klomen+iğne+aşılama+tüp bebek....bu yolda yürüyen anne adaylarını bekliyoruz....

elif canım iyiyim nasıl olayım.umutsuz bir şekilde regli bekliyorum.kendimi olumsuz sonuca hazırladım.ama neden ben neden biz diye soruyorum hep.biz anne babalığa layık değilmiyiz?ne zaman o testte iki çizgiyi göreceğiz?rabbime ellerimi açtım yalvarıyorum artık bizi de duysun diye.

herşey güzel tüm sonuçlar temiz ama bebek yok.isyan edesim geliyor bazen sonra susuyorum.en doğru zamanı bilen RABBİM diyorum...:KK25::KK25::KK25:

Oceanshine, Allah'ım hepimize kolaylık versin. Çok zor, sabret ne olur. İsyan etmeyelim. Biz de böyle sınanıyoruz işte. :KK50:

Allah yardımcımız olsun............Millet çöpe atar biz böyle bebek diye ölürüz....sabır Ya Rab...

merhaba arkadaşlar bayadır girmiyordum. benim gibi pkolulara umut olsun :) hikayem. son adet tarihim 98 aralık gonal f ile yumurta büyütmeye başlamıştık. daha önce klomen hiç yumurta büyütmedi. gonal f le bile çok zor büyüdü hatta büyümeyecek artk bu ay bitti derken adetin 21. günü 15 mm en büyüğü oldu. doktorum ertesi gün çatlatma iğnesi vermişti. çatlatma iğnesinin 9. günü kan testinde değerim 2.5 çıktı yani negatif. erkendir dedim 13. gün idrarda baktım yok ne ağladım. 15. gün hala adet olmadım idrarda baktım gene yok. artık umut yok tabii ama 17. gün hala adet gelmeyince kanda tekrar baktırayım zaten negatif olacak sonuca göre doktoruma giderim dedim veee o gün sonuç 38 çıktı çok sevindim ama inanamadım iki gün sonra tekrarladık 68 iyi dediler katlamış değer iki gün sonra 185 gayet güzel katlıyorr çok çok mutlu oldum geç çatlamış yumurtam demekki ve hiç umudum yokken oluvermişşş. rabbimm isteyen herkeze nasip etsin benim gibi yeni hamişlerede biran evvel kalp atışlarını duymayı nasip etsin. amin..

merhaba arkadaşlar bayadır girmiyordum. benim gibi pkolulara umut olsun :) hikayem. son adet tarihim 98 aralık gonal f ile yumurta büyütmeye başlamıştık. daha önce klomen hiç yumurta büyütmedi. gonal f le bile çok zor büyüdü hatta büyümeyecek artk bu ay bitti derken adetin 21. günü 15 mm en büyüğü oldu. doktorum ertesi gün çatlatma iğnesi vermişti. çatlatma iğnesinin 9. günü kan testinde değerim 2.5 çıktı yani negatif. erkendir dedim 13. gün idrarda baktım yok ne ağladım. 15. gün hala adet olmadım idrarda baktım gene yok. artık umut yok tabii ama 17. gün hala adet gelmeyince kanda tekrar baktırayım zaten negatif olacak sonuca göre doktoruma giderim dedim veee o gün sonuç 38 çıktı çok sevindim ama inanamadım iki gün sonra tekrarladık 68 iyi dediler katlamış değer iki gün sonra 185 gayet güzel katlıyorr çok çok mutlu oldum geç çatlamış yumurtam demekki ve hiç umudum yokken oluvermişşş. rabbimm isteyen herkeze nasip etsin benim gibi yeni hamişlerede biran evvel kalp atışlarını duymayı nasip etsin. amin..

çok sevindim :) İnşaallah Rabbim o duyguyu bize de nasip eder ben bu ay ilk defa kullandım klomeni büyüüdükleri için iğne vermedi bi dahaki ay olmazsaa iğneyle çatlatırız dedi günler geçmiyor o kadar çok istiyorum ki karnım dolsun :) Herşeye ağlayan bi insan oldum Bizede dua et ne olur Rabbim sağlıkla kucağına almayı nasip etsin inşaallah

allah sağlıklı bir şekilde kucağına almayı nasip etsin

baktirdim bugun.maalesef negatif.6yumurtayla girdigim asilama olumsuz oluyorsa ben daha nasil umitleneyim.cokcanim slkkln bu duruma.hayirlisi olsun artik

hayırlısı olsun..rabbim yüreğine serinlik versinn..bende şok oldum şimdii kaçtane yumurta vardıı yaaa...sen hsg çekilmiştin dimii ? bide infolik kullanıyormusun ?? bide glukofenn ??

sen daha öncede doğal yolla denemiştin dimi yumoşlar vardıı....yaa böle durumlarda araştırmaya gidiyorlarr..gecenlerde okudum biyerde arkadaş doğal denemişlerr..sonra aşılamalar ama olmamışş...sonra araştırmışlarr..hani yumurta çatlıyor döllenmek için tüplerden rahime geliyorr..sperm folikülün dışındaki zarı delemiyormuş o zar kalın oluyormuşşş...o zarı inceltici ilaçlarda varmışş..infolikde zarı inceltmeye yarıyor diyorlarr...

aayyy birazda bunların hepsi boş oluyor bazen..sadece nasippp..beklemek gerekiyor o günü..ama işte biz elimizden geleni yapmaya çalışıyoruzz..rabbim sabır versin..

çok teşekkür ederim arkadaşlar hep dua ediyorum benim gibi bekleyen isteyen el açıp rabbine yalvaran herkese versin Allah. inşallahh sizlerde güzel haberleri en kısa zamanda yazarsınızz...

çok teşekkür ederim arkadaşlar hep dua ediyorum benim gibi bekleyen isteyen el açıp rabbine yalvaran herkese versin Allah. inşallahh sizlerde güzel haberleri en kısa zamanda yazarsınızz...

ayyy inanmıyorum günlerdirgirmiyordum kkya bebek konsundan uzaklaşmak için şimdi gördüm yazdıklarını ayy çok sevindim çok allahım bize de umut oldun her şey kısmet doktorum bana da bekle dedi sadece inofoliciçiyorum allahım bize de nasip etsin sen de sağlıklı birşekiilde kucağına al çok çok sevindim

merhabalar, çok uzun zamandır takip etmeme rağmen aranıza yeni katılıyorum. nette araştırıp bu ekrana bakıp ağladığım, cevap aradığım zamanları unutamam. ben nasıl başkalarının hikayelerinden bilgi+umut topladıysam belki birine de benim hikayem yarar sağlar. ben de bu yollardan geçtim ve 1,5 senenin sonunda başarılı bir hamilelik elde ettim. şimdi 24 haftalığım. rahim anomalim(uterus bicornis) var. doktorum hamile kalmaya hiçbir engel değil sadece düşük ve erken doğum riskin var dedi. Ancak şu bir gerçek ki rahim anomalisi olanlar sorun yaşıyor her doktor söylemiyor bunu ama. Kesinlikle doktoru iyi seçin kızlar gereksiz tahlil ve tedaviler her açıdan yıpratıyor. Ama işte bir umut, hiçbir şey yapmamaktan iyidir diye hepsine evet diyoruz. İki kez yumurta sayımı çoğaltımı için klomid+menefon iğne kullandım ama çatlatma iğnesine gerek kalmadı. Yumurtalar kendiliğinden çatladı. Doktor ısrar etti aşılama için eşim istemedi allahtan. Bir de benim psikolojime oynuyordu paragöz doktor bu ay da olmazsa kesin sorun var diye tüp bebeğe yönlendirmeye çalışıyordu. kimyasal hamileliklerim ortaya çıkınca da yığınla test verdi. akıllılık edip hemen üstüne atlamadım. araştırınca hepsi tüp bebek öncesi yapılan testlerdi. Sonunda tıbbi araştırma+moralimi toplama+kimyasal hamileliklerimi farketme + doğru dürüst açıklama yapan başka doktor+ dua +geçmiş tedaviler(???şüpheliyim)+süreç hakkında bilgi+ bedenimi ve sorunumu tanıma derken hepsi bir mantığa oturdu. Hemen o ay tamamen kendi çaba ve çözüm arayışımla kendiliğimden hamile kaldım. Ha sorunlu bir hamilelik geçiriyorum o ayrı; ama Allahıma bin şükür. Allah isteyen herkese nasip etsin kızlar...

stardust1 allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsinn çok güzel çok duygulandımm allahım isteyen herkese nasip etsinn..

kızlar dün doktora gıttım.adetımın 10.günü yumurtalarım 9,5 mm idi.doktor inaşşalh büyür daha var dedi.sizce daha büyür mü çok mu erken

kızlar dün doktora gıttım.adetımın 10.günü yumurtalarım 9,5 mm idi.doktor inaşşalh büyür daha var dedi.sizce daha büyür mü çok mu erken

canım büyürr daha erkenmişş..sen relax ol...bidaha ne zamana çağırdıı...4 güne çatlayacak kıvama gelir..ama sen yinede 3. gün felan dr gitsen iyi olur bakar..çatlama iğnesi olacakmısın ??

benimde bugün 11. günüm gidicem bakalım ne durumdaa..inşallah büyümüştür..gelince yazarımm..

karın agrılarımcok 13. gunum asılamann ama kanda negatıf 10.gundeki sonuc..hala adetımı bklıyorum..olsamda rahatlasam

hayırlısı olsun..rabbim yüreğine serinlik versinn..bende şok oldum şimdii kaçtane yumurta vardıı yaaa...sen hsg çekilmiştin dimii ? bide infolik kullanıyormusun ?? bide glukofenn ??

sen daha öncede doğal yolla denemiştin dimi yumoşlar vardıı....yaa böle durumlarda araştırmaya gidiyorlarr..gecenlerde okudum biyerde arkadaş doğal denemişlerr..sonra aşılamalar ama olmamışş...sonra araştırmışlarr..hani yumurta çatlıyor döllenmek için tüplerden rahime geliyorr..sperm folikülün dışındaki zarı delemiyormuş o zar kalın oluyormuşşş...o zarı inceltici ilaçlarda varmışş..infolikde zarı inceltmeye yarıyor diyorlarr...

aayyy birazda bunların hepsi boş oluyor bazen..sadece nasippp..beklemek gerekiyor o günü..ama işte biz elimizden geleni yapmaya çalışıyoruzz..rabbim sabır versin..

hep tek yumos buyuyordu.bu sefer 6da bile tutturamadik.hersey nasip kismet.dun aksam eve gidince agladim simdi iyiyim.alistim duruma.glukofeni inofolic icmeye basladigimdan biraktim.sen ikisini bir mi iciosun?

canım büyürr daha erkenmişş..sen relax ol...bidaha ne zamana çağırdıı...4 güne çatlayacak kıvama gelir..ama sen yinede 3. gün felan dr gitsen iyi olur bakar..çatlama iğnesi olacakmısın ??

benimde bugün 11. günüm gidicem bakalım ne durumdaa..inşallah büyümüştür..gelince yazarımm..

canım benım dun 10. günümde şimdi benı persembe cagırdı yanı 13.günde umarım büyür.senınkıler ne durumda bakalım donunce yaz cok merak ettım.doktor bana daha catlatma ıgnesı olup olmıyacagımı solemedı duruma gore bakıcaz dedı.persembe gunu gıdınce bıraz daha bellı olur heralde.cok heycanlanıyorum umarım bu sefer husran olmam
sen gunde 2 tane klomen ıctınmı canım?

kızlar bıde bısey sorucam bu yumurtaların buyumesı ıcın cörek otu yenıldıgını okudum bı yerde dogrumu hıc yapanınız var mı yada baska dogal bı yontem bu yumurtaların buyumesı ıcın?

teşekkürler burcu sen ne yapıyorsunn ne aşamadasınnn inşallah sizlerde yazacaksınızz güzzel haberleriii[/QU

doktorum ilk aşılamam negatif olunca 2-3 ay bekleyelim dedi.inofolic ve folikasitiçiyorum sadece. en son 3 ocakta adet olmuştum bakalım nolacak bu ay adet bile olamıyorum ki ben ilaçsız umudumyok bekliyorum öyle.sen de kist var mıydı birde adeterin düzenli miydi ayse?

merhaba Kızlar,
bende yumurtlama oluyor fakat catlamadıgı ıcın bebek olamıyor ve kıst olusuyor haftaya salı gunu catlatma ıgnesı yapacaklar sımdıden cok heycanlıyım ve cok korkuyorum olmazsa dıye bu sekılde hamıle kalan varmı

canımmmm merak ettım senı çok noldu:)? bıde bana ne asamada oldugunu yazar mısın?aynı asamadaysak destek olalım yazalım bırbırımıze

X