Popüler Konu Klomen ve Gonaphene İle Hamişliğe Uğraşanlar veya Hamişler

ben pkoluyum geçen ay klomen kullandım ama yumurtlama olmadı 61kıloyum doktorum biraz zayıflagel dedı bende bu ay tekrar klomen kullanmaya başladım sabah 1 akşam 1 tane adetımın 3,günü başladım bugun adetımın 6,günü inş.bu ay yumurtlamam olur 2gündür sağ kasıkda batma var belkıde yumurtlayacam bu ay bide incir kürü düşünüyorum havuçlu aranızda hem klomen hem incir kürü yapan varmı yada bana yardımcı olacak.

canım merhaba nasılsın sen de pek sık girmiyorsun görünce yazmak istedim neler yapıyosun tedavi var mı?

Merhaba canım. İyiyim sağol. Sen nasılsın. Aslında hergün giriyorum ama arada yazıyorum. Sizin sevde ile güzel muhabbetlerinizi de okuyorum. Tedaviye gelince geçen ay altıncı ve son klomenimi kullandım. Rahim filmi çektirdim tüpler açık çıktı. Sperm sonuçları da gayet iyi dedi doktorumuz ama olmadı. Bundan sonraki tedavi artık aşılama sanırım. Bu ay tedavisiz geçti. Sanırım yoruldum artık. Bu gün adet günüm bekliyorum işte. Sabah bi ümit test yaptım ama koca bir tek çizgi, biraz bakıştık karşılıklı sonra çöpe:) Senin tedavin var mı?

Son düzenleme:

:)) benim de 13 mart adet günüm beklemedeyim ben de 2 aydır görmüyorum tedavi 1 negatif aşılamam oldu sonra folikül kistleri kaldı başıma sıkıldım ben de gitmicem artık dedim 2 aydır gitmiyorum kafamı da rahatlattım biraz ama önümüzdeki ay aşılama için rapor çıkarttırıcam iğneler de çok pahalı onları ssk ile almak istiyorum.nisan ayında kısmetse aşılama düşünüyoruz.benim de adet olacakmış gibi ağrılarım var 1 hafta öncesinden başladı ümit işte normalde böyle erkenden başlamaz adet sancılarım hevesleniyorum ama vücudumun bana oyun oynamasına da alıştım o yüzden hiç heveslenmiyorum adet olucam diye bekliyorum işte.hayırlısı bakalım artık canım..

kuzeycim..ercelfcim merhaba...bizler umutsuz vakalarız vallahi artık gülelim bari traji komik halimize...üzüle üzüle aaa nereye kadar canım..olsun varsın aşılama kapılarında helak edeceğiz kendimizi kaçış yok..ama dimdik ayaktayız..durmak yok yola devam......
ercelf vallahi aynıyız gülüm senle..benimde başladı bir hafta öncesinden..bacaklarım yine ağrıyor..yani adetin tüm belirtileri mevcut..kaçınılmaz son beni bekliyor yine..keşke hiç bir belirtim olmasa o zaman daha iyi olacağım sanki..hem olacağım diye üzülmem hemde acaba diyip ümitlenmem..dediğin gibi yemiyolar artık..kandıramaz bu vücut bizi..kapadım kullaklarımı duymamaya çalışıyorum..belim cok ağrıyor..rüyalarımda gördüğüm şeylere bakıyorum tabirlerinden hep artık güzel günler görüleceği ve mutluluk yaşanacağını yazıyor...rüya ile amel olmaz ama başka şansımız varmı???

sevdem sorma ben sıyırdım yine benim anne olma duygularım depreşti yine yaaaaaaaaaaa adetime bikaç gün kala hep böyle olmak zorunda mı ya rabbi
koca ayı nasıl geçireceğimi şaşırdım kafamı dağıtmak için aklıma düşürmemeyi başamrıştım eşimle istediğim zaman birlikte oldum hesap yatmadım birliktelikten sonra saatlerce yatmadım hemen kalktım yıkandım düşünmedim nasılsa olmaz dedim hep ama şimdi içime kurt düştü yine adet belirtileri var kasık ağrıları kalça ağrısı var sıradışı olarak ama hiççç aklıma getirmek istemiyorum acaba hamilemiyim dediğim an yoooook yaa değilimdir kesin adet olucam diyorum bekleme elif diyorum çok fena yaaa bi süpriz olsa gelse meleğim ama biz o süprizlerin kahramanı olamicaz canım yaaaa varsın olmayalım valla banane sonuna kadar gidicez eğer alnımızda yazıyorsa olucaktır bak görürsün benim unicorn uterus olan bir arkadaşım 3 tüp denemesinden sonra kendiliğinden hamile kalmış şimdi oğlu 19 aylık 6 ay korun sonra bırak yine olur demiş doktoru ve şuan yine hamile herşey kafada bitiyor malesef yine aynı laf ama :)
moralim çok iyi yine de canım yaaa bu yolda sonuna kadar varım eşimde destekçim daha ne olsun :))))
şu bat tarihi geçse de rahatlasak negatif de olsa pozitif de olsa gelmek bilmiyor bak yaaa gel bat ım gel başımın belası batım

selam kızlar bende bulduğum he yere yazıyorum ama burası en doğru yer...bende klomen glifor eurytox coraspin kullanıyorum bugün kontrole gittim 17 mm 3 tane yumurtam oluşmuş.pkosluyum normalde. bana pazartesi salı ilişki önerdi iğne falan vermedi.kendiliğinden çatlar dedi.içime bi kuşku düştü ya çatlamazsa diye ben şubat ayında hsg de çektirdim temiz çıktı çok şükür.rahmde ufacık bir yara var birde ama dr önemsiz dedi. çarşamba günü progestan diye b ilaca başlamamı önerdi... acaba diyorum allah kısmet ederse bu yumurtalar döllenirse çoğul gebelik olur mu? 3 tane dedi ya aklıma takıldı yardımcı olabiledcek var mı

İnş. bekleyişin bu ay son bulur, aşılamaya da gerek kalmaz canım. Bende aşılama safhasına geldim. Aşılama sürecinden biraz bahsedermisin ne şekilde oluyor ne kadar masrafın oldu.

Merhaba canım evet öyle olduk sanırım:) Olsun biz elimizden geleni yapalım da gerisi rabbime kalmış artık. Yaradan mevlam ol derse olacak inş. Ben inanıyorum hepimizde kavuşacağız meleklerimize ama bi tatlı yorgunluk olacak artık. Ben de hala bekliyorum gelecek diye dün adet günümdü. Kist oldu sanırım:) Bu arada demoşun bebeği oldumu biliyormusunuz sanırım son ayı.

Canım mrb. Gebelik için en uygun yumurta boyutu 18-20 mm arası. Yumurtalarının boyutları çok güzel. Küçük yada büyük olması çatlamada problem yaratıyor. Muhtemelen kendiliğin çatlarlar. 3 Tane olmasıda gebelik şansını arttırıyor. Fakat şu da bi ihtimal tabi hepsi çatlar ve döllenirse 3 tane bebişinde olabilir. Gerisi yaradana kalmış bişey. Burada okuduklarımdan gördüm ki hiç bi şeyin garantisi yok. Gayet iyi 5 yumurtası olup döllenmeyende var 1 tane yumurta ile hamile kalanda. Rabbime dualarını kabul etsin inş.

Canım dualarımız seninle inş. sağlıkla alırsın meleğini kucağına. Güzel dileklerin için sağol. Rabbim tamamına erdirsin, nazarlardan esirgesin.

İnş. bekleyişin bu ay son bulur, aşılamaya da gerek kalmaz canım. Bende aşılama safhasına geldim. Aşılama sürecinden biraz bahsedermisin ne şekilde oluyor ne kadar masrafın oldu.

inşallah canım iyi dileklerin için teşekkür ederim benim aşılamam nene hatun hastanesinde yapıldı yeni adıyla medicine hospital oranın tüp bebek ve infertilite merkezinde dr.figen sungar a gidiyorum.yumurtanın ne kadar ilaçla geliştiğine bağlı olarak değişiyor aşılamanın da ücreti.ben 3 kutu menogon iğne kullandım kutusu 120 tl.
aynı klomen gibi fakat klomen gibi rahimi inceltmeyen aksine rahim duvarını destekleyen klomen gibi kullanılan bir ilaç kullandım femara adı 10 tableti 60 tl.
rahim duvarım ince olduğu için kalınlaştırmak amacıyla kalçaya yapıştırılan deri altına östrojen hormonu salgılayan kalça bantları kullandım ssk karşılıyor 4 tl.
ama doktorlar sık değiştirin diyor ben de bir ssk ile bir de ücretli alıyordum bütün ay kullanıyordum bunu normal ücreti de estrderm kalça bandı 14 tl.
bunlar sonrasında hastanede aşılama ücreti 378 tl
doktorun muayne ücreti 42 tl

işte toplayıver sen ne etti ve sonuç negatif oldu.

eğer tüp bebeğe kadar gitmek zorunda kalırsak devlet özelde yapılan aşılamaları kabul etmeyebiliyormuş öle hastaneler kağıt yazarız rapor veririz falan diyor ama hepsi hikaye para tuzağı. ben de bundan sonra devletin prosedürünü uygulicam.zeynep kamil hastanesine gidicem aşılama için rapor çıkartıcam.böylelikle iğneleri devlet karşılicak.aşılama için de devlet hastanesine hiçbişey ödemicem ssk karşılicak.ben sadece aşılama raporu için gerekli aşamalardan geçicem.onlar da şöyle:

adetinin 3. günü hormon tahlilleri ve ultrason muaynesi
adetin bittikten sonra smear testi
eşim için ürolojiden randevu yoksa spermiogram testi eğer yeni yapılmış tahlili varsa rapor da yazabiliyolarmış sadece.
smear testinin sonucuna göre rahim filmi istenecekmiş varsa istemiyolar tabi geçerliliği 5 yıl.
nüfustan çocuğunun olmadığına dair senin ve eşinin nüfus kayıt örneği.
evlilik cüzdanı fotokopisi.
3 tane resim ve kimlik fotokopisi.bu kadar.
bunlar 1 adet döneminde hallediliyor evraklarını teslim edince rapor 3 günde falan çıkıyormuş.ben mart ayını buna ayırıp nisandaki bat ımda başlamak istiyorum tedaviye kısmetse..
böyle işte canım umarım aydınlatabilmişimdir.

canım çok sağol desteğin için. bu süreç beni fena yıprattı diycem ama yıllardır uğraşanlar var onları düşündükçe şükür diyorum... inşallah allah sağlıklı birer evlat verir bizlere...her şey gönlümüzce olur inşallah. ben de bakalım artık yumurtaların çatlamasını bekliyorum yapacak bir şey yok allaha kalmış verirse allahım inşallah

Sağol canım çok iyi aydınlattın. Çocuk şartı varsa bana rapor çıkarmazlar sanırım. Benim doktorumda özelde. Onunla bi görüşeyim bakalım.

bende aynı senin gibiyim ..içimde koskoca bir hüzün var ama benim..bugün derya deniz bıraktım yine kendimi..adet belirtileri yoğunlukta..hamileliğe dair hiç bir işaret yok..bugün bide yetmiyormuş gibi gidip bide test alıp yaptım...koskoça bir tek cizgi...yıkıldım yine..onca ilaç onca umut yine boşa gitti..ya artık ne yapacağımı nasıl düşüneceğimi bilemiyorum..kendimi cok kötü hissediyorum şu an..aşılamaya gideceğiz bakalım erzuruma..off ya..hiç halim de yok..kim gidecek kim git gel yapacak..ne olacak..bi sürü soru..bir sürü sıkıntı..Allahım sen büyüksün ...içimi ancak sen bilirsin,,sana havale ediyorum.....

kızlar acil cevap bekliyorum. bu akşam tuvalete girdiğimde beyaz yapışkan ve birazda kanlı bi akıntım oldu. acaba yumurtalar mı çatladı ya da bir sorun mu var?korkuyorum ya yardımcı olur musunuz.klomen glifor kullandım 3 tane 17 mm çapında yumurtam vardı bugün için 19 olur demişti dr.sizce bir sorun mu vardır hafif kanı da görünce telaş yaptım

klomeni sabah öle akşam mı kullanıyorsun? bildiğim kadarıyla kanama olmaması gerekir çok mu fazla kanama var? bu arada çoğul gebelik olma ihtimali yüksek 3 tane yumurtan olduysa tabi kaç tanesi döllenecek bide o var!

Son düzenleme:
Çatlatma iğnesi sonrası bugün 12. günüm.
Test yaptım ( idrar ) fakat negetif çıktı.
Erken mi yaptım kızlar , negatif çıkıpta sonra pozitif çıkan oldu mu?

Klomenin prospektüsünde hafif kanama olabilir diye okumuştum , istersen prospektüse bir bak.
Yanlış hatırlamıyorumdur inşallah.

canlar klomen perşembe günü bitti.bugün doktor bugün yada yarın çatlama olabilir dedi.kendiliğinden çatlaması için iğne yapmadı...

klomeni sabah akşam olmak üzere 5 gün kullandım.

bugün biteli 3 gün oldu.akşamda wcde yapışkan akıntı ve hafif pembeliği görünce endişelendim işte

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…