Popüler Konu Klomen ve Gonaphene İle Hamişliğe Uğraşanlar veya Hamişler

GÜNAYDIN HERKESEamin inşaIIah hepimizin bebişIeri geIir. bende 10 şubatta oIdum iğnemi son dozumdu serophenede bu ayda oImassa hsg ve iğneIi tedaviye geçicekmişiz ama ben bu ay oImasa biIe tedaviye başIamadan önce bi süre ara vericem. hem vücudum dinIenir hem psikoIojim dinIenir böyIece... Rabbim kimseyi evIat hasretiyIe,evIatIarıyIa sınamasın.
bende bugün hatta birazdan doktora gidicem kontroI var bakaIım yumoşIar çatIamış mı...
bi de bişey sorucam önce rutin kontroIe gittiğim doktor foIik asit vermişti gebeIik düşündüğüm için ama 3 aydır serophene başIadığım doktor başka bi doktor ve bana hiç foIik asitIe iIgiIi bişey demedi, acaba bu tarz iIaçIarIa foIik asit aIımı oImuyor mu ? kuIIannaIar varsa yazabiIr mi ? bende unutmassam bugün doktora sorayım:44: unutmam inşaIIah... ayy ama uzattım bende kusura bakmayın sabah sabah :KK1:
ben de son serophene den sonra dinlenmek istedim ertesi ay hamile kaldım.inşallah sende de olur.
folik asit çok önemli mutlaka iç. hamile kalmadan 3 ay önce başlayın diyor doktorlar. ilaçla birlikte almanda sorun yok çünkü zararsız ,vitamin içeriyor sadece. bebeğe gerekli.

inşallah canım .... bu arada senin kaç mm lik ti iğneyi vurulduğunda .

SÖYLEMEDİ ULTRASON KAĞITLARINDA ÖLÇÜSÜ YAZIYOR AMA YANIMDA YOK BU ARADA KASIKLARIM VE BELİM ÇOK ŞİDDETLİ AĞRIYOR NEDEN BİLMİYORUM :KK43:

daha iğne olmadığım halde bendede acayip bir bel ağrısı ve karın ağrısı var. sanki belim yerinden kopacakmış gibi. akşam hiç bişey yapmadan yattım öölece. klomenden kaynaklı olabilirmi diye kafama takıldı.

kızlar hamileyimmmm bugün b-hcgye baktırdım 132 cıktı daha cokkk yeniymiş öle dedi doktor çok mutluyum çokkk allah sizede nasip etsinnn

Ahhhhh kurtuldun darısı bizlere inşallah.
Allah yardımcın olsun inşallah güzel kolay bir hamilelik geçirir ve sağlıcakla bebeğini kucağını alırsın inşallah
Allah yardımcın olsun :nazar:
Hamilelerin duaları kabul olur derler bizlere bol bol dua et :nazar:

Klomen sonrası çatlatma iğnesi için bugün saat 11.00 de doktora gittim. 17 mm olsaydı yumurtam iğne vurulacaktım. Ama cuma günü 14 mm olan yumurta daha anca 16 mm olmuş. O yüzden iğne yarın vurulacak. Eğer bu ay hamile kalamazsam sağ tarafımdaki 30 mm lik kist yüzünden diğer ay tedaviye başlayacakmış doktor. Eğer kist olmasaydı mart ayı için aşılama demişti. Çok moralim bozuldu valla :KK43: bu ay bissürü ilaç iç topu topu 1 yumurta olsun oda büyümesin iş mi bu yaaaa...

ben de son serophene den sonra dinlenmek istedim ertesi ay hamile kaldım.inşallah sende de olur.
folik asit çok önemli mutlaka iç. hamile kalmadan 3 ay önce başlayın diyor doktorlar. ilaçla birlikte almanda sorun yok çünkü zararsız ,vitamin içeriyor sadece. bebeğe gerekli.

inşallah arkadaşım cok sağol iyi dileklerin için. insan morale cok ihtiyaç duyuyor bu zamanlarda.. folik asitimi içiyorum bu arada. artık folik asit deposu oldum ben bebiş gelsede bütün folikleri hüüpletse şöyle 14 ay oldu ara ara bıraktıgım oldu tabi ama şu son 3 aydır serophene ile birlikte ne olur ne olmaz diye içmeye devam ettim. çatlatma olalı 9 gün oldu ama hiçbi değişiklik bişey hissetmiyorum kendimde ama yinede umudumu kaybetmiyorum çnkü belli de olmaz illa belirti olcak diye bişey yok dimi ama moral bozmak yok. rabbim hepimize saglıklı hamilelik,hayırlı evlatlar nasip etsin.

klomen sonrası çatlatma iğnesi için bugün saat 11.00 de doktora gittim. 17 mm olsaydı yumurtam iğne vurulacaktım. Ama cuma günü 14 mm olan yumurta daha anca 16 mm olmuş. O yüzden iğne yarın vurulacak. Eğer bu ay hamile kalamazsam sağ tarafımdaki 30 mm lik kist yüzünden diğer ay tedaviye başlayacakmış doktor. Eğer kist olmasaydı mart ayı için aşılama demişti. çok moralim bozuldu valla :KK43: bu ay bissürü ilaç iç topu topu 1 yumurta olsun oda büyümesin iş mi bu yaaaa...

moralini bozma doktorlar hep söylüyor önce stres üzüntü olmayacak rahat olacaksın söylüyorum ama bende yapamıyorum ayrı mesele :) benimde bu ay iyi haberler almaya çok ihtiyacım var inşallah ilk senden duyarız

inşallah arkadaşım cok sağol iyi dileklerin için. insan morale cok ihtiyaç duyuyor bu zamanlarda.. folik asitimi içiyorum bu arada. artık folik asit deposu oldum ben bebiş gelsede bütün folikleri hüüpletse şöyle 14 ay oldu ara ara bıraktıgım oldu tabi ama şu son 3 aydır serophene ile birlikte ne olur ne olmaz diye içmeye devam ettim. çatlatma olalı 9 gün oldu ama hiçbi değişiklik bişey hissetmiyorum kendimde ama yinede umudumu kaybetmiyorum çnkü belli de olmaz illa belirti olcak diye bişey yok dimi ama moral bozmak yok. rabbim hepimize saglıklı hamilelik,hayırlı evlatlar nasip etsin.
belirti adet günü geçince olur canım belirtilere aldanma. eğer sağlıklıysa, hayırlıysa olsun inşallah.
Ben de 2 yıldır bebek olmasını beklediğim için çok folik asit içtim :KK9:

moralini bozma doktorlar hep söylüyor önce stres üzüntü olmayacak rahat olacaksın söylüyorum ama bende yapamıyorum ayrı mesele :) benimde bu ay iyi haberler almaya çok ihtiyacım var inşallah ilk senden duyarız

gerçektende ööle canım insanın elinde değil. yok yok güzel haberi benden değilde ilk önce senden duymak isterim ben. çünkü iğneyi benden önce oldun. eğer güzel bi haber duyarsam senden o kadar mutlu olucam ki anlatamam. hem benim için çok büyük bir moral olacak. dua ediyorum senin için....

saat 10.00 da bende oldum iğnemi..yalnız bu hafta sonu bel ve karın ağrılarım feci şekildeydi. hiç kalkmadan yattım keyif yaptım hep. ve bugünde hala devam ediyo bel ağrım. ne iştir anlamadım. doktora sordum dünkü muayenede ilaçtan olabilirmi diye. olabilir dedi oda.

gerçektende ööle canım insanın elinde değil. Yok yok güzel haberi benden değilde ilk önce senden duymak isterim ben. çünkü iğneyi benden önce oldun. Eğer güzel bi haber duyarsam senden o kadar mutlu olucam ki anlatamam. Hem benim için çok büyük bir moral olacak. Dua ediyorum senin için....

Saat 10.00 da bende oldum iğnemi..yalnız bu hafta sonu bel ve karın ağrılarım feci şekildeydi. Hiç kalkmadan yattım keyif yaptım hep. Ve bugünde hala devam ediyo bel ağrım. Ne iştir anlamadım. Doktora sordum dünkü muayenede ilaçtan olabilirmi diye. Olabilir dedi oda.

hayırlısı canım benim güzel haberlere çok ihtiyacım var.kasık ve bel ağrısı benimde çok oldu doktorumu aradım ulaşamadım sanırım iğne ve ilaçlardan.. Olsunda yeterki ben çektiğim acıları unuturum

belirti adet günü geçince olur canım belirtilere aldanma. eğer sağlıklıysa, hayırlıysa olsun inşallah.
Ben de 2 yıldır bebek olmasını beklediğim için çok folik asit içtim :KK9:

busmai canım tebrik ederim hamileymişsin artık yazılanları çok sık takip edemiyorum o yüzden kaçırmışım ne kadarlıksın yeni mi demek tedaviden sonra ara verdiğin ayda oldu ne güzel ya.ben de 4 aylık tedavimde 2 ay yumurtam gelişti iki ayda gelişen yumurtalar adetle atılmadı folikül kisti oldu onlarla uğraştım bu ay tedavi yok ben de ara vermek istedim adetim de yeni bitti sen bana umut oldun.bu ay hiçbişey yapmıyorum ilaç zaten yok birtek folik asit içiyorum incir keçiboynuzu falan da bıktım hiçbişey yapmicam sadece ilişkide bulunucam darısı inşallah benim başıma.senin problemlerin neydi düşüğün olmuşmuydu daha önce tedavi geçmişini anlatırmısın canım biras..

hatırladım canım ne güzel darısı başıma ben de öyle hissediyorum biliyomusun yine nisan mayıs gibi hamile kalıcaz biz bak görürsün.bu seferki daim olsun inşallah kucağımıza alalım.çok sıkıntı çekmişsin canım ya.şimdiki doktorlar da normal doğum yaptırmayı beceremiyolar mı ne benim arkadaşım da normal doğum istiyo kızı hep korkutuyolar yok şöyle olur yok böyle olur bebek büyük omzu sıkışır felç olur bilmem ne gününü dolduruyo pazartesi günü bilmiyorum o güne kadar sancın gelmezse alırım sezeryanla demiş doktor tutmam daha fazla demiş.Allah kurtarsın herkesi çok zorlanıyor kızcağız artık sıkıyor son zamanlar diyor.klomen le sen kucağına almışsın bak bebeğini bence yine alırsın istersen iç 1-2 ay daha çatlatma iğnesi de ol o şekilde dene.eşinle de aş bu stres meselesini sadece sevişicek ne var bunda :) biz hergün açıyoruz doktorlara oramızı biz naapalım iğneler ilaçlar hormonlar şişiriyo vücudumuzu Allah allah alt tarafı spermlerini verecek dimi ama. canım benim bu işin esprisi ama umarım gerginlik yaşamazsınız eşinle.insanlar kürtajdan düşükten sonra bi bakıyorum bikaç ay sonra pat diye yine hemen hamile kalıyorlar.bizim bak 1 sene olucak tık yok.ama ben inanıyorum olacak.
biz de bu ara biraz görümcemle gerildik.kadınlar gününde belediye ye ünlü bi doktor gelicekmiş konferans vericekmiş sonra da birkaç kadına ücretsiz tüp bebek yapılıcakmış.birisi söylemiş buna patavatsız bir kadın o da tutmuş bizim gelini götürelim demiş.o da yetmemiş böbreği de yok ondan korkuyor demiş.kadın da yani ağzı sıkı değildir yayar herkese.böyle bişeyi nasıl benden izinsiz söyler.ihtiyacımız var mı bakalım şuanda.normal sürecimizle fazla ilgilenmez şimdi bize iyilik yapıp iyi abla mı olmuş oldu??
benim adıma karar veriyo yetmiyo benim gururumu onurumu da düşünmüyo.eşim de kızdı ben de daha önceden de vardı bazı şeyler engellemedim aradı telefonda benim söyleyemediğim herşeyi söyledi.
sen bize sormadan nasıl başka birisine anlatırsın bunu bizim böyle bişeye ihtiyacımız yok şuanda dedi ara o kadını çenesini tutsun öldürürüm onu falan filan dedi.şimdi arayıp sormuyoruz birbirimizi ben kırgınım hala.başından beri dertleşip anlattım herşeyimi ama o gereken hassasiyeti hiçbirzaman göstermedi sonunda da yaptı yapacağını herşeyi mahvetti.bundan sonra bitti.kimseye ne tedavimle ne böbreğimle ilgili hiçbişey anlatmicam kendisine de söylicem artık bana sormasın hiçbişey tek kelime de etmesin soranlara karışmıyoruz bilmiyoruz gençlerin işine falan desin yeter artık.bir de ben iyilik yaptım havalarına bürünüyor benim kızacağım yerde kendisi arayıp sormuyor sinir oluyorum tavır yapmasına.çevre umrumda diil kim ne düşünürse düşünsün ama yine de etkileniyor insan.böyle işte canım içimi döktüm sana.ama rabbim büyük ben dua ediyorum hep ona erdirecek beni muradıma.

canım malesef bazı insanlar olgun düşünceden yoksun,sığ düşünen cok basitçe düşünen bir yapıya sahip..senin nasıl etkilenebileceğini empati yapamadığı için anlamıyor..anlamayıncada böyle üzüyor seni belkide farkında bile olmadan..evet etkilenmemek lazım ama elimizde değil..bu konuda hassasız..duyarlıyız..Allah yardımcımız olsun..
canım cuma günü adetin 2. günüydü..testlerimi yaptım..kontrolümü yaptırdım..bi sorun yok...yeniden klomen ve catlatma iğnesi seansına başladım..zaten olmaz ise aşılamaya yönlendireceğim dedi kendisi ben bişey söylemeden..klomeni ben üst üste kullanmadığım için sorun olmaz dedi..düşükten sonra sadece kasım ayında kullanmıştım..onun dışında kullanmadım ya..bakalım bu ay neler olacak...bugün itibariyle başladım klomene ..günde 2 doz şeklinde..perşembe ögleden sonra bakıcak yumoşlara...ona göre çatlatma iğnesini verecek..dua ette tutsun bu sefer..aşılama ile uğraşmak hiç içimden gelmiyor..umarım rahat bir ay geçiririz..stres olmadan herşey yolunda ilerler..vira bismillah...

slm kızlar nasılsınız herkes nerelerde yaa topik çok sakin bu günlerde bende pek giremiyorum,sedada görünmüo yoğun çalışıo herhalde,bugün adetimin 23. günü sürekli kasıklarıma bıçaklar batıo 1 haftadır,ama ben her ay hamile gibi olduğumdan, her ay bu belirteleri yaşadığımdan aldırmıorum:)):KK1::KK1:rabbimden hayırlısını dileyip oturuorum bu ay ilaç iğne yoktu zaten incir yedim biraz 3-5 günde ballı çörekotu o kadar bekliorum bakalım,öpüyorum hepinizi:KK54::KK54:

tedaviye başlamadan önce gördüğüm bi tanıdığa rastladım dün çok kilo almışın hamilemisin dedi yok dedim,ne gezeerrr:))o zaman 52 kiloydum şimdi 58 klomen progestan folic beni böle şişirdi yaa hayatım boyunca hep zayıftım kocişte dio tosun gibi oldun,tek hamile kalımda 70 kilo olum razıyım,vahh cnm annem bekarken bana kilo aldırmak için neler yapardı pekmezler ballar balık hapları diorum senin 24 senede yapamadığını 6 ayda ilaçlar yaptı:KK53::118::KK50::KK50::KK50::KK50:

slm kızlar nasılsınız herkes nerelerde yaa topik çok sakin bu günlerde bende pek giremiyorum,sedada görünmüo yoğun çalışıo herhalde,bugün adetimin 23. günü sürekli kasıklarıma bıçaklar batıo 1 haftadır,ama ben her ay hamile gibi olduğumdan, her ay bu belirteleri yaşadığımdan aldırmıorum:)):KK1::KK1:rabbimden hayırlısını dileyip oturuorum bu ay ilaç iğne yoktu zaten incir yedim biraz 3-5 günde ballı çörekotu o kadar bekliorum bakalım,öpüyorum hepinizi:KK54::KK54:

:KK1: zır delisin sen yaa :KK1:

Canım bakıyorum kimsecikler yok bakıp çıkıyorum yazcak bişede yk bu ara kimsede yok site hareketsiz napiyim bakınıp gidiyorum bende senin belirtiler aynıymış yine :KK1: Ne kadınsın yaa kilo dediğin nedir canım bende evlendim evleneli alayım die yapmadığım kalmadı ama klomeni inciri yedim 60 kiloda hamile kaldım deidğin gibi çocuk olsun yeterki kilo dediğin nedir verilir yine inşallah sonunda gelsinlerde..
Benim kasık sancılarım çok bu ara dünden oturduğum yerden kalkamıyorum resmen rahim büyüdüğü için diyorlar ama insan korkuyor işte sakınsan ayrı sakınmasan ayrı bende oluruna bıraktım artık birde bebişin cinsiyetini öğrenseydik rahatlicam 5 martaa var daha :KK5:

merhaba arkadaşlar.aranızda yeniyim.bana yardımcı olup fikir verirseniz sevinirim.yaşım 30. 8 aydır bebegimiz olmuyo.bu ay doktora gittim.klomen verdi.ama bugün 6. günüm. normalde 5. gün başlanıyormuş.inş çok gec kalmadık.hsg yaptırmadıgım için takip yapmayacak..bu ay sadece bi deneyelim dedi.klomen kullanıp ilk ayında hamiş olan var mı aranızda?bir de eşimin sperm değerleri iyi çıktı.benim de değerlerimde bi sorun yok.ama ilişki günü falan hiç bişi demedi.31 günde adet oluyorum.ov testi 19 .gün pozitif çıkmıştı.yani 20. gün yumurtluyorum.

klomen kullanınca bu günlerim değişir mi? bir de ovulasyon testini bu ay yine kullanmalı mıyım?

klomen kullanınca bu günlerim değişir mi? bir de ovulasyon testini bu ay yine kullanmalı mıyım?

canım dediklerine göre bizlerden iisin inş en kısa zamaNda hamiş kalırsın ovulasyon testi kullan çünkü erken olabilir

Son düzenleme:
canım dediklerine göre bizlerden iisin inş en kısa zamaNda hamiş kalırsın ovulasyon testi kullan çünkü erken olabilir

ya iyi olsam 8 aydır bebek olurdu be canım.ama yok yok..neyse ben o zaman ovulasyoın testi alıyım tekrar...bu ilaç acaba yanlış sonuç verir mi ovulasyon testinde die düşündüm???kafam karıştı yani.yani yumurtlama olmadıgı halde pozitif gösterir mi die emin olamadım.6. günde başladım klomene..sizce gec kalmışmıyım?

ya iyi olsam 8 aydır bebek olurdu be canım.ama yok yok..neyse ben o zaman ovulasyoın testi alıyım tekrar...bu ilaç acaba yanlış sonuç verir mi ovulasyon testinde die düşündüm???kafam karıştı yani.yani yumurtlama olmadıgı halde pozitif gösterir mi die emin olamadım.6. günde başladım klomene..sizce gec kalmışmıyım?

yok ben gecen ay 8 gün kullandım ama 3 günlük aldım bir günden bişey olmaz hadi inş güzel haberleride paylaşırsın bu bir çok arkadaşımız ilk ayda hamiş kaldı sende onlardan olursun inş

yok ben gecen ay 8 gün kullandım ama 3 günlük aldım bir günden bişey olmaz hadi inş güzel haberleride paylaşırsın bu bir çok arkadaşımız ilk ayda hamiş kaldı sende onlardan olursun inş

inşallah canım ya...haber verrim zaten sizlere..o zaman gün aşırı ilişkiye devam öle mi????
ben 5. günün tamamını kullancam doktor öle dedi.ama 6. gün gec bile kalmışız dedi.. ona canım sıkıldı.pzar günü 5. günüme denk geldi.onun azizliğine uğradım.bu arada çok teşekkür ederim.tez zamanda bebişin gelir inş..
bu arada bu klomen arka arkaya 2 ay kullanılıor mu?

X