Popüler Konu Klomen ve Gonaphene İle Hamişliğe Uğraşanlar veya Hamişler

Koskocaman bır tatılden sonra donebıldık :KK51: o kadar cok sey yazılmış kı okumaya vaktım yok, yenı hamıleler var mı merak edıyorum cok :KK9: benı bılgılendırın :KK16:

kızlar mrb,

Yeni üye değilim ama bir süredir giremiyorum. Ben hikayemi kısaca anlatmak istiyorum: ) 4.5 yıllık evliyim ve 29 yaşındayım. 1.5 yıldır bebek için tedavi görüyorm. Eşimde hiçbir sorun yok çok şükür ama tüm olumsuzluklar bende :)
Yapılan tüm hormon tahlillerinde sadece 3 ay prolaktin tedavisi gördüm. ( 48 di 3 ay parlodel kullandım son 8 aydır 12 ila 8 arası değişiyor)
Rahim filmi çektirdim sonuç: rahim y şeklinde (bikornuat uterus) daha sonra dr um böbrek ve yumurtalık için detaygörüntüleme istedi onun sonucunda da PKO olduğu anlaşıldı.
En son açlık ve tokluk daha sonrada 75 gr ogtt yüklemesinde insülin direnci olduğum ortaya çıktı ve Glucophage kullanıyorum.

Şuan dr um klomen e başlatt. perşembe yumurtalık kont var, sonrası çatlatma ve birliktelik. sonraki ay aşılama olmadı tüp bebek o da olmadı artık bilemiyorummmm : ) ) )

benimle tedavi için tecrübelerinmizi paylaşırmısınız.

klomen inanılmaz baş ağrısı ve mide bulantısı yaparmı?? Glucophage kullanan varmı aranızda???

ben de klomen kullandım hiçbir yan etkisini görmedim. Doktorum adetin 5. günü klomeni 15. günü de duphaston ilacını kullanmamı önerdi. bende de yumurta tembelliği vardı. 3 ay kullandım bu şekilde. Çok şükür 3. ayın sonunda hamile olduğumu öğrendim. şuan 23 haftalık hamileyim. Rabbim sizlere de nasip eder inşallah.:emir_bebek:

mrb canim bende de pko var. Ben de glucophage benzeri glukofen kulandim ve klomen benzeri serophene. 6ay olmadi tam tedaviyi biraktigim ay Cok sukur hamile kaldim. Glukophage mide bulantisi yapar, yatarken icmeni tavsiye ederim. Ama cok faydali sakin birakma optum

Bilgilendirdiğin için çok telekkürler, ilaçlar hem fiziki hemde ruhsal zorluyor :KK43:

ben de klomen kullandım hiçbir yan etkisini görmedim. Doktorum adetin 5. günü klomeni 15. günü de duphaston ilacını kullanmamı önerdi. bende de yumurta tembelliği vardı. 3 ay kullandım bu şekilde. Çok şükür 3. ayın sonunda hamile olduğumu öğrendim. şuan 23 haftalık hamileyim. Rabbim sizlere de nasip eder inşallah.:emir_bebek:

İnşallah sağlıkla kucağına alırsın.ben adetin 3. günü başlattı dr ve bu perşemde yumurta kont var, sonra çatlatma olacak.

canım 100 mesajı tamamlamadığım için sana özel olarak cevap gönderemedim. iğnenin etkisini bilemiyorum. olabilirde yalnız bildiğim pozitif değerin yanlış çıkmama olasılığı var. ümitlendirmek istemem ama iğneden de olabilir. doktoruna danış. inşallah hamilesindir.

merhaba.ben de srephone kullanıyorum.bu 2.ayım.yine umudum yok ya neyse...serophene kaç ay kullanılabiliyor üst üste..sen kaç kullanmıştın...Allah tamamına erdirsin inşallah.

serophene 3 ay kullanılabilir en fazla canım.
ama ben ara vererek kullandım. yani
2 ay kullandım olmadı 2 ay ara verdim. Ardından 1 ay daha kullandım son kez (3.kutumu),sonra 1 ay kullanmadım. Kullanmadığım ay hamile kaldım. Aradaki aylarda da hamile kalınabiliyor etkisi sürüyor bazen.

tünaydın biri bana yardım etsin ben bu ay hsg cetirdim ve 3 4 günüm gecti 3 gündür adetliyim bilmiyorum önce kahve rengi akıntım geldi arkası gelir dedim ve hala sökülmüş değilim tollasm bir pet kirletmedim acaba kistmi oldu ve ara ara çok şiddetli kasık ağrısı olyu ama 2 dakika sürer devam etse ölürüm acıdan :KK43::KK43:

canım hoşgelmişsin inş. kist oluşmamıştır hayırlısı olsun artık dr. kontrolün ne zaman yada çok şüphe kaldırysa aklında yine git dr.una bir baksın umarım her şey yolundadır canım öpüyorum seni :KK66:

Herkeslere günaydın aramıza yeni arkadaşlar katılmış ne güzel..Her birinizin tedavisi hayırlı olsun inş.. :KK34:

Durusel nerlerdesin ne yaptın canım merak ediyorum umarım iyi haberin vardır bize..Eskiler iyice kayboldu gitti moralim bozuluyor valla bu topikte yalnız başıma kaldım sanki artık eskisi gibide aktiflik yok üzülüyorum kızlaarrr geri geliiinn :KK43:

canım hoşgelmişsin inş. kist oluşmamıştır hayırlısı olsun artık dr. kontrolün ne zaman yada çok şüphe kaldırysa aklında yine git dr.una bir baksın umarım her şey yolundadır canım öpüyorum seni :KK66:

Herkeslere günaydın aramıza yeni arkadaşlar katılmış ne güzel..Her birinizin tedavisi hayırlı olsun inş.. :KK34:

Durusel nerlerdesin ne yaptın canım merak ediyorum umarım iyi haberin vardır bize..Eskiler iyice kayboldu gitti moralim bozuluyor valla bu topikte yalnız başıma kaldım sanki artık eskisi gibide aktiflik yok üzülüyorum kızlaarrr geri geliiinn :KK43:

canım sanada günaydın ben bu sabah çok kötü bir sancıyla uyandım ve adetim tam anlamıyla başlamış ama kasıklarımdaki arıya dayanamıyorum dr gitcem eşim görevde hava çok soğuk kapının önüne çıksan 2 dk ya donarsın bizde durumlar böyle ben kızken bir adet ağrısı cekerdim ve bu gün aynı ağrıları cekiyorum sence bunun bir acıklaması varmı arkadaşlar sizlerde yazın bir bilginiz varsa

kızlar günaydın anlatcak gelişmelerim olmadığı için çok sık yazmıyorum...hala adet olamadım malesef 2 hafta geçti ama klomen bende her defasında kist yapıp geçiktirdiği için hiç şaşırmadım geçiktiğine...bu ay artık inşallah aşılamaya geçicem adet olunca...kan testide yaptırmadım ama geçen pazar idrar testimde negatif çıktı olsaydı bişeyler çıkardı zaten...:KK43: belkide bebeğim aşılama ile gelir ondada tutma ihtimali çok düşük ama umut işte:)

klomen yumurta gelişimi için veriliyor yumurtlaması az olan kadınlara ben 1 yıl korunmasız ilişkinin ardından doktora gittim olmayınca sonrasında tedaviye başladık klomen ile 1 kez gebe kaldım geçen sene mayıs ayında tedavinin 2. ayıyıdı malesef sevinemeden üzüldük kalbini bile duymuşken 8 haftalık düşük yaptım o zamandan beri de uğraşıyorum yumurtalarım çok dirençli kolay büyümüyorlar son 4 ay da 2 kez büyüdü zorla 2 kez de kist oldu büyüyen yumurtalar aralarda doğum kontrol hapı kullandım kistler gitsin diye.bu ay aşılama oldum eşimde sorun olmamasına rağmen sırf psikolojik olarak rahatlamak için onu da deneyelim dedik yumurtam da çatlamıştı aşılama yapıldı ama tutmadı malesef bu ay dinleniyorum.hormonlarım normal seviyede biraz tiroid problemim vardı onun için de ilaç kullanıyorum Allahıma dua ediyorum zamanı var olacak elbet..

demosss özledim seni ya canım çok sıkılıyo sevde de yazmıyo artık ben de girmek istemiyorum ne yazıcam ki yazasım bile gelmiyor.sevde sanırım istanbul da ablasının doğumu falan vardı özledik onu da en kısa zamansa girer de bize güzel haberler verir inşallah.
ben diane 35 i içmeye devam ediyorum 7 tane kaldı sonra adet olucam heralde bi 10 gün sonrayı bulur.zeynep kamil de yaptırdığım hormon tahlillerimin hepsi temiz çıktı tiroidim de 1.82 çok güzel yani eğer yükselmez se 50 mg ilaç yetiyor gibi gözüküyo şuan.demos bana yardım et ne yapıcamı bilemiyorum.bir yanım diyor ki gitme doktora yüklenme ilaçlara şuan herşey normal basit mantıkla düşün rahim, yumurtalık ve tüp var hepsi temiz tiroidim de düzgün ken zamanı var olacak 3-4 ay zaman tanı kendine diyorum.benim tedaviye başlamadan önce geçirdiğim 1 yıllık korunmasız süreçte tiroidim 4 seviyelerindeydi hep tabi haberim yokmuş en son ölçtürdüğümde 3.8 miş düşün beni hiç uyarmadı doktor.gebelik düşünen bir kadında 2- 2,5 seviyelerinde olması gerekiyormuş.benim de şuan 2 seviyelerinde işte o yüzden içim rahat.

ama bir yandanda zaman kaybetme olsaydı olursu 1 sene içinde tiroidi 7 ile hamile kalan insanlar okuyorum buralarda. yumurtalığım da zayıf tepki veriyor ilaç içerken bile dirençliydi.takip yaptırmaya devam et diyorum.kararsızım.eşim de 3 ay gitmeyelim diyor tatile çıkalım zaman tanı vücuduna diyor.bilemiyorum.ama bu ay adet olduğumda gitmicem en azından şubat ayında dinlenmek istiyorum doğum kontrol hapının üzerine hemen tedaviye yüklenmek istemiyorum.
en çok istediğim şöyle gitmesem 3-4 ay sadece tiroid ilacımı içsem ve doğal denesem..ama ya olmaz sa çok zor bir durum kafamın içi sorularla dolu.daha düşünücem en azından şubat ayında gitmicem belki olur :) olmaz sa da başlicam yine tedaviye mart ayında sanırım.hayırlısı ne ise o olsun ne diyim..

canım..merhabalar..bende özledim sizi..evet bugün başladım işe..ablamın yanına yalovaya gittim..bebeğimiz doğdu..18 günlük oldu bile...maşallah..öyle tatlı ki..onu kokladıkça göğsümde uyuttukça çoçuk özlemim ve isteğim iyice depreşti...içim yandı yandı durdu...çok daha sabırsızlaştım..kötü etkiledi yani..bir an önce benimde olsun diye daha cok arzu ettim...bu ay öylesine geçti benim..belirli günlerde zaten eşimle birlikte değildik..bu ay es geçti yani..18 i gibi batım..aşılama düşünüyorum bu ay ama korkuyorum yine de...ercelfim senin olumsuz olunca şevkim kırıldı..burdaki doktorum sen bu kafayla tüp de yaptırsan olmaz diyo..:KK43:((..kafandan at artık diyo..demesi kolay..yaşayan bilir ancak..tahlillerinin temiz cıktığına sevindim..bencede 2 ay dinlenmen yeter..mart uyğun bi zaman canım..fazla beklemenin kime faydası var..ama sende bende rahat olmak zorundayız..sakin ve akışına bırakmalıyız..bunu başarmak zorundayız..

kızlar 27mm yada daha büyük yumurtası olup çatlama iğnesi olmadan hamile kalan varmı benim 12. günü 27m yumurtam vardı dr bugün çatlar dedi çatlamamış olabilirmi sizler klomen kullanıp takip yaptırıyorsunuz diye soruyorum benim ilk kontrolümdü klomen verecekti dr ben istemedim bidahaki aya kullancam 27mm çokmu büyük ilaçsız adetime 6 gün var belimin ortası ağrıyor kasıklarımda hafif ağrılar var acep çatlamadımı yumuşum

biri bana yardım etsin klomen kullanıyorum ve 5 gündür regli olmadım klomende ikinci ayım hiç hastalık belirtisi yok bende

ızlar 27mm yada daha büyük yumurtası olup çatlama iğnesi olmadan hamile kalan varmı benim 12. günü 27m yumurtam vardı dr bugün çatlar dedi çatlamamış olabilirmi sizler klomen kullanıp takip yaptırıyorsunuz diye soruyorum benim ilk kontrolümdü klomen verecekti dr ben istemedim bidahaki aya kullancam 27mm çokmu büyük ilaçsız adetime 6 gün var belimin ortası ağrıyor kasıklarımda hafif ağrılar var acep çatlamadımı yumuşum

soru bu cnm yardımcı olabilirsen çok sevincem:)

ızlar 27mm yada daha büyük yumurtası olup çatlama iğnesi olmadan hamile kalan varmı benim 12. günü 27m yumurtam vardı dr bugün çatlar dedi çatlamamış olabilirmi sizler klomen kullanıp takip yaptırıyorsunuz diye soruyorum benim ilk kontrolümdü klomen verecekti dr ben istemedim bidahaki aya kullancam 27mm çokmu büyük ilaçsız adetime 6 gün var belimin ortası ağrıyor kasıklarımda hafif ağrılar var acep çatlamadımı yumuşum

yardımcı olmak isterdim ama benim çatlamadığı olmadı bilemiyorum yani...ama vücut ısını ölçerek anlayabilirsin ha bi de adetin 21. günü sanırım progesteron hormonuna bakılıyor 10dan yüksekse yumurtanın olgunlaşıp çatladığı anlaşılıyormuş..kist nasıl bi etki yapar bilmiyorum...

ızlar 27mm yada daha büyük yumurtası olup çatlama iğnesi olmadan hamile kalan varmı benim 12. Günü 27m yumurtam vardı dr bugün çatlar dedi çatlamamış olabilirmi sizler klomen kullanıp takip yaptırıyorsunuz diye soruyorum benim ilk kontrolümdü klomen verecekti dr ben istemedim bidahaki aya kullancam 27mm çokmu büyük ilaçsız adetime 6 gün var belimin ortası ağrıyor kasıklarımda hafif ağrılar var acep çatlamadımı yumuşum

canım öncelikle soruna cevap yazayım 27 mm baya büyük... Ideal yumurta 19 20 21 mm ama tabi bellide olmaz burda bi arkadaşımız vardı onunda yumurtası küçüktü gelimedi dr bu ay bişey beklemeyin dedi ama o ay hamile kaldı allahtan umut kesilmez bebek ağrısı ile kist ağrısı hemen hemen aynı gibi ikisde kasıkta ağrı yapar ama umarım senin ağrın bebekten dolayıdır :KK54:

kızlar merhabalar:
bende bu ay klomene başlıyanlardan olacam ve doktorum sonrasında yumurta takibi yapıcak bakalım ben nasıl sonuç alıcam..
açıkçası çok merak ediyorum bir birimizle paylaşımda bulunursak içimizin çok daha rahat olacağını düşünüyorum..
bende bundan sonra benimle ilgili gelişmeleri size yazıcam..

X