Klomen ve estrofem ilk deneme başarısız

Hayir özel kadın doğum uzmanının kendi klinigine artık yıldım devletten özel hastaneden sonunda aradığım doktoru buldum
Bende devlette klomen kullandım 9 ay önce felan, yumurta takibi yapıp çatlatma iğnesi yapmamıştı. Gebelik olusmad

Bu ay kendiligimden klomen kullanmak istiyorum. Bir sıkıntı olur mu acaba ?

Bende devlette klomen kullandım 9 ay önce felan, yumurta takibi yapıp çatlatma iğnesi yapmamıştı. Gebelik olusmad

Bu ay kendiligimden klomen kullanmak istiyorum. Bir sıkıntı olur mu acaba ?
Devlet hastanesindeki doktorlar bilinçsiz geliyor bana artık hepsi kararsız bir tani koyamadığım klomen kullanmadım ama femara ilk defa kullandım ve yumurtlama gördüm istersen femaara kullan ama doktora başvurup öyle kullanin

İlçede doktor klomen tedavisi bile yapmıyor.
Daha büyük hastaneye gidin diyor.
Bu ay da merkeze gitme olanagim yok.
Önümüzdeki adet dongumde merkezde özel hastanede aşılama yaptıracağım.
Aşılama öncesi klomenle denemek istedim son kez.

Klomeni kist yapıyor diyorlar ama içinden geleni yap Bi kere ne olacak

Valla ben burada okudum kullanlardan bir kaç kişide öyle olmuş belki bünyeden bünyeye etkisi farklı

Size tavsiyem femara kullanın. Klomeni bırakın. Ve mümkünse o kadar erken iğne vurulmayın.
Benim iğne kullandığım ay 19 ve 20 mm di yumurtalarım 2 ayrı denememde.
Tutmadı tabi.
İğnesiz denemek istiyorum dedim kendi çatlasın.
24-25 mm de çatladı. Bence iğne erken çatlatıyor tam olgunlaşmadan.

Doktorun dediklerini yapmadınız mı o zaman ben doktor ne diyorsa o şekilde hareket ediyorum

Sizin iğnesiz mi oldu gebelik

Sizin iğnesiz mi oldu gebelik
Evet 2 iğne denemem var tutmadı.
Biri klomendi 19 mm de iğne vurdu. 36 saat sonra ilişki dedi.
Tutmadı. Adet oldum.
İkinci denemem femara ileydi.
20 mm dedi kontrolde. İğne vurduk.
36 saat sonra ilişki yine.
O da tutmadı.
Üçüncü denememde yine femara kullandım.
Bu sefer kontrole geç gittim araya haftasonu girdiği için gidememiştim. O sürede yumurtam 24 mm olmuştu zaten. İğnesiz denemek istiyorum dedim ve kendi çatladı ovülasyon testi ile takip etmiştim,hamile kaldım.
Arada 5 mm fark var. Bence iğneyi erken vurduk önceki denemelerde. Rabbim nasip etti orası ayrı konu. İğne ile hamile kalan da çok var.
Ama bence yumurta gerekli olgunluğa gelip ne zaman çatlayacağını iyi biliyor. Çatlama sorununuz yok ise biraz akışına bırakmak gerek. Önemli olan yumurtayı besleyebilmek büyütebilmek. Femara bunda çok etkiliydi.
Zaten çatlama sorunum yoktu. Sizin çatlama sorununuz varsa böyle bir tavsiyede bulunmam yanlış olur.

Çatlama sorunum olup olmadığını hiç bilmiyorum doktor onunla ilgili bir şey söylemedi

Ben de aynı şekilde düşünüyorum çok da mantıklı. Ben bu ay ilk kez klomen kullandım. Kontrole gittiğimde 18-19-20 milimlerde üç yumurtamın olduğunu söyledi doktor. Ben burada okuduklarımda çatlatma iğnesi yapıp yapmayacağını sordum. Doktor da buna gerek olmadığını boşa ilaç yüklemesi yapmaya gerek görmediğini söyledi. Zaten kendisi çatlar dedi. O zaman garibime gitmişti ya nasıl herkese yapılıyor ama ya benim olmazsa diye. Sonra ovulasyon testi takibimi ve ateş takibimi yaptım. Çatlamayı gördüm.şimdi beklemedeyim bakalım oldu mu . Bu arada benim de çatlama sorunum yoktu. Sadece yumurtanın gelişme büyümesini destek almasını istedim. 13 aydır sebepsiz olmuyor benim de.

Çatlama olduğunu nasıl anlıyorsunuz akıntı mı geliyor

Ben de 1,5 yıl bekledim. Vaktim olduğunda hangi yollardan geçtiğimi uzun uzun anlatacağım burada. Çok uğraştım.
İnşaAllah sizin de tutar hayırla sağlıkla bana da haber verin unutmazsanız
Vakti zamanı bu aysa tutacaktır Rabbim bizim görmediğimizi görüyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…