klomen+iğne+aşılama+tüp bebek....bu yolda yürüyen anne adaylarını bekliyoruz....

canım yumurta çatlamazsa basit kist diye bir şey oluşuyor ve adetin geçikir gelen adetle beraberde kist atılır yani zararlı olmuyor doktor ultrasyonda yumurtanı yeterli büyüklükte gördüyse kendi kendine çatlar demiştir sen bu günleri değerlendir,bide her insanda çatlatma belirtisi olmayabiliyor bende kullandım ve yumurtam çatlıyordu ama akıntı felan olmuyordu yani kişiye göre değişiyor canım.bide klomen kullananlar topiği var gebelik bölümünde ordaki arkadaşlara sor istersen bol şans....

çok teşekkür ederim canım. evet dört yumurta oluşmuş bir tanesi 22mm demişti. Rabbim olmayanlara bu tatlı meyvesindan ikram etsin, olanların da dertlerini göstermesin inşallah. :emir_bebek:

Arkadaşlar bende bu ay klomene başladım. 5 gun içtim.cuma gunu doktora gıdıcem. 1 ayda kaç kez gidiliyor??? süreç nasıl oluyor???

yardımcı olur musunuz

Kızlarr banada birşeyler söyleyin kafam o kadar karışıkki.2.5 yıldır bebiş istiyoruz.ben pko luyum.sadece 2kere klomen kullandım olmadı.acaba direk aşılamayamı geçsem diyorum .aşılamadan önce başka ne türlü bi tedavi oluyo.

canım geçmiş olsunöncelikle....klomen kullandınn yumurta gelişmedimii ?? yoksa gelişti çatladıda tutmadımı ?? klomen yumurtaları büyütüp çatlatıyorsa bence bikaç ay daha klomen dene derim...yok klomen etki etmediyse iğneden önce famela dene derim...tabii hepsinden önce rahim filmi çekilmediysenn ilk önce rahim filmini çekill...

şuan bende klomen kullanıyorum yine...bu ay 2. ayım..ilaçlar bittiadet günümü bekliyorum bende...

estf. sorun da bu canım. iğneyi polikistikover hastalarına veriyoruz dedi doktor ama ben sitede pko olmayan arkadaşlarında iğne vuruluğunu okudum. bana iğne vermedi. ve ben çatlama olduğundaki belirtileri yaşamadım. yumurta çatlamazsa adet düzensizliği mi olur? doktora güvenmeden gidiyorum açıkçası her ay. :26: :KK43::KK43::KK43:

daha önce cvpladım gibi ama yine diyimm..hormonların çatlatmaya müsaittir ondan vurulmamıştırr...aynı dönemlerde içmişiz klomeni..bendede o çatlama belirtileri olmadııı..hatta sancılarım vardı...yumurta çatlamazsa kist olur adet olamazsın dahaönce yaşadımm bunu..ve yine korktum..ama benim drum 22 mm di çatlamak üzere yinede iğne vurul2 gün sonra gel dedi..gittim dedim sancım var sanırım kist oluştuu...

baktı ve yumoş çatlamış dedi..sıvısı hala burada...rahim duvarında istenilen kıvamda 8mm bundan sonrası nasip 15 gün sonra adet olmazsan test yap gel dedi.. işte bu kadarr.. :)

bu arada dr güven en önemlisi onu sağlayabilirsin inşallah...bensürüsüyle drdolaştımm...şimdi memnunun ..hangi şehirdesin istanbuldaysan tavsiye ederim..

Arkadaşlar bende bu ay klomene başladım. 5 gun içtim.cuma gunu doktora gıdıcem. 1 ayda kaç kez gidiliyor??? süreç nasıl oluyor???

yardımcı olur musunuz

canım benimde 2. ayım klomende..bende merak ediyordum sen gibi..ben hemen yazıyım bu ayki halimii :)

1. adetin 3.günü gittim ..3. günüklomene başlattı...ilaç bittikden 2 gün sonragel dedi...

2.ilaç bitti 2 gün sonra gittim 13 mm olmuş..2 gün sonrayine gel dedi..

3. 2gün sonragittim 22mm olmuş çatlama iğnesi vurdurdu hemen orda...2 gün sonra yine gel dedi çatlamışmı bakalımm..

4. 2gün sonra gittim çatlamış yumoş...

15 gün sonragel dedi....

yani ben bu ay 4 kere gitmişim...2 kere muayene ücreti ödedim diğerler kontrol dü..

Son düzenleme:
canım benimde 2. ayım klomende..bende merak ediyordum sen gibi..ben hemen yazıyım bu ayki halimii :)

1. adetin 3.günü gittim ..3. günüklomene başlattı...ilaç bittikden 2 gün sonragel dedi...

3. 2gün sonragittim 22mm olmuş çatlama iğnesi vurdurdu hemen orda...2 gün sonra yine gel dedi çatlamışmı bakalımm..

15 gün sonragel dedi....

yani ben bu ay 4 kere gitmişim...2 kere muayene ücreti ödedim diğerler kontrol dü..
[/QUOTE]

Canım çok teşekkür ederim. Allahım bu yolda yardımcımız olsun inşallah...

arkadaşlarım merhaba,doktordan ağlaya ağlaya geldim şimdi,rahim filmi istiyorlar illaki,ben nasl çektirecem çok ağrılı olduğunu söylüyorlar,aranızda çektiren var mı?

arkadaşlarım merhaba,doktordan ağlaya ağlaya geldim şimdi,rahim filmi istiyorlar illaki,ben nasl çektirecem çok ağrılı olduğunu söylüyorlar,aranızda çektiren var mı?

yahuu niye ağlıyorsunnnnn....tedaviye başlamadan önemli çektir canımm..ağlanacak bişi yokkk öyle ağrılıda değill...

hem anestezilide yapıyorlar..lokal anestezi..ama ben anestezisiz oldum...karar ver anestezisiz olacaksan ac olma..ben anestezilil olucam diye bişi yememiştim sonra dr gittim anestezisiz olucam dedim...aç olduğum içinn tansiyonum biraz düştü okadar...

ağrı dedikleride adet sancısı gibi bişi..okadarr..anestezisiz olursan..bikaç lokma bişi ye bidedr sor arı kesici bi ilaç iç..hatta bazı dr lar ağrı kesici ilaç yada iğne veriyor öncesinde...

hiçç korkmaa...

yahuu niye ağlıyorsunnnnn....tedaviye başlamadan önemli çektir canımm..ağlanacak bişi yokkk öyle ağrılıda değill...

hem anestezilide yapıyorlar..lokal anestezi..ama ben anestezisiz oldum...karar ver anestezisiz olacaksan ac olma..ben anestezilil olucam diye bişi yememiştim sonra dr gittim anestezisiz olucam dedim...aç olduğum içinn tansiyonum biraz düştü okadar...

ağrı dedikleride adet sancısı gibi bişi..okadarr..anestezisiz olursan..bikaç lokma bişi ye bidedr sor arı kesici bi ilaç iç..hatta bazı dr lar ağrı kesici ilaç yada iğne veriyor öncesinde...

hiçç korkmaa...

ayyy...içime su serptin inanki,netteki yorumları okudukça vazgeçmiştim,ama şimdi biraz cesaret topladım gibi..

ıyıyım canım ne yapıyım aksam suları verdılerdı bende bulasıklar bırıktı dıye mak. attım sımdı sular gıttı sınırden kopuruyorum ya ılk kesıntıyı haberlı yaptılar ıkıncıyı demeden kesmısler :KK47:

bi kaç gündür bizim orda da var aynı sıkıntı bizde de sürekli gidip geliyor canım

elıf dun kım vefat ettı canım

basın sagolsun bırde bebısı gormeye gıtcektın gıttınmı?

canım eniştemin kardeşi daha 50-52 yaşında falandı adam anidem gitti şok olduk saol canım benim bugün gittim doktora canım bi sorun yok dedi doktor çok küçük bi şekilde kese gözüktü

ben çektirdim çok korktugum için anestezili oldum. çektirmediğim hergun zehir oluyordu. sürekli düşünüyordum nasıl çektircem diye. çektirdım rahatladım. oyuzden sakın erteleme derım ben :)

canım eniştemin kardeşi daha 50-52 yaşında falandı adam anidem gitti şok olduk saol canım benim bugün gittim doktora canım bi sorun yok dedi doktor çok küçük bi şekilde kese gözüktü

hadıı ya kalp krızımıydı canım
oh keseyı gormene sevındım klp atısı ıcın ne zaman cagırdı

canım geçmiş olsunöncelikle....klomen kullandınn yumurta gelişmedimii ?? yoksa gelişti çatladıda tutmadımı ?? klomen yumurtaları büyütüp çatlatıyorsa bence bikaç ay daha klomen dene derim...yok klomen etki etmediyse iğneden önce famela dene derim...tabii hepsinden önce rahim filmi çekilmediysenn ilk önce rahim filmini çekill...

şuan bende klomen kullanıyorum yine...bu ay 2. ayım..ilaçlar bittiadet günümü bekliyorum bende...

daha önce cvpladım gibi ama yine diyimm..hormonların çatlatmaya müsaittir ondan vurulmamıştırr...aynı dönemlerde içmişiz klomeni..bendede o çatlama belirtileri olmadııı..hatta sancılarım vardı...yumurta çatlamazsa kist olur adet olamazsın dahaönce yaşadımm bunu..ve yine korktum..ama benim drum 22 mm di çatlamak üzere yinede iğne vurul2 gün sonra gel dedi..gittim dedim sancım var sanırım kist oluştuu...

baktı ve yumoş çatlamış dedi..sıvısı hala burada...rahim duvarında istenilen kıvamda 8mm bundan sonrası nasip 15 gün sonra adet olmazsan test yap gel dedi.. işte bu kadarr.. :)

bu arada dr güven en önemlisi onu sağlayabilirsin inşallah...bensürüsüyle drdolaştımm...şimdi memnunun ..hangi şehirdesin istanbuldaysan tavsiye ederim..

15 gün sonragel dedi....

canım klomenle büyüyoda kist oldu işte demekki çatlamadı.gayette güzel büyüdü ama 1 tane vardı.famela ney canım.bide hayırlısı olsun inşalah hamilesindir:)

evet canım yanıtlamıştın.çokkk teşekkür ederim. :KK16: benim yumurtamda 22 mm olmuştu.klomenide dört gün, günde bir tane kullandım. eğer bebiş olmazsa bu ay, önümüzdeki ay klomen kullanmıyosun dedi. kendiliğinden olma ihtimali varken ben sana ileri tedavileri uygulayamam dedi.

yok canım biz doğu görevindeyiz. burda iki tane kadın doğum doktoru var. diğeri hsg çekemem mikrop kaparsın deyip yollamıştı beni. :KK3::KK3::KK3::KK3::KK3:

canım önce rahim filmi çekilir,daha sonra sende pko var diye ben kullanmadım ama kullanan arkadaşlarım var femara diye klomenden daha güçlü bir hap var onu kullanıyorsun bu daha fazla yumurta sağlıyor gerisi aynı klomende olduğu gibi yada doktor yumurtalarını çok inatçı görürse iğne tedavisi veriyor yada bunların hepsini es geçip rahim filminden sonra 6 ay kafayı dağıt o zaman zarfında hamile kalma ihtimalin yüksek diyor ve sonrası aşılama umarım bunların hiçbirine gerek kalmadan gelir meleğin....

canım inan ne kadar teselli kelimesi yazsak boş ben de 3 sene bekledim umut ettim o yüzden insan sukunet istiyor biliyorum olacak Rabbim o kadar büyük ki ''kün feyekün'' dedi mi olmayacak bir şey yok...

arkadaşın biri daha yazmış canım aynı ilacı ben ilk defa duydum.klemenle güzel büyüdü fakat çatlamadı.kist oluştu.artık hayırlısı bakalım

X