Popüler Konu Klomen ve Gonaphene İle Hamişliğe Uğraşanlar veya Hamişler

çatlama iğnesi olan arkadaşlar bu iğneyi olmadan önce lh ve e2 değerlerinize bakıldı mı?ben de bugün oldum çatlama iğnemi e2 değerim adetimin 10.günü bugün 1039 lh degerim 5.2 çıktı.lütfen çatlama iğnesi olan arkadaslarım yardımcı olsunlar bana.bir de yumurtanın döllenmesi için en az kaç mm olması gerekiyo?

çatlama iğnesi olan arkadaşlar bu iğneyi olmadan önce lh ve e2 değerlerinize bakıldı mı?ben de bugün oldum çatlama iğnemi e2 değerim adetimin 10.günü bugün 1039 lh degerim 5.2 çıktı.lütfen çatlama iğnesi olan arkadaslarım yardımcı olsunlar bana.bir de yumurtanın döllenmesi için en az kaç mm olması gerekiyo?

canım tedavi görürken neden hormon tahlili yapıldı sana hiç anlamadım :KK61: kullandığımız ilaçlarda zaten hormon var..hormon ilaçları ve dolayısıyle kandaki çıkan değerlerin asıl değer değil..kullandığın ilaçların etkisiyle çıkan değerler..bu ay bu değerler çıktı bidahaki ay yaptırsan çok farklı değerler çıkar..
yumurtanın döllenmesi için de en az 18 milim olması gerekiyor..18-20 milim arası yumurta çatlayıp dölleniyor fakat ben mesela 24 ve 26 milimlik yumurtalarımla hamile kaldım..hemde kist olur diye üzülürken..Allah ın takdiri o kadar ayrı bişey ki..olcaksa her halinkarda oluyor..

Son düzenleme:
bizim bu kullandığımız çatlatma iğneleri yumurtaların çatlamasını sağlıyor ...buğün doktoruma aynen böyle dedim...eger catlatma ignesi olmaz ise yumurtalıkların kist olabilirliği yüksek değil mi??diye..cok şaşırdım ...benim hani 28mm lik yumşum var dı ya...dedi ki eger ben sana iğne verseydim..şimdi portakal büyüklüğünde kist in olurdu:KK53::KK53:kafam cok karıştı...kist im var evet..ceviz büyüklüğünde bi tane....ama hamile de olabilirsin dedi...kafam allak bullak...10 gün var daha günüme...nasıl geçer bu vakit....nasıl geçer..................:KK58:

kidy cok üzğünüm canım ...ha gayret gülüm...bi sonraki aylara umutla yeniden ha...hadi...

dr unun ne demek istediğini bende anlamadım canım :KK61: çatlatma iğnesi kist yapmaz ki..tam tersi çatlatma iğnesi yumurtayı çatlatmak ve kist olmaasını önlemek için yapılan bişey..çatlatma iğnesi vurulduğumuz halde kistimiz oluyor vurulmasan kist olması çok normal..tam tersini söylemiş dr un..her dr bişey söylüyo zaten..hepsinin cümleleri ve mantığı farklı...çok tuhaf yani..
ayrıca kistle hamileliği nasıl kıyaslamış onu da anlamadım..bi insan hamile kaldıysa kistin olmaması lazım (eğer 1 yumurta varsa)..1 den fazla yumurtan varsa 1 i çatlamış diğerleri çatlamamış olabilir o normal de..

Merhaba kızlar ben tam 58 gün adet olamadım ve farlutalla adet olabildim.Bu ayda doktorum klomen verdi sabah akşam attım 11.gün kontrole gittim ve 5 adet 13mm lik yumurtam oluştu 16-18-20 günlerde ilşki gerçekleşti.Şimdi adet olma tarihimden 4gün geçti 5-6 gündür de adet olacakmışım gibi hafif karın ağrıları var ve fazlasıyla akıntım var bugün doktora gittim rahimin çok kalınlaşmış ve muhtemelen gebesin dedi ama kan tahlilim en erken yarın çıkacak akşamüstü evde yaptığım idrar testi negatif çıktı şimdişu soruların cevabını merak ediyorum:
1.Bu hafif ağrı ve kramplara klomen sebep olabilir mi?
2.Şayet hamileysem diğer döllenmemiş yumurtaların akıbeti ne olur?
3.Klomen kullananlar bu fazla oluşan yumurtaların sonu ne olacak ve sizlerdede böyle bir sayıda olgunlaşma oldu mu?
Bu uzun yazımı okuduğunuz için teşekkürler

merhaba canım..sorularına şöyla yanıt vereyim kendimce..
1) ağrı ve kramplar döllenme olmasından da kaynaklanabilir klomenden de bunu bilemeyiz..her ilacın yan etkisi var..hele klomen hormon ilacı..biliyosunuz hormon ilaçları ağır ilaçlar..vücuda direkt hormon yüklüyosun denge bozuluyo..
2) hamileysen döllenmemiş yumurtalar kist olarak kalıyor..bebeğe de bi zararı yok..ben 15 haftalık hamileyim..hamile kaldığımda 2 yumurtam vardı 24 ve 26 milim..biri çatlayıp döllendi diğeri hala kist olarak duruyor..bi zararı yok zamanla yok oluyor..zaten doğumda polikistik over kistleri bile temizleniyor..dahası doğum yapan kadınların hormonları düzene girermiş eskiye göre..
3) benim ilk ay 18 milimlik tek yumurtam oldu,2.ay vücudum klomene alışınca fazla tepki verdi 2 yumurtam fazlasıyla büyüdü..belki bidahaki ay daha fazla yumurtam olcaktı..vücut bağışıklık kazanıyor ilaca çünkü..bağışıklık kazanınca da haliyle fazla tepki verebiliyor..

benım moralım cok bozuk yanlış hesaplamışım benım 9. ayım olacak bir yıla ne kalmış kı hiç olmayacak gibi geliyor herkes hamile kaldı çevremde kendimi kotu hissediyorum çok zormuş beklemek benım bu ay 4 yumurtam oluşmuştu 39 günde adet olduğuma göre çatlayıp çatlamadığını bilmiyorum klomen kullanırken adet neden gecikir ki çatlamadıysa kist mi olmuşmudur insan hayattan zevk alamıyor aklımdan çıkaramıyorum ne yapmalıyım bilmiyorum...

canım senin de yazılarını sürekli okuyorum..senin ve eşinin her tahlili yapıldı mı?rahim filmi,sperm analizi vb yani..eşinde mesela hareketli sperm vb sayısına bakıldı mı?bide rahim ağzın incelendi mi?yani smear alındı mı vb?bunlar çok önemli..9 ay boyunca tedavi ile hamile kalamaman çok tuhaf çünkü..aşırı hormon yüklemişsin bünyene üstelik..bu da zararlı..bence tedavinde eksik yada fark etmediğiniz bişey var..mesela rahminde iltihap olmadığından,sistit vb sorunun olmadığından emin misin?
bunlar çok önemli..bide psikolojini rahat bırakman lazım..biliyorum çok zor ama bu da çok önemli..ben hamile kalamadığımda dr dr gezerken dr lar psikolojimin bozukluğunu,kafama çok taktığımı,üzüldüğümü fark ediyolardı..hatta bi dr bana dedi ki sen böyle kafana taktığın sürece hamile kalamıycaksın bunu unutma dedi..sana bi uğraşı bulalım dedi..hatta kendi kitaplarımdan falan sana vereyim de oku aklın dağılsın dedi..yada çiçek falan besle,örgü ör vb dedi..nitekim 2.ayımda ben kendi haline bıraktım 2.ayda tuttu bende..
senin tahlillerini neler yapıldığını,son çıkan sonuçlarını bana yazar mısın bi bakayım?özellikle eşinin sperm analizi,rahim filmin,idrar testin vb varsa yolla istersen yazı ile ben bi bakayım araştırayım durumunu..bu böyle olmaz çünkü 9 ay geçmiş..bana dr um klomen kullanıp çocuğun olmazsa ve nedeni de yoksa sebepsiz infertiliteye yani sebepsiz kısırlığa girer dedi ki o çok daha zor bişey..düşünsene hiçbi sebebi yokken hamile kalamıyorsun..bi hastalığın varken onun çözülmesi çok daha kolay oluyor..sen tahlillerini bulup bana yaz da ben bakayım anlamadığım yeri araştırırım senin için..

Son düzenleme:
minimini cvpın için çok teşekkür ederim önümüzdeki ay 9. ayım olacak 7 aydır klomen kullanıyorum tek doz son ay iki doz kullandım. rahim ağzında önceden yara vardı yakıldı 4 sene önce filan sonra kontrole gittiğimde iyileşmiş dediler. sürekli idrar yolu enfeksiyonu oluyorum yanma kasınma var aksef monurol prinöl sicko verdile kullandım geçiyor tekrar nüksediyor. hormon tahlillerim yapıldı sadece östrejen düşük denildi şuan sonuç belgem yok eşimin sperm sonucu ilk yapılan 4ml vizköz opal alkali 1cc de 21.000.000 8-10 lokosit 1. saat yüzde 80 hareketli normal morfoloji yüzde 90 idi doktor sınırda dedi asılama yapalım dedi benimde klomensiz yumurta pek oluşmuyordu . aşılam tutmadı aşılama sperm değerlerimiz bu şekilde:hacim 5.0 ph 7.4 likefikasyon 45 vizközite az vizköz hareketlilik yuzde 60 ml de sperm yuzde 65 milde hareketli sperm 39 milyon ileri hızlı yuzde 15 ileri yavas yuzde 20 yerinde 25 hareketsiz yuzde 40 normal morfoloji yuzde 65 agulitasyon var lokosit 3 yuvarlak huce 4 bu şekilde aşılama yaparken dr sonuç iyi dedi ama tutmadı birde aşılamada çatlatma iğnesi vurmadı yani hiç olmadım bu zamana kadar tek yumurtaya aşılama yaptı. uzun oldu ama yine bilgin varsa yardımcı olursan sevinirim...

minimini cvpın için çok teşekkür ederim önümüzdeki ay 9. ayım olacak 7 aydır klomen kullanıyorum tek doz son ay iki doz kullandım. rahim ağzında önceden yara vardı yakıldı 4 sene önce filan sonra kontrole gittiğimde iyileşmiş dediler. sürekli idrar yolu enfeksiyonu oluyorum yanma kasınma var aksef monurol prinöl sicko verdile kullandım geçiyor tekrar nüksediyor. hormon tahlillerim yapıldı sadece östrejen düşük denildi şuan sonuç belgem yok eşimin sperm sonucu ilk yapılan 4ml vizköz opal alkali 1cc de 21.000.000 8-10 lokosit 1. saat yüzde 80 hareketli normal morfoloji yüzde 90 idi doktor sınırda dedi asılama yapalım dedi benimde klomensiz yumurta pek oluşmuyordu . aşılam tutmadı aşılama sperm değerlerimiz bu şekilde:hacim 5.0 ph 7.4 likefikasyon 45 vizközite az vizköz hareketlilik yuzde 60 ml de sperm yuzde 65 milde hareketli sperm 39 milyon ileri hızlı yuzde 15 ileri yavas yuzde 20 yerinde 25 hareketsiz yuzde 40 normal morfoloji yuzde 65 agulitasyon var lokosit 3 yuvarlak huce 4 bu şekilde aşılama yaparken dr sonuç iyi dedi ama tutmadı birde aşılamada çatlatma iğnesi vurmadı yani hiç olmadım bu zamana kadar tek yumurtaya aşılama yaptı. uzun oldu ama yine bilgin varsa yardımcı olursan sevinirim...

bu arada rahim filmi doktor gerek yok simdilik dedi idrar testimde de sonuç 14 lökösit çıkmıştı pregesteron değerlerimde 15 civarındaydı ama son iki ay dusuk..

günde 3 tane alıyorum 2 kutuda 20 tane var hesaplıyorum 6 gün içmem lazım 5 günden fazla iç mek zararlımı yaa

canım ben de 3 defa alıyorum 5 gün içiyorsun. 5 günü geçmek zararlı..5 tane artıyor.. onu da diğer ay kullnamış oluyorsun..

slm kızlar malesef:KK43: kırmızılar geldi çook üzgünüm.1mayısa yazabilirsiniz beni bu ay ümitlenmiştim yumurtam olmuştu çatlatma iğnesi de olmuştum ama kısmet deilmiş demekki:KK43:

canlarım günaydın
hamile arkadasları tebrik ediyorum
Sonunda prof a gittim önceki sayfalarda bahsetmiştim kesinlikle rahim filmi dedi yumurtalıkta filan sorun görünmüo ama daha önce ameliyat olduğun için tüplerde tıkanıklık olabilir onu görelim dedi
Ayrıca vajina dar anestezili yapmanı öneririm dedi
Bende özel hastaneden randevu aldım bugün 3 te anestezili çektircem
Fiyatıda anestesisiz 200 anestezili 300 lira..
Bana dua edin kızlar hepinizi gocuman öptümm:KK16:

Merhaba kızlar ben tam 58 gün adet olamadım ve farlutalla adet olabildim.Bu ayda doktorum klomen verdi sabah akşam attım 11.gün kontrole gittim ve 5 adet 13mm lik yumurtam oluştu 16-18-20 günlerde ilşki gerçekleşti.Şimdi adet olma tarihimden 4gün geçti 5-6 gündür de adet olacakmışım gibi hafif karın ağrıları var ve fazlasıyla akıntım var bugün doktora gittim rahimin çok kalınlaşmış ve muhtemelen gebesin dedi ama kan tahlilim en erken yarın çıkacak akşamüstü evde yaptığım idrar testi negatif çıktı şimdişu soruların cevabını merak ediyorum:
1.Bu hafif ağrı ve kramplara klomen sebep olabilir mi?
2.Şayet hamileysem diğer döllenmemiş yumurtaların akıbeti ne olur?
3.Klomen kullananlar bu fazla oluşan yumurtaların sonu ne olacak ve sizlerdede böyle bir sayıda olgunlaşma oldu mu?
Bu uzun yazımı okuduğunuz için teşekkürler

cnm ins hamilesindir endiselenme kan sonucun belli oldu mu?
Eger Allah korusun kist filan olusursa adetle atılıo genelde benim öle oldu
hadi güzel hbrler ver bize:KK71:

dr unun ne demek istediğini bende anlamadım canım :KK61: çatlatma iğnesi kist yapmaz ki..tam tersi çatlatma iğnesi yumurtayı çatlatmak ve kist olmaasını önlemek için yapılan bişey..çatlatma iğnesi vurulduğumuz halde kistimiz oluyor vurulmasan kist olması çok normal..tam tersini söylemiş dr un..her dr bişey söylüyo zaten..hepsinin cümleleri ve mantığı farklı...çok tuhaf yani..
ayrıca kistle hamileliği nasıl kıyaslamış onu da anlamadım..bi insan hamile kaldıysa kistin olmaması lazım (eğer 1 yumurta varsa)..1 den fazla yumurtan varsa 1 i çatlamış diğerleri çatlamamış olabilir o normal de..
canım evet son söylediğin şekilde..kist in yanında birde catlamış yumurtam var...o döllenmiş olabilir dedi...inşallah ya...dua edin de tutsun...

Canım yapacak birşeyimiz yok sabrredip beklemekten başka elden birşey gelmez allahım hepimizin yardımcısı olsun.

Günaydın arkadaşlar hep bekleyiş benimde 1 yumurtam vardı ve çatlamış bende bekliyorum bakalım ne olacak dualarım çocuğu olmayan bütün arkadaşlar için umarım en kısa zamanda kavuşuruz bebişlerimize.

canlarım günaydın
Sonunda prof a gittim önceki sayfalarda bahsetmiştim kesinlikle rahim filmi dedi yumurtalıkta filan sorun görünmüo ama daha önce ameliyat olduğun için tüplerde tıkanıklık olabilir onu görelim dedi

canım ya...hadi bakalım hemencicek oluver de kurtuluver...Rabbim sorunsuz ve tertemiz bir şekilde sonuçlandırsın....şimdiden geçmiş olsun...

rica ederim..dr ların hepsi ayrı telden çalıyor ve çoğu zaman hastayı uyarmıyorlar..o yüzden ben kendimce yaşadıklarımdan,başıma gelenlerden,dr lara yorumlattırdıklarımdan yola çıkarak yazıyorum..çoğu dr sallama modunda çünkü malesef..
bi kere senin de mutlaka rahim filmi çektirmen lazım..çünkü sürekli idrar yolu enfeksiyonu oluyormuşsun..kadın genital organları öyle bişey ki dışa açık olduğu için en ufak bi mikrop enfeksiyon halinde önce idrar yoluna ordan da ilerleyerek rahime kadar ulaşabiliyor..bak mesela benimde hep sistit problemim olurdu (yani idrar yolu iltihabı)..hatta bi kere gece 4 de acile zor götürdü annemler beni bekarken..iki büklüm yürüyodum dr bana senin gelişini hiç beğenmedim ne bu halin dedi..idrarda iltihap değerim o kadar yüksekti ki dr bi sürü ilaç yazdı,bide ağrın kesilmez deyip ağrı kesici iğne yaptı..ben rahim filmi çektirdim tek tüpüm kapalı imiş işlem sırasında açıldı..tüp kapalılığı sık olan bişey..geçen burdaki arkadaşlardan 2 si daha çektirdi ve 2 sininde sağ tüpü kapalı çıkmış..ya senin de öyleyse,ya Allah korusun 2 side kapalıysa?bunu bilebilir misin?sana rahim filmine gerek yok diyen dr a ya 2 tüpüm kapalıysa ben boşa ilaç aldıysam aylardır nolcak diye bi sorar mısın?bu soruya vercek cvp ı yoktur herhalde..
bana tüp bebek dr u ben senin rahim filmini görmeden sende klomen başlatmam kesinlikle dedi..ihtimaller üstüne tedavi olmaz dedi..insanlar aylarca uğraşıyor çocuğu olmuyor rahim filmi çektirmiyolar,sperm analizi vermiyolar..ben bi istiyorum sorun ya rahimden ya spermden çıkıyor dedi..
bide eşinin ilk sperm tahlili 21 milyon çıkmış..alt sınır 20 milyon..şimdi senin için bizde çıkan değerlere baktım bizde sperm sayısı 62 milyon çıkmış..fakat bizde de morfolojide sorun vardı mesela..normal morfoloji 14 olması gerekirken ve alt sınırı 4 iken bizde 6 çıkmıştı..sizde hareketli spermde morfolojide pek sorun yok gibi..sayı alt sınıra yakın..
mutlaka rahim filmi çektir canım..hatta aynı ilde olsak seni rahim filminin önemini anlatıcak tüp bebek dr umla görüştürürdüm..kendisi çok kaliteli bi dr..GATA mezunu askeri dr..askeriyeden özele geçmiş ve tüp bebek merkezi var..bilgisi kuvvetli ve söylediği tek şey rahim filmi ve sperm analizini görmeden klomen başlatılmaması gerektiği..bide enfeksiyonun kontrol altında tutulması lazım sende de..ben çocuğum olmazken sohbet ediyordum ya etrafla,eski kadınlar dediğimiz 50-60 yaş civarı çocuğum olmuyor lafına olur olur iltihabın falan vardır ayağını sıcak tut iltihap geçince olur diyolardı..eskiler bile böyle diyor düşün yani..iltihap da çok önemli..

canlarım günaydın

canım en doğrusunu yapıyorsun inan..inş film sonucunda iyi çıkar güzel haberlerle gelirsin..ben rahim filmi çekilirken rahim filminden daha çok ya 2 tüpümde kapalıysa diye korkmuştum..sedyede tek düşündüğüm ya dr 2 tüpün de kapalı bu şekilde çocuğun olmaz derse diye korkudan ölüyodum :18: Allahtan tek tüpte sorun çıktı ve o da açıldı..

canım evet son söylediğin şekilde..kist in yanında birde catlamış yumurtam var...o döllenmiş olabilir dedi...inşallah ya...dua edin de tutsun...

benim gibi yani desene..benim de 1 kistim yanında 1 bebeğim var :emir_bebek:
inş olur..güzel haberlerle gelirsin inş çatlamış yumurtanla bizlere :KK64:

merhaba arkadaşlar ben yeniyim ve çok sevdim burayı. 2 yıllık evliyim 5-6 ay önce bebk istedik yasmin kullanıyordum bıraktım ilk ay hamile kaldım ama düşük yaptım :KK43: ... daha sonra oluruna bıraktık herşeyi zaten bende pko var bekarlığımdan beri bu kez adet düzensizliği başladı bende 3 aydır dr gidiyorum bu arada eşimdede varikosel çıktı meğer bebeğimi bu yüzden düşürmüşüm.. 2 taraflı geçen ay ameliyat oldu henüz kontrole gitmedik umarım herşey yolundadır.. şimdi doktorum bana klomen verdi geçen ay gittğimde
klomen kullandım 5 gün sabah akşam 2 nisanda gel dedi hap biteli 3 gün oldu bu gün yarına gideceğim. neler sormam gerekiyor doktoruma neler yapmam gerekiyor bilmiyorum hem korku var hem bilgisizlik ne soracağım ne yapacağım bilemiyorum kızlar..

X