Popüler Konu Klomen ve Gonaphene İle Hamişliğe Uğraşanlar veya Hamişler

merhaba elcef
bende 17. de çatlatma iğnesi vuruldum yumurtalıklarım 18 mm ve üstüydü 4 yumurtalığım vardı ve şuanda beklemedeyım 7 gün oldu iğneyı vurulalı pazartesi tekrar doktora gidicem neden cağırdı bilmiyorum herhalde çatlamiş olup olmadığına bakıcak. burda okuduklarım benim ümidimi yok etti diye bilirim çatlamayıp kiste de dönüşüyomuş içimde heycan yerıne bıraz endişe ve stres eklendı test yapsamda iğnenin etkisi hala gecmemiştir diye öyle zamanın gecmesini bekliyorum, inş. ilk denememde hamile kalırım burdakı herkese rabbım tez zamanda nasıp etsin .inş.

inş. sen böyle formalite diye düşünürken yani stres yapmazken bebişin gelir. aşılamadan sonra 2 gün ağır iş yapmamak lazımmış dimi. benim 3 ekime gün verdi doktor ilk aşılamam olacak. 13. günüm oluyor hiç çatlatma iğnesi falan demedi yumurtanın durumuna göre 4 ekimde olabilir dedi. bilmiyorum aşılamayı hiç düşünmediğim için şaşkınım nasıl olacağı konusunda.

inşaallah canım süpriz yapar gelir,eskiden dualarımda bu ay olsun neolur derdim..şimdi en hayırlı zamanda diyorum..Allahım kaderimde ne varsa onu yaşatacak.Bu olay maneviyatımı güçlendirdi biraz...sınav olarak düşünüyorum ve isteklerim üzerinde ısrarcı olmuyorum artık.Ama tabi kalbimdeki özlemi Allah bilir.
Aşılamadan sonra yatmak şansı artırıyor diye düşünüyorum.Bu ay spora da gitmeyeceğim.Bu arada geçen ay rahmi aşılamaya hazırlamak için doğum kontrol hapı ,bir de diaformin aldım.pko yum ben.yumurtalığımın yapısı öyleymiş.Ama yumurtlamamda bir sorun yok..bir de 1-2 kilo bile versen şansını artırırsın dedi doktor..1 ayda 1,5- 2 kilo verdim.59 kiloyum şu anda..elimden geleni yaptım diye düşünüyorum.olana kadarda elimden geleni yapacağım.ama bu durumun hayat standartımı , psikolojimi bozmasına izin vermeyeceğim.

inşaalah senin içinde herşey yolunda gider

inşaallah canım süpriz yapar gelir,eskiden dualarımda bu ay olsun neolur derdim..şimdi en hayırlı zamanda diyorum..Allahım kaderimde ne varsa onu yaşatacak.Bu olay maneviyatımı güçlendirdi biraz...sınav olarak düşünüyorum ve isteklerim üzerinde ısrarcı olmuyorum artık.Ama tabi kalbimdeki özlemi Allah bilir.
Aşılamadan sonra yatmak şansı artırıyor diye düşünüyorum.Bu ay spora da gitmeyeceğim.Bu arada geçen ay rahmi aşılamaya hazırlamak için doğum kontrol hapı ,bir de diaformin aldım.pko yum ben.yumurtalığımın yapısı öyleymiş.Ama yumurtlamamda bir sorun yok..bir de 1-2 kilo bile versen şansını artırırsın dedi doktor..1 ayda 1,5- 2 kilo verdim.59 kiloyum şu anda..elimden geleni yaptım diye düşünüyorum.olana kadarda elimden geleni yapacağım.ama bu durumun hayat standartımı , psikolojimi bozmasına izin vermeyeceğim.

inşaalah senin içinde herşey yolunda gider

haklısın biz elimizden geleni yapalım rabbim ne zaman nasip ederse. benim ki sebepsiz infertifilite olmaması için neden yok zamanını bekliyor. inş. hepimiz için hayırlısı olur.

kızlar 3 gün önce kan testi yaptım ntf hala adet olmadım 2 gündür kahve renli akıntım var öyleki çamur rengi açaba kistmi yaptı

kızlar 3 gün önce kan testi yaptım ntf hala adet olmadım 2 gündür kahve renli akıntım var öyleki çamur rengi açaba kistmi yaptı

gunaydin hazan bende adet oldum ama bi tuhaf adet oldum cok az oluyorum ki normalde sular seller gider benden bide ilk gun boyle bildigin kahverengi camur geliyodu adet kanida boyle kirmizi degil kirmizinin acigi bugun 3.gunum gunde 1 pedi bile doldurmuyo benimde 2 tane yumurtam vardi acaba biri kistemi donustu diye dusunuyorum....hayirlisi atesim dusuk benim dusuk olmasa belki ustune gorme diycem ama:KK37:

birde bi forumda okumustum ben arkadas catlatma ignesi olmus igneden 14 15 gun sonra adet olunmasi lazim demis doktoru arkadasinda 17.gun adet olmus galiba tam hatirlamiyorum doktoru demis yumurtan dollenmis ama saglikli gebelik olmadigi icin vucuttan atilmis bana mantikli geldi yani kimyasal gebelik oluyo acaba bizede olmusmudur boyle bisey???:44:

bu gün ç iğnesi olalı 20 gün oldu tam anlamıyla adet diyemem çünkü kahve yada çamur rengi bazen adet olcakmışım gibi ağrım artıyo sonra yine ağrım kesiliyo

bu gün ç iğnesi olalı 20 gün oldu tam anlamıyla adet diyemem çünkü kahve yada çamur rengi bazen adet olcakmışım gibi ağrım artıyo sonra yine ağrım kesiliyo

bayada olmus belki birden fazla yumurtan varsa kist olmustur benim ikinci ayimda boyle olmustu ilk basta leke leke sonra 2,3 gunede sokulmustum ama o kadar kotu bi adet sancisi cekmistimki gerci ben hep sancilaniyorum adetlerimde dedim garanti 2.yumurta kiste donustu....belki sendede boyle olur cnm emin degilim ama biraz daha bekle olmazsa doktora danisirsin...

canımm benim komşum 2 kere bebeğini düşürdü tiroid yüzündenmiş tam 8 sene tiroitten olduğunu bilmemişler ve tiroit tedavisi yapıldığı zaman gebe kalmış ve tatlımı tatlııııı çok zeki bir kızı var darısıdaa sanaa inşallahhhhh:):KK70::KK70::KK70:

güzel duaların için çok teşekkür ederim canım Allah hepimizi muradına erdirsin.tiroid için ilaç kullanıyorum zaten yarın da ölçümüm var inşallah istenilen seviyeye düşmüştür.

sana tamamen katılıyorum..evet biz sadece olması gerekenler için elimizden geleni yapıyoruz...sebepleri yerine getiriyoruz yani..asıl verecek olan O...rabbim hayırlı zamanda nasip eder inşallah..namaza gelince..evet ilaçları alıyoruz vücudumuz için..yumurtalıkları büyütmek için..ya ruhumuz???onu nasıl besleyeceğiz..onun ayakta durmasını ne sağlayacak...sen bulmuşsun neyin sağladığını..tebrik ederim..Rabbim istikrar versin..sanada banada..tüm inananlara..Ona yakın olabilmek Onun muradını muradımız yapmak tek amacımız olsa gerek..emanet istiyoruz ondan..büyütelim sevğisiyle dayanalım bu hayata diye...inşallah vericektir..bende hayırlısını diliyorum rabbimden..ama gel gör ki ağzım diliyorda acaba gönlüm gerçekten diliyor mu???bunun neresinde samimiyim bilmiyorum...
bana kontrole gittiğimde doktorum sana klomen mlumen yok...senin yumurtalıkların gayet güzel gelişiyor dedi..ama kistim varmış geçen aydan kalan...benimde o an aklıma gelmedi..öylece gönderdi beni...ilaç yok iğne yok..bişey yok..moralini yüksek tut dedi sadece..evet gelişiyor ama catladımı bu ay bilmiyorum canım ya..bende keşke iğne vurulsaydım diye aklımdan geçiyor..bence vurul eğer imkanın varsa..biraz daha kontrollü olur en azından...haklısın insan hep tereddütte kalıyor..ama madem gün gün takip ediyor seni iğneyi vurdurmanda hiç zarar yok bence...

ya doktoruma kalsa takip etmicekti gün aşırı ilişki bir hafta sonra gel bakalım çatlama olmuşmu dedi zaten 3-4 ay da bir yakalıyoruz yumurtayı onu da boş geçmek istemiyorum muayne ücretini de ödedim 10 gün boyunca kontrole gidebiliyorum ee o zaman ne yani daha sıkı takip istedim tabiki.eşimde normalde de kadınlar yumurtluyor o yumurtalar dışarı atılıyor ki adet olunuyor neden taktın sen bu kiste dönüşmesi olayına diyor.ben de yumurtaları uyarmak için ilaç vs.. kullanıyoruz incir de kuvvetli geliyor ya çok uyarılırsa diyorum yani duyuyorum hep böyle çatlamayıp kiste dönüşen.ovitrelle vurulmuştum bikere yine ondan isterim 76 tl idi en son :KK43: napalım alıcaz artık sanırım böyle kendimi daha rahat hissedicem.bence sen de önümüzdeki ay şu incir kürünü uygula yada gelişiyor hiçbişey kullanmasam bile diyorsan doğal takibe git sonra da gelişince yumurtan çatlatma iğnesi ol.bir de böyle dene derim ben belki faydasını görürsün.benim bi arkadaşım da uzun süre doğal bekledi olmayınca doktora gitti çatlatma iğnesi vermiş takip sonucu hatta eksik doz vurulmuş bilememişler ama yine de hamile kaldı o ay hem de baya kilolu ve rahminde de miyom u varmış.bence çatlatma iğnesinin çok faydası oluyor.
bu arada maneviyatın önemi ancak bu kadar güzel anlatılabilirdi hislerine katılıyorum seninle kafalarımız aynı.ben inanıyorum iman ile sabır edersek kavuşacağız meleklerimize.sen doğudayım diyordun cnm öğretmenmiydin buralara gelme durumunuz var mı ?

Merhaba tatlım.hiç stresli değilim Allah a şükür.ilk aşılamada bayağı stres yapmıştım.Aşılamaya bile nerdeyse geç kalıyorduk o kadar rahatım yani :) belki de çok beklentimin olmamasındandır.aslında benim için formalite bir uygulama.tüp bebek için rapor çıkartmak istiyorum,onun için 2 aşılama sartı var..tutarsa iyi olur tabi :) adetimin 13.günündeyim bugün.gonal f ile tek yumurta oldu.perşembe günü 18,20 idi boyutu.akşamı çatlatma iğnesi oldu..aşılamanın c.tesiye gelmesi iyi oldu benim için.c.tesi -pazar full yatış var bana.temizliğimi o yüzden cuma günü yaptım...öyle işte ,nasip artık...

bence sen bu 2. aşılamayı bir angarya görürken hamile kalacaksın:) bu arada çatlatma iğnesinin adı ne hangisinden vurdular nerde yaptırdın aşılamanı sen hangi şehirdesin? benim de yumoş 12. günümde 15.5 mm di yani dün salı günü yine gidicem büyümüşse çatlatma iğnesi isticem inşallah.ben bikere ovitrelle vurulmuştum.o ay da hamile kalmıştım:)

inş. sen böyle formalite diye düşünürken yani stres yapmazken bebişin gelir. aşılamadan sonra 2 gün ağır iş yapmamak lazımmış dimi. benim 3 ekime gün verdi doktor ilk aşılamam olacak. 13. günüm oluyor hiç çatlatma iğnesi falan demedi yumurtanın durumuna göre 4 ekimde olabilir dedi. bilmiyorum aşılamayı hiç düşünmediğim için şaşkınım nasıl olacağı konusunda.

mpb cim senin de tedavin sana uğur getirsin inşallah canım ilaç kullanıyorsun değil mi yumurta gelişimi için inşallah gelişir yumurtan ve başarılı olur aşılaman aşılamadan sonra hemen kalkma mümkünse bir müddet yat yani ben öyle duyuyorum olanlardan imkanın varsa arabayla git eşine kullandır koltuğu da yatır eve de öyle dön :) hatta arka koltukta sere serpe uzan:p

merhaba elcef
bende 17. de çatlatma iğnesi vuruldum yumurtalıklarım 18 mm ve üstüydü 4 yumurtalığım vardı ve şuanda beklemedeyım 7 gün oldu iğneyı vurulalı pazartesi tekrar doktora gidicem neden cağırdı bilmiyorum herhalde çatlamiş olup olmadığına bakıcak. burda okuduklarım benim ümidimi yok etti diye bilirim çatlamayıp kiste de dönüşüyomuş içimde heycan yerıne bıraz endişe ve stres eklendı test yapsamda iğnenin etkisi hala gecmemiştir diye öyle zamanın gecmesini bekliyorum, inş. ilk denememde hamile kalırım burdakı herkese rabbım tez zamanda nasıp etsin .inş.

neden ümidini yok etsin canım benim biz elimizden geleni yapıyoruz bak kiste dönüşür korkusuyla çatlatma iğnesi yaptırmayı düşünüyorum ben de sen olmuşsun iğneni korkma hiç çatlamışlardır hayırlısıyla sen düzenli ilişkide bulunduysan gerisi Rabbimin takdirine kalmış.inşallah hayırlı haber verirsin bizlere.iğneden 14 gün sonra test yapabilirsin canım.belirtilere de sakın takılma kendini hamileymişsin gibi hissedersin ama pat diye regl oluverirsin vücudunun sana oyun oynamasına izin verme ve onu sakın dinleme.

ya madem hamile değilim adet olayım tedavime devam ederim:KK43::KK43::KK43::KK43:okadar üzgümün ki anlatamam

canım adet olmak da ne kadar önemli bişey görüyorsun ama merak etme geç de olsa gelir çünkü kullandığımız ilaçlar etkiliyor regl i benim de mesela eskiden belim ağrırdı bi bakmışım tuvalete gidip kırmızılar sökülüvermiş.şimdi 2 gün oynatıyor beni kahverengi lekelenmeler pembemsi renkler neler neler sen takma kafana sökülürsün yakında.

Son düzenleme:
benimde 4 yıl önce troid vardı şimdi bilmiyorum baktırmadım belki bende o yüzden hamile kalamıyorum

ömür boyu beraber olmanız dileğiyle bol bol bebişiniz olur inş niye yalnızsın

teşekkür ederim canım.aminnnnnnnnnn inş.allah hepimizin yüzünü güldürsün.eşimin kanser hastası olan amcası vefat etti cenazesini memleketine götürcekler o yüzden yalnızım :KK59:

X