Popüler Konu Klomen ve Gonaphene İle Hamişliğe Uğraşanlar veya Hamişler

Off kızlar yaa yazdıklarınızı okuyunca iyice kafam karıştı bana 1 yıldır ilaçsız yumurta takibi yapılıyor bu ay ilaca başladık klomene ama dr hiç rahim filminden bahsetmedi

canım korkun olmasın...endişe etme...yumurtalıkların büyümüşmü ona bakıcak doktorun...inşallah 18mm civarında büyümüştür..sorarsın ne kadar büyümüş kaç tane yumurtam var diye...18 ila 20 mm arasında catlatma iğnesi veriyorlar...vermeyebiliyorlarda duruma göre değişiyor...igneyi vurulduktan sonra da yaklaşık 4 gün ilişki sonrasında gün aşırı ilişki öneriliyorlar genelde...tedavin hayırlı olsun gülüm..rahat tut içini...

Off kızlar yaa yazdıklarınızı okuyunca iyice kafam karıştı bana 1 yıldır ilaçsız yumurta takibi yapılıyor bu ay ilaca başladık klomene ama dr hiç rahim filminden bahsetmedi

canım bir yıldır ilaçsız yumurta takibi yapılıyor da niye şimdi klomen...veya niye bu zamana kadar rahim filmi istemedi doktorun ilginç...tedavi sürecinde uzun cünki...anlayamadım doğrusu..

bu ay rahim filmi çektirmeyi düşünüyorum bu konuda fikrim yok ilaçlı rahim filmi heralde canım fikir verdiğin için sağol artık doktor değiştirmem lazım araştırmadayım :44:

Kızlar merhaba çok moralim bozuk REGLİ oldum yani Kırmızılar geldi okadar iğne yedik ilaç aldık gene olmadı bu ay neyse ALLAH büyük...

Kızlar merhaba çok moralim bozuk REGLİ oldum yani Kırmızılar geldi okadar iğne yedik ilaç aldık gene olmadı bu ay neyse ALLAH büyük...

deme ya...hemde 3 gün öncemi öylemi...??? hep öyle be gülüm...hormon ilaçlarını içe içe elim yüzüm her yanım şiş gibi hissediyorum biliyormusun ...sanki üzerimde bir ağırlık var hep..senin kaçıncçı denemendi gülüm...inşallah toparla kendini de bi sonraki ay için moralle başla yeni umutlu günlere...

bu ay rahim filmi çektirmeyi düşünüyorum bu konuda fikrim yok ilaçlı rahim filmi heralde canım fikir verdiğin için sağol artık doktor değiştirmem lazım araştırmadayım :44:

evet rahim filmi ilaçlı oluyor..ilaç veriliyor rahime..inş sana iyi gelcek uğurlu gelcek bi dr bulursun

Canım 2 dr a gittim ikiside aynı şeyi söyledi bana tedavisiz 1 yılı doldurman gerekiyor diye bende adet düzensizliği var pko hiç problemi olmayan çiftlerin bile 1 yıl çocuğu olmama ihtimeli var dediler yumurta takibinde de hiç yumurta görülmedi o yüzden klomen verdi ilk ayımda 1 yumurtam oluşmuş ve çatlamış şimdi beklemedeyim canım hayırlısı olsun.

dr a kendini durumundan daha çok eşinin durumundan bahsetmen lazım..eşin 2 taraflı varikosel ameliyatı olmuş..eğer eşinin sperm sayısı varikosel ameliyatı öncesi 20 milyondan az ise yumurtan varsa olsa bile yumurtayı dölliycek sperm sayısı normalin altında olduğu için döllenme olayı zor olacaktır..önce eşinin tedavisinin düzgün gitmesi lazım..varikosel ameliyatından sonra üroloji dr u mutlaka söylemiştir de 3 ayda 1 sperm analiz tekrarı yapılıp sperm sayısı ölçülüyor..bide dr lar ilaç da veriyolar ameliyattan sonra bazen..
erkekte sperm sayısı ve kalitesi ne kadar yüksekse yumurtanın döllenme şansı o kadar yüksek..o yüzden bunu mutlaka dr una sor..eşin daha önce sperm analizi yaptırdıysa değeri kaç çıktı (sayı olarak vb)..o tahlilini de yarın dr a götür bence..

Ya arkadaşlar gerçek isimlerinizi nerden görebilirim. Canım üzülme allah büyük elbet bizim de sesimizi duyacak ben inanıyorum. Moralini yüksek tut..

çoğu dr un tek söylediği şey bu zaten..normal çiftin bile anca 6 ayda çocuğu oluyor,sağlık problemi olan hastalarda bekleme süresi 1 yıl..1 yıl olmadan tedavi başlayamayız vb..
senin yaşın kaç bilmiyorum arkadaşçım ama bana da dr lar aynen senin dediğin cümleyi kurdular..ben 30 yaşındayım eşim 37..daha ne bekliycez ki 1 koca sene?ayol adam 40 ına geliyo ben 30 u devirdim ne anlamsız bişey 1 koca seneyi heba etmek..yaşım gençse önümde uzun yıllar var deyip sallıycam da daha ne bekliycem..dr dan dr a çok fark var..ben çok araştırdım napayım diye..devlet hastanesinde kaç tane dr a gittim 1 sene bekle dediler..fakat bu dr ların klinik şeflerine gösterdim tahlillerimi..kendisi doçent ve hepsinin baş dr u düşün yani..adam bana direkt rahatsızlıkların çok yaşın 30 hemen tedaviye başlayalım dedi..yani dr ların hepsi ayrı telden çalıyor..sen sana mantıklı ve doğru gelenini yapıcaksın başka çare yok..yaşın gençse 30 dan aşağıysa 1 sene bekleyebilirsin tabi..ama 30 dan sonra zaten kadında ve erkekte kaliteli sperm ve yumurta sayısı 20 li yaşlara göre azalıyor..en doğrusu hemen tedaviye başlamak..bende dr ları dinlesem 1 koca sene bekliycektim olmıycaktı..olan 1 seneme olcaktı..ben naptım gittim benim 1 senedir çocuğum olmuyo dedim önce rahim filmiyle başladım,sperm tahliliyle sonra klomenle ve Allaha şükür şuan 4 aya yakın hamileyim..3-4 ay kendi kendime hamile kalmayı denedim olmadı hemen tedaviye başladım..2. ayımda oldu..dr lara kalsa daha önümde boş boş bekliyceğim 6-7 ay vardı..şimdi noldu 6-7 aya Allah nasip ederse bebeğim doğmuş bile olcak..Allah sağlıkla devam etmesini nasip etsin inş hamileliğimin..sizlere de isteyen herkese de en kısa zamanda bebişler göndersin inş

Son düzenleme:

cnm benim de 23mm lik yumurtam oluşmuş bi de 11 13 mm 2 tane daha vardı.dün doktorum çatlama iğnemi yapmamı söyledi.ben iğne tedavisi gördüm klomen değil.8 gün iğne yaptım göbekten.şimdi normal yoldan denemeye başlıcaz.sen çatlama iğneni oldun mu?bi belirti yaşadın mı çatladığına dair?kaç gün sonra sonuç çıktı?

bir de doktor bana pazar gününden itibaren progestan diye bi ilac içmemi söyledi düşüğü engelliyormuş sanırım sen de kullandın mı?ne zamanlar ilişkiye girdin?cnm çok soru sordum kusura bakma.seninki tutmuş inş bana da ALLAH nasip eder.HERKESE BÜTÜN İSTEYENLERE ALLAH SAĞLIKLI HAYIRLI EVLAT NASİP ETSİN.SENİN DE SAĞLIKLI Bİ ŞEKİLDE EVLADINA KAVUŞMANI NASİP EDER ALLAHIM İNŞALLAH.şimdiden çok ama çoook tesekkür ederim.

ben çatlatma iğnesi oldum evet..klomen kullandığım 2 ayımda da pregnly vurdurdum 2 tane..çatladığında da ben ağrıdan ölüyodum..herkeste aynı ağrı olmaz herhalde ama ben çatladığını çok net hissediyordum..karnım kasıklarım beni yatağa yatırcak kadar çok ağrıyordu..sonuçta ben adete 5 gün kala kanda gebelik testi ile öğrendim hamileliğimi..değerim adete 5 gün kala 25 di..3 gün kala 70..adet günü 100 vb..

Canım ben 27 diye yeni bastım eşim 31 yaşında ne bilyim 2 dr aynı şeyi söyleyince kuzu kuzu dinledim keşke bu siteyi önce keşfetseydim hayırlısı olsun hamile olmana çok sevindim canım allah tamamını erdirsin benimki tutacakmı acaba çok korkuyorum yıllarca bekleyenler var allahım sabır ver bize yazdıkların için teşekkür ederim canım.

Canım çok saol aslın da ben geçen sene nisan da kürtaj oldum ve 3 ay ara verdik işde ve ağustos'dan beridr de denioruz ilk şubatta rahim flm mi çekindim martta da klomen le oveterelle miydi neydi o iğneyi oldum hala tık yok yani hasta oldum gene

bana ilk ay dr çatlatma iğnesinden sonraki günden itibaren gün aşırı ilişki dedi..ilk ay malesef tutmadı..yumurtanın çatladığı an demek spermle buluşmadı tutturamadık..2.ay çatlatma iğnesi vurulduğum günden itibaren hergün ilişkiye girdim 24 saati geçirmeden..mesela atıyorum akşam üstü 5 de ilişki yaşadıysak ertesi gün gene aynı saati geçirmedik vb..2.ay Allah a şükür Allah ında izniyle tuttu..
progestan evet düşüğü engelliyor..benim hamilelik süremce ilk 3 ayda çok kanamam oldu..progestanın hem hapını içtim hem iğnesini vuruldum her hafta..hapı hala içiyorum günde 2 defa..200 mg içiyorum..benim kanamalarım progestan düşüklüğünden olmuş..progestan hamilelik için çok önemli bi hormon..vücut progestanı üretmediğinde kanamaya çeviriyor hamile bile olsan..direkt düşük riski yani..ben ilk 3 ay sürekli yattım..hatta eşim yemek yaptı çoğu zaman düşük riskinden..bide progestan içtim..3.aydan sonra hamilelikte progestanı bebek kendi üretiyor..o yüzden sorun olmuyor..

cnm benim zaten adetim düzensiz adetine 5 gün kala derken?iğneden sonra kaçıncı gün yaptın hamilelik testini?iğneden ne kadar zaman sonra çatladığını hissettin ağrıların oldu?36 saat sonra diyolar seninde mi 36 saat sonra oldu o ağrılar?

rica ederim..yaşın bana göre daha genç..en azından eşinin yaşı genç..erkekte 40 lı yaşlarda sorunlar başlıyabiliyor çünkü..o yüzden ben tedavi sürecimi hızlandırmak zorundaydım..
gönlünü ferat tut..inş olur..Allaha bol bol dua et..dr ların çocuğun olmaz dediği kadın 1 ay sonra hamile kalıyor..Allah ın takdiri çok farklı bişey..sen sıkıntı yapma..sıkıntı çok etkiliyor..sıkıntıda hormonlarının düzeni değişiyor çünkü..dediğin gibi tüp bebeği 7 defa deneyip tutmayan insan da var,dr un çocuğun olmaz dediği kendiliğinden 1 ay sonra hamile kalan kadın da var..
bizim bi tanıdığın 10 sene çocuğu olmadı..evlatlık edindiler..evlatlık edindikten bikaç ay sonra kadın hamile kaldı..düşün..yaşı da 40 a yakındı..dr lar demiş ki senelerce sıkıntı yaptın ondan olmadı demek..kadın evlatlık edinince çocuk işini unutunca kendisi hamile kaldı..sıkıntı stres üzüntü çok önemli..
sen o yüzden sıkıntı yapma..olcağı varsa ol diyen Allah oldurur merak etme..tedavi oluyosunuz sorunlarınız gideriliyor..olmaması için neden kalmıyor..siz sadece dua edin..

ohoooo sen benim adet düzenimi bi bilsen ben normalde 3-4 ayda adet oluyorum..klomen kullanınca bikaç gün geçse de adet fazla gecikmiyor ama..çünkü yumurta çatlıyor..iğneden sonra 12.günde kan testi yaptırmışım ben..şimdi listeme baktım da senini çin..ben liste tutuyorum herşeyimi..
ağrıya gelince valla öğlen 2 de çatlatma iğnesi vurdurdum..ertesi gün akşam 12 gibi ağrı hissettim ben..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…