Popüler Konu Klomen ve Gonaphene İle Hamişliğe Uğraşanlar veya Hamişler

Günaydın kızlar nasılsınız size bir sorum olacak klomenle birlikte progestan yda benzeri ilaç kullanan varmı ben ikisini bir içiyorum onu içmessem adetim çok gecikiyor.

Günaydın Kızlar ÇOK TUHAF BİR ŞEY OLDU SANIRIM ADET GECİKMESİ YAŞIYORUM HANİ CUMA GÜNÜ YAZDIM YA ADET OLDUM DİE TAMAM OLDUM SANDIM NASIL YANİ? ŞÖLE PEÇETEYE SİLDİĞİM DE ÇOK KOYU Bİ RENK GELDİ HAFİF KAN GİBİ BEN DE DEDİM OLDUM HATTA 3 GÜN ÖNCE OLDUM FELAN SANDIM SONRA PET TAKTIM FELAN Bİ DAMLA KIRMIZI YOK BU GÜN D EYARIN DA OLMAZ SAM NAPİM TEST YAPİM Mİ YOK SA ADET GECİKMESİ İĞNEDEN VE İLAÇTAN KAYNAKLANAN SİZCE?

KİM........................... NE KULLANDI.......................................... .......MUHTEMEL DOĞUM TARİH

1.BABYFACE:::::::::::::::::::::::::::::::::::KLOME N
2.TUSE2006 ::::::::::::::::::::::::::::::::::::KLOMEN
3.GİZNUR::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: KLOMEN
4.COCOSH:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::KLO MEN
5.gurbetgelini::::::::::::::::::::::::::::::::::KL OMEN
6.EYLUL166 :::::::::::::::::::::::::::::::GONAPHENE
7.BEYAZBULUT:::::::::::::::::::::::::::GONAPHENE
8.fındıkk kurdum 81::::::::::::::::::::GONAPHENE
9.irem34:::::::::::::::::::::::::::::::::::::GONAP HENE
10.xzeynep:::::::::::::::::::::::::::::::::GONAPHE NE
11.moril::::::::::::::::::::::::::::::::::::::GONA PHENE
12.YİĞİDO17::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: İLAÇSIZ
13.SEMA3455::::::::::::::::::::::::::::::::::::::İ LAÇSIZ ::::::::::::::::::::::::hoşgeldinçağatay bebek
14.ROSEM::::::::::::::::::::::::::::::::::::GONAPH ENE :::::::::::::::::::::::hoşgeldin MERT bebek
15.BEYAZ MELEK::::::::::::::::::::::::::::::::::İLAÇSIZ :::::::::::::::::::::::hoşgeldin Öykü bebek
16.elifecan::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: :::::İLAÇSIZ
17.esrako::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: :::::İLAÇSIZ
18.MİLKSHAKE ::::::::::::::::::::::::::::::::::::KLOMEN:::::::: ::::::::::::::hoşgeldin selin bebek
19.BAŞAK 35::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::KLOMEN ::::::::::::::::::::::hoşgeldin burçinbebek
20.maviş83:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: :::KLOMEN ::::::::::::::::::::::hoşgeldin kıvançBebek
21.pushing:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: :::KLOMEN
22.((eslem)):::::::::::::::::::::::::::::::::::::: :::::İLAÇSIZ
23.melek_law:::::::::::::::::::::::::::::::::::::: KLOMEN
24.sebossk:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: :::KLOMEN
25.ARZU38 ::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::İLAÇSI Z
26.güngüneş::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: :KLOMEN
27.interhat::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: ::::::İLAÇSIZ
28.deryamatrix::::::::::::::::::::::::::::::GONAPH ENE
29.nlgunözkan23:::::::::::::::::::::::::::::::: KLOMEN
30.sudeyoncaa::::::::::::::::::::::::::::::::::::: :KLOMEN
31.samyeli26:::::::::::::::::::::::::::::::::::::: :::KLOMEN
32.ggezgin:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: ::::KLOMEN
33.zeytinn79:::::::::::::::::::::::::::::::::::::: :::::İLAÇSIZ
34.melankolia::::::::::::::::::::::::::::::::::::: ::KLOMEN
35.zeze26::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: :::::KLOMEN
36.BeyaAZz:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: :::KLOMEN
37.mavi deniz:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::AŞILAM A
38.begim:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: :::::KLOMEN
39.eylem_:::::::::::::::::::::::::::::: ::::::::::::::::::::::::::::
40.mazbut::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: ::::KLOMEN
41.incisu::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: :::::::KLOMEN
42.APPLEARZU::::::::::::::::::::::::::::::::::: KLOMEN
43.bulemsu58:::::::::::::::::::::::::::::::::::::: ::KLOMEN
44.esraie::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: ::::: :::::::::::::
45.dahiliye::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: :::::KLOMEN
46.gulsah1985::::::::::::::::::::::::::::::::::::: ::KLOMEN
47.beyazbeyaz::::::::::::::::::::::::::::::::::::: ::iLAÇSIZ
48.berknilay:::::::::::::::::::::::::::::::::::::: :::::İLAÇSIZ
49.bade22::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: ::::KLOMEN
50.hazann::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: ::::KLOMEN
51.26eser26::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: ::::KLOMEN ::::::::::::::::::::::17 ARALIK 2009
52.elif 83:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::K LOMEN
53.yaren35:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: ::::KLOMEN :::::::::::::::::::::::hoşgeldin yağız bebek
54.hülyaeyüp:::::::::::::::::::::::::::::::::::::: ::::İLAÇSIZ
55.ZUZUCUK82:::::::::::::::::::::::::::::::::::::: :KLOMEN ::::::::::::::::::::::11 OCAK 2010
56.RANA.ABLE. :::::::::::::::::::::::::::::::METFORMİN:::::::::: :::::::::::::19 OCAK 2010
57.kadus:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: ::::::::::::::::::: :::::::::::::::::::::19 OCAK 2010
58.bihter41::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: :::::::İLAÇSIZ ::::::::::::::::::::::13 OCAK 2010
59.sweetbaby::::::::::::::::::::::::::::::::::.... :..:İLAÇSIZ:::::::::::::::::::::: 20 OCAK 2010
60.tubiss::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: ::::::::KLOMEN
61.maksimen::::::::::::::::::::::::::::::::::::SER OPHENE
62.sudembebis::::::::::::::::::::::::::::::::::::: ::KLOMEN
63.bulu_dreya::::::::::::::::::::::::::::::::::::: ::::KLOMEN
64.sudem:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: ::::::KLOMEN
65.blancedblue:::::::::::::::::::::::::::::::::::: :::KLOMEN
66.adria:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: :::::::::KLOMEN
67.seldafid::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: :::::MENOGON
68.melocum:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: :::::KLOMEN
69.mehtap gülü:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::İLAÇS IZ::::::::::::::::hoşgeldin serkan bebek
70.TOTEM:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: ::::::KLOMEN
71.babylove::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: ::::::KLOMEN
72.bernadette::::::::::::::::::::::::::::::::::::: :::::::İLAÇSIZ
73.ilsenim:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: ::::::::KLOMEN
74.asinaz24::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: ::::::::::İLAÇSIZ
75.rüzgaryağmur::::::::::::::::::::::::::::::::::: :::KLOMEN
76._ezgi_::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: :::::::::KLOMEN:::::::::::::13 NİSAN::::::::::Hoşgeldin MELİS bebek
77.simge8081:::::::::::::::::::::::::::::::::::::: :::::::İLAÇSIZ
78.bebeg83:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: :::::::KLOMEN::::::::::::::::::::NİSAN 2010
79.zeynur::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: :::::::::KLOMEN
80.edda_edda:::::::::::::::::::::::::::::::::::::: :::::KLOMEN ( İKİZİ OLACAK)
81.serenay2010:::::::::::::::::::::::::::::::::::: ::::::KLOMEN
82.kardelenseval:::::::::::::::::::::::::::::::::: :::::KLOMEN::::: hoşgeldin zümra neva bebek
83.BEBEĞİMİZ:::::::::::::::::::::::::::::::::::::: ::::::KLOMEN (1 ay önce klomen kullandı)
84.nostok::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: ::::::::::KLOMEN ( 1 ay önce klomen kullandı)
85.psilokum::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: :::::::::İLAÇSIZ (ovulasyon testi kullandı)
86.gulcangulcan::::::::::::::::::::::::::::::::::: :::::KLOMEN (glu kofen-bal.tarçın.çörekotu)
87.gelinc::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: :::::::::::KLOMEN
88.gulyhas:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: ::::::::::KLOMEN
89.zeyhat::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: ::::::::::::İLAÇSIZ (adaçayı içti)
90.SEVRA:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: ::::::::::KLOMEN
91.demet84izmir::::::::::::::::::::::::::::::::::: ::::::::İLAÇSIZ
92.zehra.tugba:::::::::::::::::::::::::::::::::::: ::::::::::İLAÇSIZ
93.Stella::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: ::::::::::::::KLOMEN
94.tombilibu:::::::::::::::::::::::::::::::::::::: :::::::::::KLOMEN
95.başak84:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: :::::::::::KLOMEN
96.elvan77:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: ::::::::::::KLOMEN
97.nefertiti50:::::::::::::::::::::::::::::::::::: :::::::::::::KLOMEN
98.askkizi:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: :::::::::::::::İLAÇSIZ
99.justreader::::::::::::::::::::::::::::::::::::: ::::::::::::İLAÇSIZ (bal.tarçın.çörekotu-ateş ölçme)
100.antiope::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: :::::::::::::İLAÇSIZ
101.pamuksel:::::::::::::::::::::::::::::::::::::: :::::::::::Y.ÇATLATMA İĞNESİ
102.Civ-civ1:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: ::::::KLOMEN
103.Kuzu81:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: ::::::::::::::KLOMEN (İKİZİ OLACAK)
104.alminas1976::::::::::::::::::::::::::::::::::: ::::::::::::::İLAÇSIZ .................4 AGUSTOS ……hoş geldin DORA REVNA bebek
105.özlem147...................................... ...............KLOMEN+IGNE
106.a&s........................................... ................... bcg
107.sultan1984.................................... ...............ILACSIZ KÜR İLE .........13 EYLÜL....hoşgeldin KEREM bebek
108.ipekyol51..................................... ................SEROPHENE+İĞNE......7 EYLÜL....hoşgeldin EBRU bebek
109.özemek........................................ ................KLOMEN
110.ceydammm...................................... .............KLOMEN
111.nurtopu....................................... ..................TÜP BEBEK
112.emine kaya.............................................. .....KLOMEN...........13 EKİM
113.firstmoonxxx.................................. ...............MERİONAL 75(İKİZİ OLACAK)hoşgeldın RÜYA VE RÜZGAR bebek
114.testere(BALSURAT)............................. ..........İLAÇSIZ
115.MAVİYESİL1999................................. ...........
116.RUFEYDESERRA.................................. ........İLAÇSIZ..............28 KASIM
117.JUJUMM........................................ ................KLOMEN
118.AYMUEL........................................ ................İLAÇSIZ
119.DENVİR........................................ ..................
120.HEDARZU....................................... ................KLOMEN
121.HAYRAN........................................ .................KLOMEN (İKİZİ OLACAK)
122.KARAKAYA...................................... ...............
123.NURZUL........................................ ..................KLOMEN
124.GYSHNKY....................................... ................KLOMEN
125.ASYA_DENİZ.................................... ...............KLOMEN
126.GULTUN........................................ ..................KLOMEN
127.DAİSY84....................................... ...................KLOMEN
128.YASMNGU....................................... .................İLAÇSIZ(SOĞAN KÜRÜ)
129.KUZU84........................................ ...................AŞILAMA.......Hoşgeldin DERİN bebek........11.03.2011
130.DELFİNO....................................... ...................İLAÇSIZ
131.ESİLA_TR...................................... .... .............
132.AYSİMA04...................................... ..................İLAÇSIZ
133.BSBİRKİN...................................... ....................
134.ECEİREMNUR.................................... ..................
135.BETUS19....................................... ....................serophene
136.MASAL07....................................... ....................KLOMEN
137.YAKAMOZZZ33................................... .................KLOMEN
138.DEFHNE........................................ ......................KLOMEN
139.MELİKE_ECESUU................................. ..................SEROPHENE
140.ZAZEZ......................................... .......................KLOMEN
141.GAMZELİKİZ.................................... .....................
142.EXORCİST_TREX................................. ..................serophene
143.SMALLANGEL.................................... ....................AŞILAMA
144.MASAL800...................................... .....................KLOMEN
145.KM0734........................................ .......................KLOMEN
146.FATMA0000..................................... .....................İLAÇSIZ
147.PRETTY9217.................................... .....................SEROPHENE
148.BERRANUR...................................... ......................SEROPHENE
149.SWCNPRLK...................................... ......................KLOMEN
150.GULAYKORKMAZ.................................. ...................KLOMEN...................3 EYLÜL
151.AKTASOZLEM.................................... .....................KLOMEN....................İKİ Zİ OLACAK
152.TİİN.......................................... ...........................KLOMEN
153.DESS.......................................... ..........................KLOMEN (ilk ayında hamile kaldı)..14 EYLÜL
154.DUYGUCANDAN................................... ....................KLOMEN
155.MOONTORRENT................................... ....................KLOMEN...................İKİZİ OLACAK
156.OZLEMNİSANDOĞAN............................... ..................İLAÇSIZ (2 ay önce klomen kullandı)
157.RABBİSS....................................... ..........................SEROPHONE ve OVİTRELLE (ilk ayında hamile kaldı)
158.DRGKS......................................... ...........................SEROPHENE ve PREGNYL (ilk ayında hamile kaldı)
159.PNR30......................................... ..............................KLOMEN
160.NALAN86....................................... ............................KLOMEN
161.YORGUNGONUL................................... .........................KLOMEN
162.SİMİRAMİS..................................... .............................KLOMEN
163.FEYZAKT....................................... .............................KLOMEN
164.HAGAM.......................................................................KLOMEN (İlk ayında hamile kaldı)

********************KLOMEN VEYA GONAPHENE KULLANANLAR*********************

...................................MART AYI LİSTEMİZ..............................

PAPATYA_020................................13 MART
NURSELCAGRİ.................................20 MART
GUL.UCUK......................................20 MART
KİDY.............................................2 3 MART
SEVDEBİLGE...................................24 MART
HULYA_41......................................25 MART
ESEMOS........................................28 MART
GİDA_PİNAR....................................31 MART

....................................NİSAN AYI LİSTEMİZ...........................

BALKOPUKNURS.................................3 NİSAN
SERSELO..........................................5 NİSAN
RÜZGAR...........................................5 NİSAN
SEVOSEVO.......................................6 NİSAN (Bu ay korunuyor)
HATEM...........................................10 NİSAN
SEVDE1..........................................10 NİSAN
FATMA1986.....................................11 NİSAN
UMUTLU22.......................................12 NİSAN (Tedavi görmüyor)
OZGUR80.........................................13 NİSAN
TONDORA........................................13 NİSAN
SARİSHEEKER...................................13 NİSAN
G.ERKL............................................ 15 NİSAN
MAVİYAZ.........................................19 NİSAN
GYAMAN..........................................20 NİSAN
KALBİMİN.........................................20 NİSAN (Tedavi görmüyor)
MELEK04..........................................24 NİSAN
POCAPOCA.......................................25 NİSAN

....................................MAYIS AYI LİSTEMİZ...........................

MAYAAAA...........................................1 MAYIS

Rabbi heblî min ledünke zürriyyeten tayyibeten inneke semî’ud-Duâ.” “Rabbim! Bana
tarafından hayırlı bir nesil bağışla. Şüphesiz sen duayı hakkıyla işitensin.”

***Ya Rabbi sana yalvarıyoruz.....Sevgili Peygamberin muhammed aleyhisselamı araya koyarak senden Hayırlı ve Salih evlatlar istiyoruz.... Ey çok sevdiğimiz Peygamberimiz Muhammed Aleyhusselam seni vesile ederek Rabbime yalvarıyoruz senin hatrın için kabul etmesini istiyoruz ..Ya Rabbi bu Yüce Peygamberi bize şefaatçi eyle onun hürmetine duamızı kabul eyle.AMİİİİİİİİİİİİİNN...MAAŞŞALLAHH

Günaydın canlarım. Hayırlı haftalar...
Uğurlu listemizi güncelledim. Hayırlısı olsun.
HAGAM tebrik ederim, Rabbim hayırlı doğumlar, hayırlı evlatlar versin.

günaydınlar efendimmmm....selam hepinize...günümüz haftamız iyi başlasın inşallah...gerçi öğlen oldu amma...son hafta ya girdim cok şükür...ama hiç bir hamilelik belirtisi yok..ne akıntı ne de başka bişe....içimde bir his yine boş geçti diyor bu ayda...28 lik yumoşum bile kar etmedi...

selam arkadaşlar ben bişi soracaktım ilac biteli 2 gün oldu am abende kasık ağrısı olmadı erkenmi daha olması için cvp verirseniz

slm kızlar ya bişi sorcam size benim daha tedavide bu ay 3.ayım olcak doktor aşılmaya geçelim dio nie acele edio anlamadım normalde tedaviyle ne kadar süre olmazsa aşılama olması gerek bide benim yaşımda genç daha çoook acelem yok yani biraz çatlatma iğnesi klomen denemk istiorum ama doktor aaceleci

aynen bende cok sabırsız biriyimdir bizimde bu ay 5.denememizdi
Hayatımda hep bi gayem olmustur okul kariyer iyi bi evlilik hepsi oldu Allahıma sükürler olsun simdiki gayemde 'bebek' aslında bunu bi gaye ya da amac olarak görmenin yanlıslık olduğunun farkındayım ama olmuyor iste asıl korkum hiç duyguyu yasayamamak Bekarken ameliyat olduğum için bebek olayının zor olacağını biliyordum ama işin içine girince bambaska duygular hissediyor insan malesef..
Ama sabır ve içten dualarla bu günnmleri atlatacağıma inanıyorum
Cnm esinle konus benim esimde hayatta ben gidip sperm testi veremem demişti ama kuzu kuzu gitti sonucta ok onlarda hissediyor baba olmayı tabiki cok hakediyolar ama asıl cefayı biz cekiyoruz aman olsunda ins sefasını da hep beraber sürelim.
ins ilk ayında tutar pozitif düsün pozitif olsun

evet bana da hemen asılama dedi doktor ama benim esim de sorun yok asılama spermi hızlandırmak için diil mi?
eğer yasın gencse ve probleminiz yoksa bekleyebilirsin ama cok sabırsızsan deneyebilirsin

günaydıın
aa ne güzel az kalmıs öle düsünme bence hiç belirti yasamadan hamile olanlar o kadar cok ki kendini dinleme cnm gez toz kafanı dağıt ve hemen geçsin bu hafta bol sans

evet bana da hemen asılama dedi doktor ama benim esim de sorun yok asılama spermi hızlandırmak için diil mi?
eğer yasın gencse ve probleminiz yoksa bekleyebilirsin ama cok sabırsızsan deneyebilirsin

yaşdan yana sorunum yok ve benim de eşimde bi sorun yok sadece ben pkoluyum malesef şansı daha yüksek dio biranönce sonuç alalım diodoktor ama ben kabul etmicem sanırım bi kez yumurtam oldu ve 1kez çatlatma iğnesi oldum daha aceleye gerek yok bence biraz daha kendiliğinden olmasını istiorum

slm nasılsınız hamıle arkadasları tebrık edıyorum.
cuma gunu agrım oldu dra gıttık usuttum herhalde dedım ama usutmemışım yumoşlar çok buyumuş baska bı dra gırmıştım o dr kesınlıkle klomen vs kullanma yumoşlar gelıskın dahada gelıstırıyorsun dedı.bıde ben kımyasal gebelık yasayınca o ay korunurken hamış kalmıştım kalıtesız olmuş demıştı ben aslında korunuyordum ama boyle oluncada sevınmıştık esımle korunmayı bıraktık dıyınce dıger dr kalıte acısından verdı klomenı ddedım.artık kullanmıcam kızlar sızde kendı ıstegınız vs dıye alıp kullanmayın sakın benden bu kadar opuyorum hepınızı.bu arada kayınvalıdem gelıcek evı toplayıp samsuna donucez nısan sonu çok mutluyum artık gıdıyoruz burdan ee bıde tayın yerı acıklansa benden mutlusu yok.bebişte gelırse haber verırım sızlere allahım ısteyen herkese versın.reglımın 9. gunu basladık çalışmalara bugun 12. gun devam cancagazım yorgun duştu görevede bıtkın gıdecek ama bebış ıçın deger

hmm tamam tesekkur ederim canim.

peki klomen adeti azaltirmi? dun ilk hapimi ictim ve bugun nerdeyse hic adetim gelmedi, halbuki normalde 4. gunumde gelirdi. bendemi bi anormallik var yaa

hmm tamam tesekkur ederim canim.

peki klomen adeti azaltirmi? dun ilk hapimi ictim ve bugun nerdeyse hic adetim gelmedi, halbuki normalde 4. gunumde gelirdi. bendemi bi anormallik var yaa

ben klomene adetimin 5. günü başladım canım. oyuzden azaltırmı hiç bi fikrim yok. zaten benım adetimin beşinci günü baya azalmış oluyo.

slm kızlar nasılsınız pek giremedim adet oldum onu haber vereyim dedim 3 aylık serophene ve ovitrelle tedavisi ve elde var sıfır 1-2 ay ara vermeyi düşünüyorum doktora falan gitmeyeceğim yeni adet tarihim 4 mayıs

Günaydın canım umarım kırmızılar gelmez bu ay. Ya birde dün 1 soru sormuştum ama kimse cevap vermemiş klomenin yanında progestan yada benzeri ilaç kullanan varmı ben onu içmezsem adet olamıyorum o yüzden dr onda verdi.

yaf neden kimse bana cvp vermiyoo çok merak içindeyim

ilacım biteli bugun 3. gün ve bende kasık ağrısı başlamadı bu normalmi

yoksa başlicakmı

yaf neden kimse bana cvp vermiyoo çok merak içindeyim

ilacım biteli bugun 3. gün ve bende kasık ağrısı başlamadı bu normalmi

yoksa başlicakmı

Canım akıntın oluyomu koyu renkte aslında kasık arının da olması lazım dı ben baya hissedebiliyordum kasık ağrılarımı ilaç alırken ama acele etme kendini dinleme dur bekle biraz olmadı için rahat etmezse doktoruna gözükürsün..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…