Popüler Konu Klomen ve Gonaphene İle Hamişliğe Uğraşanlar veya Hamişler

bu glifor u vb ilaçları almak için illa dr amı gitmek gerekiyor
bende pko yok,ama pko lu bi arkadaşım kullanmıştı,3. ayında hamile kaldı,ve çok kiloluydu o
benimde fazla kilolarım var bunun için istiyorum :26: (insülin direnci oluyormuş sanırım,onu azaltmaya başlayınca kilo verebiliyormuşsun,diye duymuştum)
direkt eczaneye gidip alsam :44:

ben klomene geç başlamak zorunda kaldım adetin 8. günü testte 51di 6 gün sonra klomen sonrası 548di

canım dediğim gibi benim bahsettiğim adetin 3. günü 80in altında olması lazım.ilerleyen günlerde artıyor tabiki. seninki gayet normal

gliforu ben de düzenliyorum normalde insülin problemi yaşayanlar ve şeker hastaları için ama polikstik overi olanlara verliyor.. direk gebelikle ilgili bir hap değil.. ama polikistiğin olumsuz etkilerini gidermek için veriliyor..ilk başta alışıncaya kadar çoğu kişide ben de dahil mide bulantısı yapıyor.. içinde 100 tane var.. yani 3.5 ay içinde umarım bebek sahibi olursun.. olmazsa bizler gibi yumurta büyütmeyle devam edilir sanırım .. ben gliforu 1 yıldır kullanıyorum..

Doktorum 9 aylık evli olduğum için önümüzdeki 3 ayı Glifor içerek geçirmemi, hamile kalamazsam başka tetkik ve yöntemlere yöneleceğini söyledi. 1 yıl geçmeden tedaviye başlanmıyor ondan sanırım. Ben de dün öğrendim yumurta tembelliği olduğunu ve bu ilacı içerek beklemeye devam edeceğim. Hayırlısı artık...

Adetlerim çok düzenli olduğu için, hiç böyle birşey aklıma gelmemişti. O yüzden şaşkınım. Son 2 ay ovulasyon testlerini kullandım, ateşimi ölçtüm, hep yumurtladığımı ve sağlıklı olduğunu düşündüm bunun. Ama yumurta tembelliği olabileceği hiç aklıma gelmezken başıma geldi. Hiçbir şikayetim yokken öğrendim bunu, o da şok etkisi yarattı tabi. Adetlerim düzensiz olsa, tüylenme vs. olsa aklıma gelir, şüphelenirdim belki. Ama neyse nasipte bu da varmış. Allah'dan gelene razıyız hamd olsun.

UĞURLU LİSTE
KİM........................... NE KULLANDI.......................................... .......MUHTEMEL DOĞUM TARİH

1.BABYFACE:::::::::::::::::::::::::::::::::::KLOME N
2.TUSE2006 ::::::::::::::::::::::::::::::::::::KLOMEN
3.GİZNUR::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: KLOMEN
4.COCOSH:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::KLO MEN
5.gurbetgelini::::::::::::::::::::::::::::::::::KL OMEN
6.EYLUL166 :::::::::::::::::::::::::::::::GONAPHENE
7.BEYAZBULUT:::::::::::::::::::::::::::GONAPHENE
8.fındıkk kurdum 81::::::::::::::::::::GONAPHENE
9.irem34:::::::::::::::::::::::::::::::::::::GONAP HENE
10.xzeynep:::::::::::::::::::::::::::::::::GONAPHE NE
11.moril::::::::::::::::::::::::::::::::::::::GONA PHENE
12.YİĞİDO17::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: İLAÇSIZ
13.SEMA3455::::::::::::::::::::::::::::::::::::::İ LAÇSIZ ::::::::::::::::::::::::hoşgeldinçağatay bebek
14.ROSEM::::::::::::::::::::::::::::::::::::GONAPH ENE :::::::::::::::::::::::hoşgeldin MERT bebek
15.BEYAZ MELEK::::::::::::::::::::::::::::::::::İLAÇSIZ :::::::::::::::::::::::hoşgeldin Öykü bebek
16.elifecan::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: :::::İLAÇSIZ
17.esrako::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: :::::İLAÇSIZ
18.MİLKSHAKE ::::::::::::::::::::::::::::::::::::KLOMEN:::::::: ::::::::::::::hoşgeldin selin bebek
19.BAŞAK 35::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::KLOMEN ::::::::::::::::::::::hoşgeldin burçinbebek
20.maviş83:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: :::KLOMEN ::::::::::::::::::::::hoşgeldin kıvançBebek
21.pushing:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: :::KLOMEN
22.((eslem)):::::::::::::::::::::::::::::::::::::: :::::İLAÇSIZ
23.melek_law:::::::::::::::::::::::::::::::::::::: KLOMEN
24.sebossk:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: :::KLOMEN
25.ARZU38 ::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::İLAÇSI Z
26.güngüneş::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: :KLOMEN
27.interhat::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: ::::::İLAÇSIZ
28.deryamatrix::::::::::::::::::::::::::::::GONAPH ENE
29.nlgunözkan23:::::::::::::::::::::::::::::::: KLOMEN
30.sudeyoncaa::::::::::::::::::::::::::::::::::::: :KLOMEN
31.samyeli26:::::::::::::::::::::::::::::::::::::: :::KLOMEN
32.ggezgin:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: ::::KLOMEN
33.zeytinn79:::::::::::::::::::::::::::::::::::::: :::::İLAÇSIZ
34.melankolia::::::::::::::::::::::::::::::::::::: ::KLOMEN
35.zeze26::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: :::::KLOMEN
36.BeyaAZz:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: :::KLOMEN
37.mavi deniz:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::AŞILAM A
38.begim:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: :::::KLOMEN
39.eylem_:::::::::::::::::::::::::::::: ::::::::::::::::::::::::::::
40.mazbut::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: ::::KLOMEN
41.incisu::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: :::::::KLOMEN
42.APPLEARZU::::::::::::::::::::::::::::::::::: KLOMEN
43.bulemsu58:::::::::::::::::::::::::::::::::::::: ::KLOMEN
44.esraie::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: ::::: :::::::::::::
45.dahiliye::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: :::::KLOMEN
46.gulsah1985::::::::::::::::::::::::::::::::::::: ::KLOMEN
47.beyazbeyaz::::::::::::::::::::::::::::::::::::: ::iLAÇSIZ
48.berknilay:::::::::::::::::::::::::::::::::::::: :::::İLAÇSIZ
49.bade22::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: ::::KLOMEN
50.hazann::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: ::::KLOMEN
51.26eser26::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: ::::KLOMEN ::::::::::::::::::::::17 ARALIK 2009
52.elif 83:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::K LOMEN
53.yaren35:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: ::::KLOMEN :::::::::::::::::::::::hoşgeldin yağız bebek
54.hülyaeyüp:::::::::::::::::::::::::::::::::::::: ::::İLAÇSIZ
55.ZUZUCUK82:::::::::::::::::::::::::::::::::::::: :KLOMEN ::::::::::::::::::::::11 OCAK 2010
56.RANA.ABLE. :::::::::::::::::::::::::::::::METFORMİN:::::::::: :::::::::::::19 OCAK 2010
57.kadus:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: ::::::::::::::::::: :::::::::::::::::::::19 OCAK 2010
58.bihter41::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: :::::::İLAÇSIZ ::::::::::::::::::::::13 OCAK 2010
59.sweetbaby::::::::::::::::::::::::::::::::::.... :..:İLAÇSIZ:::::::::::::::::::::: 20 OCAK 2010
60.tubiss::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: ::::::::KLOMEN
61.maksimen::::::::::::::::::::::::::::::::::::SER OPHENE
62.sudembebis::::::::::::::::::::::::::::::::::::: ::KLOMEN
63.bulu_dreya::::::::::::::::::::::::::::::::::::: ::::KLOMEN
64.sudem:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: ::::::KLOMEN
65.blancedblue:::::::::::::::::::::::::::::::::::: :::KLOMEN
66.adria:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: :::::::::KLOMEN
67.seldafid::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: :::::MENOGON
68.melocum:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: :::::KLOMEN
69.mehtap gülü:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::İLAÇS IZ::::::::::::::::hoşgeldin serkan bebek
70.TOTEM:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: ::::::KLOMEN
71.babylove::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: ::::::KLOMEN
72.bernadette::::::::::::::::::::::::::::::::::::: :::::::İLAÇSIZ
73.ilsenim:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: ::::::::KLOMEN
74.asinaz24::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: ::::::::::İLAÇSIZ
75.rüzgaryağmur::::::::::::::::::::::::::::::::::: :::KLOMEN
76._ezgi_::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: :::::::::KLOMEN
77.simge8081:::::::::::::::::::::::::::::::::::::: :::::::İLAÇSIZ
78.bebeg83:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: :::::::KLOMEN::::::::::::::::::::NİSAN 2010
79.zeynur::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: :::::::::KLOMEN
80.edda_edda:::::::::::::::::::::::::::::::::::::: :::::KLOMEN ( İKİZİ OLACAK)
81.serenay2010:::::::::::::::::::::::::::::::::::: ::::::KLOMEN
82.kardelenseval:::::::::::::::::::::::::::::::::: :::::KLOMEN::::: hoşgeldin zümra neva bebek
83.BEBEĞİMİZ:::::::::::::::::::::::::::::::::::::: ::::::KLOMEN (1 ay önce klomen kullandı)
84.nostok::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: ::::::::::KLOMEN ( 1 ay önce klomen kullandı)
85.psilokum::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: :::::::::İLAÇSIZ (ovulasyon testi kullandı)
86.gulcangulcan::::::::::::::::::::::::::::::::::: :::::KLOMEN (glu kofen-bal.tarçın.çörekotu)
87.gelinc::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: :::::::::::KLOMEN
88.gulyhas:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: ::::::::::KLOMEN
89.zeyhat::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: ::::::::::::İLAÇSIZ (adaçayı içti)
90.SEVRA:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: ::::::::::KLOMEN
91.demet84izmir::::::::::::::::::::::::::::::::::: ::::::::İLAÇSIZ
92.zehra.tugba:::::::::::::::::::::::::::::::::::: ::::::::::İLAÇSIZ
93.Stella::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: ::::::::::::::KLOMEN
94.tombilibu:::::::::::::::::::::::::::::::::::::: :::::::::::KLOMEN
95.başak84:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: :::::::::::KLOMEN
96.elvan77:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: ::::::::::::KLOMEN
97.nefertiti50:::::::::::::::::::::::::::::::::::: :::::::::::::KLOMEN
98.askkizi:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: :::::::::::::::İLAÇSIZ
99.justreader::::::::::::::::::::::::::::::::::::: ::::::::::::İLAÇSIZ (bal.tarçın.çörekotu-ateş ölçme)
100.antiope::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: :::::::::::::İLAÇSIZ
101.pamuksel:::::::::::::::::::::::::::::::::::::: :::::::::::Y.ÇATLATMA İĞNESİ
102.Civ-civ1:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: ::::::KLOMEN
103.Kuzu81:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: ::::::::::::::KLOMEN (İKİZİ OLACAK)
104.alminas1976::::::::::::::::::::::::::::::::::: ::::::::::::::İLAÇSIZ .................4 AGUSTOS ……hoş geldin DORA REVNA bebek
105.özlem147...................................... ...............KLOMEN+IGNE
106.a&s........................................... ................... bcg
107.sultan1984.................................... ...............ILACSIZ KÜR İLE .........13 EYLÜL....hoşgeldin KEREM bebek
108.ipekyol51..................................... ................SEROPHENE+İĞNE......7 EYLÜL....hoşgeldin EBRU bebek
109.özemek........................................ ................KLOMEN
110.ceydammm...................................... .............KLOMEN
111.nurtopu....................................... ..................TÜP BEBEK
112.emine kaya.............................................. .....KLOMEN...........13 EKİM
113.firstmoonxxx.................................. ...............MERİONAL 75(İKİZİ OLACAK)hoşgeldın RÜYA VE RÜZGAR bebek
114.testere(BALSURAT)............................. ..........İLAÇSIZ
115.MAVİYESİL1999................................. ...........
116.RUFEYDESERRA.................................. ........İLAÇSIZ..............28 KASIM
117.JUJUMM........................................ ................KLOMEN
118.AYMUEL........................................ ................İLAÇSIZ
119.DENVİR........................................ ..................
120.HEDARZU....................................... ................KLOMEN
121.HAYRAN........................................ .................KLOMEN (İKİZİ OLACAK)
122.KARAKAYA...................................... ...............
123.NURZUL........................................ ..................KLOMEN
124.GYSHNKY....................................... ................KLOMEN
125.ASYA_DENİZ.................................... ...............KLOMEN
126.GULTUN........................................ ..................KLOMEN
127.DAİSY84....................................... ...................KLOMEN
128.YASMNGU....................................... .................İLAÇSIZ(SOĞAN KÜRÜ)
129.KUZU84........................................ ...................AŞILAMA
130.DELFİNO....................................... ...................İLAÇSIZ
131.ESİLA_TR...................................... .... .............
132.AYSİMA04...................................... ..................İLAÇSIZ
133.BSBİRKİN...................................... ....................
134.ECEİREMNUR.................................... ..................
135.BETUS19....................................... ....................serophene
136.MASAL07....................................... ....................KLOMEN
137.YAKAMOZZZ33................................... .................KLOMEN
138.DEFHNE........................................ ......................KLOMEN
139.MELİKE_ECESUU................................. ..................SEROPHENE
140.ZAZEZ......................................... .......................KLOMEN
141.GAMZELİKİZ.................................... .....................
142.EXORCİST_TREX................................. ..................serophene
143.SMALLANGEL.................................... ....................AŞILAMA
144.MASAL800...................................... .....................KLOMEN
145.KM0734........................................ .......................KLOMEN
146.FATMA0000..................................... .....................İLAÇSIZ
147.PRETTY9217.................................... .....................SEROPHENE
148.BERRANUR...................................... ......................SEROPHENE
149.SWCNPRLK...................................... ......................KLOMEN
150.GULAYKORKMAZ.................................. ....................KLOMEN...................3 EYLÜL
151.AKTASOZLEM.................................... ......................KLOMEN....................İK İZİ OLACAK
152.TİİN.......................................... .............................KLOMEN

********************KLOMEN VEYA GONAPHENE KULLANANLAR*********************

...................................ŞUBAT AYI LİSTEMİZ..............................

HULYA_41.....................................1 ŞUBAT
HAYKOLİK......................................5 ŞUBAT
BONBONSEKERİM.............................9 ŞUBAT
CESU............................................9 ŞUBAT
DOSTHANE...................................10 ŞUBAT
NURUN........................................11 ŞUBAT
BELGİSEL.....................................11 ŞUBAT
İLKNURR1984....................... ........12 ŞUBAT
ÖZLEMNİSANDOĞAN.......................15 ŞUBAT
MAYBEBABY..................................20 ŞUBAT
EMRİVAKİ.....................................21 ŞUBAT
FATMA1986..................................22 ŞUBAT
POCAPOCA....................................26 ŞUBAT
DUYGUCANDAN..............................27 ŞUBAT
MOONTORRENT.............................28 ŞUBAT

...................................MART AYI LİSTEMİZ..............................

ESEMOS...................................... 1 MART
SERSELO......................................1 MART
CİMEKA........................................1 MART
MELEK04.......................................1 MART
BALKOPUKNURS..............................2 MART
MAYAAAA......................................2 MART
BETERAY.......................................4 MART
RABBİSS........................................7 MART
BİHTER07.......................................9 MART
GİDA_PİNAR....................................9 MART
DRGKS..........................................13 MART
PAPATYA_020................................13 MART
SEVDE1........................................15 MART
KALBİMİN......................................15 MART
G.ERKL.........................................17 MART
YORGUNGONUL...............................17 MART
ASKTUTKUNU.................................18 MART

Rabbi heblî min ledünke zürriyyeten tayyibeten inneke semî’ud-Duâ.” “Rabbim! Bana
tarafından hayırlı bir nesil bağışla. Şüphesiz sen duayı hakkıyla işitensin.”

***Ya Rabbi sana yalvarıyoruz.....Sevgili Peygamberin muhammed aleyhisselamı araya koyarak senden Hayırlı ve Salih evlatlar istiyoruz.... Ey çok sevdiğimiz Peygamberimiz Muhammed Aleyhusselam seni vesile ederek Rabbime yalvarıyoruz senin hatrın için kabul etmesini istiyoruz ..Ya Rabbi bu Yüce Peygamberi bize şefaatçi eyle onun hürmetine duamızı kabul eyle.AMİİİİİİİİİİİİİNN...MAAŞŞALLAH

bende de aynı durum var.. adetlerimn geleceği saati bilirim yani.. ben de tek kilo var.. ama onun tiroidten olduğunu düşünüyordum.. adetlerim düzenli diye yumurtlamam da düzenli sanıyordum.. değilmiş.. çok şükür Allaha.. bu hastalıkla yaşamayı öğrenmek gerek sadece..ben hamile kalıp düşük yaptıktan sonra doktorum hemen ilaçlı tedaviye geçti.. ondan önce 6 ay kadar korunmadık ama gebelik için gereken bazı şeylere de hiç dikkat etmedik. günlerine mesela, ilişki de altta olmaya hemen kalkmamaya,1 saat dinlenme sıcak su olaylarına hiç takılmadık.. hamile kaldıktan düşük yaptıktan sonra hemen başladık dikkat etmeye..

Ben de 67 kiloyum. Boyuma göre normalim aslında. Yani aşırı kilolu değilim. Vücut kitle indeksim de 25in altında. Yani normal sınırlar içindeyim. Ama biraz daha kilo alsam VKİ 25i geçer sanıyorum. Dikkat etmem lazım kiloma da. Glifor sanırım zayıflamaya yardımcı oluyormuş. Bakalım inşallah şifa olur.

slm kızlar idrar testi yaptım silik çizgi çıktı bidaha yaptım bu kez bişey çıkmadı iğneden sonra 11. günüm nedir sizce

iyi kşamlar herkeze ocak 10 da bebeğimin kalbi durmuştu ve kürtaj oldum doktorum tahlilller yaptı kolesterolüm 236 ldl kolesterol 172 birde wbc 11.1 çıkmış geri kalan hepsi normal yarın doktora götürücez sonuçları kolesterolüm yüksek acaba bumu sebep bebeğimin kalbinin durmasına hiç böyle bişey duydunuzmu birde bu wbc nedir bilginiz varmı

slm kızlar idrar testi yaptım silik çizgi çıktı bidaha yaptım bu kez bişey çıkmadı iğneden sonra 11. günüm nedir sizce

Allah Allah iğnenin etkisi desem geçerdi bu zamana kadar,hem ikisinde de çıkardı.. ilginç.. canım bence test falan yapma..kafanı karıştırma.. boşuna stres bunlar.. bence iğnenin 14. günü kan testi ver.. direk çıksın.. biraz daha sabret.. ama test yapma...

canım benimde test yapmak aklıma yoktu rüyamda gördüm hcg 21 çıkıyodu bi yapayım dedim böyle oldu iğnenin etkisi gitmiştir artık değilmi

kızlar sizlerler bisey paylasmak istiyorum..
sağ tarafımda garip bi ağrı var kaç gündür ben kist olustu galiba diyodum acaba daha yeni mi yumurtam çatlıyo diye bi ovulasyon testim kalmıstı onu yaptım( buarada adetin 17.günü ovulasyon testinde pozitif görmüstüm nolur nolmaz die çalısmıstık)
Test kontrol çizgisinden koyu diildi ama baya belliydi ilginc çünki ben sadece ovulsyon günü görebiliyorum o çizgiyi neyse öle görünce bide gebelik
testi vardı onu yaptım tabiki negatif çıktı işe gittim geldim çöpe bişi atıyodum şseytan dürttü baktım teste tekrar pozitif ama 4 saat filan geçtikten sonra
Tabiki bunların sadece hayal olduğunu biliyorum ama paylasmak istedim su zamana kadar hiç bunlar olmamıstı.Bu ay salmıstım kendimi dr a filan gitmedim suan adetimede kaç gün var bilmiyorum..
Böle iste arkadaslar

Son düzenleme:
cnm bn doktoruma sordum bu ay klomende 2.ayım ama adet olcam gibi geliyo kısmet olursa 3.ay başlayacam boyum 168 kilom da 59 ama evlendiğimde 51 kg dim.kilo vermek istiyorum dedim yani doktora metaobolizmaya iyi geliyomuş adetlerise süzenliyo cnm.

evettt o dayanılmaz olan acı veren ama ağrıyor diye sevindiğimiz çatlama ağrım başlamış bulunmakta. çok acıo ama oh ne iyi ne iyi

Metformin aldıktan sonra çatlatma iğnesi oluyor musunuz? Klomen gibi Glifor ilacı da kist yapar mı eğer yumurta çatlayamazsa? Glifor ilacında yumurta takibi yaptırıyor musunuz?

evettt o dayanılmaz olan acı veren ama ağrıyor diye sevindiğimiz çatlama ağrım başlamış bulunmakta. çok acıo ama oh ne iyi ne iyi

çalışmalar başlasın o zaman.. 1 saat kalkmak yok sıcak su yok. ikinize de öncesinde de sonrasında da..yastık falan da koy altına.. ben br saat yastıkla duruyorum sonra da sabaha kadar kalkmıyorum..

kızlar kan testi yaptırdım değer 2.78 çıktı hcg hormonunu araştırdım embriyo rahime yerleştikten sonra yükselmeye başlıyormuş yani bende yumurtlayalı 7 gün oldu şimdi bu değer yükselir mi yoksa ilaç etkisiylemi böyle acaba

Metformin aldıktan sonra çatlatma iğnesi oluyor musunuz? Klomen gibi Glifor ilacı da kist yapar mı eğer yumurta çatlayamazsa? Glifor ilacında yumurta takibi yaptırıyor musunuz?

hiç sanmıyorum çünkü glifor direk yumurta büyütmek için bir ilaç değil.. polikistik overlılarda insülin direncn kırmak için bir ilaç bu..yumurtalara dolaylı bir etkisi var..yumurta takibi klomifen sitrat içerikli ilaçlarda yapılıyor..(klomen gonaphene derophene gibi...)

hangi ilacı dyorsun?? yumurtladıktan sonra onların bir etksi kalmıyor.. haaaaa iğneyi dyorsan etkisi devam ediyor olabilir..2.78 negatif görünüyor.. ama varsa artar..adet gününde genelde en az 50 falan oluyor sağlıklı gebeliklerde..2 gün sonra 5 i geçmiş olursa ne mutlu...

slm kızlar siz çatlatma iğnenizi yumurtalara kaç mm olunca yapıldınız, benimkiler 25di çok büyük değilmi sizce

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…