Popüler Konu Klomen ve Gonaphene İle Hamişliğe Uğraşanlar veya Hamişler

Pazartesi günü çatlatma iğnem yapıldı. Günler geçmek biliyor Lütfen dua edin hayırlısıyla bu ay gelsin bebişim ....

Pazartesi günü çatlatma iğnem yapıldı. Günler geçmek biliyor Lütfen dua edin hayırlısıyla bu ay gelsin bebişim ....

GÜNAYDIN HERKESEamin inşaIIah hepimizin bebişIeri geIir. bende 10 şubatta oIdum iğnemi son dozumdu serophenede bu ayda oImassa hsg ve iğneIi tedaviye geçicekmişiz ama ben bu ay oImasa biIe tedaviye başIamadan önce bi süre ara vericem. hem vücudum dinIenir hem psikoIojim dinIenir böyIece... Rabbim kimseyi evIat hasretiyIe,evIatIarıyIa sınamasın.
bende bugün hatta birazdan doktora gidicem kontroI var bakaIım yumoşIar çatIamış mı...
bi de bişey sorucam önce rutin kontroIe gittiğim doktor foIik asit vermişti gebeIik düşündüğüm için ama 3 aydır serophene başIadığım doktor başka bi doktor ve bana hiç foIik asitIe iIgiIi bişey demedi, acaba bu tarz iIaçIarIa foIik asit aIımı oImuyor mu ? kuIIannaIar varsa yazabiIr mi ? bende unutmassam bugün doktora sorayım:44: unutmam inşaIIah... ayy ama uzattım bende kusura bakmayın sabah sabah :KK1:

GÜNAYDIN HERKESEamin inşaIIah hepimizin bebişIeri geIir. bende 10 şubatta oIdum iğnemi son dozumdu serophenede bu ayda oImassa hsg ve iğneIi tedaviye geçicekmişiz ama ben bu ay oImasa biIe tedaviye başIamadan önce bi süre ara vericem. hem vücudum dinIenir hem psikoIojim dinIenir böyIece... Rabbim kimseyi evIat hasretiyIe,evIatIarıyIa sınamasın.
bende bugün hatta birazdan doktora gidicem kontroI var bakaIım yumoşIar çatIamış mı...
bi de bişey sorucam önce rutin kontroIe gittiğim doktor foIik asit vermişti gebeIik düşündüğüm için ama 3 aydır serophene başIadığım doktor başka bi doktor ve bana hiç foIik asitIe iIgiIi bişey demedi, acaba bu tarz iIaçIarIa foIik asit aIımı oImuyor mu ? kuIIannaIar varsa yazabiIr mi ? bende unutmassam bugün doktora sorayım:44: unutmam inşaIIah... ayy ama uzattım bende kusura bakmayın sabah sabah :KK1:

günaydın cnm folic asit içilio o tarz ilaçlarla da kimi doktor verio kimi vermio bende kullanıodum klomenle falan çok doktor değiştirdim biride hiç gereği yok diodu...

Günaydın hanımlar ...bende klomenle hamiş kalmaya çalışıyorum.kısaca bende anlatayım sizlere.1,5 yıldır bebek istiyoruz.1 yıl tedavisiz bekledik...2 aydır klomen kullnıyorum.bu 2, ayım.ilk ay günde 1 doz içtim 1 yumoşum oldu ama ne yazıkki gelmedi bebiş.bu ay günde 2 doz aldım.sağ ve solda 2 yumoşum oldu .doktorum çatladı çatlıyacak dedi ve çatlama iğnesi falan vermedi.bol bol çalışma oldu şimdi artık bebişim gelicekmi diye bekliyorum...

Günaydın hanımlar ...bende klomenle hamiş kalmaya çalışıyorum.kısaca bende anlatayım sizlere.1,5 yıldır bebek istiyoruz.1 yıl tedavisiz bekledik...2 aydır klomen kullnıyorum.bu 2, ayım.ilk ay günde 1 doz içtim 1 yumoşum oldu ama ne yazıkki gelmedi bebiş.bu ay günde 2 doz aldım.sağ ve solda 2 yumoşum oldu .doktorum çatladı çatlıyacak dedi ve çatlama iğnesi falan vermedi.bol bol çalışma oldu şimdi artık bebişim gelicekmi diye bekliyorum...

inşallah yüzün güler bu ay ... sonrada sen dualarını edersin bizler için :)

inşallah yüzün güler bu ay ... Sonrada sen dualarını edersin bizler için :)

ne demek...ederim tabi..rabbim hepimize nasip etsin.çok yıpratıcı gerçekten.beklemek kadar berbat bişey yok..her ay bir üm it ..ama sonucu hüsran olunca daha da mahvediyor inmsanı..rabbim cümlemizin kucaklarını hayırlı ve sağlıklı evlatlarla doldursun inşllh.

bugün adetin 10. günü. bu sabah muayene oldum. sol tarafta 14 mm lik yumurta varmış. sağ taraftada 27 mm lik kist olmuş. Klomen sonrası kist olabilirmiş normalmiş bu. Doktor pazar günü hastanede nöbetçi. gel dedi tekrar muayene edecek beni. eğer 17 mm olursa yumurtam iğne vurulacak. Pregnyl 5000 istedi. Fakat bu iğne hiç bi yerde yok. hastanenin karşısındaki bütün eczaneler seferber oldu iğneyi bulmak için bana :) sağolsun bu arada ... Eş değerini almak istemiyorum. çünkü Ovitrelle nin ve Pregnyl nin daha önce mümessilliğini yapmış bir tanıdığıma sordum biraz önce Pregnyl daha ucuz olmasına ve eşdeğeri denilmesine karşın çok daha etkili dedi bana. O yüzden inat ettim bugün Prenyl bulucam ...

Bende çok aradım o iğneyi bulamadım ovitrella yı almak zorunda kaldım mecbur çünkü o akşam iğneyi vurulmam gerekiyordu inşallah bulursun

bugün adetin 10. günü. bu sabah muayene oldum. sol tarafta 14 mm lik yumurta varmış. sağ taraftada 27 mm lik kist olmuş. Klomen sonrası kist olabilirmiş normalmiş bu. Doktor pazar günü hastanede nöbetçi. gel dedi tekrar muayene edecek beni. eğer 17 mm olursa yumurtam iğne vurulacak. Pregnyl 5000 istedi. Fakat bu iğne hiç bi yerde yok. hastanenin karşısındaki bütün eczaneler seferber oldu iğneyi bulmak için bana :) sağolsun bu arada ... Eş değerini almak istemiyorum. çünkü Ovitrelle nin ve Pregnyl nin daha önce mümessilliğini yapmış bir tanıdığıma sordum biraz önce Pregnyl daha ucuz olmasına ve eşdeğeri denilmesine karşın çok daha etkili dedi bana. O yüzden inat ettim bugün Prenyl bulucam ...

cnm kistin varsa nasıl iğne vuruoki doktor oda patlar çünkü yani tehlikeli diye biliyorum bende hiç olmadıda burda olan arkadaslar var iğne vurunmadılar o ay,bence arastır derim biz genelde ovitrella kullanıoruz etki konusunuda bilmiorum ama vurunupta çatlamayanını görmedim ben bugün vurunuodun yarına çatlıodu.ama prengly gercekten zor bulunuo koca şehirlerde bile zor bulanlar var yani Allah yardımcın olsun

Bende çok aradım o iğneyi bulamadım ovitrella yı almak zorunda kaldım mecbur çünkü o akşam iğneyi vurulmam gerekiyordu inşallah bulursun

inşallah canım .... bu arada senin kaç mm lik ti iğneyi vurulduğunda .

cnm kistin varsa nasıl iğne vuruoki doktor oda patlar çünkü yani tehlikeli diye biliyorum bende hiç olmadıda burda olan arkadaslar var iğne vurunmadılar o ay,bence arastır derim biz genelde ovitrella kullanıoruz etki konusunuda bilmiorum ama vurunupta çatlamayanını görmedim ben bugün vurunuodun yarına çatlıodu.ama prengly gercekten zor bulunuo koca şehirlerde bile zor bulanlar var yani Allah yardımcın olsun

onu sordum evet. kist patlıyomuş bööle durumlarda dedim. yok bişey olmaz dedi. tamam bizim istemediğimiz bir durum ama ilaçtan kaynaklı olabiliyor böyle dedi. pek ciddiye almadı yani. bilmiyorum bi de nedense bu doktora acayip inancım ve güvenim var. çünkü infertilite konusunda uzman. yıllarca tedavi olupta çocuk sahibi olamayan hastanede 3-5 tanıdığım vardı onun tedavileri ile şimdi hamile kaldılar. sanırım buda etkili benim için.

Allah hepimizin yardımcısı olsun...

onu sordum evet. kist patlıyomuş bööle durumlarda dedim. yok bişey olmaz dedi. tamam bizim istemediğimiz bir durum ama ilaçtan kaynaklı olabiliyor böyle dedi. pek ciddiye almadı yani. bilmiyorum bi de nedense bu doktora acayip inancım ve güvenim var. çünkü infertilite konusunda uzman. yıllarca tedavi olupta çocuk sahibi olamayan hastanede 3-5 tanıdığım vardı onun tedavileri ile şimdi hamile kaldılar. sanırım buda etkili benim için.

Allah hepimizin yardımcısı olsun...

hımm doğrudur cnm sen güvendikten sonra hayırlısı olur inşallah bi problem çıkmaz,iğneyide bulursun inş

günaydın cnm folic asit içilio o tarz ilaçlarla da kimi doktor verio kimi vermio bende kullanıodum klomenle falan çok doktor değiştirdim biride hiç gereği yok diodu...

bende şimdi doktordan geldim sormayıda unutmadım folik asit vermediniz dedim sen bi hamile kal önce onu ben veririm sana sonra dedi anlamadım:44:.. gerçekten folik asit eksikliğinden bebeklerini kaybedenler yada 5 6 aylıkken spina bfidi( sanırım adı buydu) oldugu için bebeklerinde aldırmak zorunda olanlar var bildiğim bi yandan önemi bu kadar büyükken doktorun böyle söylemesi tuhafıma gitti. evde var folik asit hapım günde bi tane alıcam ben ne olur ne olmaz sonuçta bi zararı yok dimi ama... bide bugün progestan verdi doktor günde 3 tane yutucam dikkat et cok tuzlu yeme şişersin dedi :KK53: sanırım ilaç kilo yapıo azcık. ilaç bitince de belli olcak herşey gebemiyim değilmiyim... umarım bebişler BİZİMLEDİR...

bende şimdi doktordan geldim sormayıda unutmadım folik asit vermediniz dedim sen bi hamile kal önce onu ben veririm sana sonra dedi anlamadım:44:.. gerçekten folik asit eksikliğinden bebeklerini kaybedenler yada 5 6 aylıkken spina bfidi( sanırım adı buydu) oldugu için bebeklerinde aldırmak zorunda olanlar var bildiğim bi yandan önemi bu kadar büyükken doktorun böyle söylemesi tuhafıma gitti. evde var folik asit hapım günde bi tane alıcam ben ne olur ne olmaz sonuçta bi zararı yok dimi ama... bide bugün progestan verdi doktor günde 3 tane yutucam dikkat et cok tuzlu yeme şişersin dedi :KK53: sanırım ilaç kilo yapıo azcık. ilaç bitince de belli olcak herşey gebemiyim değilmiyim... umarım bebişler BİZİMLEDİR...

bencede iç cnm ben 2 haftadır içmiorum öncesinde hep içiodum hatta biri günde 2 defa içiriodu, bu folbiol verdi onu günde 1 içiodum ama bu ay ilaçsız iğnesiz denediğim için içmiorum.progestan yapıo kilo evet malesef klomende yapıo ben 3 ay ikisini kullandım 3-4 kilo aldım.progestan beni bayıltıodu resmen gece içiodum 2 tane sabah erkenden içiodum 1 tane öğlen içsem işte bayılıp gidiodum beni çok garip yapıodu o ilaç yaa.. kurban olduğum rabbim şu mübarek cuma yüzü suyu hürmetine hayırlı evlatlar versin bize inşallah bizimledir bebişler bugün benimde 20. günüm:26::26:

bende şimdi doktordan geldim sormayıda unutmadım folik asit vermediniz dedim sen bi hamile kal önce onu ben veririm sana sonra dedi anlamadım:44:.. Gerçekten folik asit eksikliğinden bebeklerini kaybedenler yada 5 6 aylıkken spina bfidi( sanırım adı buydu) oldugu için bebeklerinde aldırmak zorunda olanlar var bildiğim bi yandan önemi bu kadar büyükken doktorun böyle söylemesi tuhafıma gitti. Evde var folik asit hapım günde bi tane alıcam ben ne olur ne olmaz sonuçta bi zararı yok dimi ama... Bide bugün progestan verdi doktor günde 3 tane yutucam dikkat et cok tuzlu yeme şişersin dedi :KK53: Sanırım ilaç kilo yapıo azcık. Ilaç bitince de belli olcak herşey gebemiyim değilmiyim... Umarım bebişler bizimledir...

canım banada tuhaf geldi.folik asit hamilelik düşünmeye başladığın anda veriliyor.kalmadan önce içilmesi daha iii hatta..git al eczaneden sen kendin çok uygun fiyatı ..

cnm folik asid,i ne zaman kullanmağa başlıyorsun,ne kadar kullanılması gerekiyor,,sen hamilelikten önce kullanmağa başladın galiba...

cnm folik asid,i ne zaman kullanmağa başlıyorsun,ne kadar kullanılması gerekiyor,,sen hamilelikten önce kullanmağa başladın galiba...

evet canım..aynı şekilde bizde...yorulmuşluk had safhada..bıkkınlık..hayal kırıklıkları...her ay psikolojik mide bulantıları cekiyorum o kadar yani..sanki beynim ona şartlandı..böyle oluncada rahatlayamıyor ve sonucu alamıyoruz işte...Allah yardımcımız olsun..

canım benim doğal olur mu??:KK1: ilkindede yine bekleyişler kontroller...gözyaşları...eşime, bana defalarca bakıldı..evlendiğimiz ilk yıl korunmuştuk..ne bilecen işte başımıza gelecekleri...sonraki 15 ay kendiliğinden olmadı..her ay bekledim..bu arada bir yılı geçmeyince ilgilenmediler...sonrasında kontroller ..ve 4 ay klomen seyansı denedik..ve 4. üncüsünde hamile kaldım..evet canım sen yaşlarda..alpereni 27 imde doğurdum ben..doğumsa o da bir ayrı sıkıntı oldu..(neyimiz kolay oluyorki:KK37:) normal doğuracağım diye ısrar ettim..6 gün geçikti..doktorum 2 gün daha beklerim doğum olmassa sezeryan dedi..o akşam sancılandım..sabaha kadar sancı cektim..sonra suyumu boşalttlır doğum başlıyor dediler..bekle bekle yok..tabi bu arada ölüyorum sancılardan..sonra başıma toplandılar ne oldu ne bitti anlamadan hoopp ameliyata..sezeryan la alıcağız dediler..cocuk inmemiş aşağıya..zorlanırsa sıkışabilir Allah korusun sakatlık olabilirmiş..neyseki sezeryandan sonra sağlıkla doğdu bebeğim..ve inan bana büyütmeside o kadar zor olduki..günlerce aylarca ağladım..alperen 2 yıl boyunca hep bağırdı..:KK52:..gazımız hiç bitmedi...bende inat ettim 2 yıl emzirdim..böyle işte canım..o kadar sıkıntılar unutuldu bitti..şimdi yıllar sonra yine sil baştan...aslında hiç beklemek istemezdim ama eşim 3 yıl yurt dışında calıştı..araya sıkıntılar girdi..derken bu zamana geldik..2 yıldır da ikinci bir cocuk için uğraşmaktayım işte canım..ilk istediğim zamanda hamile kalabilseydim şimdi 1 yaşını dolduracaktı belkide..hadi onu da geç seninle aynı dönemde ki hameliliğim sonuçlansaydı bugünlerde doğum yapacaktım..ama kısmet..hala elimiz boş karnımız boş...Rabbim den umut kesilmez..bekliyorum halen..böyle işte tatlım...bu arada cimeka vardı..hatırladın mı bizim dönemde..o da dış gebelik geçirmişti..düşük olmuştu...aradan tam 1 yıl geçince yine hamile kalmış..geçenlerde tesadüfen gördüm..topiğe girip bildirmiş..ama pek girmiyor ...belki bizimde 1 yılı tamamlayınca olur..cok duacıyım..demos naptı acaba ..haberin varmı ondan?/

hatırladım canım ne güzel darısı başıma ben de öyle hissediyorum biliyomusun yine nisan mayıs gibi hamile kalıcaz biz bak görürsün.bu seferki daim olsun inşallah kucağımıza alalım.çok sıkıntı çekmişsin canım ya.şimdiki doktorlar da normal doğum yaptırmayı beceremiyolar mı ne benim arkadaşım da normal doğum istiyo kızı hep korkutuyolar yok şöyle olur yok böyle olur bebek büyük omzu sıkışır felç olur bilmem ne gününü dolduruyo pazartesi günü bilmiyorum o güne kadar sancın gelmezse alırım sezeryanla demiş doktor tutmam daha fazla demiş.Allah kurtarsın herkesi çok zorlanıyor kızcağız artık sıkıyor son zamanlar diyor.klomen le sen kucağına almışsın bak bebeğini bence yine alırsın istersen iç 1-2 ay daha çatlatma iğnesi de ol o şekilde dene.eşinle de aş bu stres meselesini sadece sevişicek ne var bunda :) biz hergün açıyoruz doktorlara oramızı biz naapalım iğneler ilaçlar hormonlar şişiriyo vücudumuzu Allah allah alt tarafı spermlerini verecek dimi ama. canım benim bu işin esprisi ama umarım gerginlik yaşamazsınız eşinle.insanlar kürtajdan düşükten sonra bi bakıyorum bikaç ay sonra pat diye yine hemen hamile kalıyorlar.bizim bak 1 sene olucak tık yok.ama ben inanıyorum olacak.
biz de bu ara biraz görümcemle gerildik.kadınlar gününde belediye ye ünlü bi doktor gelicekmiş konferans vericekmiş sonra da birkaç kadına ücretsiz tüp bebek yapılıcakmış.birisi söylemiş buna patavatsız bir kadın o da tutmuş bizim gelini götürelim demiş.o da yetmemiş böbreği de yok ondan korkuyor demiş.kadın da yani ağzı sıkı değildir yayar herkese.böyle bişeyi nasıl benden izinsiz söyler.ihtiyacımız var mı bakalım şuanda.normal sürecimizle fazla ilgilenmez şimdi bize iyilik yapıp iyi abla mı olmuş oldu??
benim adıma karar veriyo yetmiyo benim gururumu onurumu da düşünmüyo.eşim de kızdı ben de daha önceden de vardı bazı şeyler engellemedim aradı telefonda benim söyleyemediğim herşeyi söyledi.
sen bize sormadan nasıl başka birisine anlatırsın bunu bizim böyle bişeye ihtiyacımız yok şuanda dedi ara o kadını çenesini tutsun öldürürüm onu falan filan dedi.şimdi arayıp sormuyoruz birbirimizi ben kırgınım hala.başından beri dertleşip anlattım herşeyimi ama o gereken hassasiyeti hiçbirzaman göstermedi sonunda da yaptı yapacağını herşeyi mahvetti.bundan sonra bitti.kimseye ne tedavimle ne böbreğimle ilgili hiçbişey anlatmicam kendisine de söylicem artık bana sormasın hiçbişey tek kelime de etmesin soranlara karışmıyoruz bilmiyoruz gençlerin işine falan desin yeter artık.bir de ben iyilik yaptım havalarına bürünüyor benim kızacağım yerde kendisi arayıp sormuyor sinir oluyorum tavır yapmasına.çevre umrumda diil kim ne düşünürse düşünsün ama yine de etkileniyor insan.böyle işte canım içimi döktüm sana.ama rabbim büyük ben dua ediyorum hep ona erdirecek beni muradıma.

merhaba arkadaşlar nasılsınız biraz listeye bakındım ercelf ile sevde yi gördüm.kimler var neler yapıyosunuz?demos nasıl oldu kaçıncı ayında?bende hala birşey yok uğraşmıyorumda keyfimize bakıyoruz.dönseri hatırlayanlar varsa doğum yaptı?çok tatlı bir kızı oldu:)))))))

Selam bayanlar, bugun Bursa karlı :KK14: kaygan :18: nıhayet haftasonu geldı ama :KK76:
ayın 15ınde beklenen regl gelmedı ve tabı kı yıne ılaçlarla regl olmaya calışıyorum. buralar artık sessızleştı hamıle olan yok yenılerde :KK31:

X