Popüler Konu Klomen ve Gonaphene İle Hamişliğe Uğraşanlar veya Hamişler

ben tekrar yaptırmadım canım beklemedeyım adetım gecerse yaptırcaz yoksa uzulmenın bı anlamı yookkkk yanı boyle daha ıyı beklemıyorum zaten bebek mebek :)
neden devam etmıceksın ama adet olsada kıst olabılıyor bazılarında hap verıyor dr larrr bende anlamıyorum kımısıda kıst olunca adet olmuyorrr.

evet fsh nde duzelme var çok yuksek olmaması ıyıymıs oranıda mumkunse 1 e 1 yada lh bıraz daha yuksek olabılırmıymıs oyle bısıydı ama 10 uzerı kesınlıkle hoss dgıldı dıye hatırlıyorum yanlıs hatırlamıyorsan. sen acele edıyorsan oda acele etsın bence çunku bu surec kolayca atlatılmıyorbunalıma gırılıyor yanı bklemek cook yoruyor anlıcan dr una danıs tabı ama ben bıraz daha hızlandırmak ıstıyorum dıyebılırsın hakkın. ama beklerım dellenmem bana bısıyy olmaz dıyosan al bakalım agırdan bız öleyazdık beklerken :KK70:

canım lh nın fsh den yüksek olmaması gerekiyormuş ama 1 e 1 bunu ilk kez duydum.
Doktorum bu testimi daha çok beğendi haliyle.
Benım bu ay bebek çalışmalarında 9.ay bitti ve belki çoookk uzun bir süreç olmamasına karşın bunaldım ve bir an önce hızlansın istıyorum.

ben de öle yazdım merak etme:)))
Senin hormonların nasıl?

ben tekrar yaptırmadım canım beklemedeyım adetım gecerse yaptırcaz yoksa uzulmenın bı anlamı yookkkk yanı boyle daha ıyı beklemıyorum zaten bebek mebek :)
neden devam etmıceksın ama adet olsada kıst olabılıyor bazılarında hap verıyor dr larrr bende anlamıyorum kımısıda kıst olunca adet olmuyorrr.

işe yaramadı diye kullanmak istemiyorum canım.artık kist olduysada diğer aya gider ama çatladığına eminim ateş ölçtüm ateşte belli çatladığım.
sende doğru karar vermişsin bencede yapma test normal adet döngün gelsin 1 2 gün geçsin sonra yaptırırsın.çıkmayınca çok yıkıcı oluyorr.

ELİFCİM ŞİMDİ ADETLİYKEN GİDİNe alttan muayene edicek genelde boyle yapılır nadıren bazı dr lar idrara sıkısan hastayı karından kontrolo ederler ama genelde alttan yapılan muayene daha ıyıdır.adetliyken gideceksin kıst varmı yokmu bakacak adetlıyken rahmın durumuna bakacak yumurta rezervıne bakacaktır muhtemel gereklı seylerı sana soyler bazı testler ısteyebılır kan testlerı genelde ıstemıyor hemen dr lar ama aslında tedavıye baslamadan rahım fılmı cekılmek dha ıyı olabılır hem kanallar tam açılmıs oluyor yada sorun varsa onceden bılınmıs oluyor ona gore tedavıye baslanıyor. ama hsg yanı rahım fılmı ıstemesed çöok sorun degıl 3-5 ay denemeden sonrada ısteyebılıyorlar ama sen sor ıstersen rahım fılmı cektırmelımıyız ne zaman yapmalıyız dıye soyler zaten. eğerkı bunlarıu yapmazsa kı genelde sadece kan testı ısteyıp klomene basşlatıyorlar ya gunde bır yacda gunde 2 seklınde baslar ıcersın 5 gun ya adetın 4. gunu yada 5. gunu başlatır sonra adetının 11.-12. gunu falan cağırır yumurtaların durumunua gelısımıne bakar eger gelısım varsa yeterınce gelısmemısse bırakc gun sonra tekrar cağırır tekrar bakar hepsi alttan bunların. sonrasında gelısmısse yumurtan yeterıne kendı catlar dıyebılır yada catlatma iğnesi verebilir ovitrelle veya pregnly , ilaçlardan ilki 75 tl biraz pahalı diğeri 2 kutu alınıypor 20 tl oluyor ama ucuz oldugu ıcın az bulunan bır ıalc bılgın olsun durum budur bunları verırken ılıskı tarıhlerıde verır boylee devam eder gıder.

puffffffffff :KK43: desene çokkkk işimiz var yani aç kapa :KK43: neyse sağlık olsun cnm çok saol açıklaman için rahim filmi istiycekte daha sonra sanırım şimdi eşimden sperm testi falan isticek hormon testim ve simir testim yapıldı benim bakalım görecez ne ler olck... iyi akşmlar

yok canım ya Allah korusun :KK70: daha degıl 20 sınde beklıyoruz ığneden sonrakı 6. gun gelen lekeden bahsetmıstım :)) calısmaları bırakmıstık baskada yapmadık pkolu olmanın kotu tarafı dusuk tehlıkesı oluyor eger kı varsa bısıy olmasın dıye devam etmedikkk...

sen nbapıyon bakalım gunun kızı :)) doğum gunun nasıl gecıyorrr party yokmuuuu
hmmm anladım, ben de korktum adet oldun sandım :KK3:
partı yok şekerım, evdeyız,borç gırtlaga dayandı, pahalı bı hedıye almış eşım, partıye para kalmadı :KK1::KK1: olsun özel hıssettırdı ya bana yettı.

doğum günün kutlu olsun canım inşallah bebeğinle aynı ayda kutla doğu gününü emiiiiiii:KK34:

ayyy ınş.agzından bal damlıyor.sagol canımmm :KK16: :KK19:

canım lh nın fsh den yüksek olmaması gerekiyormuş ama 1 e 1 bunu ilk kez duydum.
Doktorum bu testimi daha çok beğendi haliyle.
Benım bu ay bebek çalışmalarında 9.ay bitti ve belki çoookk uzun bir süreç olmamasına karşın bunaldım ve bir an önce hızlansın istıyorum.

ben de öle yazdım merak etme:)))
Senin hormonların nasıl?

:) ben karıştırdımmı yanı neyse 1e 1 d olsa ıyıymıs hanı yaklasık olarak. bn 2 sneye doğru gıdıyorum bende pko var yumurtam gelısmıyor ksıt olup kalıyormus bu zaman kadar hormonlarım kotuydu ama kılo vermeye basladım bılaclar derken az duzeldıler 5 ıla 6 arasında o cıvarda ıkısıde lh tsh falan. acele etmemek en ıyı ama beklemek çokk zorr.

işe yaramadı diye kullanmak istemiyorum canım.artık kist olduysada diğer aya gider ama çatladığına eminim ateş ölçtüm ateşte belli çatladığım.
sende doğru karar vermişsin bencede yapma test normal adet döngün gelsin 1 2 gün geçsin sonra yaptırırsın.çıkmayınca çok yıkıcı oluyorr.

işe yaramadı nolcak şımdı surec ne alemde yanı anlat kız ıcine atma :) evet beklıcemm bakalım dayancamm.

puffffffffff :KK43: desene çokkkk işimiz var yani aç kapa :KK43: neyse sağlık olsun cnm çok saol açıklaman için rahim filmi istiycekte daha sonra sanırım şimdi eşimden sperm testi falan isticek hormon testim ve simir testim yapıldı benim bakalım görecez ne ler olck... iyi akşmlar

evet ıyı yapmıslar esının testı senın testlerın bakılsın bakalım ıyı ıste boyle devam edecek. ıyı aksamlar hadı.

:)
işe yaramadı nolcak şımdı surec ne alemde yanı anlat kız ıcine atma :) evet beklıcemm bakalım dayancamm.

ayy bilmiyorum ki canım süreç ne olacak.ama bu ay bişey kullanmıycam.hem zaten bir kaç ay etkisi devam eder diyorsunuz.
içime ata ata öldüm zaten kaç gündür ağlamaktan helak oldum.1ay daha nasıl geçer.
neyse çalışıcaz başka yapacak bişey yokkkk.

hmmm anladım, ben de korktum adet oldun sandım :KK3:
partı yok şekerım, evdeyız,borç gırtlaga dayandı, pahalı bı hedıye almış eşım, partıye para kalmadı :KK1::KK1: olsun özel hıssettırdı ya bana yettı.

ayyy ınş.agzından bal damlıyor.sagol canımmm :KK16: :KK19:

waywaywayyy :)) ne aldı kı oylee :)) hadı bakalım partyden ıyı geldıyse hedıyeee onemsız gerısı tadını cıkar gecenıon olmazsa :KK66:

ayy bilmiyorum ki canım süreç ne olacak.ama bu ay bişey kullanmıycam.hem zaten bir kaç ay etkisi devam eder diyorsunuz.
içime ata ata öldüm zaten kaç gündür ağlamaktan helak oldum.1ay daha nasıl geçer.
neyse çalışıcaz başka yapacak bişey yokkkk.

haklısın canım zorlu surec yumurtan kendısı gelısır ınsallah yoksa ara vermenın bı manası kalmıyor bendede oylede :KK43:

canım derdım bı tek olmadığı değilki yumurtam gelısse kendı halıne bırakcam ama esımın yası var 40 ben 28 ama ben pkoluyum adetlerım çok erken gelır yumurta gelısımı dongusu bende normalde tamamlanmaz ılla ılacla desteklencek kı ılacsız daha gelısen yumurta buulamadık kı klomen bıle etkı etmıyor 5 tenecik ılac alıyorum her ay 25-30 ona gıdıyor catlatma ıgneı desen 80 e yakın dr lar desen bı suru para onlara gıdıyor stres desen almıs yuruyor bı tarafıma comak sokar gıbı habıre ultrasondan gına geldı dr yollarından gına geldı 2 seneye yanasacak artık bunca beklemeden sonra bı ben kaldım doğurmayan hasretım deprestı yalnızım ankaradaaılem yok burda yalnızlıktan gına geldı bebeğim olsa arkadas olcak bana o durumdayım evde kusum var onla sohbet eder vazıyete geldım nohayet oda sağolsun bır kelımeden oteye geçmıyor teskın ederken dahada cokda dert bosşver onemsememeye çalışıyorum yapıyorumda ama arada krıze gırıyorum ınsanlık halı yılda 4-5 gunu gecmez bu gun sayıları ıcımı boşaltmak deşarj olmak lazım oldum bıttı yenıden umıtle doluyum ben ama herkesın derdı kendıne buyuk muhakkak benden çoookk dertlısı vardır ben devın yanında karınca bıle kalırım belkı ama herkesın derdı kendıne devasa gelıyor ya oyle oldu ıste.

CANIM INAN DURMUNU COK I ANLAIYORUMM...
BARI ANNEM YANIMDA OLSAYDIDA ANLATASYDIM DERDIMI DEDIGIN OLUYODUR...

SUNU SOYLIYIMKI ANNEYEDE BI YERE KADAR ANLATIYOSUNNN,BENIM ANNEMDE RAHATSIZ BISI DIYEMIYORUM ANLATAMIYORUMM DOKTORDAN DREK ANNEMLERE DONDUM NE ODLU DIYE SORDU DIYEMEDIMKI DUSUK YUMURTA REZERVI YINE HAPA DEVAM DIYEMEDIM O BENDENDE COK ZUULUYO .FARKINDAYIM ...OFF HERSEY BU SURECTE COK ZOR BILIYROUM...

YALNIZLIK VE KIMSEYE ANLATAMAMAK DAHA ZOR AMA NAPALIM BIZIMDE KADERIMIZ BUYMUS HEM BELKI BIGUN BULUŞURUZ ARKADAS OLURUZ...INSALLAHH HERSEY YOLUNA GIRERR TEK TEMENNIM BU...

kızlar merabalar..epeydir girmiyordum moralmen yaniii..çok okuyamadım geçmişi ama hamilelerimiz varmış galiba onlar adına çok sevindim allah tamamına erdirsin sağlıkla alsınlar inş. Kucaklarına.bende cumartesi günü yani dün doktora gittim ve maşallah duyan gelmiş hesabı baya bi hastalık çıktı.öncelikle şunu söyliyeyimki doktorum çok iyi ve ilgilendi çok allah razı olsun.öncelikle baştan aşağı muayene etti kadın tiroidlerden başladı bakmaya ve tabiki sorun varmış onlarda da gebeliğede engel olurmuş e ilaç verdi başladım bakalım kullanmaya.sonra göğüslerime baktı ultrasonla kist filan varmmı diye çok şükür bişey çıkmadı sonra smear testi için parça aldı onun sonucunu da haftaya alıcam inş. Temiz çıkar veee sonuçç rahim filmi dedi eşinin değerleri normal olunca ve daha öncekilere cvp vermeyince tüplerin tıkalı olduğundan şüpheledi ve adetimin ilk günü arıcam ve randevu vericekler inş. Nasipsee ve anestezile çekicekler inş. 180 tlymiş bu arada çokmu sizce bilen varmı?neyse inş. Bunlar sonucunda güzel haberler alırımmm rabbim yardımcımız olsun.ama doktorumdan memnun kaldım çok ii çok cana yakın zaten konuşururken ağlamaya başladım.inş. Tedavi edicez korkma kötü bişey yok felan ddi ama bakalım allah yardımcımız olsunn.cemretibet cim sende çektiricektin rahim filmi noldu yazdoysan bile kaçırmışımdır çünkü epeydir giremiyorumm..neyse valla çok yazdımm sıkılmayınn haaa okurken sonuna kadar devam edinnnn:KK1: :KK43:

Bu arada yamayı unuttum polikistik over var dedii maşşalahhh yok yokkk yani bendedeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

senın bedavaya gelmıs canım benım sen bı ankaraya gel bakalım en 350 tl-600tl anestezılı anestesız 250tl...bedava bedava mubarek sudan ucuz...ınsallah tupler acık cıkar gecmıs olsunn

Kuzucuk napıyonnn...

Yıne doktor yollarındasın bakıyomdaa...

Sana cevap yazamadım cunku dedıklerın hakkında bı bılgım yok yenı yumurta takıbıne basladımmm..

Klomenın 1. Gunundeyım ve o ıgne batmaları yasıyorum....

Yumurta takıbınde artık usta donemıne gecınce sorularına yazarım bıldım kadarınca..

ınsallahh yumurtaalrın kocamannnnnnnnnnnnnnn olurrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr.....hemen dollenırrrrrrrrrrrrrr...

Bebiş kucagına gelırrrrrrrrrrrrrrrrrrr............hepımızee ınşallahhhhhhhhhhhh....

Hadı kızlarrr

amınnnnnnnnnnnnnnnnnnnn dıyelımmmmmmmmmmmm

amınnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn

Kızlar aranızda amh hormonunu olcturen varmı??

Bu test sayesınde yumurat rezervınız dusukmu yuksekmı yoksa bu yumurtaların ne kadarı kalıtelı kalıtesız artı menepoza gırme surenız bıle cıkıyormuş...

kızlar aranıza bende geldim bende yumurtalıklarım yapısal olarak pko luya benziyo ama deilim sadece yapısal mıs 1oglum var 5yasında 6yıllık evliyim 2. istiyoruz(çünkü pko benzedigi için ilerde daha cocuk sahibi olamayaya bilirmişim) daha önce hiç bi dr bana yapısal olarak pko luya benziyorsun dememişti hormon bozukluguyla gittim bunları ögrendim hormon sonuclarım normal cıktı simdilerde.gecen ayın 18de reglm basladı dr serophone die bi ilaç verdi günde1kez2adet üstüste içtim bu ay 16.sında baslaması gerekn reglim baslamadı hala ve ve ben ayın15de saglık ocaklarında gebelik testi (beta hcg)yaptırdım sonuc negatifmiş ama ben regli görmedim siddetli kasık ve bel agrılarım var yarn sonucumu yazlı olarak alıp doktoruma göstermek istiyorm allah cc tüm bebiş istiyenlere nasip etsin

kızlar aranıza bende geldim bende yumurtalıklarım yapısal olarak pko luya benziyo ama deilim sadece yapısal mıs 1oglum var 5yasında 6yıllık evliyim 2. istiyoruz(çünkü pko benzedigi için ilerde daha cocuk sahibi olamayaya bilirmişim) daha önce hiç bi dr bana yapısal olarak pko luya benziyorsun dememişti hormon bozukluguyla gittim bunları ögrendim hormon sonuclarım normal cıktı simdilerde.gecen ayın 18de reglm basladı dr serophone die bi ilaç verdi günde1kez2adet üstüste içtim bu ay 16.sında baslaması gerekn reglim baslamadı hala ve ve ben ayın15de saglık ocaklarında gebelik testi (beta hcg)yaptırdım sonuc negatifmiş ama ben regli görmedim siddetli kasık ve bel agrılarım var yarn sonucumu yazlı olarak alıp doktoruma göstermek istiyorm allah cc tüm bebiş istiyenlere nasip etsin

amin canım bende aynısını kullandım sabah bır akşam bır inşallah hamılesındır benım tam 5 gun geçmişti gunum oldum sen iğne yaptırdınmı ?buarada hoş geldın canım:KK34:

Kuzucuk napıyonnn...

Yıne doktor yollarındasın bakıyomdaa...

Sana cevap yazamadım cunku dedıklerın hakkında bı bılgım yok yenı yumurta takıbıne basladımmm..

Klomenın 1. Gunundeyım ve o ıgne batmaları yasıyorum....

Yumurta takıbınde artık usta donemıne gecınce sorularına yazarım bıldım kadarınca..

ınsallahh yumurtaalrın kocamannnnnnnnnnnnnnn olurrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr.....hemen dollenırrrrrrrrrrrrrr...

Bebiş kucagına gelırrrrrrrrrrrrrrrrrrr............hepımızee ınşallahhhhhhhhhhhh....

Hadı kızlarrr

amınnnnnnnnnnnnnnnnnnnn dıyelımmmmmmmmmmmm

amınnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn
amiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiinnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn

şimdi erkekler amiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiinnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn

Kızlar merabalar..epeydir girmiyordum moralmen yaniii..çok okuyamadım geçmişi ama hamilelerimiz varmış galiba onlar adına çok sevindim Allah tamamına erdirsin sağlıkla alsınlar inş. kucaklarına.bende cumartesi günü yani dün doktora gittim ve maşallah duyan gelmiş hesabı baya bi hastalık çıktı.öncelikle şunu söyliyeyimki doktorum çok iyi ve ilgilendi çok Allah razı olsun.öncelikle baştan aşağı muayene etti kadın tiroidlerden başladı bakmaya ve tabiki sorun varmış onlarda da gebeliğede engel olurmuş e ilaç verdi başladım bakalım kullanmaya.sonra göğüslerime baktı ultrasonla kist filan varmmı diye çok şükür bişey çıkmadı sonra smear testi için parça aldı onun sonucunu da haftaya alıcam inş. temiz çıkar veee sonuçç rahim filmi dedi eşinin değerleri normal olunca ve daha öncekilere cvp vermeyince tüplerin tıkalı olduğundan şüpheledi ve adetimin ilk günü arıcam ve randevu vericekler inş. nasipsee ve anestezile çekicekler inş. 180 tlymiş bu arada çokmu sizce bilen varmı?neyse inş. bunlar sonucunda güzel haberler alırımmm rabbim yardımcımız olsun.ama doktorumdan memnun kaldım çok ii çok cana yakın zaten konuşururken ağlamaya başladım.inş. tedavi edicez korkma kötü bişey yok felan ddi ama bakalım Allah yardımcımız olsunn.cemretibet cim sende çektiricektin rahim filmi noldu yazdoysan bile kaçırmışımdır çünkü epeydir giremiyorumm..neyse valla çok yazdımm sıkılmayınn haaa okurken sonuna kadar devam edinnnn:KK1: :KK43:

bu arada yamayı unuttum polikistik over var dedii maşşalahhh yok yokkk yani bendedeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

ah canım ah bende buay olmassa çekıcez dedı hiç bi sıkıntımız yok çok şükür ama olmuyooooooooooo ve buayda olmıycak buyuk ıhtımal yumurtamın çatlamadığına çok emınım gıttım baktık resmen kafam kadardılar inşallah kıste dönmez geçen ay terslık dıılmı bukadar buyumedı ve çatladı hemen sabahı ağrıdan duramadım ama bu ay daha yenı başladı ağrılar kırmızı ağrısı oda yanı bu ay bende çektırcem canım gayet güzel fıyat almışsın bende sorucam bakalım nekadar ben 250 göze almıştım herkes öle dıyodu yanı tüplerde tıkanıklık olabılır dıye düşünüyorum sebepsız olmadığını sanmıyorum kesın orda bişe çıkar benım artık oda tesellı eder benı enazından ondan olmadı derım tabı inşallah sıkıntısız ufak bişedir tüplere bakıldıktan sonra çok umutluyum inşallah öle olur canım hakkımızda hayırlısı baya uzattım ama napım sende dertlı anıma denk geldın kız artık bebek dıye öluyorum ya :KK37:

Kızlar aranızda amh hormonunu olcturen varmı??

Bu test sayesınde yumurat rezervınız dusukmu yuksekmı yoksa bu yumurtaların ne kadarı kalıtelı kalıtesız artı menepoza gırme surenız bıle cıkıyormuş...

ılk olarak duydum canım ama bıde bakarız 5 yıl sonra menepoz busefer benım sitresten olmaz başları gerı sayıma 5,4,3 dıye buaralar gene çok takıldım bazen normale dönuyom bazende resetlenmem gerekıyo şuanda o dönemdeyım

X