Popüler Konu Klomen ve Gonaphene İle Hamişliğe Uğraşanlar veya Hamişler

Aşk olsun benim hamileliğimi saymıyorsun heralde neyse canın sağolsun ::)))

Canım dr çok önemli bu gittiğim dr 3. allah razı olsun öncekiler dediğin gibi strese soktular ama bu moralimi yükek tutmak için elinden geleni yaptı ara bul güzel bir dr. Sen rahim filmi çektirdinmi ?????
ay kizlar beni heycan basti bir gidim gelim doktora.daha cok var ama bekliyemicem ,öne alsinlar canim ay üfffffffffffff amannnnnnnnnnnnnn............ :89::89:

Ayy hadi inşallah güzel haberlerle gelirsin canım bende yarın kontrole gidecem kalp atışlarını duyarız belkii..

cnm tebrik ederim,Allah seninde sağlıklı bir şekilde kucağına almayı nasip etsin,nazarlardan korusunsorunsuz bulantısız güzel bir hamilelik geçirmek dileğiyle...AMİN

Canım allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin istediğin kadar sevin bağır çağı bu bizim hakkımız bukadar bekleyişten sonraa..

hepinize çok teşekkür ederim,listede kendi ismimi hamile kaldı olarak görmek bile gözlerimin dolmasına sebeb oluyor ,hiçbir zaman umutlarınızı yitirmeyin...

Aşk olsun benim hamileliğimi saymıyorsun heralde neyse canın sağolsun ::)))

Ayyyy çok özür dilerim kız vallaaaaa....:26: Bunlar ardarda geldi ya ondan öle dedim sen artık abla oldunn dimi :))) Sen uzuuuuunn süre bu topikten hamiş haberi alamadıktan sonra bizi çok mutlu etmiştin... Oyüzden başı sen çektin cnm tabiiii...

Selam arkadaşlar ben 22 yaşındayım 2 yıllık evliyim ve 6 ayın içinde 2 kez kürtaj oldum bebeklerim 3 ay dolunca öldüler we eşimin sigara içmesine bağladılar...son olarak b12 folik asit elevit zinco içiyorum adetimin 3. Günüü klomene başladım değer 53 ten 5 gün 2şer kullanmayla 244.84 oldu ve çok korkuyorum dokor güzel dedi pazartesi ultrasyon çekillecek yine aynı şeyleri yaşamaktan çok korkuyorum

canım doktor 3 kez klomen denicez olmazsa rahim filmi çekip aşılamaya başlıcaz demişti ben tabi kullanmadımda gitmedimde sade bir ay tam gitmiştim ekimde gideceğim doktora giden herkes çok memnun ona dicem önce rahim filmi çekelim die bakalım gerçi bende pco var ne der bilmiyorum bakalım hayırlısı

Klomifen Sitrat

En yaygın reçete edilen yumurtlama ilacının jenerik adı klomifen sitrattır. Marka adları Klomen, Gonaphene ve Serophene’dir. Bu ilaç en sık seyrek adet gören kadınlarda yumurtlamayı uyarmak için kullanılır. Standart doz ardışık 5 gün boyunca bir-iki tablettir (50-100 mg). Tedaviye genellikle adet başlangıcından sonraki ikinci, üçüncü, dördüncü veya beşinci günde başlanır. Eğer gerekirse, klomifen tedavisine başlamadan önce içilen progestin tabletleri veya doğal progesteron iğneleri ile adet kanaması getirilir. Hekim progestin veya progesteron vermeden önce gebelik testi yapabilir. Farlutal, adet kanamasını getirmek için en sık kullanılan progestin olan medroksiprogesteron asetatın marka adıdır. Vajinal progesteron (Crinone) veya progesteron hapları (Progestan) da yazılabilir. Hekim kadının gebe olmadığından emin olmadıkça bu ilaçlar kullanılmamalıdır.

Klomifen hipotalamustaki öströjen alıcılarını bloke ederek çalışır ve böylece hipotalamus kanda öströjen eksikliği olduğunu sanır. Sonuçta, hipotalamus pitüiter beze, kana daha fazla FSH ve LH salgılaması emrini verir. Yüksek FSH seviyesi bir kese ve onun yumurtasının gelişimini teşvik eder. Kese büyüdükçe kana öströjen salgılar. Son klomifen tableti alındıktan yaklaşık bir hafta sonra hipotalamus artmış öströjen seviyesini hisseder ve pitüiter beze LH dalgası bırakması sinyalini gönderir. Bu LH dalgası yumurtlama denen bir süreçte olgunlaşmış keseden yumurtanın bırakılmasına neden olur.

Tedavi başarılı olursa genellikle son klomifen tabletinin alınmasından yaklaşık bir hafta sonra (adetin 12 ile 21’inci günleri arasındaki bir gün) yumurtlama olur. Toplam döngü süresi 35 gün kadar uzun olabilir. Çoğu doktor, klomifenin standart dozlarına hastanın yanıtını izlemek için adet düzeni, yumurtlamayı öngörme kitleri veya kan progesteron seviyelerine güvenir. Bu yumurtlama testleri pozitifse genel olarak diğer başka ilaçlara gerek yoktur. Bununla birlikte, eğer şüphe varsa klomifene başladıktan 18-21 gün sonra progesteron seviyesini ölçerek veya ultrason izlemi ile yumurtlamanın olup olmadığı ve zamanı saptanabilir. Yumurtlama olmazsa sonraki birkaç denemede klomifen dozu artırılabilir. Daha yüksek dozdaki klomifen yumurtlamayı sağlamazsa hekim tedavi süresini uzatmayı seçebilir. Klomifen yumurtlamayı sağlamakta başarısızsa bazen hekim diğer ilaçları eklemeyi seçebilir.

Klomifen rahim ağzı salgısının niteliğini salgıyı koyulaştırıp kurutarak ve sperm için aşılamaz bir engel haline getirerek değiştirebilir. Hekim, rahim ağzı salgısını uygun kıvama getirmek için ilaç verebilir veya rahim ağzını aşmak için aşılama yapabilir. Bazen ilacın hMG veya FSH’ya değiştirilmesi en uygun hareket olabilir.

Klomifen bazen rahim döşemesini inceltebilir ve yerleşmeye uygunsuz hale getirebilir. Bu olursa hekim rahim döşemesinin kalınlığını artıracak ilaç yazabilir veya ilacı hMG veya FSH’ya değiştirebilir.

Çoğu hasta için yeterli bir deneme sağlamak amacıyla yumurtlamayı başlatacak en düşük doz klomifen genellikle dört ile altı kür kullanılır. Altı kür sonrası klomifen kullanan çiftlerin yaklaşık yüzde 40-45’i gebe kalır. Çoğu otorite, klomifenin altı kürden daha fazla verilmemesini önerirler. Hipotalamusun bozukluklarına bağlı düzensiz yumurtlaması olan veya hiç yumurtlamayan kadınlar veya çok düşük öströjen seviyeleri olan kadınlar genel olarak klomifene iyi yanıt vermezler.

kizlarrrrrrrrrr.
doktordan geldim.herseyin hayirlisi .su an haber bekliyorum..kan tahlili verdim.alttan muayene ile bakti doktor ama henüz bise yok dedi.aslinda doktor gezerken karnimda ben ekranda iki tane kese gördüm icinde belli bellirsiz bise vardi ama henüz yok dedi.galiba süphelendigini bile ima etmedi heveslenmeyim diye .cunku cok heycanli oldugumu gördü hahahaha...kan testine göre yrn doktora gitcem yada gitmicem.bol dua edin hadi benim icin

Canım bendede pco var dr bana 6 ay klomen deneyelim dedi ben 2 ay kullandım yumurtalarımda güzel büyüdü ama gebelik oluşmadı bende bu siteden öğrendim rahim filmini ve dr dinlemedim gittim çektirdim 2. ayımda klomen kullanmadan hamile kaldım ama 8 ay tedavisiz yumurta takibi yapıldı ama sen bu kadar bekleme bence..

Son düzenleme:

Canım hiç meraklana allahın izniyle hamilesindir bende gittiğimde uffffaaaccıkk bir noktaydı dr emin olamadı ama kan değerim 2626 çıktı 4 gün sonra gittiğimde keseyi gördük sen içini ferah tut..

Son düzenleme:
Canım hiç meraklana allahın izniyle hamilesindir bende gittiğimde uffffaaaccıkk bir noktaydı dr emin olamadı ama kan değerim 2626 çıktı 4 gün sonra gittiğimde kaseyi gördük sen içini ferah tut..

ay insallah demoscum ya ...
reglim gelmedi testimde resmen hamile yazmisdi.gerci bugun benim 4+1 . günüm olmus olcakti.sitede okuyorum 4 haftaliklar genelde görünmemisler.tansiyonum iniyomu cikioymu anlamadim su an.kiz diyoki yarn geldiginizde sonucu söyleriz.dedim ben telefon acarim.yarini bekleyemem.hala ögrenemeis gelen gidenden hamilelik dusunen kisi nasil beklesin.
hepte tipler banami denk gelir yaaa....

cnm sanada hayırlı olsun Allah tamamına erdirsin sağlıkla...:119::119:

Aminnn canım hepimizinkini allah isteyen herkese nasip etsin....

::)))) takıldım kız ama bebişimin zoruna gider diye bi hatırlatayım dedim :))) Allahım en kısa zamanda heppinize nasip etsin.. Yarın kontrolum var nedense huzursuzum allahım ne olur ters bişe olmasın..

allah inşallah gönlüne göre versin bende bu ay klomen başladım ama bakalım kısmet, bende 6 ay çnce dış gebelik geçirdim, 2aydan beri bebiş için çalışıyoz bakalım ne zaman hayırlısıyla o zaman bebiş olsun:))

cnm sanada hayırlı olsun Allah tamamına erdirsin sağlıkla...:119::119:
Amiinn canım hepiz bebeklerimizi sağ salim kucağımıza alırız inşallah..
:)) takıldım kız ama bebişimin zoruna gitmesin diye hatırlatyım dedim 1.5 yıl sonra gelmişim beni umursamıyorlar demesin. :))) Allahım en kısa zamanda sizlerede nasip etsin inşallah..

Canım biraz sakin olmayı dene stres yapma bak ben sana söyleyim pozitif gelecek testin içini ferah tut o daha minicik görünmez tabii..

Son düzenleme:
Canım biraz sakin olmayı dene stres yapma bak ben sana söyleyim pozitif gelecek testin içini ferah tut o daha minicik görünmez tabii..[/QUOTE]

ya birden kadin bise yok henüz diyince sasirdim.nöbetciydi bu,kendi doktorumda tatilde.insallah.aradim henüz gelmemis sonuc.yarim saate yine ariycam.

Yaaa kızlarr bi sorun oluşyor cevap yazarken gitmedi gibi görünüyor bi bakyom aynı cevaptan 3 tane var anlamadım....

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…