Toplu Taşımada Taciz

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Babası neden utanıyo ki ben onu anlayamadım?!?!? Agzına bi tane yumruğu indirseydi ya oracıkta.. ordan oraya kızını kaçırcağınaaa...
Belki hasta, belki korktu, belki toplumsal baskı, belki ameliyatlı vs bilemem. Ben oraya odaklanmadım, çocuğa ve sapığa odaklandım 🤷🏻‍♀️

İstanbul Ümraniye'de bundan 4-5 yıl önce caddede yürürken bir adam kadınların kalçasını elleye elleye taciz etti bir tanesi bile sesini çıkarmadı ben bağırış kavga kıyamet kendimi yırttım caddenin ortasında yakalasinlar diye az ilerde polis buldum söyledim kaale dahi almadılar malesef, hiç ufak bir olayda degildi. İnsan bu konular da bazen şoka girebiliyor ama sesinizi çıkaracaksınız hanımlar kimseden yardim beklemeden gücünüzü göstereceksiniz gerçekten yazık

Türkiye çocuk istismarında dünyada 3. sırada. Çocuklar da tek başlarına geziyorlarsa demek...

100 erkekten belki 1'i belki 10'u tacizci diye ben neden her yere velimle gideyim?
30 yaşında kadınım, işe de mi babamla gideyim?
Ha pardon işe gitmeyeyim değil mi? Benim yerim evimdir kesin.

Peki her yere velimle gideceksem, arabamız da yoksa otobüs olayını nasıl çözeceğiz? Bireysellik tacize davetiye çıkarıyormuş, aileyle gezmek gerekiyormuş ama pembe otobüse de babamla/kocamla binemem :/
Mavi otobüsteki tek kadın olup ürkek bir ceylan gibi babamın/kocamın beni korumasını mı umayım, yoksa saatlerimizi ayarlayarak cinsiyetlerimizin elverdiği otobüslere binip ineceğimiz yerde mi buluşalım?
Bu kısmını pek çözemedim, kafam karıştı. Kadın olduğumdan galiba.
Siz aydınlatın beni lütfen. Tşk.
-benim niyetim üzüm yemek. ve çok şükür ki şimdiye kadar ne sözlü nede fiziki tacize maruz kalmadım.

sizin eğer gerçekten işe yarayan, benim bildiklerimden daha çözüm odaklı yöntemleriniz varsa onu paylaşın burada herkeste öğrensin. ben de öğreneyim ve sizi alkışlayayım.

yoksa herkes tutturmuş eğitim şart eğitim şart... eğitim tamam iyide, bunu yapanlar yanlış olduğunu bilmediğinden değil ki. yanlış olduğunu bile bile yapıyor. eğitim neyi çözecek.

eğer sizin meyveniz yoksa, meyve veren yada vermeye çalışan ağaçları taşlamakla bir yere varmış olmuyorsunuz. meyveniz varsa da gösterin. sizi tebrik edeyim.

İstanbul Ümraniye'de bundan 4-5 yıl önce caddede yürürken bir adam kadınların kalçasını elleye elleye taciz etti bir tanesi bile sesini çıkarmadı ben bağırış kavga kıyamet kendimi yırttım caddenin ortasında yakalasinlar diye az ilerde polis buldum söyledim kaale dahi almadılar malesef, hiç ufak bir olayda degildi. İnsan bu konular da bazen şoka girebiliyor ama sesinizi çıkaracaksınız hanımlar kimseden yardim beklemeden gücünüzü göstereceksiniz gerçekten yazık
Geçmiş olsun😔teşekkür ederim bizimle paylaştığın için🙏🏻

Son düzenleme:
Konu bana göre gündüz pimini çekmişti de, her yere hemen burnunu sokan moderatöre çıkmış adımız o yüzden sus mune, belki toparlanırlar, belki herkes birbirine "şerefsiz, namert" vs vs demeden yazar dedim ama maalesef görüyorum ki kahvehane ağzı yapılmış, sanki Kadınlar Kulübü'nde toplumsal bir sorunu okumuyorum da bir kahvehane de okeyde son ele dönerken taş çalan kişilerin kavgasını izliyorum şu an.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X