Popüler Konu Klomen ve Gonaphene İle Hamişliğe Uğraşanlar veya Hamişler

selam ben de bu ay ilk kez günde 2 tane klomen kullandım ve ovitrelle iğne verdi doktorum 9 aydır deniyoruz olmadı. yumurtam büyüdü ve bugün kontrole gittim çatlamış adetini bekle dedi. adet tarihim 9 mayıs beni de listeye eklerseniz sevinirim.bu ayda olmassa rahim filmi çektirmek istiyorum umarım doktorum da onaylar ve tekrar ilaç vermez çünkü 2 arkadaşım rahim filmi çektirdiği ay hamile kaldılar.Doktordan bağımsız rahimfilmi çekilen bir merkezde bu işlem yapılırmı yoksa doktorun mu yönlendirmesi gerekir.

canım özel hastanelerde çekiyorlar illaki doktorunun yapması gerekmiyor ama operasyonu yaparken de zaten hangi hastaneyi tercih edersen oranın kadın dopum doktoru çekiyor hsg yi..

kızlar ben de bu ay klomen kullandım 12.gün 16mm yumurtam vardı saat 11 gibi ovitrelle oldum bir doz.sizce yumurtam ne zaman çatlar 12 ve 14.gün ilişki oldu bugün 15.gün hala çatlamamış olabilirmi bu büyüklüğe göre

12. gününde 16 mm ise günde 1 ile 1,5 mm arasında büyüyor bu minişler yani benimki öyle olmuştu şuan 21 22 mm falandır iğne olmuşsan doktor 24 saat içerisinde çatlar diyor ve çatladıktan sonra 24-36 saat arası canlı kalıyor ama benim sana tavsiyem iğneden sonraki 5 gün aralıksız ilişki.doktoruma sormuştum hergün olması sperm kalitesini düşürürmü diye hayır kesinlikle düşürmez sadece sayısı az olur demişti.

ya ben bu dr.ları anlamıyorum hepsı ayrı telden calıyo.canım ben hıc ıgne kullanmadım ama benım sahsı fıkrım ve buralardan okuduklarım kadarıyla senı bı 2 gun daha cagırıp yumurtanın bıraz daha buyudugu bı gun ıgnenı yapması ve rahım kalınlasmadıgı ıcınde progestan baslaması gerekıyodu. Yanı bıldıgım bu umarım catlamıstır canım ya su bosa gıden aylar hem maddı yonden hemde manen ınsanı yıpratıyo ama neyapalım dırayetlı olcaz.sen 21. Gun baktır progesterona ve catlamadıysa ona gore onlemını al tatlım.

azra2206, canım tuanatay haklı ben 10 günümde gitmiştim 16.9 mm dedi iki gün sonra gene gel dedi gittim 19,4 olmuştu bir gün daha bekleyelim bakalım kendiliğinden çatlicakmı dedi ertesi gün yine gittim çatlamamış dedi ve iğneyi verdi ovitrelle yani bu minişler 20 mm den sonra çatlıyor bence.doktorunun seni bikaç gün daha sonra yine çağırıp bakması gerekiyordu bence iğneni erken vurmuş gibi görünüyor o yüzden sen ona bakma ve ilişkiye devam et kimisinin 20 günde bile çatlayabiliyomuş.

Selam canım verdıgın bılgıler ıcın tesekkur ederım. doktorum adetın 2 gunu gel dedıı adetlıyken bakılacakmıs ve nasıl bakacaklar hıc bılmıyorum.yumurtalıklara bakılacagını ve gobekden 3 gun ıgne yapılacagını soledı .hangı ılacları alıcagımkonusunda hıcbır fıkrım yok onu nezaman belırlıyoruz ..senın sonucun bellı oldumu canım

canım ben adetimin ikinci günü iğneye başlamıştım 1 hafta kadar kullandım ama doktordan doktora değişiyor bu ilaç ve tedavi süreci sanırım sen rahat ol bu tedavinden güzel sonuç alırsın inş. benim sonucum malesef negatif:)

Merhaaba canıım hoşgeldin. Evet adaşım hamile gülüüm, dün verdi güzel haberi. Kendisi de dün öğrenmiş zaten. Diyete başlamış, artık tedaviyi de bırakmıştı zaten. Bu yüzden de adet gecikmesini dikkate almamış. dün eczaneden bi tane test alıp yapmış kii hamile. Sonra hastanede de kesinleştirmişler kan tahliliyle. Kısmetse yarın keseyi görmeye gidecklermiiş. Ben inanıyorum ki 2 gün sonra sen de güzel haberlerle geleceksin. O kadar çok dua edenin var kiii. Sevdayla konuştuk bugün o da hep dua ediyorum dedi. Bizim bu kadar pozitif enerjimiz varken senin sonucun da pozitif gelecek inşallahh. Yine de senin için hayırlı olan neyse o olsun canımıniçii. Sen de hamiş olursan bi tek ben kalacak eskilerden. Yani bizim guruptan. Hepimizin hakkında olanı versin Rabbim... Neler yapıyorsun yatmaya çalış bol bol...

canım arkadaşım ewet serselo beni çok mutlu etti bana umut oldu... sizlerin duasını ve çevremdeki insanların duasını inan hep hissettim herkes pozitif enerjisini verdi bana ama malesef ben yine negatif sonuç aldım dün çok ağladım okadar üzüldümki anlatamam eşim işe gidemedi beni bırakıp serapçım inan yıkıldım gerçi ilk başta zaten doktor benim için çok umutlu konuşmamıştı ama yinede umutluydum ben kendimden negatif sonucu alınca o tedavi sürecinde yaşadığım stresi düşündüm herşey boşunamıydı dedim ve ağladım bugün daha iyiyim ama uzun bir süre tedaviyi bırakıyorum yine hayırlısı demek vakti gelmemiş bebeğimin diyorum biraz başka şeylerle uğraşmak istiyorum artık... eşim çok destek bu konuda bana sırf biraz yüzüm gülsün diye ben kedileri çok seviyorum hep bi kedim olsun istiyordum ama eşim istemiyordu yarın bana kedi alacakmış ama inan arkadaşım artık o kediyi bile eskisi kadar çok istemiyorum anlıcan bu tedavi beni yıkıma uğrattı ama elden gelen yok halime herzaman şükrediyorum ALLAH ım ne zaman verirse o zaman olacak bunun farkındayım inş. sen de bende birgün yavrularımıza kavuşuruz...

tuanataycım doktorun sana çatlatma iğnesi yapmışmıydı? bana yaptı. kendisi de çatlar ama biz işimizi şansa bırakmayalım dedi 14.günümde oldum sonra da kaçırmamak için her akşam birlikte olduk.dua ediyorum ki hamile kalabilmişimdir.benim de 2. klomen ayımdı.ilkinde hiç gelişim olmadı.eğer ilk ayınsa üzülme gelişim olmayabiliyo ama yumurtalıklar uyarılmış oluyo 2. ayda sonuç alırsın inşallah.eğer olmazsa bu ay 1 ay ara verelim dedi doktorum.bakalım hayırlısı...

canım aynen benımde ılk ay gelısmedı 2. Ay cook guzel gelısen bı yumosum oldu kendılıgınden catladı ama nasp degılmıs tutmadı. Bu ay ıcınde rahım fılmı cekılıcem klomenı bıdahakı aya kullanmayı dusunuyorum.sende uzme kendını onemlı olan adetını zamanında olman ve kıst olusmaması cok degıl bı 15 gun sonra tekrar baslıyo zaten o tatlı bekleyısler.

bence bu kedı ıstegınıde bıraz ertele tatlım olurda hamıle kalırsan ozellıkle kedı pek ıyı dıılmıs hamılelıkte sonra vermek zorunda kalırsan daha cok uzulursun.

canım benim çok üzüldüm burada sevinçleri paylaşırken acılarıda paylaşıyoruz benimde bu ay yumoş gelişmedi tüp düşünüyoruz o yuzden senin sonucu bende merak ediyordum.demek allah zamanından önce ne yaparsan yap vermiyor belki seninde zamanın bundan sonraki aylardadır hemde hiç bişey yapmadan sersello gibi oda tedaviyi bıraktıgı dönem hamiş kalmış belki senin de öyle olur bu iş bizleri çok yıpratıyor kafaya takıyoruz taktıgımız içinde hormanlar alt üst oluyor kafaya format atmak lazım yaz geliyor işlri oluruna bırak dinlen hiç düşünme sadece yumurtlama dönemlerinde yaramazlıkları daha sıklaştır ben önümüzdeki ay klomen almadan yumurta takibine gidecegim bakalım ne olacak.bu arada adaçayı,hayıt tohumu,ceviz,yemiş,muz kürüne başladım önümüzdeki ayda olmassa tüp artık bende tüpten netice alamassam oluruna bırakacagım belki bizim kısmetimiz o zamandır sıkılma canım allah herşeyin önce hayırlısını ve zamanlısını versin elbet vardır bizimde zamanımız :emir_bebek:

selam kızlar nasılsınız biz iyiyiz sanırım bebişimizde iyi sanırım annesini bırakmayacak sıkı sıkı tutunuyor elevit kullanıyoruz birde mide yanması için renni şurup midem daha iyi Allah olmayanlara da nasip etsin ben çok bekledim 2008 marttan beri bekliyorum şimdi hesapladım meleğim göbüşüme 16 martta gelmiş yani doğum günümde:nazar:

esemos canım kaderdaşım benim moralini bozma bebişler annelerinin en umutsuz oldukları anda geliyorlar biraz tedavine ara ver kendini rahat bırak eminim bebişin gelecektir seni seviyorum canım arkadaşım sen de umutlu da bir gün buradan haber vereceksiniz hamileyiz diye işte o zaman mendiller havada olacak:KK64::KK64::KK64::KK64:

kızlar ben yine adet oldum dün akşam yeni tarihim 22 mayıs eklerseniz sevinirim

canım ben adetimin ikinci günü iğneye başlamıştım 1 hafta kadar kullandım ama doktordan doktora değişiyor bu ilaç ve tedavi süreci sanırım sen rahat ol bu tedavinden güzel sonuç alırsın inş. benim sonucum malesef negatif:)

canım cok uzuldum birdahaki sefere ıns guzel haberını alırız.benım ılk olucak .acıbadem maslak gıdıyorum doktorum ılac tedavısının acıkcası bır faydasınınolmayacagını oyuzdende ılactedavısı ıle zaman kaybetmemın anlamı olmadıgını tup bebek ıcın tedavıye baslamam gerektıgını soyledı ve ıns mayıstaa :KK49: kalırım negatıf sonuclanmaz cok uzulurum .siz arkadaslarımın yazılarını okuyorum kacıncı defadır denedıklerınız yazıyor ve her bırınız ıcın ınanın dua edıyorum oguzel gonlunuz egöre hayırlı evlatlar verır rabbım ınsallah .iyi sizler varsınız burada konusdukca yazdıkca morel buluyorum herkese cok tesekkur ederım:KK49::KK49::KK49::KK49::KK49::KK49::KK49::KK49::KK49::KK49::KK49::KK49::KK49::KK49::KK49::KK49::KK49::KK49:

selam kızlar nasılsınız biz iyiyiz sanırım bebişimizde iyi sanırım annesini bırakmayacak sıkı sıkı tutunuyor elevit kullanıyoruz birde mide yanması için renni şurup midem daha iyi Allah olmayanlara da nasip etsin ben çok bekledim 2008 marttan beri bekliyorum şimdi hesapladım meleğim göbüşüme 16 martta gelmiş yani doğum günümde:nazar:

canım ne guzel bı hedıye olmus sana.allah tamamına erdırsın saglıcakla ıns.beklemenın mukafatını almıssın darısıda bıze:))

slm arkadaslar nasılsınız sabah dra gıttık esımle kasık agrım vardı dr ılac verdı kullanıcam pazartesı yıne gıtcem kan testı yapılcak ama sankı ben reglı olucakmısım gıbı esıme sımdıden heyecan bastı oglumun ısmını ben koymustum sımdı o koycakmıs karısmıcakmısım ben oglumun adı çınar efe oglan olursa çağan ege dedık kız olursada ç lı ve e li ıkı ısım dusunup duruyor offf daha cok erken aslında kızım olursa kadınlar kulubu koyarmısım

selam arkadaşlarım...nasılsınız...umarım iyisinizdir..bi üzülüyoruz bi seviniyoruz hayat böyle işte...daha dün serselonun bebişiyle sevinip umutlandık...bugünde esemosun üzücü haberi gelmiş...onun kadar olmasada onun ne hissettiğini bilen dert ortakları olarak onun sıkıntısına ortak oluyoruz ..
umarım esemosum yine ayağa kalkacak ve umudunu yitirmeden devam edeceksin ...dinlenmek biraz bu psikolojiden uzaklaşmak iyi gelicek mutlaka...sorun birazda beynimizde işte..defalardır bunun ispatını yaşadık...heyecana kapılmadan cok kafaya takmadan ilerleyebilsek keşke...bunu yapabilsek zannediyorum ki daha fazla hamiş haberi alacak ve sevineceğiz....

gyaman...canım sende üzülme lütfen..toparlan ve yeniden umutlan olmazmı???
aşk tutkunu canım..sen hala kan tahlili yaptırmadın mı ???idrarda defalarca pozitifi gördün biliyorum ama yinede bir kan testi yaptırsaydın keşke...belkide yaptırmışsındır da ben kaçırmışımdır...

bu arada calışmalardan sonra namazdaki secde pozisyonunda durmanın gebeliği kolaşlaştırdığını duydum...böyle bir malumatı olan varmı acaba:KK37:
hepinizi öpüyorum.........

sevdecım cnm bugun kasık agrım olunca dra gıttım drlarda bugun oglene kadar yerındeymıs muayenemı oldum rahım duvarrı kalınlıgına baktı ıyı guzel dedı kan testını soyledım saatıne baktı pazartesı gel bakalım dedı ılac verdı okadar

sevdecım cnm bugun kasık agrım olunca dra gıttım drlarda bugun oglene kadar yerındeymıs muayenemı oldum rahım duvarrı kalınlıgına baktı ıyı guzel dedı kan testını soyledım saatıne baktı pazartesı gel bakalım dedı ılac verdı okadar

tamam canım ...hadi bakalım..en kısa zamanda kalp atışlarınıda duyarsın inşallah

amınn cnm ınsallah.yanlız cok korkuyorum 5 ay once beklemedıgımız halde yanlıslıkla hamıle kalmıstım kımyasal gebelık yasadım sımdı wc ye gıtmeye cok korkuyorum gıtmemek ıcın tutuyorum nerdeyse

amınn cnm ınsallah.yanlız cok korkuyorum 5 ay once beklemedıgımız halde yanlıslıkla hamıle kalmıstım kımyasal gebelık yasadım sımdı wc ye gıtmeye cok korkuyorum gıtmemek ıcın tutuyorum nerdeyse

gönlonü ferah tut sen...olmaz inşallah öyle bişe...tahlillerde muayenelerde belli olmuyor mu kimyasal olup olmadığı...sağsalim kucağına alırsın inşallah...

hamile kalan arkadaşları tebrik ediyorum sağlıkla kucaklarınıza alın inşallah..ben artık doktorlara hiç güvenmiyorum.hemen hemen 5 ayrı doktora gittim 9 ay boyunca hepsi farklı şeyler söylüyor.mesela bi doktor rahim filmine gerek yok dedi diğeri sadece üniversite hastanesinde çektir dedi bi doktor klomen tek yeterli dedi diğeri kesinlikle iki tane dedi diğeri 6 aydan fazla kullanma dedi.kimse çatlatma iğnesinden bahsetmedi aşılamayı tek yumurtayla yaptılar. 21. günü pregesteron hormonu baktırdım değerim 6 idi iki ay önce kimi dotor çatlamış kimisi çatlamamış dedi. ne yapacağımı bilmiyorum bende bu ay gitmedim klomen de kullanmadım son gittiğim doktor smear yapılmadan klomen kullanılmaz zararı olabilir dedim rahim ağzından sıvı mı birşey aldı sonucunu daha alamadım birde tek bir yumurta var denildi başka doktor ona immatür folikül dedi yani kist yumurtlama donemımde akıntım oldu ve 5 gun sağ kasıkta ağrı şimdi o yumurta mı kist mi hiç bir fikrim yok...:44:

hamile kalan arkadaşları tebrik ediyorum sağlıkla kucaklarınıza alın inşallah..ben artık doktorlara hiç güvenmiyorum.hemen hemen 5 ayrı doktora gittim 9 ay boyunca hepsi farklı şeyler söylüyor.mesela bi doktor rahim filmine gerek yok dedi diğeri sadece üniversite hastanesinde çektir dedi bi doktor klomen tek yeterli dedi diğeri kesinlikle iki tane dedi diğeri 6 aydan fazla kullanma dedi.kimse çatlatma iğnesinden bahsetmedi aşılamayı tek yumurtayla yaptılar. 21. günü pregesteron hormonu baktırdım değerim 6 idi iki ay önce kimi dotor çatlamış kimisi çatlamamış dedi. ne yapacağımı bilmiyorum bende bu ay gitmedim klomen de kullanmadım son gittiğim doktor smear yapılmadan klomen kullanılmaz zararı olabilir dedim rahim ağzından sıvı mı birşey aldı sonucunu daha alamadım birde tek bir yumurta var denildi başka doktor ona immatür folikül dedi yani kist yumurtlama donemımde akıntım oldu ve 5 gun sağ kasıkta ağrı şimdi o yumurta mı kist mi hiç bir fikrim yok...:44:

merhaba cnm bende kendimce yazdıklarına yorum yapmak istiyorum bende iki ay doktora gittim son iyi aydırda gitmiyorum bu siteden çok şey öğrendim inan doktordan daha çok bence rahim filminin kadına hiçbir zararı yok o yüzden bence ilk iş simir testi daha sonra hormon tahlilleri ve rahim filmi neden mi bence ilk önce simir testi çünkü zaten bir kadın senede bir kez bunu yaptırmalı sorunu olsun olmasın, sonra hormon tahlilleri hormonların iyi çalışıp çalışmadığını bilmekte gerçekten yarar var ve son olarak rahim filmi bence kanallarında açık olup olmaması çok önemli boşuna ilaç yüklemesi yapmamış olursun vücuduna onu kullanırken girdiğin streste cabası. şu anda işlerim yüzünden ve ailevi nedenlerden dolayı biraz ara verdim tedaviye ama tedaviye başlamadan hemen rahim filmini çektiricem iki ay klomen kullandım hiçbir işe yaramadı ve kendi kendime karar verdim tabiki doktor önemli ama ilk önce kendi kendimin doktoru olucam hislerimle haraket edicem rahim filmini çektirmem gerektiğini söylüyor vücudum bana ve yeni doktoruma başlamadan önce o filmi ve hormon tahlillerini yaptırıcam doktorunda işini kolaylaştırmış olucam tahminlerle değilde ne sorunum olduğnu bilerek tedavi görücem

X