Popüler Konu Klomen ve Gonaphene İle Hamişliğe Uğraşanlar veya Hamişler

perşembe günü idrar testim negatif çıkıştı ama akşamüstüydü dün kan tahlili sonucunu aldım veeee hamileyim yani klomen kullandığım il ay hamile kaldım haftaya tek mi çift mi öğrenicem çünkü 5 yumurtam oluşmuştu doktorum tek gibi görünüyor dedi ama kesin sonuç haftaya
hamilellik belirtisi olarakta aşırı akıntı heran adet olacaakmışım hissi ve göğüste hassasiyet
Allah isteyen herkese versin İnşallah değişik güzel bir duygu

tebrikler gülüm allahım sağlıklı sıhhatli kucağına almayı nasip etsin inşaallah.darısı bizim başımıza inşaallah.

perşembe günü idrar testim negatif çıkıştı ama akşamüstüydü dün kan tahlili sonucunu aldım veeee hamileyim yani klomen kullandığım il ay hamile kaldım haftaya tek mi çift mi öğrenicem çünkü 5 yumurtam oluşmuştu doktorum tek gibi görünüyor dedi ama kesin sonuç haftaya
hamilellik belirtisi olarakta aşırı akıntı heran adet olacaakmışım hissi ve göğüste hassasiyet
Allah isteyen herkese versin İnşallah değişik güzel bir duygu

tebrikler gülüm allah sağlıklı sıhhatli bebişini kucağına almayı nasip etsin.

merhaba arkadaslar,

bir suredir bende jinekologa gidiyorum. bu ay bana klomen verdi adetimin 3. gunu kullanmam icin.

sabah biraz prospektusune baktimda...bir suru yan etkisi olabilirmis. gormede sorun, mide agrisi, sac dokulmesi, kilo alimi vs vs vs gibi. bunlari yasayaniniz var mi? birde bu klomeni ben 5 gun kullanmam gerekiyormus..sonra adetimin 11. gunu tekrar randevumuz var. herhalde yumurtalarima bakacak.

peki sonrasinda ne olacak acaba bilen var mi? ya da bundan sonraki izlenecek yol nedir?

hagam ve feyza ikinizi de tebrik ediyorum.. Allah hayırlısıyla sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin.. Allah bekleyen herkese de yaşatsın hayırlısıyla..

gelelim bana. doktora gittim bugün. bu ay yumurtam 10 mm de kaldı..bu 3. ayımdı serophene +ovitrelle ile... ilk ay 18mm olduğu günün ertesi günü iğne oldu..2. ayımda 23. mm oldu çatlatma iğnesi oldu.. bu ayda dediğim gibi 10 da kaldı.. yumurtaların dirençli dedi doktorum.. istersen iğnelerle devam edelim dedi. ben de tedaviye ara vermek istediğimi söyledim. benim çok ciddi kilo problemim var.. öncelikle yumurtlama sorunumun biraz düzeleceğine inanıyorum kilo verince.. p.tesi diyetsyene başlıyorum,yağlar için kavitasyon düşünüyorum..ve tabiki sporumu düzenli hale getireceğim..şimdi bebek değil zayıflama zamanı.. bu kiloda hamile kalmak zaten tehlikeliydi..doktorumla bunları payşatım 60 kg ol en azından o zaman başla dedi tekrar çalışmalara..ara ara girer bakarım sizlere.. şimdi artık beni listeden çıkarın..

benım boyum 1.60 kilom klomene baslamadan önce 60 tı şuan 70 oldum senın kaç boy ve kilon bnde aynı senın gibi kılodan yumurtalar tembellesiyor diye dusunuyorum....

merhaba arkadaslar,

bir suredir bende jinekologa gidiyorum. bu ay bana klomen verdi adetimin 3. gunu kullanmam icin.

sabah biraz prospektusune baktimda...bir suru yan etkisi olabilirmis. gormede sorun, mide agrisi, sac dokulmesi, kilo alimi vs vs vs gibi. bunlari yasayaniniz var mi? birde bu klomeni ben 5 gun kullanmam gerekiyormus..sonra adetimin 11. gunu tekrar randevumuz var. herhalde yumurtalarima bakacak.

peki sonrasinda ne olacak acaba bilen var mi? ya da bundan sonraki izlenecek yol nedir?
tedavin hayırlı olsun...
yan etki bende kılo alımı oldu sadece yumurtan buyumus mu diye bakacak sonra yeterli buyukluğe gelince ya catlatma iğnesi verir ya da kendiliğinden çatlamasını bekler sana dr ilişki günleri onerir 21. gun kanda pregesteron değerine bakar değere gere yumurtanın çatlayıp çatlamadığına bakıyor..bu arada hamile kalan arkadaşları da tebrik ediyorum

tedavin hayırlı olsun...
yan etki bende kılo alımı oldu sadece yumurtan buyumus mu diye bakacak sonra yeterli buyukluğe gelince ya catlatma iğnesi verir ya da kendiliğinden çatlamasını bekler sana dr ilişki günleri onerir 21. gun kanda pregesteron değerine bakar değere gere yumurtanın çatlayıp çatlamadığına bakıyor..bu arada hamile kalan arkadaşları da tebrik ediyorum

selam canim cevabin icin tesekkur ederim ayrica.

ben bu sira dikkat etmeye calisiyorum ve kilo vermeye calisiyorum, hap kilo aldirir diyede acikcasi korkuyorum nedense. benim daha ilk kürüm bu, sen kac zamandir kullaniyorsun acaba?

birde kilo alimi istah actigindan filanmi oluyor yoksa vucudun su filanmi topluyor?

ben bu sira dikkat etmeye calisiyorum ve kilo vermeye calisiyorum, hap kilo aldirir diyede acikcasi korkuyorum nedense. benim daha ilk kürüm bu, sen kac zamandir kullaniyorsun acaba?

birde kilo alimi istah actigindan filanmi oluyor yoksa vucudun su filanmi topluyor?[/QUOT

Son düzenleme:

birde kilo alimi istah actigindan filanmi oluyor yoksa vucudun su filanmi topluyor?

canım ilk once tedavin hayırlı olsun.. bnde ilk defa kullanan biri olarak soruna cevap vermek istedim. bende kilo alımı falan yapmadı. daha dogrusu hıc bı yan etkısınıde gormedım. bence o herkesin bunyesıne gore degişiyodur.

benım boyum 1.60 kilom klomene baslamadan önce 60 tı şuan 70 oldum senın kaç boy ve kilon bnde aynı senın gibi kılodan yumurtalar tembellesiyor diye dusunuyorum....

bana klomen 1 kilo bile aldırmadı.. benim sorunum tiroidlerimn yavaş çalışması sonucunda metabolizmamın da yavaşlaması.. boyum 1.67, 87 88 kiloyum ama ben 90 diyorum yuvarlıyorum.. 60 olmam gerek.ne kadar sürerse sürsün artık sıkı bir diyet ve spor olayına giriyorum ben..2 3 ayda 80 olurum zaten,hedefim yeni yıla 60larda girmek olacak.. bakalım.. bebek te yeni yıla kaldı şu durumda..

benim adetim yumurtamın büyümesi ve çaylaması çok normal.ama doktorum bana serophene verdi.5 tanesını 3 gunde ıcmemı soyledı.içtim.bakalımm bu ay ne olacak.inşallah hayırlısıyla olur ...

merhaba arkadaslar,

bende adetimin 3. günü klomen kullanmaya başladım.hatta bugünde klomenin 3. günü.prospektüsü bende okudum ama kilo alımı fln diye bişey dikkatimi çekmedi.sadece mide bulantısı,baş dönmesi,kasık ağrısı gibi etkileri olabilir diye biliyorum.ben hatta adetim diye tartıda kilom fazla çıkıyodu.dünde o kadar yememe rağmen dün sabah 50.600 çıkmıştım,bugün 50.200 çıktım.
bende henüz 3. gün ama ne baş ağrısı,baş dönmesi,ne karın ağrısı,bulantı hiçbişiy yapmadı çok şükür.nede olsa hormonları direkt etkileyen ilaçlar bunlar.çok etkilenmemek için bol su içip,yürüyüş yapmanın ve iştah açıyosa bile kendini frenlemenin gerekli olduğunu düşünüyorum.zaten hamile kalınca kilo alıcaz,şimdiden fazla kilolarla başlamamak lazım.
bende salı günü kontrole gidicem.doktor folikül oluşmuşmu diye bakacak.
sonrası ise foliküller büyücek bikaç gün içinde.ben doktorumdan çatlatma iğnesini özellikle istiycem eğer o söylemezse.inşallah oluşur yumurtacıklarımız:KK69:

7 aydır kullanıyorum kilo meselesine gelince 26 yasındayım 15 yasından beri 60 kiloydum hemen hemen ilk defa 70 olunca buna bağladım belkide kafama çok takıyorum diye stresten cok yiyorum iştahım fazlasıyla açık ama belkide klomenden değildir ben stresli olduğum zaman kendimi yemek yemeye vuruyorum male:KK56:sef

selam kızlar bugün dogum kontrol hapının sononcusunu aldım bakalım ne gün kırmızıları görürüm bu arada hamile olan arkadaşı tebrik ederim saglıkla kucagına alır inşallah darısı bizim başımıza :emir_bebek:

7 aydır kullanıyorum kilo meselesine gelince 26 yasındayım 15 yasından beri 60 kiloydum hemen hemen ilk defa 70 olunca buna bağladım belkide kafama çok takıyorum diye stresten cok yiyorum iştahım fazlasıyla açık ama belkide klomenden değildir ben stresli olduğum zaman kendimi yemek yemeye vuruyorum male:KK56:sef

cnm bende kilo yaptığına inanıyorum..
ben cok dikket ederim kiloma yıllarca doğum kontrol hapı kullandım almamıstım
ama klomen bi değişik sanki şişme yaptı ben ara verdim haziranda belki asılama yaptırcaz
ona kadar zayıflamak istiyorum
bu arada boy 165 kilo 55:78:
52 olmak istiyorum bu ay soğan kürü diğer ay incir kürü olmadı haziran da asılama
Rabbim yüzümüzü güldürsün amin

Son düzenleme:
bende adetimin 3. günü klomen kullanmaya başladım.hatta bugünde klomenin 3. günü.prospektüsü bende okudum ama kilo alımı fln diye bişey dikkatimi çekmedi.sadece mide bulantısı,baş dönmesi,kasık ağrısı gibi etkileri olabilir diye biliyorum.ben hatta adetim diye tartıda kilom fazla çıkıyodu.dünde o kadar yememe rağmen dün sabah 50.600 çıkmıştım,bugün 50.200 çıktım.
bende henüz 3. gün ama ne baş ağrısı,baş dönmesi,ne karın ağrısı,bulantı hiçbişiy yapmadı çok şükür.nede olsa hormonları direkt etkileyen ilaçlar bunlar.çok etkilenmemek için bol su içip,yürüyüş yapmanın ve iştah açıyosa bile kendini frenlemenin gerekli olduğunu düşünüyorum.zaten hamile kalınca kilo alıcaz,şimdiden fazla kilolarla başlamamak lazım.
bende salı günü kontrole gidicem.doktor folikül oluşmuşmu diye bakacak.
sonrası ise foliküller büyücek bikaç gün içinde.ben doktorumdan çatlatma iğnesini özellikle istiycem eğer o söylemezse.inşallah oluşur yumurtacıklarımız:KK69:

bencede cnm çatlatma iğnesi cok önemli kist olmaması için
tedavin hayırlı olsun
beslenmeye cok dikkat etmeliyiz cünki bu ilaçlar iştahı acıyor ve şişkinlik yapıyor malesef:KK37:

bencede cnm çatlatma iğnesi cok önemli kist olmaması için
tedavin hayırlı olsun
beslenmeye cok dikkat etmeliyiz cünki bu ilaçlar iştahı acıyor ve şişkinlik yapıyor malesef:KK37:

çok teşekkür ederim toobe:KK3:bakalım,hayırlısı dediğin gibi.bindik bi alamete gidiyoruz kıyamete yanii:KK9:
ben 18 yaşındayken 1 sene boyunca diana35 kullanmıştım,adet olamıyordum.50 kilodan 65e çıkmıştım.yesemde yemesemde kokunç kilo alıyodum.o yüzden ilaçlardan korkuyorum.mecbur olmasaydım tedavi olmaya bunu da kullanmazdım ama tek tesellim burada klomen kullananların çoğunun ilk ayda hamile kalmış olmaları.
ilacın bu şişkinlik olsun,vücudun ödem yapması olsun etkileri tam olarak ne zaman kendini gösteriyo??şişkinliklerden bıkmış durumdayım.benim vücudum adet olmadan 2 hafta önce şişmeye başlıyo.bide ben ilacı kullanıyorum ama kasık ağrım falan yok.ilaç bittiği dönemde mi başlıycak kasık ağrılarım?

çok teşekkür ederim toobe:KK3:bakalım,hayırlısı dediğin gibi.bindik bi alamete gidiyoruz kıyamete yanii:KK9:
ben 18 yaşındayken 1 sene boyunca diana35 kullanmıştım,adet olamıyordum.50 kilodan 65e çıkmıştım.yesemde yemesemde kokunç kilo alıyodum.o yüzden ilaçlardan korkuyorum.mecbur olmasaydım tedavi olmaya bunu da kullanmazdım ama tek tesellim burada klomen kullananların çoğunun ilk ayda hamile kalmış olmaları.
ilacın bu şişkinlik olsun,vücudun ödem yapması olsun etkileri tam olarak ne zaman kendini gösteriyo??şişkinliklerden bıkmış durumdayım.benim vücudum adet olmadan 2 hafta önce şişmeye başlıyo.bide ben ilacı kullanıyorum ama kasık ağrım falan yok.ilaç bittiği dönemde mi başlıycak kasık ağrılarım?

cnm bende 3.5 yıl yasmin kullandım acayip iştahımı acıyordu ama dikkat ettim almadım kilo
ama bu yıl klomen biraz aldırdı yani beslenmeme pek dikkat edemedim
ilaca reglin 3.günü ya da 5.günü baslanıyor ben 5 gün kullanıyordum ilaç bittikten 2 gün sonra kasıklarda hafif batmalar olur bu iyi çünki yumurtaların geliştiğini gösteriyor
12.gününde doktor çagırır yumurta boyununa bakar 18-24 ml arası olduğunda çatlatma iğnesi yaptırmanı söler benim tedavi sürecim böle devam etti hos sonuc alamadım ama..:KK59: Bide şişkinlik daha çok yumurta çatlayacağı zaman oluyor gibi
neyse senin bi problemin yoksa işe yarar klomen ve hemencik bebiş olur :KK49:

Son düzenleme:
Kızlar iyi günler dilerim hepinize, emeğimizin güzel sonuclarını görersiz İnşAllah!!!

Ya bi sorum var. Adetim 2gün gecikip ama okudum klomenle 15 güne kadar gecikme normaldi, ama sanki karnımda şişkinlik var bir de ağrı var yaa. Neden ola bilir? Kist olmasın da, ağrıya iyi kötü dözerdim. Doktoramı gedim ya kan testi yapım bilmiyorum ki..
Test yapmak istemiyorum,daha erken(( Pozitif olmasa üzülürüm.

Doktorum bana çatlama iğnesi falan yapmadı. Normal bişeymi?

Son düzenleme:
iyi geceler arkadaşlar :KK3::KK3:
dün kendi dr gittim ve klomen verdi (geçen ay kullanmamıştım)
ayın 11 inde tekrar gideceğim :KK55:
aşılamaya 3 ay klomenden sonra mı geçiliyor???:KK69::KK69:
yeni bat ım 25 nisan:KK31: gerçi klomenle gecikiyor ama listeye ekler misiniz??:KK61:

cnm bende 3.5 yıl yasmin kullandım acayip iştahımı acıyordu ama dikkat ettim almadım kilo
ama bu yıl klomen biraz aldırdı yani beslenmeme pek dikkat edemedim
ilaca reglin 3.günü ya da 5.günü baslanıyor ben 5 gün kullanıyordum ilaç bittikten 2 gün sonra kasıklarda hafif batmalar olur bu iyi çünki yumurtaların geliştiğini gösteriyor
12.gününde doktor çagırır yumurta boyununa bakar 18-24 ml arası olduğunda çatlatma iğnesi yaptırmanı söler benim tedavi sürecim böle devam etti hos sonuc alamadım ama..:KK59: Bide şişkinlik daha çok yumurta çatlayacağı zaman oluyor gibi
neyse senin bi problemin yoksa işe yarar klomen ve hemencik bebiş olur :KK49:

benim tek sorunum polikistik over,yani benim bildiğim kadarıyla bu.biz 7 ay olucak evleneli,5 aydırda bebek için deniyoruz.dolayısıyla daha ilk yılımız ve zaten 5 aydır deniyoruz diye doktorum sadece polikistik overım olduğunu söyledi,ki ben bunu seneler önce yaşayıp ne kadar berbat bişey olduğunu deneyimlemiştim.o kistler minicikte olsa insanın hayatını bayağı bi zorlaştırabiliyo.21. günde progesteronum oldukça düşüktü yani hiç folikülüm yokmuş.rahmimde çok şükür bi sorun yok,annemin rahmi tersti,ben ona çekmemişim Allahtan.tabi tüpler konusunda fln bi bilgim yok.açık olup olmadığını ancak bu tedavinin sonucundan anlayabilirim.eşiminde sperm testini istedi,ama eşim buna sıcak yaklaşmıyo malesef:KK14:son bikaç aydır keçiboynuzu pekmeziydi,muzlu ballı sütlerdi bayağı bi iyi baktım ona ama umarım ondada bi sorun yoktur.benimki bana yetiyo zaten.
bu ay bakalım,merakla bekliyorum nolucak diye.birazda akıntıya kürek çekmeyi sevmeyen bi yapım var.doktorum 6 ay deniyoruz klomenle demişti ama şu an için erken olsada ben heralde 6 ay dayanamam diye düşünüyorum.psikolojik olarak çok yıpratıyo bu konu beni.dışarıya belli etmemeye çalışsamda ediyorum.bazen şeytan diyo kızım olmuyosada boşver kabullen başla yine sigaraya,gez toz keyfine bak;ama hani o anne olma isteği,güdüsü varya onu da susturamıyorum.
verdiğin bilgiler için çok teşekkür bu arada:KK34:işin açıkçası sadece gençliğime güveniyorum valla,belki benimde ilk ay tutar diyorum.mayısın ikinci haftası karnımda bebeğimle,kendimi anne hissederek kutlamak istiyorum anneler gününü:KK69:

Son düzenleme:
X