Klomen kullananlar

ESoooop

Üye
Kayıtlı Üye
2 Ocak 2021
297
128
30
Merhaba doktor bana klomen ve folik asit verdi benim bir oğlum var 8 yaşında tekrar istedik ama 2 aydır olmadı doktora gittim herşey normal bir sıkıntı yok dedi ama eğer dene olmazsa klomen ve folik asidi yazdı klomen günde 2 folik asitte 1 kere ama kullanan varmı bide yumurtalik çatlama sıkıntısı yok galiba çünkü gel demedi çatlayıp çatlama durumu için acaba bu ilclar etki edermi gebe kalmaya

Nasıl kontrol için çağırmıyo ki belki çatlamadı belki çok büyüdü kist yaptı bunu kontrol etmesi lazım

Merhaba canım klomen kullanımında doktor kontrole çağırıyor birkaç kez yumurtaların büyüyüp gelişimine bakıyor çatlayacak gibiyse iğne vermiyor değilse iğne ile çatlatma uyguluyorlar acaba niye çağırmadi

Nasıl kontrol için çağırmıyo ki belki çatlamadı belki çok büyüdü kist yaptı bunu kontrol etmesi lazım
Bende onu anlamadım cagirmadi ben daha başlamadım kendim doğal yolla belki olur dedim ama çok takıyorum olmuyor gittim oda kalana kadar kullan dedi gel demedi klomen biterse folik asite devam et hamile kalana kadar kullan dedi okadar bide özele gittim

Valla bende bilmiyorum canım okadar kararsız kaldım zaten kullanmadım ilk doğal yolla denedik 2 ay olmadı stres çok yapıyorum ama klomen bitince folik asit hamile kalana kadar kullan dedi gel demedi hiç birde özel hastaneye gittim acaba başka bir doktorami gitsem

Özel hastane bide hayret doğrusu stres yapma kullanabilirsin ama kontrole gitmen gerek bitince yumurtanın gelişine bakılması lazim

Maalesef bende özele gidiyorum doktorumdan memnun değilim illa özel ilgi gösterecekler diye Bi kural yok maalesef doktorla alakalı birsey canım. Ama klomen kullanırken kesinlikle kontrole gitmen lazım ben iki sefer gittim hatta çatlatma iğnesi oldum biraz tehlikeli de Bi ilaç maalesef kist yapabiliyor veya daha başka şeyler

Özel hastane bide hayret doğrusu stres yapma kullanabilirsin ama kontrole gitmen gerek bitince yumurtanın gelişine bakılması lazim
Nekadar süre sonra gitmem gerek peki aslında ben ilk oğlumuda özelde doğurdum o doğal yolla kalmıştım ama Akdeniz anemisi olduğum için özele gitmem gerekti o yüzden o hastane uzak benim olduğum yere bu pandemide dedim yakındaki özele gideyim doktorda öyle deyince aklim karıştı çünkü herkez kontrol gittim yazmış ondan ?

Haklısınız ama ben anemi olduğum için mecbur kaldığım için gidiyorum işte bide bende ilk hamilelikten öncede kist vardı ondan korkuyorum nekadar süre sonra doktora gitmem gerek peki bir bilginiz varmı ? İlacı kullandiktan sonra

Ovulasyon kullansanız bari çatladığını bilirsiniz

Klomenin içinde 10 adet var günde iki defa kullansan 5 gün içinde bitiyor 6.gun kontrole gitmen gerek doktor bakıp 2 gün sonra tekrar gel falan diyor

Anladım bugün reglimin 3 günü 5 inci günü kullan dedi 5 gün ondan bir kaç gün sonra olmadı doktarada giderim daha garanti olsun
Benim klomenle adetin 12 veya 13 günü yumurtam çatlayacak boyuta geliyo ama kişiden kişiye değişir bu

Klomenin içinde 10 adet var günde iki defa kullansan 5 gün içinde bitiyor 6.gun kontrole gitmen gerek doktor bakıp 2 gün sonra tekrar gel falan diyor
Anladım canım çok saolasin genede kullanıp kullanmamak ta kararsız kaldım bu kist olayından korktum ama kismet daha 2 günüm var düşünup karar veririm heral

Benim klomenle adetin 12 veya 13 günü yumurtam çatlayacak boyuta geliyo ama kişiden kişiye değişir bu
Ben inanın hiç araştırmadım bir aletle baktı yumurtalıklara iyi dedi bir sıkıntı yok dedi ama hangi gün çatlıyor pek bilmiyorum hiç böyle araştırmadım nedense

Bnde kullanıyorum ama onun kullanma şekli ve günü var bilginiz olsun ovulasyon testleriyle yumurtlama gününü ve çatlamayı yakalayabilirsiniz doktor kontrolüne gidemezseniz eğer klomeni yumurtanızı olgunlaştırıp kaliteli yumurta elde edip döllenme olsun diye vermiş

Anladım canım çok saolasin genede kullanıp kullanmamak ta kararsız kaldım bu kist olayından korktum ama kismet daha 2 günüm var düşünup karar veririm heral
Kontrollü kullanırsan sıkıntı olmaz hoş benim bu 3.klomenim devlete gitmiştim 1 kere kontrole gittim tekrar gel diyince gitmedim çünkü alttan muayne etmedi ve ilgilenmediler 3 doktor var tek doktor çalışıyor her gittiğimde doktor değişiyordu gitmedim aşırı kasik ağrılarım oldu inşallah kiste donusmemistir diğer ikisini özelde doktor kontrolünde kullanmıştım

Anladım canım bende bu ay bir deneyim benim hastane yakında gidebilme imkanım var. Ama sadce cagirmadi ondan biraz kafama takılmıştı ondan bittimi giderim ozmansa bakalım hayırlısı canım hepmiz için

Evet inanin doktordan doktora fark çok var hangi hastane olursa olsun işte inşallah Allah gönlünüze göre verir Allah sağlıklı evlat nasip eder her isteyene

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…