay sadece incir suyu içiyorum kötü değil dimi kızlar boyutu yani büyür sanırım günde 1.5 mm büyüse salıya 20 mm olur inşallah benim için dua edin.

kızlarr ben 45 gündür adet olmuyorum 35. gün tahlil yaptırdım kanda gebelik falan birşey çıkmamıştı doktora gittim duphaston verdi bana adet olayım diye 5 gündür onu kullanıyorum ama ne gelen var nede giden anlamadım gitti ben bu olayııı.Sizce neden adet olamıyorum kafam karıştı valla...

kızlar bu ay klomen kullandım 3. günden 7. güne kadar sabah akşam tek doz. bugün 13. günüm ve 15 mm dedi dokor pazartesi gel dedi. pazartesiye olgunlaşır mı sizce? bol bol da incir yiyorum :) olgunlaşmış yumurta kaç mm ile kaç mm arasında oluyor?

benimde öyle oluyordu 3 yada 4 gün sonra 20 mm ulaşıyordu 16 yada 17.gün anca büyüyordu yumoşlar umarım sendede büyür

canım seninle bu ay durumlarımız hemen hemen aynı bugün 12. günüm takipten geldim yumurtam 15.5 mm beni de 15. günümde yani salı günü tekrar çağırdı inşallah büyür ben de incir kürü uyguluyorum bu ay suyunun yanında bugün de yemeğe de başladım.Allahın izniyle büyür inşallah incirin çok faydası var ama ben geçen ay klomen kullandım hiç gelişmediler bu ay doktora ilaç istemiyorum dedim kendim sadece incir suyu içtim Allahıma şükür bir umudum var.günde 1.5 mm büyüdüğü hesaplanıyor genelde 18 mm olur seninki pazartesiye belki daha bile fazla hiç belli olmaz sen incire devam et kaynatıp suyunu da iç.benim de bugün 15.5 mm yarın 17 mm olsa pazartesi 18.5 mm salı 20 mm olur inşallah inşallah inşallaaaaah

Son düzenleme:

tabiki dualarımız hep bir canım...cok güzel bir gelişme ercelf ciğim..seni yine umutlu huzurlu görmek inan beni de mutlu etti..bende inanıyorum daha da büyüyeceğine..20 mm olmasa bile 18 bile olsa işimizi görür değil mi??şurda ne kalmış...2,5 daha büyüse tamam dır..rabbim ol desin yeter ki..ee peki iğne vurdurmayı düşünüyormusun??ne yapacaksın..umarım bu ay güzel haberler verirsin bize...
bende bugün 21. günümdeyim..hafif hafif belim ağrımaya başladı ama malesef umutlanamıyorum..cünki geçen ayda bu zamanlar ağrımıştı..ama koca bir fos cıktı..belirtilere karnım tok anlayacağın yani...ben 28 günde bir olduğum için haftaya bugün adet günüm...sende bana dua et de gelmesin kırmızılar...yine zor bir bekleyiş sürecine girdim...bu psikolojiden kendimi kurtaramıyorum ne yazık ki..:18:

sevdecim kaybettiğim bebeğimden sonra inan ilk defa bu ay bukadar çok mutluyum huzurluyum ve çok sakinim sanırım artık yeniden hazırım anne olmak için.kafaya takmamak çok önemli inanki bu ay hiç hesap yapmadım ilaçlardan arındığım için zaten bi mutluluk vardı sadece incirin şifasına inandım onu uyguladım o kadar.ve en önemlisi namaza başladım.ben kılıyordum zaten ama nisan ayında yani hamile kalmadan önce ay üşütüyorum ayaklarımı ay tedavi oluyorum diye mazeretler yüzünden bırakmıştım sonra gebe kaldım ama kısa sürdü işte mutluluğum.rabbimi terkettiğim için çok pişman oldum sonra ve yeniden başladım Allah daim etsin inşallah..çok faydası oluyor manen huzur buluyorum ve bir sayfa öncesinde yazdım tesbih çekiyorum çocuğu olmayanların yaptıkları bir dua okursan ve uygulayabilirsen rabbim duyar sesini eminim.inanmak çok önemli imanlı insanların iyiyi de kötüyü de kabullenmeleri çok daha kolay oluyor.ben hep benim gibi olan tüm kardeşlerim için duacıyım.senin için de.kafanı bolaşt hesap yapma.sen bu ay gittiğinde naapmıştınız ilaçsız mı takip yaptırdın yumurtan vardı sanırım hiç çatlatma iğnesi olmuşmuydun belki sorun çatlamadadır çünkü senin hep yumurtan gelişiyordu sanırım.içini ferah tut canım benim.

bana sıra gelince aslında doktor ilk başta gelişen 2 folikülün var dedi birisi daha büyük dedi 15.5 mm miş işte gün aşırı ilişki dedi 1 hafta sonra yine gel yumurta çatlamış mı bakalım dedi.
ben de 1 hafta uzun zaman ya çatlamazsa da kiste dönüşürse dedim.gebe kaldığım ay da 10. günümde 16 mm di 3 gün sonra çatlatma iğnesi vurmuştuk dedim.sonra tekrar düşündü günlerimi saydı ve salı günü tekrar gel o zaman bakalım dedi.yani ben çatlatma iğnesi istemiş oldum bu durumda.ama zaten öyle istiyordum korkuyorum ya çatlamazsa diye.yada en azından zamanı belli oluyor iğneyle diye daha rahat oluyorum.
ona kalsa 1 hafta sonra tekrar ultrasonla bakıcaktı ki 19. günüm oluyor çatlamış mı çatlamamış mı ona bakıcaktı.ama ben daha sıkı takip istedim bakalım salı gittiğimizde kaç mm olucak.aslında kararsızım bıraksam da kendi mi çatlasa yoksa yine iğne vurulsam mı bana akıl verirmisin?

Son düzenleme:

canımm benim komşum 2 kere bebeğini düşürdü tiroid yüzündenmiş tam 8 sene tiroitten olduğunu bilmemişler ve tiroit tedavisi yapıldığı zaman gebe kalmış ve tatlımı tatlııııı çok zeki bir kızı var darısıdaa sanaa inşallahhhhh:)

sana tamamen katılıyorum..evet biz sadece olması gerekenler için elimizden geleni yapıyoruz...sebepleri yerine getiriyoruz yani..asıl verecek olan O...rabbim hayırlı zamanda nasip eder inşallah..namaza gelince..evet ilaçları alıyoruz vücudumuz için..yumurtalıkları büyütmek için..ya ruhumuz???onu nasıl besleyeceğiz..onun ayakta durmasını ne sağlayacak...sen bulmuşsun neyin sağladığını..tebrik ederim..Rabbim istikrar versin..sanada banada..tüm inananlara..Ona yakın olabilmek Onun muradını muradımız yapmak tek amacımız olsa gerek..emanet istiyoruz ondan..büyütelim sevğisiyle dayanalım bu hayata diye...inşallah vericektir..bende hayırlısını diliyorum rabbimden..ama gel gör ki ağzım diliyorda acaba gönlüm gerçekten diliyor mu???bunun neresinde samimiyim bilmiyorum...
bana kontrole gittiğimde doktorum sana klomen mlumen yok...senin yumurtalıkların gayet güzel gelişiyor dedi..ama kistim varmış geçen aydan kalan...benimde o an aklıma gelmedi..öylece gönderdi beni...ilaç yok iğne yok..bişey yok..moralini yüksek tut dedi sadece..evet gelişiyor ama catladımı bu ay bilmiyorum canım ya..bende keşke iğne vurulsaydım diye aklımdan geçiyor..bence vurul eğer imkanın varsa..biraz daha kontrollü olur en azından...haklısın insan hep tereddütte kalıyor..ama madem gün gün takip ediyor seni iğneyi vurdurmanda hiç zarar yok bence...

Merhaba tatlım.hiç stresli değilim Allah a şükür.ilk aşılamada bayağı stres yapmıştım.Aşılamaya bile nerdeyse geç kalıyorduk o kadar rahatım yani :) belki de çok beklentimin olmamasındandır.aslında benim için formalite bir uygulama.tüp bebek için rapor çıkartmak istiyorum,onun için 2 aşılama sartı var..tutarsa iyi olur tabi :) adetimin 13.günündeyim bugün.gonal f ile tek yumurta oldu.perşembe günü 18,20 idi boyutu.akşamı çatlatma iğnesi oldu..aşılamanın c.tesiye gelmesi iyi oldu benim için.c.tesi -pazar full yatış var bana.temizliğimi o yüzden cuma günü yaptım...öyle işte ,nasip artık...

inş. sen böyle formalite diye düşünürken yani stres yapmazken bebişin gelir. aşılamadan sonra 2 gün ağır iş yapmamak lazımmış dimi. benim 3 ekime gün verdi doktor ilk aşılamam olacak. 13. günüm oluyor hiç çatlatma iğnesi falan demedi yumurtanın durumuna göre 4 ekimde olabilir dedi. bilmiyorum aşılamayı hiç düşünmediğim için şaşkınım nasıl olacağı konusunda.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…