Popüler Konu Klomen ve Gonaphene İle Hamişliğe Uğraşanlar veya Hamişler

İşallah hamilesindir Ne zaman tahlil yatıracaksın? Merakla bekliyorum sonucunu :87:

ayy inşalla canım işte bu pazartesi deği ondan sonraki pazartesi adet günüm gelmezse hastaneye gidicem salı yaptırırm testii inşalla kalmışımdır yaaaa yani şunun şurasında 9gün kaldı haber vermemmmi kızzz inletirim kk yı valla sevinçten ayy düşüncesi bile insanı heyecanlandırıyor...........

29 yasındayım 3 yıllık evlıyım Bursada Yasıyorum Canım 20 aydır deniyoruz , ilk 8. ayımda hamıle kaldım normal bi sekilde ama malesef düşükle sonuclandı , Sonrasında adetlerim düzensizleşti süt hormonu yüksek cıkmıstı önce onu düşürüp adetlerimi düzene soktuk 4 aydır düzenli adet görüyorum Bu ay doktorum klomen verdı 5. günden baslayarak 5 gün kullandım bittikten 2 gün sonra gittim yumurtalarımı kontrol etti 2 tane yumurtam oluşmus 13mm ve 11 mm çatlatma iğnesi vermedı 2 gün sonra ilişkiniz baslasın ve gün asırı 3 defa ilişkiye girin dedi .. Benım adetımde 5 nısan da Suan sadece bıraz kasıklarımda agırlık hıssedıyorum batma falan yok göğüslerim her ay catlayacak kadar şişiyordu acısına dayanamıyordum krem sürüyordum yumusasın die o dereceydı ama bu ay hıcbısey yok göğüslerde :) Yanı bende beklemedegım Son olatak 22 martta ilişkiye girdik ve bır daha hıcbısey yapmadık beklıyorum bakalım hayırlısıyla cift cizgiyi görürüz inşallah canım beklemek cok zor insanın elınde degıl sürekli gün sayıyorum İlk hamıleliğimde sadece göğüslerim şişmişti bi tek onu hatırlıyorum sağ kasıgımdada yukarı cekme oluyordu bacagımı yere basarken bı garip oluyordum ama adetim 4gün gectıkten sonra Yasadım tabı bunları ruya gibiydi zaten kısmen hatırlıyorum Sende durumlar Nasıl?

Ayyy çok teşekkürler yaa,benim hiç bilgim yok bu konularda .Doktor bana yumurtamın büyüklüğünü söylemedi,çok az konuşan bir doktor Ama yine de güven veriyor,herkes çok memnun ondan Bakalım işallah ben de memnun kalırım doktorumdan.Merak ettim şimdi büyüklüğünü yaa! Benim sol yumurtalığımın bir kısmı dermoid kistten dolayı alınmıştı.Kontrollerde her şey normal demişlerdi bana.Bugün kontrolde sağ yumurtamda baskı hissettim,solda da hissettim ama diğeri kadar değil.Demek ki diğeri kadar büyümemiş.

inşallaaaaaaaah hepimize allah nasip etsin şu yuvarlanan bebişleri. tedavileriniz hayırlısı olsun canım ben anlayamıyorum çatlayıp çatlamadıgını bazı doktorlar igneden sonra ve reglinin 21. gününde ultrasonla ve pregesteron kan tahliliyle bakıyorlar talep edebilirsiniz doktordan ben bu ay korunuyorum ve dr. degişikligi yapacagım size bu ay bol şans canlar.

Hepinize çoook teşekkürler ...Sabah doktordan geldiğimde kafam allak bullaktı, moralim de bozuktu.Şimdi gayet iyiyim,kafamdaki soruların yanıtlarını aldım sayenizde..Çok sağolun kızlar.Rabbim kucaklarınızı aha bunlarla doldursun işallah..

yaa tarihlerde aynı ben 25 yaşındayım 2.5yıllık evliyim.. 1.5 yılı geçkin zamandr çalışıyoruz istanbulda yaşıyorum yani 20ay olmuştur bizimde o da aynı yaa demek hamile kaldın valla bi arkadaşım var bir insan düşük yaptıysa onun ardı arkası gelir yani hamil kalıcaktır eninde sonunda bendede aynı çekilme değilde hala batıyor bende dün ilişki yaşadım işte normal devam ediyoruz...ama meme uçlarım ağrıyor benim ama sen şişmeden bahsediyorsun hamile kaldığında...ikimizn de tarihler aynı inşalla hamile kalırız canım ya bu ay valla okadar istiyorum ki herkes çatır çatır doğuruyor allahtan kk ya üye oldumda örnekler olunca rahatlıyor insanda enkısa zamnada mutlu haberleri alırız buay aslında şeytan diyor ki bekleme git test al yap sabırsız oldum artıkk ilk defa böyle hissediyorum aslında geçen ay da belirtiler olarak uyku hali vardı psikolojik işte son 3ayda adet gecikmesi hsg 2ay önce çekildi iyice düzeni bozuldu geçen ay okadar ümitlendimki tam 11gün geçti ççok ümitlenmiştim anlatamam...........senin hsg çekildimi??

Canım benım inşallahhhhhh valla cidden aynı seyleri yasamısız yaa şaka gibi :)
Ben Hsg Cektırmedım aslında doktorum ilk ay cektırmeyı önermıstı ama ben bıraz korkuyorum :)) Sonra bende doktoruma eger tüplerimde bı tıkanıklık olsaydı hamıle kalamazdım yada suan tüplerde bı sorun olsaydı vajınada yanma fazla derecede akıntı gibi seyelr yasardım bu ayda hamıle kalamazsam diger ayda cektiririm die düşündüm dr. umda peki nasıl istersen öyle yapalım dedi ve söyledıgım seyelrde haklı oldugumu vurguladı. Yumurta catlaması yasıyordum diğer aylarda ben cunku bunu bariz bi şekilde hissediyor vede görüyordum cunku kasıgımda kramp gibi bir batma oluyordu ertesı gunde yumurta akı kıvamında uzayan bir akıntı gelıyordu bu ayda hafif kaygan bı akıntı kissettım sanırım yine catladı yumurtam bugün adetın 22. günü ama göğüslerımde hala bi belırtı yok sen en son ne zaman adet Oldun ? Bu arada benımde gecen ay adetım 4 gün gectı Ve bende hamıleyım die cok ümitlenmıstım Bu kadar olur yaa

canım yeni gördüm yazını evett ya hakkaten aynı şeyleri yaşamışsın bencede öyle hsg çektirmeni gerektiricek bir durum yok gibi hamile kalmışsın sonuçta ben çektirdim çok acı çektim ama ertesi gün geçiyyor anlık ciddi kötü geçti benim....en son 4martta oldum işte canım..hep aynı canım gerçekten.......

kızlar mrb nasılsınız benım aklıma bışı takıldıda bu klomenle serophone arasında ne fark var hangısı daha etkılı sızce cogunluk hep klomenle hamıle kalmışta

kan testi sonucum 730 arkadaşlar.. yani gebelik kesinleşti,4 nisanda keseyi görcez inşallah..,çoook mutluyum, hepimiz içinde bol bol dua ediyorum, tebrik eden arkadaşlar tekrar teşekkürler

hayırlı olsun çok sevindim darısı bizlerin başına belirtilerinden bahsedersen sevinirim..

slmm kizlar ben bu sabah idrar testi yaptim negatif ciktiigneye gore 13.gunum ama ates tabloma gore 3 gun sonra yumurtlama gorunuyo yani 10.gunum erken gebelik testim vardi 2 tane dedim bi yapim varsa silik milik cikar ama koca tek cizgiuzuldum ama hayirlisi diyorum demekki daha vaktine var....

Son düzenleme:
hayırlı olsun çok sevindim darısı bizlerin başına belirtilerinden bahsedersen sevinirim..

teşekkür ederim canım benim... Allah hepimize nasip etsin.. açıkçası bende hiiç bi belirti yok, sadece göğüslerim şişti ve hassas ( adet öncesi oldugu gibi ) göğüslerden dolayı adet olacağımı düşünmüştüm hatta... beyaz akıntım var biraz yoğun...kasık ağrılarım var, ağrı değilde kramp gibi ani sancı, bu normal bi durummuş heralde. bide alakası varmı bilmiyorum ama çok üşüdüm, özellikle sırtım çok üşüdü testten önce..

canım bence acele etmişsin daha erken değilmi?iğneyi vurduralı 13 gün mü oldu?

evet 13 gun oldu((((( ates tabloma gorede 16.gun yumurtlama olmus gibi gorunuyo yani atese gorede 10.gunum

canım ben sana dedim yapma negatif görüp üzülceksin diye..şuan hamileysen de zaten idrar testin negatif çıkar..yani şuan durumun belirsiz..idrar testi en geç en az adet gecikmesinde pozitif gösteren test daha şimdi çıkmaz ki pozitifse bile erken idrar testi yapıp farkında olmadan bünyenizi ve psikolojinizi yıpratıyorsunuz..olup da farkında olmadan hamile kalmış olsanız (idrar testi yaptığınız günlerde hamileyseniz yani negatif çıktığı halde) hamile değilmişim psikolojisi içine giriyorsunuz ve bu döllenme olduysa bebeği bile etkiler..çok riskli aslında yaptığınız..erken idrar testi yaptırıp hamile değilim diye kendine dikkat etmeyen ve sonunda bebeğini düşüren çok insan var..idrar testini bırakın yaa..hep diyorum eğer çok istiyosanız gidip kan verin adete 4-5 gün kala..hani madem dayanamıyorsunuz kendinizi o şekilde adapte edin..adeti bekleyemiyosanız 4 gün öncesini hesap edip kan verin..acilde bile ücretsiz kan veriliyor..
daha çok erken yaptın testini boşa ümitsizliğe kapılma daha belli olmasına zaman var

canım hamilelikte kistin zararı yok evet..zaten bi zaman sonra kist sönüp küçülmeye ve zamanla tamamen yok olmaya başlıyor..tabii folikül kistiyse..yani çikolota kistinde vb durum daha tehlikeli oluyor..bebeğin kalbini dahi durdurabiliyor çikolota kisti (eğer büyük bi kistse)..
şansa gelince aslında benimki şans olmadı..ben çok çabaladım..ben hamile kalamadığımda daha 4 ay denemişken dedim ki ben rahim filmi çektircem..bi arkadaşım dedi ki yaaa sakın çektirme benim görümcem çektirdi masadan ben kaldırdım yürüyemedi dedi..gene yakın çevremden ailem bile dedi ki sen neden acele ediyorsun bu kadar çocuk için..daha yeni denemeye başladınız..zamana bırak dedi..ama ben zamana bırakmayı tercih etmeyip doğru tedavi şeklini araştırdım..korkularımın üstüne gittim hep..hiçbişeyden yılmadım ve korkmadım bu süreçte..mesela içinizde bile biçoğunuz dr rahim filmi çektirin dediği halde erteliyorsunuz dimi?ben öyle yapmadım..bebek olmaması sürecinde yaşamam gereken bütün herşeyi,acısıyla zoruyla yaşadım..rahim filmide çektirdim hemde aslanlar gibi anestezisiz..antalyada yaşıyorum sırf farklı dr görüşleri almak için ailemin yanına istanbul a gittim..orda en iyi dr larla ücretsiz görüşme yaptım..tedavime başlamadan en az 30 ayrı dr la görüştüm ve sonunda en mantıklı yolları seçtim çocuk arzusuna kavuşmak için..dr ların dediği şuydu sperm tahlili + rahim filmi + klomen + çatlatma iğnesi..
aylarca yılmadım..dr larla kavga da ettim..eşim bile bana takılıyor..antalyada seni tanımayan dr yok zaten diye gerçekten de öyle..dr lara karşı çok dikim ben..hiç alttan almam kendi isteklerimi dile getiririm hep..o kadar bilinçlendim ki hastalığımda..doğru yolda ilerleyip Allaha dua ettim..çevreyi dinlemedim,dr ları dinlemedim..çevreye kalsa daha yeni deniyosun acele etme dediler..halbuki ben tedavisiz hamile kalamıycağımı çok iyi biliyordum..çevreme anlatamadım bunu anlamadılar..yaşamadıkları için bilemediler..dr lara kalsa rahim filmini 4 ay çocuk deneyip olmayan insana çektirmiyolardı..ben gittim 1 senelik evliyim çocuğum olmuyo diyip kendi kendime rahim filmi çektirdim..dr ları dinlesem tek tüple hamile kalamıycaktım belki..(tek tüpüm tıkalı imiş işlemde açıldı)..Allah çabalayanın çabasını görür..ben annemle bile istanbula gittiğimde tüp bebek merkezlerini dolaştım..en doğruyu bulmak için..Allah da yardım etti çünkü çok çabaladım çok gözyaşı döktüm..yani şunu demek istiyorum ki insan biraz da kendi şansını kendi yaratır..şansı kendin yaratırsın Allah ında takdiri vardır..ben şansımı zorladım en doğru yolları deneyerek Allah da yardım etti hepsi bu..ben o kadar bilinçlendim ki kadın doğum hastalıkları konusunda adete 5 gün kala kanda beta hcg baktırmasaydım hamile olduğumu bilmiycektim ve adete 2 gün kala kanamam oldu o kanamayı adet sancaktım..dr a bile gitmiycektim..halbuki düşük riskiydi ve iğne oldum..Allaha şükür 14 haftam bitti..yani demek istediğim bilinçli olmak,kendi şansını kendin yaratmak ve pozitif olup Allahında takdirine dualarla kendini bırakmak lazım..ben türbelere gidip yere oturup türbede ağladığımı bilirim..dediğim gibi ben dileiğime kavuştum ama diyetini fazlasıyla ödedim gözyaşlarımla..hiç kolay olmadı..
Allah isteyen herkese versin inş..

cnm sgl cvp icin sen hakliydin keske yapmasaydim iste dayanamadimm kan testi yaptirma sansim yokki ben yurtdisindayim burda kanda bakmiyolar gebelige idrarda bakiyolar....simdi bu ayin sonunu bekliycem adet olmazsam tekrar yaparim ama benim hic belirtim yok sadece goguslerim sis ve agriyo o da zaten adet oncesindede hep bole olur yani belirli bi belirtim yokk

yurdışındaysan kötü :26: orda kanda gebelik yapılmıyormuş evet..ne kadar saçma ya..ora da burdan beter demek kadın doğum konusunda..ne garip ya sanki kadınlara bi kan testi yaptırmayla bi yerleri eksilcek..ne sinir bozucu..ben burda acilde bile kaç defa ücretsiz test yaptırdım..en ufak bi ağrım olsa acile gidiyorum idrar testi yaptırıyorum hemogram yaptırıyorum..ora ne garipmiş ya çok saçma..bie sağlıkta ileri diyolar neresi ileriyse..senin tek yapcağın şey dediğin gibi adeti beklemek o zaman..adetin 1-2 gün geçsin gene idrar testi yaparsın pozitifse dr a gidersin testim pozitif diye negatifse de adeti beklersin..adetin gelmezse gene gidersin dr a adetim gelmedi diye..
hakkında hayırlısı olsun..inş bu ay olur ama olmasa da üzülme her yeni gelen gün ışığı umutla dolar insan hayatına..ertesi gün neler yaşıycağımızı bilebilir miyiz dimi?1 ay sonra hamile kalacağını bilebilir misin yada kalamıycağını?hayat sürprizlerle dolu inş hayırlısı olsun hakkında
bu arada belirti konusuna gelince belirtilere de takılmayın..ben mesela hamileyim daha 1 gün bile midem bulanmadı..hep derler ya göğüslerim şişti,ucu öyleydi böyleydi falan,rengi değişti falan derler bende 5. haftadan itibaren göğüste hassasiyet oldu..midem bulanmadı vb..belirti işi o kadar farklı ki..benim eşiminin kardeşinin eşi hamileyken hergün serum alıyodu mide bulantısından benim 1 gün bile midem bulanmadı..herkes belirti yaşamıyor..hatta hiçbi belirtisi olmayıp rastgele günüm geçti diye test yaptırıp pozitifi görüp şok olan kadınlarda çok..sadece akıntı oluyo gebelik başladığında..hormonlar bebeğe rahimi hazırlarken akıntı oluyo çünkü beyaz kireç gibi..bu genelde her hamilede az yada çok oluyor..bende çoktu..mesela renkli çamaşır giydiğimde daha hamileliğimi öğrenmeden bembeyaz oluyodu külodum akıntıdan..göğse falan takılma bence..vücutta biçok belirti derinin durumuna göre bile değişiyor..derin hassassa sızlama olur şişme olur vb..deri yapına bile bağlı yani hamilelik süreci..karın bile hamilelikte deriye bağlıymış kadının kilosuna vb..ben 48 kg ile hamile kaldım 3,5 ayda 2 kg aldım mesela..yani üzülme Allah tan ümidini hiç kesme..

Son düzenleme:

gogus agrisina pek takilmiyorum yani belirti olarak gormuyorum cunku adetten once hep agrir...akintimdada hic bi degisiklik yok yani bu ay tutmadi galiba 1 tane yumurtam vardi 17mmlik dr kucuk demisti iigneden sonra hic kasik agrim akintimda olmamisti catladigindanda pek emin degilim mesela 21 gun yumurtanin catlayip catlamadigina bakiliyo dr bana soylemedi ben istesemde simdi yapmazlar zaten onlarin dedigi igneden 17 gun sonra test yap varsada yoksada bizi ara bu kadar bu ay olmazsa obur ay tedavi olamiycam trye geliyorum insallah mayisa kalicak artik Allahim insallah benimde yuzumu guldurur cok isterim boyle bi suprizle gitmeyii:97:

bende klomene yeni başladım şu anda içiyorum ama progestan die takviye bi ilaç daha var 5 yıllık evliyim artık olsun yahuuuu bu ilaçlarla hamile kalanlar bana destek olun ne olurrr.... şimdiden teşekkürler

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…