kizlar yeni hali tüyünden nasil kurtulabilirim

dimple2

3aslanannesiyimben
Kayıtlı Üye
1 Eylül 2008
4.635
18
41
kizlar yeni halilar aldim ama tüylerinden sinir oluyorum bebegim emekliyor üstü herterafi tüy oluyor evi süpürüyorum 1 saat sonra yine tüyler toplaniyo yokmu bunun bi caresi

yardiiiiiiiiiiiiim

merhaba halı şampuanıyla silmeyi dene canım yahut makinan varsa üstünden bir el yıka çıkabilir sanırsam.=)

Yeni halı alrk canım bız ole yaptık
yun halımı halın?
Sakın sampuanla sışlme canımiyicekotu oluyor,silince kır uste cıkıveriyo.
Onun ustune dokulen lekede kolay kolay geçmiyor canımbzım evın halıları has milas halıydı canım careyıoturma odasındakını yenılemkte bulduk

[ı]canım 1 seneye yakın gitmedi bi türlü
en son süpürgenin ucunda bi basma düğmesi var
ona bastığında tüy topluyo öyle öyle gitti
şimdi hiç çıkmıyo
[/ı]

yıkamaya ver iyi bir yıkamacı olsun onların makinelei çok vakumlu çekiyor temizlenir..verirkendee mutlaka tüyler için verdiğini söyle extra çeme yapsınlar bebeğinin ağzına girmesin tüyler...vereme dersen nemli bezle devamlı silmelisinn..yaz gelincede ya yıkatacak ya yıkayacaksın..başka türlü geçmiyor arkadaşımm...

arkadaşlar o tüylerden kurtulmak çok zor, bizim halılarımız da yün, nerdeyse 1 yıl olacak hala tüy toplanıyor her yer, ne kadar süpürürsek ya da silersek silelim aynı şey. ama silmek süpürmekten biraz daha iyi gibi sanki...

Ben her yeni aldığım halıyı fırçalarım.Şöyle..hani naylon halı yıkanırken kullanılan fırçalar vardır ya.Birmilyoncular da çok vardır.Onunla fırçayı suya sokar halıyı bir güzel baştan aşağı nemli olarak fırçaladımı tüyler top top çıkarve bir dahada çok çıkmaz.Nasılsa yürüdükçe süpürdükçe tutam tutam çıkıyor ben bunu bir seferde temizleyerek kurtuluyorum.

hepiize tesekkur ederim hal1lar1m yün degil akrilik sanirim fircalamayi deneycem

evet canım topak topak tüy çıkar bende sirkeli suyla silmiştim sık sık yeni evlendiğimde...
bende böyle caresini bulmuştum...

supurmekle gecmiyor arkadasim,tahta hali yikamak icin fircalar varya aklima geldikce oturdum fircayla topladim,biraz islattim ama tuyler havada ucmasin diye bayaga bi azalmisti

Benimde halılarımda da aynı şey vardı. Hergün süpürdüm sildim ama bitmedi ve en son halı yıkamaya verdim. Herkes ne var senin halında yazık değilmi sakın yıkamaya verme diyordu ama verdim rahatladım. Herkese de tavsiye ederim. Kendinize eziyet etmeyin yıkamaya verin tüylerden kurtulun başka yolu yok.

Bence fırçalama veya silme daha kötü olursa hiç temizleyemezsin. Ben de bu durumdan halı yıkamaya vererek kurtuldum.

benim halılarımda yün
aynı sorunu bende yaşıyorum
bende halı fırçalarından aldım
naylon olanlardan
mutfakla oturma odamı fırçaladım
sanki bana azaldı gibi geliyor
ama bitmedi hala var.

tek çözüm yıkatmak malesef.yeni diye kıymamazlık yapmayın.ben yaptımda çok çektim o tüylerden:1no2:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…