Klomen tedavisi görenler yardımcı olabilir mi ?

Yesldenz

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Ağustos 2022
212
66
31
Merhabalar, yaklaşık 9 aydır eşimle bebek düşünüyoruz. Yapılan tüm testlerimizin sonucu ikimiz de sağlıklıyız fakat 9 aydır olumlu sonuç alamadık. Doktorum gelecek ay adetin 3. Günü klomen'e başlayacağımızı söyledi. Klomen tedavisi görenler varsa rica etsem yardımcı olabilir mi? (İğne bir kez mi yapılıyor yoksa daha fazla mı , iğne sonrası süreç vs. Gibi konularda)

Klomen bi hap. doktorunuzun belirlediği adet ve gün sayısı kadar iciyosunuz bu süreçte arada bir gidip yumurtaların büyümesini takip ediyorsunuz hangi günler gideceginizi doktorunuz belirliyor yeterli olgunluğa ulaştığında 1 kez catlatma iğnesi vuruluyorsunuz ve yine doktorunuzun belirlediği saat kadar sonra denemeler oluyor.

Adetin 3. Günü muane yapılır. 5. Günü doktorun verdiği doz miktarına göre klomene (hap) başlanır 5 gün kullanırsnz. Bittikten 2 3 gün sonra doktorunuz tarih verir büyük ihtimalle, yine gidip muane olacaksınız. Yumurtalar istenilen büyüklüğe geldiyse çatlama iğnesi verir ve yapacağınız saati söyler. sonra ilişki için günler söyler ona göre berebar olursunuz. En son da 12. Günü giidp kan testi yaparsınz. Korkacak hiç bir şey yok tedavilerin en kolay olanı bu. Rabbim gönlüne göre ilk tedavinizde kucaginizi doldursun

Adetin 5 günü başladım günde iki tane 1 hafta sonra gittim ultrasonla yumurtalara baktı gelişmişti iğne yazdı ertesi gün öğlen vurulacaksın dedi ben kendim karnımdan vurdum iğnenin olduğu gün beraber olmayın sonrasında gün aşırı deneyin dedi doktor.Akrabalarım niye çatlama iğnesi oldun falan demişlerdi iyi değilmiş diye sadece klomen kullansaydın demişlerdi ne kadarı doğru bilmiyorum.Bir ay da sadece klomen kullandım yine olmadı inşallah sizin pozitifle sonuçlanır

Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim

Öncelikle teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için. O zaman bu süreçte sıklıkla muayeneye gidiliyor. Ögretmenim bu yüzden sormuştum tedavi sürecini her gün mü diye. Amin inşallah

Öncelikle verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. O zaman iğne pek önerilmeyen bir uygulama mı ? Amin inşallah rabbim hayırlısıyla hepimize güzel sonuçlar nasip etsin

Öncelikle verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. O zaman iğne pek önerilmeyen bir uygulama mı ? Amin inşallah rabbim hayırlısıyla hepimize güzel sonuçlar nasip etsin
Baban yapmamı söylediler ama doktor tarafından denilen bişey değil ben kadarı doğru bilmiyorum duyduğumu aktarıyorum doğru olmayabilir de

Öncelikle teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için. O zaman bu süreçte sıklıkla muayeneye gidiliyor. Ögretmenim bu yüzden sormuştum tedavi sürecini her gün mü diye. Amin inşallah
Rica ederim öyle çok gidilmiyor aslında saatleri kendinize göre ayarlayabilirsiniz. Hattta özelde yapılıyorsa günleri bile 1 gün önce 1 gün sonra kendinize Uygun olanı seçersiniz

Rica ederim öyle çok gidilmiyor aslında saatleri kendinize göre ayarlayabilirsiniz. Hattta özelde yapılıyorsa günleri bile 1 gün önce 1 gün sonra kendinize Uygun olanı seçersiniz
Evet dediğiniz gibi mesai saatleri dışında da yaptırabilir özelde o zaman. Teşekkür ederim yorumlarınız için.

Bende aynı sizin gibiyim hiç bir sıkıntımız yokken bebek sahibi olamıyoruz. bende bu ay klomene başladım . cumartesi ilk çatlatma iğnemi olacağım inşallah

Akrabalar herşeyi konuşur canım hiç takma onları . Eğer hayatında güzel şeyler olmasını istiyorsan başkalarına anlatmamalıyız.

Merhaba bende gibiyim. 1,5 senelik evliyim hic korunmadik ikimizdede bi sorun yok hormonlarima baktirdim rahim filmi çektirdim sperm testi bile iyi. Ama gelelelim bi sonuc elde edemedik. Bu cekildim rahim filmini gerçi. Bi ümit bekliyorum bat 6 ocakta , eger adet olursam doktor 2. Günü gel asilamaya baslayalim dedi. Asilamadan önceki surec nasil dedim. Sana hap veriyoruz kullaniyosun bu arada yumurta takibi yapılıyor gunu gelince 1 kerelik karindan igne vuruluyo belki kendinden bile catlarsin igneye gerek kalmaz dedi nasil anliycam onu da anlamadim gerçi. Sonrasinda esin geliyo sperm veriyo onu yikiyoruz 1 saatlik islem dedi bunu yapmak icinde 3 günlük iliski perhizi olacak ama dedi. Sonra yumurtaya bırakıyoruz 15 20 dk yatiyosun dedi

Bende aynı sizin gibiyim hiç bir sıkıntımız yokken bebek sahibi olamıyoruz. bende bu ay klomene başladım . cumartesi ilk çatlatma iğnemi olacağım inşallah
Merhabalar, öncelikle yeni yıl hepimizin dualarının kabul olacağı hayırlı zamanla güzel haberler getirsin inşallah. Klomende önce ilaçla mı başlanıyor. Ve bu süreçte kaç gün hastahaneye gittiğinizi burdan rica etsem bana yazabilir misiniz ?

Merhabalar, öncelikle yeni yıl bizlere hayırlı zamanda güzel haberler getirir inşallah. İnsan bu sorunu yaşayan bir tek çift olarak kendisini görüp stresleniyor. Buraya yazınca aynı derdi yaşayan insanlarla konuşabilmenin insanı rahatlattığını fark ediyorum. Çünkü gerçekten yaşamayan anlamıyor. Siz o zaman klomen tedavisi gormediniz mi? Doktorum bana önce klomen deneyeceğiz tutana kadar 2 ya da 3 ay dedi. O olmazsa aşılamaya yöneliriz demişti.

Merhaba tedavi sekline doktorunuz karar verin mesela ben adetimin 5.gunu 2 doz seklinde basladm ve hic kontrole cagirmadi doktorum zaten 2 ay sonrasi hamile kaldim

Merhabalar, inşallah olumlu sonuçlar alırsınız Sizden rica etsem süreci anlatabilir misiniz? Çatlatma iğnesini olmadan önce kaç gün boyunca doktorunuza muayene oldunuz, iğne sonrası kaç kez daha muayeneye gideceksiniz ? Şimdiden teşekkür ederim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…