KK'nın DİNOZORLARI BURAYA :D

Valla kanka havalar gunesli bu aralar amma kuru soguk var:KK53:ne yapak bizde evde sicakta kalmayi tercih ediyok:KK45:daha kar varmi kiz turkiyede:KK51:
ne karı anam hava güneşli ama buz gibi
bebiş oldugu için evden dışarı çıkamıyorum zaten hapis hayatı yaşıyorum resmen :mad::mad:

yaz gelsede bi gitsem memleketime:KK53:

ne karı anam hava güneşli ama buz gibi
bebiş oldugu için evden dışarı çıkamıyorum zaten hapis hayatı yaşıyorum resmen :mad::mad:

yaz gelsede bi gitsem memleketime:KK53:
Bizimde anam sozde gunes var hava buz gibi:KK51:tikandik eve valla insan daraliyor haklisin bacim..memleket gibisi varmi yaa:KK61:yaz gelsede bende ucsam tryee:KK55:

Mazef Mazef nedenini bılmıyorum ama oyle duymustum.

6-8aysema-250x300.png
Verilecek ek gıdalar

1- Kahvaltı
2- Etli sebze çorbası
3- Yoğurt
4- Meyve püresi
5- Muhallebi

Kahvaltının hazırlanışı
Kahvaltının içeriği
Yumurta sarısı, peynir, tereyağı, bisküvi, reçel.

Hazırlanışı
Yumurtayı katı olarak pişirin, sarısını kışın her gün, yazın günaşırı olarak verin. Başlangıç olarak yarım çay kaşığı ekleyin. 2. kez verirken bunu artırın ve 1 çay kaşığı verin. 8-10 günde tam yumurta sarısı verebilirsiniz. Peyniri tam yağlı fakat tuzu alınmış olarak yarım kibrit kutusu kadar verin. 1 çay kaşığı tereyağı, 1 çay kaşığı reçel, 2-3 adet bisküvi de vereceğiniz diğer gıdalardır. Bal ve yumurtanın beyazı 9 ay dolmadan verilmez. Pekmez kahvaltıyla değil sade olarak 1 çay kaşığı verilir. Bu karışımı bebeğin halen kullandığı 5 ölçek formül maması ile birlikte bir çukur kaba koyun. Bebeğin yiyeceği kıvama gelinceye kadar ılık su ekleyin ve çatalla ezin.Besin değerini artırmak için istenirse bu karışıma tahıllı ek kaşık maması da karıştırılabilir. (1 yemek kaşığı)

Etli sebze çorbasının hazırlanışı
4-6 ay arasında hazırladığınız gibi sebze çorbası hazırlayın, 6 aydan sonra içine ayrıca 25 gr kadar kıyma veya 1 yemek kaşığı kadar tavuk etini ilave edin. İstenirse hazırlanmış çorbanın içine yedirmeden önce 1 adet köfte de katılabilir(köfteyi hazırlarken kıymanın yağsız, sinirsiz, dana veya sığır kıyması olmasına ve içine yalnızca bir miktar ekmek içi ve tuz konarak hazırlanmasına ve ızgarada tam pişmesine özen gösterin). Çorbaların veriliş miktarları 1 küçük kasedir (200-250 gr).

Yoğurt verilmesi
Yoğurt mümkünse evde yapılmış olmalıdır. Hazır meyveli yoğurtlar bu aylarda tercih edilmez. Bebeğiniz sade yoğurdu sevmezse içine günlük mevsim meyvesi veya bisküvi doğrayabilirsiniz. Yarım veya isteğe göre 1 kase de verebilirsiniz(100-200 gr).

X