Klomen kullananlar birbirimize destek olalım :)

hayır doktor üç aya kadar kontrole bile çağırmadı sadece her dört kadından üçü hamile kalır bu ilaçla dedi eğer hamile kalmazsan tüplerine bakarız dedi :KK43:

doktor beni çağırdı aslında ama başka şehirdeim şuan.sen istiosan git tekrardan bana 10. günü gel kontrole demişti çünkü

klomeni 3. gün kullanmaya başladım günde 2 tane.bugün 11. günüm cnm

ben de 2 aydır klomen kullanıyorum. doktoruna kontrole mutlaka gitmelisin:KK20: klomen dikkatli kullanılması ve takibi yapılması gereken bir ilaç ( aslında hormon yani bu yüzden dikkat gerektirio ) :KK31: bazen iğne gerekmeyebilir ama eğer yumurtaların büyür ve çatlamazsa kist olarak kalır bu da istenilen birşey değil :KK50: ben her 2 seferdir de iğne vuruldum sen neden istemiosun?

hayır doktor üç aya kadar kontrole bile çağırmadı sadece her dört kadından üçü hamile kalır bu ilaçla dedi eğer hamile kalmazsan tüplerine bakarız dedi :KK43:

aslında tedaviye başlamadan rahim filminin mutlaka çekilmesi gerekir eğer tüplerinde tıkanıklık yada rahimde herhangibir anormallik varsa burada belli olur . içeride ne olduğunu bilmeden vücuduna hormon yüklemek hiç doğru değil. mesela benim rahimfilminde rahimin içinde perde olduğu görüldü ve ameliyat oldum eğer bilinmeseydi hem gebe kalmak çok daha zor olacaktı hem de gebelik gerçekleşse bile düşük olma ihtimali %99 muş bence işi riske atmayın başka doktorlara da danışın derim.

ben de 2 aydır klomen kullanıyorum. doktoruna kontrole mutlaka gitmelisin:KK20: klomen dikkatli kullanılması ve takibi yapılması gereken bir ilaç ( aslında hormon yani bu yüzden dikkat gerektirio ) :KK31: bazen iğne gerekmeyebilir ama eğer yumurtaların büyür ve çatlamazsa kist olarak kalır bu da istenilen birşey değil :KK50: ben her 2 seferdir de iğne vuruldum sen neden istemiosun?

şehir değişikliği yapıcaz cnm şu sıralar ewle ilgileniorm.yaşadıgım yer küçük bi yer şuan hastane uzakta

kontrole gitmedim cnm o yüzden iğne şuan söz konusu değil.
yumurtam çatlamadığı için klomen verdi cnm.adetlerim düzensizdi
siz ne kdr dır cocuk sahibi olmak istiyorsunuz

ben 11 aylık evliyim ama bebeği ocak ayından beri istiyoruz gerçi başıma gelmeyen kalmadı ama...
doktora defalarca gittim bir şeyin yok dediler. son gittiğim doktor tahlil falan yapıp ultrasondan baktı değerlerin normal olgun bir rahmin var dedi. ama her halde sıkıntıdan yumurtlamıyorsun dedi ben de geçen ay progesteron hormonum 12.3 çıkmıştı ve doktorum yumurtladığımı söylemişti dedim o da bir ay olmuş geçmiştir dedi ve klomen verdi kontrole de çağırmadı ben de anlamadım ama Allah'tan hayırlısı:KK43:

ben 11 aylık evliyim ama bebeği ocak ayından beri istiyoruz gerçi başıma gelmeyen kalmadı ama...
doktora defalarca gittim bir şeyin yok dediler. son gittiğim doktor tahlil falan yapıp ultrasondan baktı değerlerin normal olgun bir rahmin var dedi. ama her halde sıkıntıdan yumurtlamıyorsun dedi ben de geçen ay progesteron hormonum 12.3 çıkmıştı ve doktorum yumurtladığımı söylemişti dedim o da bir ay olmuş geçmiştir dedi ve klomen verdi kontrole de çağırmadı ben de anlamadım ama Allah'tan hayırlısı:KK43:

hayırlısı cnm daha 5 ay olmuş senin.bnm de hormon testlerim iyi cıktı ama bi sonraki ay yumurtamın çatlamadıgını farketti doktor.

aslında tedaviye başlamadan rahim filminin mutlaka çekilmesi gerekir eğer tüplerinde tıkanıklık yada rahimde herhangibir anormallik varsa burada belli olur . içeride ne olduğunu bilmeden vücuduna hormon yüklemek hiç doğru değil. mesela benim rahimfilminde rahimin içinde perde olduğu görüldü ve ameliyat oldum eğer bilinmeseydi hem gebe kalmak çok daha zor olacaktı hem de gebelik gerçekleşse bile düşük olma ihtimali %99 muş bence işi riske atmayın başka doktorlara da danışın derim.

Aslında ne yapacağım ben de bilmiyorum zaten şuanki iş ortamımı sevmiyorum her şey üst üste geldi ama çok şükür her şey daha iyi olur umarım.

rica ederim git bi araştır bnm yengemde hamile kalamıyodu ilaç kullandı kaldı bu seferde karnında ölüyodu tedavisini oldu iğne vuruldu her ay şimdi 2 tane oğlu var :) inş.bizimde olur

önemli bir yan etkisi olduğunu sanmıyorum ama gene de doktora sormadan kullanma bence :44: genelde kilolu olanlara mutlaka veriyorlar senin kilo nasıl bilmiorum ama ben bayaa kiloluyum :KK43:

eğer gizli şeker olduğunu düşünüyorsan doktoruna söyle ailende de olduğunu söyle şeker yüklemesi yaptır zor bişi diil cnm bana yapıldı ve normal çıktı.

Cok cok saolun arkadaslar evet 12 sinde gittigimde doktorumla hepsini konusucam ve gerekli ne test varsa yapilmasini isticemmm .. ama beni aydinlattiniz uyarmis oldunuz ... :KK16::KK16::KK16: Insallah hayirlisi ile aliriz bebislerimizi kucagimizaaaa :nazar:

X