kızlar sinir oluyorum yaaa...bebeğim hakkında sürekli eleştirilmekten bıktımm

canım bu kadar stres ve sıkıntıya sütün kesilir ve olan yine sana ve cocuğuna olur..herkse gibi benmde sabır dilemekten baska elimden bişi gelmez.cünkü sen bizlere yolu ayrı eve cıkamayız demekle kapatmıssın.tatlımbenmin dediği gibi maddi bir sıkıntı olmasa gerek?adetleri beraber yasamakmı ki?üsteli anladığım kadarıyla öğretmensin.eğitimli kültürlüsün.bu kadar karıstırma bence..

cnm eşim istemiyor ayrı evi..çünkü kiraya çıkmak istemiyor..biraz sabırlı olalım diyor...ayrıca ayrı evde çocuğu kışın kaınvalideme getirmek zor olucak maalesef...sabah erken okula gidicem bi y sonra.çocuum perişan olur...şimdi durumlar iyi...kayınvalidem lafı dürtüyor durmadan ama aptalı oynadım içim içimi yesede..haklısın annecim falan..naapiym kızlar..başka yolu yok işte...iyi insanlar ama en ufak hatamda benimle konuşmayıp tavır alıyorlar sütüm kesilmesinde..başka bişey istemem çünkü ben çok içime atıyorum..anlatacağım yardım alacağım kimsemde yokki:KK43:bunlar benim ailem oldu..o yüzden iyiniyetimi elden bırakmamaya çalışıyorum:Saruboceq:

en azından bebeğin için kaygılandığını eşine anlatıp, psikolojinin ne kadar önemli olduğunu falan ailesine anlatmasını sağlayamazmısın? sonuçta sen de mesleğini eline almış yetişkin bir insansın, bu kadar üstüne gelmeseler keşke....Allah yardımcın olsun çünkü o yaşta huylarının değişmesi mümkün değil, en kötü ihtimalle biraz da sen darılmış/gönül koymuş gibi falan yapsan ....Aslında içine atarak kendine ve daha önemlisi bebişine zarar verebileceğinden haberdar olmalarında fayda var...eğer eşinden y,ne destek gelmezse bir defa da açık açık durumunu ne kadar zorda kaldığını burada yazdığın gibi onlara da anlatmayı denesen??

en azından bebeğin için kaygılandığını eşine anlatıp, psikolojinin ne kadar önemli olduğunu falan ailesine anlatmasını sağlayamazmısın? sonuçta sen de mesleğini eline almış yetişkin bir insansın, bu kadar üstüne gelmeseler keşke....Allah yardımcın olsun çünkü o yaşta huylarının değişmesi mümkün değil, en kötü ihtimalle biraz da sen darılmış/gönül koymuş gibi falan yapsan ....Aslında içine atarak kendine ve daha önemlisi bebişine zarar verebileceğinden haberdar olmalarında fayda var...eğer eşinden y,ne destek gelmezse bir defa da açık açık durumunu ne kadar zorda kaldığını burada yazdığın gibi onlara da anlatmayı denesen??

daha önce denedim cnm...haklı olduğum yerde suçlu oldum bi anda..ve eşim annemin elini öp dedi...kafamçokkarıştı
ama kayınvalidem kaynanasından çok çekmiş sevmez böyle şeyleri gel ben öpiym seni kızım dedi...böylece haklı olsam bile evet siz haklısınız demeyi öğrendimmmmm...

kızlar bu işlerin eğitimli olmayla falan alakası yokk.onlar kaç çocuk yetiştirdik biz...kaçıncı torun bu diyorlar senin üniversite okumuş olman eğitimci olman hiç bişey ifade etmior..herşeyi internetle yapıyorsun diyorlar bana çocuğunu sen internete göre yetiştir daha iyi olur biz bilmeyiz diyorlar şunu yapmayalım dediğimde...yani deveye hendek atlatmak daha kolay...

onlari degistiremezsiniz bunu acikca söyleyeyim..siz bazi seylere izin veridiginiz

icin zaten cikmislar tepenize,bundan sonrada ne yapsaniz yapin inmezler..evinizi

degistirerek bir cözüm bulmaya calisabilirsiniz mesela..

off çok zor yaa yasadıkların ne bileyim kayınvalidemi severim ama yanında otursam heralde çıldırırdım..ama mecburiyet yarının bizlere ne gösterceği belli olmaz buyuk konusmamak lazım allah hepimize iş düzgünlüğü versin kimseyi kimseye muhtaç etmesin.insan bazen kendi annesiyle bile tartışabiliyoken düşünemiyorum artık kaynanamla :) sabırlı ol arkadasım ne denirki baska gördüğünü görme duyduğunu duyma artık...

canım benim kimse anlamıyor ki bir bebeği en cok annesi düşünür
sinir oluyorum anneye akıl verenlere
tatlı dille halletmeye calış canım madem o evden cıkman imkansız

Haklısın canım aynı evde yasıyorsan mutlaka ıyı gecınmek ıcın bır ınsanın fedakarlık yapması gerekıyor. Ben kayınvalıdeme hıc karıstırtmadım gercı o da karısmadı ama benım avantajım kardesım dogdugunda 2 yıl ona bakmak oldu yanı onceden tecrubelıydım o yuzden bebek ne ıcın aglıyor, ne ıstıyor, ne zaman acıkır, ne zaman uyur cok ıyı bılıyordum. o yuzden suanda senın yapman gereken sey bebegıne odaklanman; bebegını ıyı tanımaya calıs ne ıcın agladıgını, ne zaman ne ıstedıgını bılırsen kımse agzını acamaz.. Yıne de ısın cok zor, bebek bu sonucta aglar da huysuz da olur ama esın de destek olmuyor galıba, senı onlara bırazcık ezdırıyor gıbı geldı bana... Allah yardımcın olsun canım...

arkadaşım bir şey önereceğim sana eşini etkilemeye çalış bazı olayları doğru kullanarak onun gözünde farklı görünmelerini sağla asla ailesi ile ilgili apaçık kötü şeyler söyleme ama oradan gelen sıkıntının sende yarattığı etkileri ve çocuğunuza yansıyacak zararlarını pedagojik açıdan edineceğin bilgilerle destekleyerek bebeğinizi ve sizi nasıl etkileyeceğini anlat ve etkile ki gerçek bir aile olabilmenin tek yolunun mutlu olacağınız evi seçmekle başlayacağına inansın.bir evde çok başlılığın sonu felakettir bence. o çocuk ana baba sözü dinler mi büyüyünce senin şu an sabahları erken kalkmasın perişan olmasın diye düşünüp kendinden yaptığın bu fedakarlık uzun vadede onun da yararına olmayacak emin ol hatta imkan bulup kreşe versen çok daha iyi olur.
herşeye rağmen uzaktan akıl vermek kolay.umarım kendinde hayatını değiştirecek gücü bir an önce bulur ve içine atıp daha fazla üzülmeden atlatırsın.sevgilerimle.

kızlar gerçekten çok güzel şeyler yazmışsınız...kendimi o kadar iyi hissediyorum ki...çok negatif düşünüyordum..fakat pozitife çevirdiniz herşeyi..daha doğrusu kendime güvenimi pekiştirdiniz..teşekkürler desteğiniz için..çok ihtiyacım vardı paylaşmaya..çok şükür şimdi durumlar iyi...böyle devam eder inşallah..huzursuzluk çok kötü bişey...
çocuk büyüyünce benim sözümü pek dinlemeyecek bundan eminim.çünkü 2 yaşına kadar burdayız.bebek daha 5 aylık..bakalım zaman ne gösterir gerçi...hayırlısı neyse o o lsun hakkımızda...

kesinlikle içine atma hiç bir şeyi. çok canını sıkarlarsa saygı çerçevesinde sen de söyle söyleyeceğini çekil bi köşeye. her şeye çok da evet deme. o çocuğa senin onlarsız bakabileceğini kabul ettirmeye çalış. ben şunu anladım evet dedikçe tepene biniyorlar arada diş göstermek lazım:) ben de şu anda yaz olduğu için kayınvalidemdeyim. bana sormadan çocuğun altını bile değiştiremiyorlar....

Hey yarabbi.....sanki 5 yaşında çocuğun eline veriyoda "susamış bu bebek,karnı aç bunun.."

sanane kardeşim sanane..anası değilmi beslemesinide bilir,aç bırakmasınıdaa........... SA-NA-NE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :kızgın:

o kadar bakmak beslemek istiyorlarsa dogursunlar bi tane dahakötükedihüso

iyilik yaptığını sanıyolar cahiller
kaynanan nasıl buyutmuş oğlunu:bbo:
sen bebeğine zarar verecek değilsin ya düşüncesizler
hem senin de beslenmen gerekiyor sütün gelmesi için bunu da mı düşünemiyorlar
iyi beslenmen lazım strest yapmaman lazım üzülmemen lazım....
eşinle güzel güzel konus hatta anne ve babasıyla da konusabılırsın tatsızlık buyumeden
madem aynı evde yasıyorsunuz paylaşmak zorundasın sıkıntını

neden ayrı eve çıkman imkansız anlamdım ayrıca bunu çekmektense ayrı eve çıkarım zaten eşinle sen çalışıyorsun çocuğunu kreşe yada bakıcıya verebilirsin ben anlmadım açıkcası bana bu şekilde davransalar hayatta sevmeyi bırak yüzlerini bile görmeye dayanamam açıkcası

kayınpederim geldi benimle konuşmuyorlar..sinirden ağladım...babammı geldi dedim kaynanama eşim geldi evet dedi...kafayı yiycem..ya ben çok mu kötü bişey yaptım yaa..

ah canım ya seni anlıyorum .ben bikaçgün bile onların böyle davranışlarına maruz kaldığımda çok sinirleniyorsum.kendinailem veya eşimin ailesi farketmez.Allah sana yardım etsin zor bi durum.
öncelikle yazıların hepsini okumadım ama ayrı eve çıkma durumunuz yok mu kesinlikle?
eşini tatlı bir dille ikna edemezmisin ayrı eve cıkma hususunda?çünkü canım malesef büyüklerele bir arada yaşanmıyor...onların yerleşmiş huylarını değiştiremeyiz biz malesef...
bebeğini bakıcıya verirsin için rahat etsin diye kamera kurarsın falan.ilk baslarda ben de nasıl bakıcıya bırakırım diyordum ama hiç de öyle değil.iyi bakıcılar var ben cok memnunum çok şükür.

valla allah sabır versin diyorum ama kesinlikle ben olsam o evde kalmazdım... çocucuğun en hassas zamanlarında şu an... beyin gelişimi hızla sürüyor... bu zamanları böyle insanların yanında, daha doğrusu huzursuz bir ortamda geçirmesi çok yanlış...sen yanındayken böyle yapıyorlarsa birde sen işe başlayınca kimbilir neler yapacaklar... çocuğu sendende soğuturlar.... çekiniyorum ama, senin aileni sorabilirmiyim? bence eşin de kendini ve ailesini düşünmekten vazgeçip öncelikle seni ve çocuğunu düşünmeli... kesinlikle tavır koymalısın... bende eşimin ailesine yakın yerde oturuyorum... çok sık gelmiyorlar ama yinede kulağıma bir sürü şey geliyor... ama ben baştan tavrımı koydum ve bana mık deseler cevap hazır bende:) valla olmadı işten çık çocuğunun sağlıklı düşünen ve beslenen bir birey olması için sana ihtiyacı var!!!!! benimde bebeğim 5 aylık oldu, kesinlikle kimseye emanet etmem... zorunda kalırsamda ancak kendi anneme!!!! allah başımdan eksik etmesin anneciğimi.....

kayınpederim geldi benimle konuşmuyorlar..sinirden ağladım...babammı geldi dedim kaynanama eşim geldi evet dedi...kafayı yiycem..ya ben çok mu kötü bişey yaptım yaa..

sen kotu bisey yapmadin canim aksine bebegini dusunen bi annesin ,belki kayinpederinden bebegini alis seklin farkliydi bunuda abarttilar , sanirim simdi iyiymisin ,bundan sonra tatli dille uyarmaya bak onlari ,bu benim bebegim kanim canim ,ben istiyomuyum ac kalsin susuz kalsin ,bebgimin iyuiligine benden cok kimse isteyemez ,lutfen ,cok fazla karismayin ,tammam destek verirsiniz yardimci olursunuz bana ama ,ne yedircem circem ,uyucak kkalkicak bukadarina da cok karismayinde ,yabancilari bi gorsencocuklari bagir aglarda almazlar kucagina ,bu yasta bu cocugu simartmiyalim diye ,ama biz ih demeden aliriz ,canim ben seni cok iyi anlayabiliyorum
bende suan kayinvalidemlerle kaliyorum ,ayrilmam imkansiz gibi benimde , benim bebegim yok suan tedavideyim ama,olunca bende senin gibi bunlari yasicagimdan yuzde yuz eminim ,ama ben hastaneden cikmadan soylermeyi dusunuyorum ,benim kayinvalide karismaz ama kayinpeder fena , mesela gorumcemin cocuguna cola iciriyo ,ya benim en cok karsi oldugum seydir ,o coccugun ne kadar midesi varda cola icirsiniz ,benm cogum olmadi halde razi degilim, cocuk cay icmek istiyo ,kayinpeder dedi bana buyuk bi bardak getir diye ,bende dedim daha bu kac yasinda bukdar caya falan alitirmayin ,cayin ne faydasini gorcek dedim ,oda hemen bana sinir oldu kalkti kendisi koca bi bardak getirdi cocuga cay yapti birsurude seker koydu icirdi ,beim inadima ,dusunun bu benim bebgim degildi bukadar sinir oldum ,bilmem benimki olunca ne yapcam ,malesefki bunun onune gecilmiyo ,simdi benim korkumda daha ortada olmayan bebegimin ismine karismalari ,kayinpederimin ismini koymai isticekler ama ben kesinlikle karsi olcam
canim ben baya yazdim senin derdini paylasim derken kendiminkini doktum
canim benim insallah atlatirsin ama bu hep birlikte yasadigin surece onune gecilmicek ,sen cocuna bunu yapma desen o onlarin yanina kacacak seni dinlemez olcak ,gercekten buyuklerin yaninda cocuk yetistirmek cok zor allah yardimcin olsun ben canim ,insallah bebegini saglikli bi sekilde buyutursun

Allah sabır versin canım. Aslında onlarıda hoş görmek gerek diye düşünüyorum. Yaşları ilerlemiş torunları olmuş sevinçlerinden ne yaptıklarının farkında değiller bence. Bebişin okadar güzelmiş ki birşey olmasın diye korkuyorlar demek ki yerimseniben Anlaşılan bebişini çok seviyorlar a.s Biraz daha sabret derim düzelecektir :asigim:

En mantıklısı canım kocanla konuş o halletsin.Nede olsa oğludur inictse bile 2 gün sonra barışırlar.Sen tavır yapsan kocanla aran bozulur.Kaynana gelin muhabetine sende kurban gidersin.ALLAH YARDIMCIN OLSUN..

X