Popüler Konu Klomen ve Gonaphene İle Hamişliğe Uğraşanlar veya Hamişler

inşallah canım ya...haber verrim zaten sizlere..o zaman gün aşırı ilişkiye devam öle mi????
ben 5. günün tamamını kullancam doktor öle dedi.ama 6. gün gec bile kalmışız dedi.. ona canım sıkıldı.pzar günü 5. günüme denk geldi.onun azizliğine uğradım.bu arada çok teşekkür ederim.tez zamanda bebişin gelir inş..
bu arada bu klomen arka arkaya 2 ay kullanılıor mu?

canım ben de 1 yıllık evliyim. ilk aylar korunuyorduk sonra birden fikrimiz değişti ve korunmamaya başladık. daha sonra baktık olmuyo doktora gittik doktorum bütün tahlilleri yaptı eşime sperm tahlili yaptı herşey normal sadece ben de yumurta tembelliği varmış. bana da klomen verdi. yumurtanın erken gelişmesine ve çatlamasına sebep oluyormuş. 3 ay kullan eğer bir gelişme olmazsa rahim filmi çekeriz dedi. çok şükür bebeğim 3. ayın sonunda bize merhaba dedi. şu an 24. haftam. rabbim inşallah hayırlıysa tez zaman da sana da kısmet etsin.

canım ben de 1 yıllık evliyim. ilk aylar korunuyorduk sonra birden fikrimiz değişti ve korunmamaya başladık. daha sonra baktık olmuyo doktora gittik doktorum bütün tahlilleri yaptı eşime sperm tahlili yaptı herşey normal sadece ben de yumurta tembelliği varmış. bana da klomen verdi. yumurtanın erken gelişmesine ve çatlamasına sebep oluyormuş. 3 ay kullan eğer bir gelişme olmazsa rahim filmi çekeriz dedi. çok şükür bebeğim 3. ayın sonunda bize merhaba dedi. şu an 24. haftam. rabbim inşallah hayırlıysa tez zaman da sana da kısmet etsin.

amin canım.inşallah..sen de inşallah sağlıkla alırsın kucagına bebişini..ben de yumurta tembelliği var mı yok mu bimiyorum.bişi demedi doktor..ama bu ay da tutmazsa rahim filmi çekelim dedi.peki bişi daha sorcam.diğer aylarda klomen kullanmadan önce tekrar alttan muayene etti mi?yani benim doktorum bana tekrar klomen vermez.ben kafama göre diğer ay da kullansam bişi olur mu onu merak ettim ????illa her kullanımdan önce muayene gerekiyor mu?

ya iyi olsam 8 aydır bebek olurdu be canım.ama yok yok..neyse ben o zaman ovulasyoın testi alıyım tekrar...bu ilaç acaba yanlış sonuç verir mi ovulasyon testinde die düşündüm???kafam karıştı yani.yani yumurtlama olmadıgı halde pozitif gösterir mi die emin olamadım.6. günde başladım klomene..sizce gec kalmışmıyım?

canım aramıza hoşgeldin..

Öncelikle klomeni kullanma aşamasını sana anlatayım..Klomeni içtiğin zaman dr. seni adetinin 11-12 günü çağırması lazım klomen işe yaramışmı bakması lazım..Yani yumurtaların gelişmi bakıcak ondan sonra gerek görürse çatlama iğnesi verecek gerek görmezse vermeyecek..Ben ilk defa duyuyorum klomeni kullan bu ay sonraki adeti bekle..Ya yumurtan gelişirde çatlamaz ise kist olursa?? Seni korkutmayayım ama kontrollerin sırası bu şekilde canım..Dr. klomenden sonra 2 kez kontrole daha çağırması lazım birincisi yumurtalar gelişmişmi ikincisi çatlamışmı? Çatlamış ise inş. olur hatta ilişki günü yada gün aşırı ilişki falan demesi lazım ne bileyim hayırlısı olsun hakkında canım inş. herşey yolunda gider bebeğine kavuşursun çok fazlada stres yapma buda çok önemli :KK34:

Son düzenleme:
:KK1: zır delisin sen yaa :KK1:

Canım bakıyorum kimsecikler yok bakıp çıkıyorum yazcak bişede yk bu ara kimsede yok site hareketsiz napiyim bakınıp gidiyorum bende senin belirtiler aynıymış yine :KK1: Ne kadınsın yaa kilo dediğin nedir canım bende evlendim evleneli alayım die yapmadığım kalmadı ama klomeni inciri yedim 60 kiloda hamile kaldım deidğin gibi çocuk olsun yeterki kilo dediğin nedir verilir yine inşallah sonunda gelsinlerde..
Benim kasık sancılarım çok bu ara dünden oturduğum yerden kalkamıyorum resmen rahim büyüdüğü için diyorlar ama insan korkuyor işte sakınsan ayrı sakınmasan ayrı bende oluruna bıraktım artık birde bebişin cinsiyetini öğrenseydik rahatlicam 5 martaa var daha :KK5:

günaydın cnm napım yaa her ay hamile gibi belirtiler yaşıorum eşimlede akşam dalga geçtik:KK1::KK1: aynen yok incir yok bal yok havuç yok ananas yok ilaçlar deken şiştimm:KK1::KK1: 5 mart olsun cabucakta öğrenelim bu sene erkek senesi kimi duysam hamile erkek bebeği sağlıklı olsunda hayırlısı olsun cnm ama meraktan çatlıosundur:)))))

amin canım.inşallah..sen de inşallah sağlıkla alırsın kucagına bebişini..ben de yumurta tembelliği var mı yok mu bimiyorum.bişi demedi doktor..ama bu ay da tutmazsa rahim filmi çekelim dedi.peki bişi daha sorcam.diğer aylarda klomen kullanmadan önce tekrar alttan muayene etti mi?yani benim doktorum bana tekrar klomen vermez.ben kafama göre diğer ay da kullansam bişi olur mu onu merak ettim ????illa her kullanımdan önce muayene gerekiyor mu?

evet kist oluşmuş mu herşey yolunda mı diye bakıyor ,kist oluşmadıysa devam ediliyor. kist oluştuysa doğum kontrol hapı veriliyor o ay boş geçiyor.

busmai canım tebrik ederim hamileymişsin artık yazılanları çok sık takip edemiyorum o yüzden kaçırmışım ne kadarlıksın yeni mi demek tedaviden sonra ara verdiğin ayda oldu ne güzel ya.ben de 4 aylık tedavimde 2 ay yumurtam gelişti iki ayda gelişen yumurtalar adetle atılmadı folikül kisti oldu onlarla uğraştım bu ay tedavi yok ben de ara vermek istedim adetim de yeni bitti sen bana umut oldun.bu ay hiçbişey yapmıyorum ilaç zaten yok birtek folik asit içiyorum incir keçiboynuzu falan da bıktım hiçbişey yapmicam sadece ilişkide bulunucam darısı inşallah benim başıma.senin problemlerin neydi düşüğün olmuşmuydu daha önce tedavi geçmişini anlatırmısın canım biras..
sağol canım..
Bende toplamda bir boş gebelik ,bir de kimyasal gebelik oldu.
ilk evlendikten 6 ay sonra kendiliğimden hamile kaldım 8.haftada kalp atışı olmadığı için kürtaj oldum. ondan sonra da 1 yılı geçti ama hamile kalamadım,serophene başlamaya karar verdim.
ilk ay içtim, yumurtam oluştu çatladı hamile kalamadım.
ikinci ay gene içtim,gene hamile kalamadım üstüne bir kist oluştu. doktor doğum kontrol hapı verdi çok ağladım,1 ay boş geçecekti. sürekli insanlar bebek soruyordu bunun psikolojimi bozduğunu düşünüyorum.
ama o boş geçen ay bana o kadar iyi geldi, psikolojim okadar dinlendi ki,biraz daha dinlenmek istiyorum dedim doktora. 2 ay dinlendim. 2.ayda hamile kalmışım ama kan testimi yaptırdığımın ertesi günü hemen düştü. yumurta ya da sperm sağlıksızsa düşüyor diyorlar. (kimyasal gebelik)
sonra üçüncü ve son kutuma başladım. onda da günde 2 hap ve çatlatma iğnesi kullandım ,olmadı.
artık rahim filmi çekip,iğneli tedaviye geçeceğiz dedi doktor.
eşimin de desteğiyle, gene biraz beklemek istedim.
bende pko var, pkoluların kullandığı şeker hapına başladım sadece. sonraki ay hamile kaldım. o ay en ümitsiz olduğum aydı ve bebek fikri hep aklımda olmasına rağmen,hiç ümidim yoktu.
tedavide hep ilaç içtiğim değil ilacı bıraktıktan sonraki aylarda hamile kaldım çünkü ilacın etkisi devam ediyor bir müddet. ve beyin rahatlıyor.
şimdilik hamileliğim devam ediyor inşallah sonunu da görürüm hayırlısıyla,Allahım herkese nasip etsin.

herkese mrb
ben de pko luyum yumurta tembelliği var. yumurtlama geç oluyor. bu sebeple 45 günde adet oluyordum. 3 ay kendi yöntemlerimle yumurtlama günlerimi takip etmeye calıştım olmadı. sonrasında ovulasyon testi kullandım ve soğan suyu yaptım ve hamile kaldım ama malesef kimyasal gebelik olmuş. sonrasında doktor yumurta takibine başlayalım dedi ve klomen kullandım günde 2 tane. 20.günde bir yumurta gelişti o da olması gerekn kadar büyümedi. neyse çatlama iğnesi falan derken olmadı. bu ay doktor klomenin dozunu arttırdı. günde 3 tane kullandım bu defa 15. günde bir yumurta gelişti gerekenden fazla bile büyüdüğünü söyledi doktor. tekrar çatlama iğnesi progestan falan filan. bugün iğneden sonraki 14. gün. merak içerisinde bekliyorum. gerçi hiç bir belirti hissetmiyorum. normalde adetten 1 hafta önce göğüslerim şişer ve ağrırdı ama ilaç kullandığım bu son iki ay neredeyse göğüslerimde değişiklik olmuor. ilaçların etkisinden mi acaba bilgisi olan var mı?
ayrıca normalde ince yapılı bir insanım ama bu ilaçları kullandığımdan beri kilo aldım ve veremiyorum. bu durum da sinirlerimi germeye başladı. klomen ve progestanın kilo aldırıyor mu acaba? bu ay da olmazsa önümüzdeki ay kendi haline bırakmayı düşünüyorum.
allah hayırllısı neyse onu nasip etsin

günaydın cnm napım yaa her ay hamile gibi belirtiler yaşıorum eşimlede akşam dalga geçtik:KK1::KK1: aynen yok incir yok bal yok havuç yok ananas yok ilaçlar deken şiştimm:KK1::KK1: 5 mart olsun cabucakta öğrenelim bu sene erkek senesi kimi duysam hamile erkek bebeği sağlıklı olsunda hayırlısı olsun cnm ama meraktan çatlıosundur:)))))

sorma canım aman boşver şişsen nolcak hiç takma bile ben takmıyorum :KK34:
Benim içime hep kız doğuyor canım herkeste aynı şeyi söylüyor herkes kız diyor sanırım kız geliyor :)) Sağlıklı olsunda hiç önemli değil cinsiyeti gerçekten Sağlıkla kucağıma alayımda demoşunda dediği gibi dünyaya sağ salim getirmeden rahat etmicek içim..

Ooooo cansu hanımlar gelmişş nasılsın cansucum yaa bir giden pir gidiyor yaa olmuyor böle:KK5:
Yelkenli..
Rojdaa..
Cansu..
Friendly..
Cemretibet..
Sayamadığım diğer bütün arkadaşlar artık topiğimizde eskisi gibi yoklar giden gelmedi bu ara yaa :KK43:

ilk muayene ye gittiğim gün alttan kontrol etti. klomeni kullandığım ilk ayda da kontrol etti. muayane etmesinin sebebi klomen azda olsa rahimde kist oluşturabiliyormuş. onuda takip ediyordu. 3. ayın sonunda idrar yollarımda yanma oldu. enfeksiyondan şüphelendi yine baktı ama ilaç vermedi adet ol sonra veririm dedi. meğer hamileymişim o zaman doktorumda şüphelenmiş bu yüzden ilaç vermemiş. ama bence sen kafana göre kullanma dediğim gibi kiste sebep oluyor kontrol altında kullanman lazım. rahim filmi çektikten sonra herşey belli olur zaten..

duruselcım mrblar napıyosun???

merhaba cnm nerelerdesin yaa valla sedanın dediği gibi giden gelmior türkü sölücem size giden gelmior acep ne iştttiiiirrr:KK16::KK16::KK36: valla iyiyim cnm bu ay boç geçio bat 29u bakalım rabbimden hayırlısı sen napıosun ne durumdasın bakalım arada kendini hatırlat cnm:KK20::KK20::KK20:

sorma canım aman boşver şişsen nolcak hiç takma bile ben takmıyorum :KK34:
Benim içime hep kız doğuyor canım herkeste aynı şeyi söylüyor herkes kız diyor sanırım kız geliyor :)) Sağlıklı olsunda hiç önemli değil cinsiyeti gerçekten Sağlıkla kucağıma alayımda demoşunda dediği gibi dünyaya sağ salim getirmeden rahat etmicek içim..

Ooooo cansu hanımlar gelmişş nasılsın cansucum yaa bir giden pir gidiyor yaa olmuyor böle:KK5:
Yelkenli..
Rojdaa..
Cansu..
Friendly..
Cemretibet..
Sayamadığım diğer bütün arkadaşlar artık topiğimizde eskisi gibi yoklar giden gelmedi bu ara yaa :KK43:

valla yaa giden gidene kayıp herkes,ben yelkenliye şaşıorum en çokta diodum dayanamaz arada yazar die:KK43:ama unuttu bizi frendlyde liste yapmıo artık:KK43:kız çocuguda başka tatlı oluo oyy teyzesi yesin onu bakalım rabbim hayırlı sağlıklı doğumlar nasip eder inşallah cnm benim,darısı bizlerin başına:nazar::emir_bebek::KK49:

Kızlar hasta oluyoruuuuuummmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm
başlıyor ufak ufak :2: bu ayda gitti. Canıııım yumurtalarım boşa heba oluyorlar
Yaşım geciyor eskiden Allahım bana bi evlat diye dua ederdim şimdi ikiz istiyorum Allahım bana ikiz verse hayırlısıyla ne güzel olur :KK1:

canım malesef bazı insanlar olgun düşünceden yoksun,sığ düşünen cok basitçe düşünen bir yapıya sahip..senin nasıl etkilenebileceğini empati yapamadığı için anlamıyor..anlamayıncada böyle üzüyor seni belkide farkında bile olmadan..evet etkilenmemek lazım ama elimizde değil..bu konuda hassasız..duyarlıyız..Allah yardımcımız olsun..
canım cuma günü adetin 2. günüydü..testlerimi yaptım..kontrolümü yaptırdım..bi sorun yok...yeniden klomen ve catlatma iğnesi seansına başladım..zaten olmaz ise aşılamaya yönlendireceğim dedi kendisi ben bişey söylemeden..klomeni ben üst üste kullanmadığım için sorun olmaz dedi..düşükten sonra sadece kasım ayında kullanmıştım..onun dışında kullanmadım ya..bakalım bu ay neler olacak...bugün itibariyle başladım klomene ..günde 2 doz şeklinde..perşembe ögleden sonra bakıcak yumoşlara...ona göre çatlatma iğnesini verecek..dua ette tutsun bu sefer..aşılama ile uğraşmak hiç içimden gelmiyor..umarım rahat bir ay geçiririz..stres olmadan herşey yolunda ilerler..vira bismillah...

ayy hadi bakalım çok heyecanlandım senin adına canım inşallah başı sen çekersin ben okuyorum hep busmai de yazmış düşükten sonra 1 sene hamile kalamayan ço insan var hemde ilki kendiliğinden oluyor ikincisi olmuyor falan. benim de içim rahat adetim bitti spontane bir ay beni bekliyor hiç ümidim yok aslında ama belki de olur bilemeyiz o kadar iğneden ilaçtan sonra belki bu aya etki eder ben yine 12-15-18 günlerde falan çalışıcam. bu arada rezervasyon yaptırdık temmuz da marmaris e gidicez:) planlarımızın arasında yoktu aman çocuk olur düşüncesiyle ama biliyosun artık odaklanarak yaşamak istemiyorum yaptırdık rezervasyon. sigorta da yaptırdık gidemezsek iptal edebilicez.belki de bebek olsa bile izin verir doktor gideriz bilemiyorum herşey olacağına varır.umarım bu sene doğurmayı başarabiliriz sene çıkmadan :) ne kadar odaklanmıyorum desem de plan yapıyorum şuakşam birlikte oluruz bir de bu akşam falan daha henüz başlamadık mesela bugün 9. günüm ay acaba erkenden büyürmü falan gibi saçma sapan heyecanlara da kapılıyorum.ama yine de zorlamıyorum kendimi herşeyi akışına bırakıcam.seni öpüyorum bana haber ver perşembeyi bekliyorum inşallah büyür canım ya..

sağol canım..
Bende toplamda bir boş gebelik ,bir de kimyasal gebelik oldu.
ilk evlendikten 6 ay sonra kendiliğimden hamile kaldım 8.haftada kalp atışı olmadığı için kürtaj oldum. ondan sonra da 1 yılı geçti ama hamile kalamadım,serophene başlamaya karar verdim.
ilk ay içtim, yumurtam oluştu çatladı hamile kalamadım.
ikinci ay gene içtim,gene hamile kalamadım üstüne bir kist oluştu. doktor doğum kontrol hapı verdi çok ağladım,1 ay boş geçecekti. sürekli insanlar bebek soruyordu bunun psikolojimi bozduğunu düşünüyorum.
ama o boş geçen ay bana o kadar iyi geldi, psikolojim okadar dinlendi ki,biraz daha dinlenmek istiyorum dedim doktora. 2 ay dinlendim. 2.ayda hamile kalmışım ama kan testimi yaptırdığımın ertesi günü hemen düştü. yumurta ya da sperm sağlıksızsa düşüyor diyorlar. (kimyasal gebelik)
sonra üçüncü ve son kutuma başladım. onda da günde 2 hap ve çatlatma iğnesi kullandım ,olmadı.
artık rahim filmi çekip,iğneli tedaviye geçeceğiz dedi doktor.
eşimin de desteğiyle, gene biraz beklemek istedim.
bende pko var, pkoluların kullandığı şeker hapına başladım sadece. sonraki ay hamile kaldım. o ay en ümitsiz olduğum aydı ve bebek fikri hep aklımda olmasına rağmen,hiç ümidim yoktu.
tedavide hep ilaç içtiğim değil ilacı bıraktıktan sonraki aylarda hamile kaldım çünkü ilacın etkisi devam ediyor bir müddet. ve beyin rahatlıyor.
şimdilik hamileliğim devam ediyor inşallah sonunu da görürüm hayırlısıyla,Allahım herkese nasip etsin.

canım çok güzel anlatmışsın sağolasın.ben hiç kendiliğimden hamile kalamadım 1 senenin sonunda doktora gittik rahim anomalim olduğunu öğrendim unicorn uterusum ben yani yarım rahim.sağ tüpüm yok.sadece sol yumurtalığım ve tüpüm sağlıklı.hamile kalsan bile erken doğum yaparsın risklerin var dediler ama dikiş atılır yatarak tamamlarsın falan dedi doktorum klomene başladık. 2. ayımda hamile kaldım senin gibi 8 haftalık kalp atımı durduğu için kürtaj oldum.9 ay oldu birdaha hamile kalamadım.biz erken doğum için telaşlanırken düşük oldu.yine olabilir risklerim var rahimim ufak düşük kiloda doğum da riskler arasında.kendiliğinden yumurtamda hiç gelişmiyor.iğneli tedaviye başladık.ilkinde zar zor 16 mm oldu yumurta gebelik olmadı o ay.sonra folikül kisti oldu diane 35 kullandım.sonra yine iğneler bu sefer 18 mm oldu ama o da dengesiz büyüdü riske atmayalım dedik aşılama oldum.doktorum hemşirem bile çok ümitliydi benden ama negatif oldu.5 gün gecikmeyle ağrılı bir adet oldum.sonrasında baktık ki 3. gün muaynemde yumurtalar hep folikül kisti olmuş.geçen ay yine diane35 içtim.bıktım artık kist olmasından da hiç 2 ay üst üste tedavi olamıyorum yani.bu ay gitmiyorum doktora akışına bırakıyorum.keşke içtiğimiz onca ilaç olduğum onca iğne bu ay işe yarasa.bu ay ilişkide bulunucam belirli günlerde ve beklicem.başka hiçbişey yapmak gelmiyor içimden bıktım incirden falan da. kendiliğimden hamile kalmayı da çok istiyorum. aslında zaman lazım biraz tiroidim de vardı onu da düzene soktuk şöyle bi sıyrılsam tedavilerden.yaşım 27 olucak nisanda zaman kaybetmek de istmiyorum olsa korunmadığım 1 senelik zamanda olurdu.o yüzden sadece bu ay boşum önümüzdeki ay başlarız kısmetse ama umarım gerek kalmaz. bu arada sana doktor daha önceki düşüklerinle ilgili tekrar olmasın diye hangi ilacı verdi ne ilaçları kullanıyosun ne kadarlık hamilesin şuanda.Allah kucağına almayı nasip etsin inşallah..

çatlatma olalı 11. günüm ve progestan içiyorum inşallah bebeğim bu ay gelir ve isteyen herkesin bebişi gelir... anne olmayı o kadar cokk istiyorum ki.. bugün bi arkadaşıma gittim 5 aylık bi bebeği vardı habire bana onu anlattı şöyle yapıo böyle yapıo bi yandan da içim cızz etti sanki ben hiç bu duyguları yaşayamıcakmışım gibi geldi bi an.. ama umudum hep var rabbime sıgınıyorum sadece. bizimde yüzümüz gülecek allah ın izniyle sadece buna inanın ve sabırla bekleyin. 14 ay oldu benm, daha ne kdr bekliyeceğim meçhul ama mecbur işte beklemek beklmek beklemek bu da benm sınavım belkide. HERKESE BOL BEBİŞLİ GÜNLER

çatlatma olalı 11. günüm ve progestan içiyorum inşallah bebeğim bu ay gelir ve isteyen herkesin bebişi gelir... anne olmayı o kadar cokk istiyorum ki.. bugün bi arkadaşıma gittim 5 aylık bi bebeği vardı habire bana onu anlattı şöyle yapıo böyle yapıo bi yandan da içim cızz etti sanki ben hiç bu duyguları yaşayamıcakmışım gibi geldi bi an.. ama umudum hep var rabbime sıgınıyorum sadece. bizimde yüzümüz gülecek allah ın izniyle sadece buna inanın ve sabırla bekleyin. 14 ay oldu benm, daha ne kdr bekliyeceğim meçhul ama mecbur işte beklemek beklmek beklemek bu da benm sınavım belkide. HERKESE BOL BEBİŞLİ GÜNLER

bu yaşadıklarını düşündüklerini emin ol çoğumuz yaşıyoruz. allaha sığınıp ondan yardım dilemekten başka çaremiz yok . her an ona dua ve şükretmeliyiz.karamsar oldum bu zamana kadar ne geçti elime hiçbişey . insanın canı yanıyo psikolojisi bozuluyo. kendimi dinlemek iyi gelmiyo hiç. yok şu belirti mi yok böyle olursa olmaz mı falan filan birsürü şeyi aklımdan silmeye çalışıyorum ...allah hepimizin yardımcısı olsun...

Kızlar hasta oluyoruuuuuummmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm
başlıyor ufak ufak :2: bu ayda gitti. Canıııım yumurtalarım boşa heba oluyorlar
Yaşım geciyor eskiden Allahım bana bi evlat diye dua ederdim şimdi ikiz istiyorum Allahım bana ikiz verse hayırlısıyla ne güzel olur :KK1:

cnm benim üzülme alıştık artık her ay aynı hayalkırıklığını yaşamaya benimde inceden karnım ağrıo bugün nie bilmiorum 8 gün var bata ama bi değişik ağrı nası canı sıkılıo insanın yaa çok ii anlıorum seni rabbim kurban oldugum allah hepimize versin inşallah çifter üçer beşer:))

bu yaşadıklarını düşündüklerini emin ol çoğumuz yaşıyoruz. allaha sığınıp ondan yardım dilemekten başka çaremiz yok . her an ona dua ve şükretmeliyiz.karamsar oldum bu zamana kadar ne geçti elime hiçbişey . insanın canı yanıyo psikolojisi bozuluyo. kendimi dinlemek iyi gelmiyo hiç. yok şu belirti mi yok böyle olursa olmaz mı falan filan birsürü şeyi aklımdan silmeye çalışıyorum ...allah hepimizin yardımcısı olsun...

sorma arkadaşım ya valla ben korunmasız geçen ilk ayda hamile kalırım diyordum ama zaman öyle cabuk geçtiki ha öbür ay ha bu ay derken 14 ay oldu daha da ne kdr zaman geçer rabbim bilir. beklemek bi derce zor ama daha zor olan karamsarlık sanki içimde hep bi küçük umut var ama o umudun içinde de kocaman bi korku var ''ya olmazsa''diye... rabbimden tek dileğim düşmanımı bile evlat hasretyle evlatlarıyla sınamasın. bize neslimizi devam ettirmeyi nasip etsin. hayırlı saglıklı sıhhatli bi evlat nasip etsin cümlemize. ama inan ben bu süreçte çok ama çok yıprandım. belki kiminize göre yaşadıklarım hiçbişey farkındayım ama işte insanoğlu 2 aydır olmayanda dertli 10 aydır olmayanda 4 yıl olmayanda. hepsi evlat hasreti sonuçta hepimizin özlemi aynı. hepimiz dileği mis kokulu meleklerimizin kokusunu doyasıya içimize çekmek, annelik görevini en iyi şekilde yerine getirmek değil mi . kimseyi daha cok aratmasın allah ım. ben hepimize her namaz vaktinden sonra dua ediyorum. başkası için iyi güsel dileyene allah kendisi içinde iyi olanı nasip eder.

X