Popüler Konu Klomen ve Gonaphene İle Hamişliğe Uğraşanlar veya Hamişler

hayırlı cumalar canım sanada...sağol çok şükürr temiz çıktı inş sonuçlarınıda alırız rabbimin izniyle.sağlıklı,sıhhatli ve hayırlı evlatlar dünyaya getiririzz...

cnm senle aynıyız bende 31 inde adet oldum 13. günü kendiliğinden çatladı bende beklemedeyim günüm geçsin hemen test yapıcam Allahıma hergün dua ediyorum bu sefer olsun die olur inşallah sende günün geçsin yap bakalım hayırlısı:))

arkadaslar merhaba,
sizin hikayelerninizi az çok biliyorum artık. sitede baya vakit geçiriyorum. bende size yaşadıklarımı anlatıp sizden fikir almak istiyorum.
ben 3i5 yıllık evliyim ve eylül ayından itibaren hamile kalmam için çalışmalar başladık. ekim ayında hamile olduğumu öğrendim ve çok mutlu oldum. Allah'ın bizi çok bekletmedi, 2. ayımızda verdi diye düşünürken kanamayla beraber bebeğimi düşürdüm. Kimyasal gebelikmiş benimkisi. sonrasında 2 adet siklusu bekledim. bu bekleyişten sonraki ay yani ocakta yumurta takibi yapıldı. yumurtam gayet iyiydi, kendiliğinden çatladı ama hamile kalamadım. bunun üzerine carsamba gunu rahim filmi çektirdim. eşimde sperm testi yaptırdı.şukurler olsun ki ikimizde de hiç bir sorun yok. iltihap kapmasın diye bu ay korunuyoruz. doktorum gelecek ay klomen vereceğınık, rahım fılmıyle tuplerımın tamamen acıldıgını ve gelecek ay hamıle kalma ıhtımalımın yuksek oldugunu soyledı. burada yazılanları okuyunca kacıncı ayda klomen kullandıgınızı merak ettım. nerdeyse 6 aydır bebek için ugrasıyoruz ama bunun 3 ayı korunmadık ve bırınde de hamile kaldım zaten. cevremdeki herkes cok abartıyorsun, ne gerek var ilaç kullanmana dıyor. bende beklemek ıstemıyorum. cunku dusuk yapmıs olmak benı cok uzdu. sizce acelecı mı davranıyorum. klomenle hamıle kalma olasılıgı daha nı yuksek?

canım benimde hiç ağrımadı ama adetim yaklastı şu günlerde ağrıyo galiba hamile değilim (off ya ama hamile değilsem bile yumurtam çatlamıstr çünkü 28-29 da en geç hasta olucak gbiyimm göğüslerimde ağrıda çoğaldı ama inşallah hamileyimdir çooooooooooook istiyorummmm

ayy işnlh RABBİM ikimizinde yüzünü güldürür :) işnlh çift çizgiyi görenlerden oluruz :) heycan yaptım şimdi :)

arkadaşlar deneyimlerinizi benimle paylaşır mısınız?

üzülme canım herşeyi kafaya takarsak biz napalım bir daha uğraşır yaparsın o işi artık Gitsinlerde rahata erersin bir güzel dinlenirsin canım öpüyorum seni hoşçakal
yok canım benimde klomen kullandım ilaçsız gittiğim ayda 22,8mm yumoş oldu dr. kendiliğinden çatlar demişti kendiliğinden gelişen yumoş kiste çevirmez korkma ilaçla gelişenler kiste çevirebiliyor endişelenme
Bekle derim tavsiyem çünkü tam 31inde adet günü tam 30 gün oluyor eğer 31ini 3-4 gün geçerse yaparsın testini sabret bence anlıyorum zor ama beklemen daha iyi olur canım tabi sen bilirsin yinede
16 mm için vermiş iğneyi canım..Bende göbekten vurulanı aldım 1 kez ama sonuçta her ikiside aynı görevi yapıyor sadece fiyat farkları var ve ucuz olanı çok nadir bulunuyor eczanelerde hayırlısı olsun tedavin hakkında
Canım ne diyebilirim belki çatladı..Bu ay belki böyle tepkiler vermiyor vücudun bilemeyizki biliyorsun insanın bünyesi değişebiliyor ümitsizliğe kapılma kontrole gitmicekmisin çatlayıp çatlamadığına bakmicakmı dr. normalde bakması lazım ozaman öğrenirsin zaten endişe etme inş. herşey yolundadır
Benimde öle oldu canım 22,8 yumoş oldu kendiliğinden çatladı ve hamile kaldım çok şükür..Normalde dr. çatlamamış bu ay bundan hayır gelmez demişti ama o ay hamile kaldım şükürler olsun rabbim hepinize nasip etsin inş.
hayırlı cumalar canım sanada...sağol çok şükürr temiz çıktı inş sonuçlarınıda alırız rabbimin izniyle.sağlıklı,sıhhatli ve hayırlı evlatlar dünyaya getiririzz...
inşallah canım bir gün olacak biliyorsun bak ben umutsuz olduğum ay biliyorsun adetimi 6 gün geçmişti yapmadım nede olsa yok olmicak dedim okadar sabırsızlanıp defalarca test yapan ben yani rabbim en umutsuz olduğumuz zamanlarda yetişiyor inşallah bir gün sende bu sevinci yaşayacaksın canım inşallaah
Çok geçmiş olsun kötü bir durum..Ama hamile kalabiliyorsan ve yumurtalarında bir sorun yoksa dr. neden klomen veriyor onu anlamadım..Eğer yumurta rezervinde gelişmesinde düşüklük olsa gelişme sorunu olsa tamam dicem ama herşey yolundaymış yumurtalarında gelişiyormuş..Bence sen bu ay klomen falan içmeden yumurta kontrolünü yaptır yumurtaların iyi durumdaysa hiç hormanlarınla oynama derim bencede aceleci davranma düşükten sonra evet biraz zaman alıyormuş bazı bünyelerde hamile kalınması ama herşeyin yolundaysa rabbim yine yaşatacaktır inşallah bu sevinci..İlaçsız git dr. kontrol ettir normalse neden ilaca başvurduğunu öğren derim boşu boşuna ilaç almaya ne gerek var yoksa Allah yardımcın olsun inş. en kısa zamanda yaşarsın bu sevinci yine..

Baktıım yinee ne geleeen olmuşşş nede giden ..Yeni arkadaşlarımıza ben elimden geldiğince yardımcı oldum..Artık herkesler gitti kimsecikler kalmadıı Bende gidiyorum kızlaaar kendinize iyi bakın hoşçakalın..

cevabın için teşekkür ederim. benim doktorum biraz farklı sanırım. normalde doktorlar en az 6 ay kendi haline bırakırlar ama benim yaptırmadığım şey kalmadı. aslında bu durum beni rahatlatıyor. bir sorun olmadığını gördük. benim geçen ay 1 tane yumurtam olmuştu. 1 tane yumurtanın döllenme ihtimali düşük. bu yüzden bende klomen kullanıp daha çok yumurtam olsun istiyorum. biraz aceleci davranıyorum biliyorum ama artık sabretmek istemiyorum.

kızlar nolur tecrübesi ve bilgisi olanlar cevap verebilir mi?
geçen ay serophene kullandım günde 1 tane. kaliteli 2 adet yumurtam oluştu ama hamilelik olmadı malesef. zaten yumurtlamamda problem yoktu.
ama doktor bu ay yine verdi. yine günde bir tane ama ben kullanımımın 3. gecesi hapı atmayı unuttum. sabah attım. bi problem olur mu. bu gece de 4.sünü atıcam:26:
lütfen yardım!

arkadaşlar deneyimlerinizi benimle paylaşır mısınız?

canım ben ilaç kullanmanı hiç mantıklı bulmuyorum kendi ağzınla sölemişsin 3 aylık korunmasız periyodunda 1 kez hamile kalmışsın düşük herkesde olabilir sonrasında da yumurtan gelişmiş zaten sağlıklı bir bayanda her ay vücut 1 yumurtayı büyütmekle görevlidir çok yumurtan olunca daha çok ihtimalin artacak diye düşünme aksine çoğul gebelik riski var birincisi ki ikize falan bence hiç özenme günümüzde çoğu bayan tekiz gebeliklerde bile düşük riskleri yaşıyor son aylarını yatarak geçiriyor aldığımız gıdalar beslenme ve yaşam tarzımız yiyeceklerimizdeki hormonlar zaten bizi sağlıksız hale getiriyor. ikincisi de klomen asla kullanma bence çünkü zaten 1 kez düşük yapmışsın klomen de yumurta oluşumuna destek sağlarken rahim duvarını inceltiyor yani bi yandan yaparken bi yandan bozuyor.rahim filmin ve spermiyogramınız da temiz çıktığına göre bence doktora gitmeyi hemen bırak normal yoldan gebe kalmaya çalış bir kez olduysa yine olur Allahım tekrar verir.bizler doktora gitmekten bıkan insanlarız takip yaptırmaya filan hiç özenme sonra sıkılırsın acele etme gerçekten gereği yok durumuna göre klomen e. eğer gebe kalamazsan 6 ay içerisinde yine gidersin doktora.

Ovulasyon-Yumurtlama tarihi hesaplama

Bir sonraki adet tarihiniz : 15 Şubat 2012 Çarşamba
Tahmini Ovulasyon tarihiniz : 01 Şubat 2012 Çarşamba
Eğer ovulasyon tarihinde hamile kalmış iseniz bebeğinizi kucağınıza alacağınız muhtemel tarih : 25 Ekim 2012 Perşembe

ahh ahhh ne güzel yazıyor yaa inşallah Rabbim nasip etse tam 2. senemizde güzel bir hediye olurdu
herşey nasip kısmet bütün acizliğimle Rabbime tüm teslimiyetim ol dediği zaman olur şüphesiz

Son düzenleme:
Kızlar mrbb

seddacım bı senı groebıldım cemred eyokk bı haber varmı ondan??

Sen nasılsın nasıl gıdıyo hammılelık ben bu aralar gıremıyroum hastam var onunla ugrasıyroumm..

Adetımın 14. Gunu doktora gıttım klomensız bı adet yumurta vardı 19mm ımıs dollenmesı zor dedıı....

Ama ebn yınede sevınclıyım kloemnsız bıle olsa yumurtam var:)))

neyse ya kafaya takmıyorum ayrıca fsh degerımde 9 dan 7 dusurmus kullandım ılacc bu ay ıyım bakalım ne olcakkk

kızlar kıbkınnn bol hamışlı gunler dılıyroumm

ben geldım şekerler tatıl bıttı buarada bılıyosunuz buay hsg çekılmiştim ve adette oldum tam gunumde ılaca başlıyorum buay hakkımızda hayırlısı varmı hamıle haberı okuyamadım baya yazmışsınız anlatın neler var bakım:)

canım çok teşekkür ederim. sanırım ben çok acele ediyorum. ilaç kullanmazsam ve daha aylarca beklersem diye ilaç kullanmak istiyorum. doktorumda çok aceleci davranıyor sanırım. sen ne zamandan beri bebek düşünüyorsun? ve klomen kullandın mı? klomen kullanan kadınların asıl sorunu ne oluyor?

inşallah.. Allah hayırlısını nasip etsin herkese..

selam!
bence oldukca aceleci davranmissin, doktorun da sucu var tabii. ben yaklasik bir sene once dusuk yaptim, o zamandan beri korunmuyorum. doktorum ilk ay bekle dedi, sonrasinda takibe basladi. ama hemen ilac kullanilmasina karsiydi, bir kez hamile kalabildigim icin ilacsiz biraz denememi istedi, hala da hamile kalamadim. testler yapildi bir sorun gozukmuyordu, ancak bu ay ilk kez yumurtam olusmadi. artik onumuzdeki ay cok dusuk dozda klomen tedavisine baslayacagiz. yani bu kadar sureden sonra dusunuyoruz ilacli tedaviyi. biliyorum hemen olsun istiyorsun, ama unutma dogal olmayan yontem kullanmak zaten sakat bir cozum. yani artik yapilacak bisey kalmadiginda basvurulmasi gerekiyor bence. beklesen daha iyi olur ve doktorunu da degistirmeni tavsiye ederim.
umarim istedigin gibi kisa zamanda hamile kalirsin. ben de bu ay tedaviye baslayacagim. sonucundan haberdar ederim sizi.
(bu arada siteye yeni uye oldum, herkese merhaba)

aslına bakarsan doktoruma çok güveniyorum ve çok seviyorum. o bana seçenek sunuyor sadece. ben aceleci davrandığım için mi böyle yapıyor yoksa tüm hastalarına aynı şekilde mi davranıyıor bilmiyorum. bu sene hamile olurum diye işimi bile bıraktım. şimdi evde boş boş oturuyorum. (aslında pek boş da değilim. tezim ve bebeğim için çalışmadım). evde tez yazarken bir taraftan beklenti içinde olmak beni çok yoruyor. çalışıyor olsaydım bçyle olmayacaktı eminim. ben daha rahat olacaktım. ilaç kullanma konusundaki fikirleriniz benim için çok önemlie bu ay korunuyorum zaten. düşünmek için zamanım olacak. sen rahim filmi çektirdin mi?

slm kızlar bugün benim doğum günüm ve bata 2gün kala uyandım kırmızılarla geçen ayda tam yılbasında olmuştum saolsun ne kadar özel gün varsa içine ediyor artık çoookkk yoruldum demekki yaptığım bişeler karşı gelio haketmiyorum anne olmayı.Benim istediğimi Rabbim istemiyorsa konu kapanmıştır ne deyim,ağlamaktan içim çıktı eşimede sabah söledim belli etmedi ama şöle bi durup düşündü kuzum anladım oda üzülüyor,herkes arıyor doğum günümü kutluyor benim içim kan ağlıyor şaştım kaldım napcağımı artık

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…