kızlar sinir oluyorum yaaa...bebeğim hakkında sürekli eleştirilmekten bıktımm

E

EU1

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi EU1
kızlar eşimin ailesiyle yaşıyorum..çok ii insanlar..ama bebeği o kadar sahiplendilerki artık bana nefes aldırmıyorlar..maması biraz gecikse yada bunun gibi herhangi bişey olsa bu çocuk aç susuz kalmış diye başlıyorlar..zaten çocuk ağladımı bittim ben...niye ağlıyor altınımı değişmedin..su vermedin kesin sen buna...şu demir ilacını bırak gereksiz...2 şeftali az bi biberonu doldurucan...bu yoğurt az bi biberon olsun...bu çocuğu doktora götürmeyin bişeyler çıkartırlar...bişeyi yok bu çocuğun vs...bunlar bazıları...cevap veremiyorum çünkü bana küsüyorlar ve evde fazlalıkmışım gibi davranıyorlar...oofff.
dün mesela akşama kadar yemek yiyemedim..bebeğimle ilgilendim akşam yemeğine oturduk..bebeğin karnını doyurdum yoğur verdim...su vermedim çünkü emzitricektim yemekten sonra..kayınbabam yemeğini yedi..ben oturdum yemeğe ona verdim bebeği..sadece 2 kaşık aldım bu çocuğa su vermedin sen diye başladı..baba emdiricem su verirsem emmez dedim..yok susadı bu çocuk su verin diye tutturdu..sonra cam biberonu gördü lavaboda..onun içinide deterjanla doldurmuştum temizleyip kaynatıcam...kopüklü suyu gördüğü halde ağzına dayadı çocuğun biberonu..can havliyle koştum aldım biberonu sinirle kaktım yemekten...dezenfekte ettim suyunu verdim ..şimdi sinirli bir şekilde masadan kalktığım için kaynanam tavırlı..kayınbabam benimle konuşmuyor..eşimde bak bidaha babam seninle konuşmaz huyunu bilmiyosun saygısızlık yapma diyor...tartıştık bu yüzden..sinirlerim çok bozuk..ya çocuğumun hiçbişeyine ben karar veremiyorum çıldırıcam...bişeyde diyemiyorum...çünkü işe başlııcam onlar bakıcak çocuuma...çok seviyorum onları ama bu huylarını nasıı değiştiricem bilmiyorum...ayrı eve çıkın demeyin çünkü bu imkansız...
kafanızı şişirdim ama birine anlatmalıydım...çıldırıcam patlııcam yoksa...kafamçokkarıştıtatlicadiarzu:bbo:

• Konu Sahibi EU1

Canım inan okurken ben bile sinir oldum durumuna ki benimde en çok korktuğum şey etrafımdakilerin dırdırı ve ben aynı evde yaşamıyorum ama çok sinirlenir sütüm kesilirdiye korkuyorum.Umarım bundan sonraki günler daha anlayışlı olur fazla karışmazlar.Aynı evde yaşamak zorunda olduğun için bişey diyemiycem.Allah sabır versin.

• Konu Sahibi EU1
Ayrı eve çıkmanız imkansızsa allah sana sabır versin.Büyük geçmiş olsun.Başkada diycek bişey bulamıyorum:1shok:

Son düzenleyen: Moderatör:
  • Konu Sahibi EU1
İŞİN GERÇEKTEN ÇOK ZOR.bizde aynı binadayız. doğum yaptığım sıralar kayınvalidem hergün gelirdi.Aynı şeyleri yaparlardı bebek ıh dese bu çocuğun karnı aç altını değiştirdinmi vs. Bi gün baktım çay bardağına su koymuş getiriyo kaynatmadan normal içme suyu hemde. daha 10-15 günlük bebek ne yapıcan dedim bebeğe vericem demezmi anne verme doktor bişey vermeyin dedi dedim elinden aldım. Ay banada fenalık gelmişti. Mamaya başlamadan önce bu çocuk doymuyo mama ver diyodu anne doktor demeden vermem dedim doktor 15 günlükken mamaya başlattı bu sefer mama verme emzir ki sütün gelsin dedi. bende karar ver artık dedim. bi ver bi verme diyosun dedim. bunun gibi senin anlattığın tarzda bisürü şey. Ben tavır yaptım karıştırtmadım. Anladı bi daha da gelmedi. Bende rahat nefes aldım. Ama sen beraber yaşıyorsun. Ben günde 3-4 saat çekemezken sen 24 saat iyi dayanıyosun valla. Onları ne kadar sevsekte ne kdaar incitmemeye çalışsakta gereken yerde tavrımızı koymalıyız.bence sende tavrını koy .Senin söyliyemediğin şeyleri eşin söylesin.yoksa daha çooookkk kendi kendine sinirlenmekle kalırsın.Allah yardımcın olsun.

• Konu Sahibi EU1
bir anne bebegine nasil bakilmasi gerektigini ve neye ihtiyac duydugunu bilir baskasinin karismasina ne gerek varki cok bilmislik yaparlar ustelik cogu kayinpeder yaninda cocuga soz soyletmezmisya kendine soyleniyor gibi alinirmis onceden ayy ne ilginc sey allah yardimcin olsun.

• Konu Sahibi EU1
canım aynı evi paylaştığın sürece başka sorunlarda çıkacak tamam onlar iyi insanlardır sakın yanlış anlama kötü demiyorum iyi anlaşıyosunuzdur ama bi gün bi yerden mutlaka patlak veriyo işte çünkü onlar kocanın ailesi hiç bi zaman gerçek aile gibi olmaz bence evini değiiş ayrı eve çık daha sonra eşinlede problemler yaşayabilirsin herşey tatlı tatlı olur zamanla çocukda sana yabancılaşır unutma ama yinede tercih senin

• Konu Sahibi EU1
canım çok zor bir durum ALLAH YARDIMCIN OLSUN........

• Konu Sahibi EU1
yapacak hişbişey yok arkadaşım. Anladığım kadarıyla eşinden de sana destek yok. Kayınpederin yanında ezilmişsiniz. Bu saatten sonra başkaldıramazsınız. Kayınpederin sana bişeyler anlatmaya çalışıyo olabilir. Biberonu lavaboda bırakma, çocuğun karnı tok olsada emzir suyunu ver yemeğini sonra ye gibi.. işini zamanında yap mesajı aldım ben bundan. bi adam ne kadar pis olursa olsun deterjanlı suyu çocuğa veremez. Kayınvalidene yalakalık yapıp tatlı dille derdini anlatarak onun desteğini alabilirsen o hem senin eşine hemde kendi eşine lafını dinletir. Ya da bi an önce işe başla nasıl güvenip bırakacaksan fisfisfis

• Konu Sahibi EU1
kayınpederim geldi benimle konuşmuyorlar..sinirden ağladım...babammı geldi dedim kaynanama eşim geldi evet dedi...kafayı yiycem..ya ben çok mu kötü bişey yaptım yaa..

AYYY allah yardımcın olsun kardeşim çok zor durum gerçekten de neden ayrı eve çıkman imkansız çalışıyorumda diyosun e eşinde çalışıyodur büyük ihtimalle maddi anlamda bi sıkıntın olduğunu sanmıyorum manevi sanırım öyle değilmi....

canım bu kadar stres ve sıkıntıya sütün kesilir ve olan yine sana ve cocuğuna olur..herkse gibi benmde sabır dilemekten baska elimden bişi gelmez.cünkü sen bizlere yolu ayrı eve cıkamayız demekle kapatmıssın.tatlımbenmin dediği gibi maddi bir sıkıntı olmasa gerek?adetleri beraber yasamakmı ki?üsteli anladığım kadarıyla öğretmensin.eğitimli kültürlüsün.bu kadar karıstırma bence..

üzüldüm durumuna ama saygını kaybetmeden takmıyomuş gibi yap. Yapman gereken görevlerini eksiksizce yap ve kimseyle gereksiz yere muhatap olma. tabi bu benim fikrim. ben olsam böyle yapardım ama emin ol en iyi çözüm bu. saygını kaybetmeden muhatap olmamak işe yarar. Bırak onlar kendilerince bişeylere karışsınlar cevap verme. kafanada takma.

Arkadaşım seni çok iyi anlayabiliyorum,boşver onları bence sen bu tavrını bozma,öle kayınpeder herşeye vırt cırt karışırmı?yerini bilsin,sadece kayınpeder değil hepsi öle,bir çocuğu annesinden öte kim düşünebilir ki,sen dik dur karşılarında boşver hiç o kadarda kendini yıpratma,biraz zaman geçsin artık eşinmi söyler senmi söylersin ama şakayla karışık işine karışılmaması gerektiği bi şekilde belirtilmeli,o zamanda tavır alırlar belki ama sonuçta bunada alışırlar.Bu zamanda sessiz gelin durumu pek büyükler tarafından anlaşılamıyor malesef yüz göz olunmadan bazı şeylere sınır getirilmeli diye düşünüyorum nacizane.Allah yardımcın olsun

Cnm ayni seyler' bende yasadim psikolojimi bozdular her 5 dk bir odama gelip uyuyan.ocugu uyandirip g,gsume zorla dayiyan .cocuk gelisimi okudugum halde alt b,yle alinir korkudan oglumu sevemiyordum bile en sonunda cok sinirli bir animda kendi annemi arayip ya gel beni al yada ,oldurcem kendimi demistim hepsini anlatsam ooooooo

aynı çatı altında bunlar kaçınılmaz,ya yardan geçecen ya serden,madem çocuk onlara kalacak sen çalışınca e katlanacan,yok olmaz diyorsan o zaman çıkın ordan.

ah ah işte bende bu yüzden kayınvalidemlere gitmek istemiyorum..torunlarına o kadar düşkünler ki berfe ıh desin ben suçlu oluyorum..herşeye yorum yapıyor herşeyi benden iyi bilir gibi konuşuyorlar..neticede benim çocuğumu benden iyi kimse bilemez ya...

allah yardımcın olsun canımm çok zor bir durumm eşinin sana karşı biraz daha duyarlı olması gerekiyor bence...

Canim tavir yaparlarsa yapsinlar sen de hiç umursama küserlerse belki işine karişmazlar...

allah sabır versin.o kadar iyi anlıyorum ki durumunu.ben de k.validemle yaşıyorum.bebekle alakalı herşeye karışmak istedi o da.hatta yeni doğduğunda birlikte yatalım gece bakarız demez mi.eşim başka odada yatacakmış.daha neler neler.bebek her ağladığında niye ağlıyo bu diye başlar..hep tavırlı davrandım.benim söyeyemediklerimi eşime söylettim.bu sefer de bebeği sever gibi yapıp bana laf sokmaya başladı..psikolojimi bozdu resmen.neyse biz benim ısrarımla ayrı eve taşınıyoruz artık.aynı binada ama yinede sürekli görmekten iyidir.allah sana da nasip etsin..

allah sabır versin öyle durumlarda sende al çocuğunu çekil odana takıl ne yaparlarsa yapsınlar tamam büyüktür bazı şeyleri alttan almak gerekir ama buda kendini ezdirmek değil tabiki tekrar tekrar allah sabır versin her evde başka sıkıntı bizimkiler şükürki uzak yoksa onlarında sizinkilerden kalır yanı yok

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…