Kızlarınızı koruyun...

Kaybolmuscennet

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
6 Eylül 2015
1.374
1.443
Öncelikle yanlış anlaşılmayacagını umarak başlamak istiyorum yazıma. Evet kimse sapık değil. Sapık doğmamış... Ama şeytan herkesin başında...
Kız anneleri,ablaları teyzeleri.... Bu konuda dikkat edebilecek insanlar yine biz kadınlarız...yazacaklarımı abartı bulabilirsiniz.ama kız çocuk yetiştirmek zordur... Evet anne değilim ablada değilim. Ama duyduklarım gördüklerim benim ön yargılarımın oluşmasına sebep oldu...
Kızlarınızı hiç bir erkekle yalnız bırakmayın. Yaşı önemli değil.erkek her yaşta erkektir...
Gözünüzün önünden ayırmayın.temizlik bulaşık kaçmıyor ama kızınızın hattaa oğlunuzun başına gelecek kötü bir olay onun bilinç altına yerleşip hayatını mahvedebilir...
Onları sıkın bunaltın demiyorum.tüm bu kötülüklerin sebebi onlar değil elbette ama dünyadaki sapıklıgı yenemiyorsak bu sapıklığa karşı kendimizi korumayı öğrenmeliyiz...
Özellikle küçük yaşlarda hem kendi vücutlarını hem karşı cinsi merak ederler... Onların araştırıp öğrenmesine fırsat vermeden siz düzgünce öğretin.
Ahlakı ayıbı yaşayarak öğrenmesini beklemeyin siz öğretin... Birisi orasını burasını ellediginde korkmadan size söyleyecek cesareti olsun....
Eve yatılı erkek misafir almayın...eğer mecbursanız kızınız sizinle uyusun eşiniz misafirinizle.kısaca onu odasında kadere mahküm bırakmayın... Bunlar size abartı gelebilir ama maalesef ki babası tarafından yıllarca tecavüz edilmiş erkek çocukları dahi varken eve korkmadan başkasını almak pek akıllıca değil.
Evet yobaz olun demiyorum ama temkinli olun.sizlere yalvarıyorum... İnsanlar küçük yaşta yaşadığı tramvaları unutmaz....iki yaşına kadar hatırlayabilir... Yaşlı bi amcası orasını burasını eller ve o korkudan söyleyemezse yaşı büyüdüğünde bilinç altına yenik düşüp hayatını mahvedebilir.... Kendinden iki yaş büyük abisi tarafından tacize uğramış arkadaşım,amcası tarafından yıllarca tacize uğramış bide her bayram o psiliğin elini öpmüş arkadaşım,komşusu tarafından hamile bırakılmış daha 13 yaşındaki uzaktan bi tanıdığım benim önyargılarıma sebep oldu...
Siz evde yokken banyo yapmasın,üstünü değişmesin,vücudunu göstermenin normal olmadıgını bilsin,sokakta oynuyo diye işe güce dalmayın... Birii on dk alıp gitsee sizin temizliğinizden daha önemli olan psikokojisi mahvolur...
Başına ne gelirse gelsin tepki vermekten korkmamasını sağlayın...onun ayıbı gibi hissetmemesini sağlayın... Tepki verirse ona sahip çıkacak iyi insanlar oldugunu hissettirin...
En büyük görev annelere ve anne adaylarına düşüyor...
Okadar ete muhtaç insanlar varki kız erkek farketmeden küçücük çocuktan fayda bekliyorlar...
Olmaz benim konum komşum akrabam iyi deyip güvenirsiniz belki.... Yapmaz o dersiniz... Ama siz uyurkennn biri ağzını kapatıp bişey yapsaa zamanı geriye alamazsınız...unutmayın.... Lütfen temkinli olun... Çocukları insan düşmanı gibi yetiştirin demiyorum.evet insanlara güvenmek güzel şey... Ama sağlam psikoloji herkesin hakkı...çocugunuzun size herşeyini anlatmasını sağlayın...
Herkes kendi çevresini uyarsa yeterli...
Cinselliği küçük yaşta normal gibi algılatan tv ye rağmen temiz çocuklar büyütebiliriz... Özelliklee kızlarınızı gözünüzün önünden ayırmayın...öyle çivisiz ki bu dünyaa ne babanıza ne çocugunuzun babasınaa dahi güvenmeyin. Milyon da bir ihtimal bi hayat mahveder belki ama sizin dikkatiniz bi hayat kurtarabilir...

Önce kız çocukların eğitilerek, her şeyi yapmakta kendini özgür sanan, kendi çevresindeki kadınların dışında olan, anasına kızına benzemeyen herkesi müsait sanan aptal ve sapık erkekler yetiştirmelerini önlemek lazım.
Kadınlar da kendilerini eğitsinler... böylece gelecek nesiller doğru insanlardan olsun...
kız çocuklarını koruyacağız derken tüm erkekleri sapık ahlaksız gibi görmelerini istemeyiz sanırım.
Önce kadınlar kendilerine benzemeyen diğer kadınları, kız çocuklarını kötülemekten vazgeçsinler ki oğulları da diğer kadınlara doğru yaklaşsın...
çocuk sapıklığı da böyle böyle önlenir tabii... bunlar gelecek nesilleri yetiştirmek içindi.
Şu an içinse, kız çocuklarına başlarına ne gelirse gelsin mutlaka annelerine anlatmalarını öğütleyelim. utanması gereken taraf sapık olandır, çocuklarımız değil... Tabii ki korkutmadan bazı şeyler için uyarmak gerek... yoksa erkeklerin hepsi sapık değil, çevremizde hareketleri şüpheli olanların farkındaysak görmezlikten gelmemeli ve gereken de yapılmalı...

Bazen bu tarz olaylar yıllarca sürebilir... Malesef şüphelenmeyecek kadar güvendiğimiz aile yakınlarımız yada dostlarımız olabilir... Şüpheli durum in elbette önlem alınır....ama asıl mesele umulmayan kötülükler...
Herkes sapık değil.... Elbette ki ama biz önlemi alalım takdiri ilahi allahtan....
İşler anneye düşüyor... Çocugunu sıkmadan onu suçlamadan onun özgüvenini öldürmeden onları korumalı... Giyiminden tutunda hangi saatte kimle vakit geçiriyor bunlara dikkat etmeli... Mini etek giymiş 6 yaşında bi kızı bazen 60 lık dede diye güvendgmz bi komşumuz bile rahatsız eder... Çocugun giyimini kısıtlamak değil kastım... Sadece gözönünde ayırmayın.... Şeytan nefis konusunda erkeklere daha yakın... Bi laf var erkek ölür . . . İ kalır diye...
Yaşları ne olursa olsun... Kayıtsız şartsız kimseye çocugunuzu emanet etmeyin ... Kendini koruyacak yaşa gelene kadar...
Şuan biri biri taciz etse canımız pahasına peşine düşeriz bu işin... Ama çocuklar bunun cinsel bi yaptırıp oldugunu bile anlayamıyor belli bi yaşa gelene kadar. Sonrada kimse inanmaz beni suçlar diye korkuyor...
Kız yada erkek fark etmez.... Çocugunuzu gözünüzün önünden ayırmayın... Araştırın gerekirse uzmanlardan yardım alın...ama hayatının yanmasına fırsat tanımayın...

kızlarınızı korumayın, kızlarınızı korunması gereken muhtaç bireyler olarak yetiştirmeseniz yeter. çocuklarınıza siz evde yokken banyo yapmamalarını söylemek yerine kendilerini savunmayı, korumayı, ifade etmeyi öğretin. oğullarınıza da bir kadını kendine eşit görmeyi öğretin, erkeğin ikinci cinsi olarak değil.
evet söylediğiniz gibi bir sürü taciz tecavüz bir şeyler duyuyoruz ama bunların sonucunda kadınlarımızı evlere hapsatmeyip erkekleri eğitirsek daha özgür ve sağlıklı bir toplum yetiştirmiş oluruz.

cinsi erkek olan ve kötü yetiştirilmiş bir insandan daha zararlı bir yaratık yok dünyada..erkek egemonyasından tiksiniyorum şu hayattta..buna benzer şeyleri ben de duydum etrafımdan..bir kızım var onu bu konularda bilinçli yetiştirmeye çalışıyorum gözümün önünde tutuyorum..akraba ziyaretlerinde konaklamamaya,eve gelen misafire,komşuya,arkadaş ilişkilerine büyük imtina gösteriyorum olabilecekleri anlatıyorum ve bu konuda bana anlatmasını ve yalnız bana güvenmesini,benden korkmamasını,söylemezse olabilecek daha ileri şeyleri söylüyorum...

2 yaşında bi çocuk kendini koruyamaz.... Suçu birilerine yıkmak için yazmafım ben yazıyı. Evet erkekler daha rahat yetişiyor. Ama bu bizim kızlarımızı korumamamız anlamına gelmez... Sıkın kısıtlayın demedim zaten... Size güvensin.korkmasın özgüvenli olsun cesur olsun dedim....
Anne babasıyla aynı odada uyudugu halde gece başınaa iş açılan insanlar var. Lütfen kendinizii onların yerine koyun.
Dört sene beş sene tacize mağruz kalmış ve sadece büyüdüğünde ne oldugunu anımsayan bütün hayatı erkeklerden nefret ederek geçen insanlar var... Hayır tüm erkekler bunu hak etmiyor. Koruma,eğitim aileden başlar. Anneler kızınıda oğlunuda dikkatli yetiştirirse çocuklar için oluşan risk azalır. Bunu onun gözüne sokmadan yapın. Yoksa tüm insanlardan nefret edecektir...

kızlarınızı korumayın, kızlarınızı korunması gereken muhtaç bireyler olarak yetiştirmeseniz yeter. çocuklarınıza siz evde yokken banyo yapmamalarını söylemek yerine kendilerini savunmayı, korumayı, ifade etmeyi öğretin. oğullarınıza da bir kadını kendine eşit görmeyi öğretin, erkeğin ikinci cinsi olarak değil.
evet söylediğiniz gibi bir sürü taciz tecavüz bir şeyler duyuyoruz ama bunların sonucunda kadınlarımızı evlere hapsatmeyip erkekleri eğitirsek daha özgür ve sağlıklı bir toplum yetiştirmiş oluruz.
Arkadaşım farklı bi açıdan yaklaşmışsın. Teşekkür ederim öncelikle. Bende dedim ztn kısıtlamayın sıkmayın sadece göz önünde tutun diye... Siz dört dörtlük bir çocukta yetiştirseniz bir kanı bozuk onun geçmişine iğrenç bi anı ekleyebilir... Kendini koruyacakyaşa gelene kadar anneler duyarlı olsun yeter... Sonrasında çocuk zaten kendini koruyacaktır... Ama benim bahsettiğim olay yetişkin tacizi değil çocuk tacizi....
2 yaşından 6 yaşınaaa kadar bacak arasındaki sıvının ne oldugunu bilmeyen vr büyüdüğünde öğrendiginde herkesten nefret eden evlenemeyen insanlar var.... Onları korumak ailelerin görevi.

cinsi erkek olan ve kötü yetiştirilmiş bir insandan daha zararlı bir yaratık yok dünyada..erkek egemonyasından tiksiniyorum şu hayattta..buna benzer şeyleri ben de duydum etrafımdan..bir kızım var onu bu konularda bilinçli yetiştirmeye çalışıyorum gözümün önünde tutuyorum..akraba ziyaretlerinde konaklamamaya,eve gelen misafire,komşuya,arkadaş ilişkilerine büyük imtina gösteriyorum olabilecekleri anlatıyorum ve bu konuda bana anlatmasını ve yalnız bana güvenmesini,benden korkmamasını,söylemezse olabilecek daha ileri şeyleri söylüyorum...
Size hem kendi adıma hem kızınız adına teşekkür ederim... Duyarlılığınız için... Herkes güvenilmeyi hak eder evet ama riske atılacak şey çocugunuzun hayatı değil... Tbrkler

Biz anne babalar da cocuklarimizi öperken severken izin almaliyiz ki mahremiyet egitimi oluşsun. O bedenin ona ait oldugunu zorla kimsenin ona dokunamayacagini öğrensin. .. anneler dinlemeyi anlamayi bilsin ki cocuklar baslarina ne gelirse gelsin veya kendileri ne hata yaparsa yapsin gelip anlatabilsinler...
Benim bile her gun cikan haberler psikolojimi bozdu basima gelse ne yaparim! Allahim sen masum cocuklarimiz koru seytanlasmis insanların şerrinden.

Biz anne babalar da cocuklarimizi öperken severken izin almaliyiz ki mahremiyet egitimi oluşsun. O bedenin ona ait oldugunu zorla kimsenin ona dokunamayacagini öğrensin. .. anneler dinlemeyi anlamayi bilsin ki cocuklar baslarina ne gelirse gelsin veya kendileri ne hata yaparsa yapsin gelip anlatabilsinler...
Benim bile her gun cikan haberler psikolojimi bozdu basima gelse ne yaparim! Allahim sen masum cocuklarimiz koru seytanlasmis insanların şerrinden.
Harikaa bi noktaya değindiniz teşekkürler... Okudugum bir makalede bahsediyordu doktor hanım. Çocuklarınızı severken dudaktan öpmeyin, aşkım bitanem gibi kelimeler kullanmayın. Üstünü giydirirken dahi ona bakmadığınızı hissettirin diye... Tüm bunlar onun bilinç altında tüm bu olayları normalleştirirmiş... Anne değilim ama yegenlerimi öperken dahi dikkatliyim ellerinden öperim ismiyle hitap ederim vb....

Her bir dediyinizle razıyam.Tam doğru yazmısınız eynen sizin kimi düşünürem ve inşallah aile qurub övlad sahibi olduqda bunları heyata keçirecem.Öncelikle qız uşaqlarına qarşı çox hessasam:KK12:

O ete muhtaclik degil. O ahlaksizlik. Çöp olsan senden enerji üretirler cöp bile degil o adiler. Degersizlillerini el kadar cocuk üstünde baski kurarak silmeye calisiyorlar.

Babam subaydi ben ve abim bir tabur askerin icinde buyuduk Nnem hep benimle konistu kizmadi bagrmadi tehdit etmedi kendinden uzaklastrmadi beb hicbir zamn annem kizar doye dusunmedim ne olduysa anlattim anneme bana erkeklerin bana yapabilecegi kotulukleri anlatti benm namusumu nasil korumam gerektigimi anlatti gunahi harami kurani Allahi anlatti Allah korkusunu anlatti erkeklerle sevgili olursam dini veya evlendigimde kaybedeceklerimi anlatti eekeklerin benmle gonul eglemsirebilecwgini evlilil yasim.geldigimde zaten Rabbimin karsima hayrli birini cikaracagini anlatti
abime aslanim benm sevgilo yapmis denilmedi hicbir zaman abimin 21 yasina kadar sevgilisi olmadi annem babam sen baskasinin kizina ne yaparsan baskasi da senn kardesine yapar dedler kendi kardesine yapilmasini istemedgini baskasinin kizina kardesine yapma dedlr Allah dedlr gunah dediler kuran dedler bana hz fatima anamizin abime de muhammed mustafa(s.a.v)peygamberimizin nasil namuslu oldugunu anlattilar cocuklariniza Allahi Allah korkusunu asilayin baska birseye ihtiyaciniz kalmaz zaten gel sennle bilgisayar oyunu oynayalm demeyn gel sennle cennet bahcelerine ev yapalm diyin abdestinizi alin namazinizi kilin ingikizce ogretmyn mesela kurani ogrern co uklarinizi dinimize gore yetatrn baska biraeyw gerek kalmaz

Kızı erkeği yok, çocukları korumalıyız. Ve ben bu konularda kız ve erkek çocukların eşit oranda mağdur olduğunu düşünüyorum.
Küçücükken şu gibi laflardan hiç hoşlanmazdım: "sen kızsın, oturuşuna kalkışına dikkat et, sen kızsın erkek çocuklarla oynama, sen kızsın kız başına şuraya buraya gitme!"
Kız olmaktan nefret ediyordum, erkek çocuklar serbestken ben sürekli kısıtlanmaya, tenkit edilmeye çalışıldığım için. Sürekli cinsel bir obje gibi düşündürüldüğüm için kız olmaktan, kız gibi davranmaktan nefret ediyor, erkek çocuklarla daha haşır neşir olmaya, onlar gibi konuşmaya çalışıyordum. Neden erkek kardeşimden sofrayı toplaması beklenmiyordu da benden bekleniyordu, neden ben lanlı lunlu konuştuğumda tepki görüyordum da o görmüyordu? Neden evcilik oynamak yerine erkek arkadaşlarımla çamur oynadığımda garip karşılanıyordum? Halbuki ben kendimi öyle daha güçlü hissediyordum.....

Anneler olarak gerçekten toplumda yaşanan birçok yanılgının farkına Varmalıyız bence artık herşey o kadar normalleştirilmiş ki her ne kadar dikkat etsek bile biz bile farkında olmuyoruz. Televizyon, internet, arkadaşları, okulu akrabaları dahil katıldılığı tüm toplum faaliyetleri içinde gizli anlamakta zorlandığımız Çocuklarımıza erken yaşta işlenen şeyler var...
Kimisini uyarırsınız kimisini yasaklarsınız ama birçok şeyin önünü kesemiceksiniz bunun içinde benin düşüncem en önemlisi evladınıza bazı kaçınılmaz gerçekleri acımasızca bile olsa söylemeniz olacaktır...
Herkes iyi değildir, her ne olursa olsun doğruyu söylemek gibi...
Benim iki tane gözünden sakındığım kızlarım var.. Psikolojilerini biraz kötü şekilde etkileyeceğini bilsem de amca abi kavramı bizim için korkutucu ve pis umarım hep böyle olduklarını hatırlarlar... Daha çok küçük oldukları için biri 15 biri 30 aylık şimdilik böyle basite indirgedim...
Allah bütün evlatlarımızı korusun Ama kızlarımızı daha çok korusun

Önemli buyrun
Erkek arkadaşı olan kız kız arkadaş çevresi
Özendirmek normal göstermek isteyen
Kızlar var #
Arkadaş çevresi çok Önemli erkek evine giderek gitmeyeni yobaz geri kafalı diye suçlayıp erkeklere yem ediyorlar
Şahit oldum
Okul diye pikniğe gidelim diyen kız arkadaş erkeksiz gidilmez diyerek kandırıyor #
Satılıyor yada kullanılıyor kız tarafından # asosyalliğin Aileden kaynaklı haftalık aylık kızını gezdir nolcak özendirme aldanmasın mutluluk aramasın erkek hep özgürlük sunuyor
Arkadaş çevresi özendiriyor mantıklı geliyor #
Arkadaş çevresini kontrol edersen hem gelişir hem birbirlerini sahiplenir #
Kız kız arkadaşlarının ailesinin numarasını alıp ailesiyle sohbet et benim kız senin kız diye öğren başka turlu hapis hayatı yaşar
Gizli işler yapmaya çalışır?????????
Ailede bitiyor iş

Önemli buyrun
Erkek arkadaşı olan kız kız arkadaş çevresi
Özendirmek normal göstermek isteyen
Kızlar var #
Arkadaş çevresi çok Önemli erkek evine giderek gitmeyeni yobaz geri kafalı diye suçlayıp erkeklere yem ediyorlar
Şahit oldum
Okul diye pikniğe gidelim diyen kız arkadaş erkeksiz gidilmez diyerek kandırıyor #
Satılıyor yada kullanılıyor kız tarafından # asosyalliğin Aileden kaynaklı haftalık aylık kızını gezdir nolcak özendirme aldanmasın mutluluk aramasın erkek hep özgürlük sunuyor
Arkadaş çevresi özendiriyor mantıklı geliyor #
Arkadaş çevresini kontrol edersen hem gelişir hem birbirlerini sahiplenir #
Kız kız arkadaşlarının ailesinin numarasını alıp ailesiyle sohbet et benim kız senin kız diye öğren başka turlu hapis hayatı yaşar
Gizli işler yapmaya çalışır?????????
Ailede bitiyor iş

X