kızlar sinir oluyorum yaaa...bebeğim hakkında sürekli eleştirilmekten bıktımm

Bu kulubu bu sebepten çok seviyorum akıl alacak verecek aynı duyguları, farklı bilgileri taşıyan bir çok arkadaş buluyoruz... Allah sabır versin arkadaşım bizim aileler aynı şehirde haftada bir ancak görüşüyoruz baştan beri mesafeli de davranmama rağmen yinede laf söylüyorlar ya çileden çıkıyorum bana laf geçiremeyince eşime laf sokuyorlar vs.. aşağı yukarı pekçoğumuzda bu problem var kolay değil ama kırmak pahasına kontrolü ele almamız şart gibi duruyor bu konuyu kısa bir süre sonra çocuk psikologuna soracaktım sen benden önce davrandın çocuğun eğitiminde yanlışlar ve doğrular üzerine yardım almayı düşünüyorum ileride paylaşırız...

valla allah sabır versin diyorum ama kesinlikle ben olsam o evde kalmazdım... çocucuğun en hassas zamanlarında şu an... beyin gelişimi hızla sürüyor... bu zamanları böyle insanların yanında, daha doğrusu huzursuz bir ortamda geçirmesi çok yanlış...sen yanındayken böyle yapıyorlarsa birde sen işe başlayınca kimbilir neler yapacaklar... çocuğu sendende soğuturlar.... çekiniyorum ama, senin aileni sorabilirmiyim? bence eşin de kendini ve ailesini düşünmekten vazgeçip öncelikle seni ve çocuğunu düşünmeli... kesinlikle tavır koymalısın... bende eşimin ailesine yakın yerde oturuyorum... çok sık gelmiyorlar ama yinede kulağıma bir sürü şey geliyor... ama ben baştan tavrımı koydum ve bana mık deseler cevap hazır bende:) valla olmadı işten çık çocuğunun sağlıklı düşünen ve beslenen bir birey olması için sana ihtiyacı var!!!!! benimde bebeğim 5 aylık oldu, kesinlikle kimseye emanet etmem... zorunda kalırsamda ancak kendi anneme!!!! allah başımdan eksik etmesin anneciğimi.....

annem vefat etti 10 yıl oluyor..babam başkasıyla evlenince görüşşmek istemedi cnm...tabii insanın öz annesi gibi olmaz hiç kimse...ah annecim ahhh

sen kotu bisey yapmadin canim aksine bebegini dusunen bi annesin ,belki kayinpederinden bebegini alis seklin farkliydi bunuda abarttilar , sanirim simdi iyiymisin ,bundan sonra tatli dille uyarmaya bak onlari ,bu benim bebegim kanim canim ,ben istiyomuyum ac kalsin susuz kalsin ,bebgimin iyuiligine benden cok kimse isteyemez ,lutfen ,cok fazla karismayin ,tammam destek verirsiniz yardimci olursunuz bana ama ,ne yedircem circem ,uyucak kkalkicak bukadarina da cok karismayinde ,yabancilari bi gorsencocuklari bagir aglarda almazlar kucagina ,bu yasta bu cocugu simartmiyalim diye ,ama biz ih demeden aliriz ,canim ben seni cok iyi anlayabiliyorum
bende suan kayinvalidemlerle kaliyorum ,ayrilmam imkansiz gibi benimde , benim bebegim yok suan tedavideyim ama,olunca bende senin gibi bunlari yasicagimdan yuzde yuz eminim ,ama ben hastaneden cikmadan soylermeyi dusunuyorum ,benim kayinvalide karismaz ama kayinpeder fena , mesela gorumcemin cocuguna cola iciriyo ,ya benim en cok karsi oldugum seydir ,o coccugun ne kadar midesi varda cola icirsiniz ,benm cogum olmadi halde razi degilim, cocuk cay icmek istiyo ,kayinpeder dedi bana buyuk bi bardak getir diye ,bende dedim daha bu kac yasinda bukdar caya falan alitirmayin ,cayin ne faydasini gorcek dedim ,oda hemen bana sinir oldu kalkti kendisi koca bi bardak getirdi cocuga cay yapti birsurude seker koydu icirdi ,beim inadima ,dusunun bu benim bebgim degildi bukadar sinir oldum ,bilmem benimki olunca ne yapcam ,malesefki bunun onune gecilmiyo ,simdi benim korkumda daha ortada olmayan bebegimin ismine karismalari ,kayinpederimin ismini koymai isticekler ama ben kesinlikle karsi olcam
canim ben baya yazdim senin derdini paylasim derken kendiminkini doktum
canim benim insallah atlatirsin ama bu hep birlikte yasadigin surece onune gecilmicek ,sen cocuna bunu yapma desen o onlarin yanina kacacak seni dinlemez olcak ,gercekten buyuklerin yaninda cocuk yetistirmek cok zor allah yardimcin olsun ben canim ,insallah bebegini saglikli bi sekilde buyutursun

aynen bütün hepsini yaşıyorumm cnm...2 aylıkken k.pederim bebeğin eline patates kızartması vermiş oda yalıyordu..çıldırdım görünce...yapma dedim bi daha yapmış...karıştığım için eşim çok kızdı bana karışma lüksüm yok yani..kendi kendimi yiyorum sadece..şuanda öyleyim kayınvalidem laf sokup duruyo..ona nooluyo anlamadım ki...

alah c.c yardımcın olsun.zor bir dudrum gerçekten neden eşinizin ailesiyle birkikte ıoturmak zorundasınız? ben onu anlayamadım diğer yorumları pek fazla okuyamadım.
çalışan bir bayansınız ayrı eve çıkamazmısınız???

Son düzenleme:
patates kızartması koca insanlara bile yasak amca allah allah.ne garezi var acaba ufacık cocuga onu yedirmeye calısıyor.

Ya canım Allah sana sabır versin bu halinle nasıl katlanıyorsun zaten doğum yapmışsın üzerinde büyük bi yük var nasıl oluyorda herşeyine bu kadar karışıyorlar,hem kayınbaban nereden bilirmiş çocuk bakımını onun annesi sensin hiç sütün filan kesilir diyedemi düşünmüyorlar ya sinir oldum canım sen işe başladığın zaman deterjanlı suyu ağzına veren kişiye sen nasıl emanet ediceksin hele o zaman daha çok sahiplenecekler şimdiden böyle yaptıklarına göre,madem ayrı eve çıkamıyorsun anladığım kadarıyla eşinde pek bişey demiyo ailesine o zaman sana diyeceğim tek şey Allah sabırlar versin canım çünkü işin çok zor...

aynen bütün hepsini yaşıyorumm cnm...2 aylıkken k.pederim bebeğin eline patates kızartması vermiş oda yalıyordu..çıldırdım görünce...yapma dedim bi daha yapmış...karıştığım için eşim çok kızdı bana karışma lüksüm yok yani..kendi kendimi yiyorum sadece..şuanda öyleyim kayınvalidem laf sokup duruyo..ona nooluyo anlamadım ki...

canımcım eşin ne iş yapıyo eğitim durumu nedir? Sen evlenmeden önce eşini hiç tanıyamadın mı, beraber oturma fikri çıkınca bu kadar anne-babasının ağzının içine bakan bi koca beni ezdirir mi diye hiç düşünmedin mi yoksa aşkın gözü kör müydü?
Böyle okudukça çok üzülüyorum ama elden bişey gelmiyor ... :teselli:

oyyyyyy vallahi yoruldum yazının hepsini okumaya gücüm yetmedi arkadaşım
Allah sabrını artırsın ne diyeyim :1shok:

Canım ya çok üzüldüm durumuna, biz ayrı evlerdeyiz çok şükür ama aynı evde olsak kesin bebeğin başına onlar yüzünden bişey gelmişti .. Kayınvalide bebeğin altını değiştiremez ne zaman bebeği tutsa kusturur, kayınpeder bebeğe karşı özensiz bide çok bilmiş saçma sapan konuşur durur ve herşeyi kendi bilir zanneder. Eskiden birbirimize yakın oturalım ve bebeğime çalışırsam onlar baksın isterdim ama Allah işte kullarına bazı şeyleri gösteriyor onlarında bebeğe bakamayacaklarını bana iki olayda gösterdi. Kayınvalideye bebeği sadece 2 saat emanet ettim tüm gün kustu bebek düşün yani, 3 çocuk büyütmüş daha bebek tutmaktan bihaber..Şimdi ben bebeği birine emanet edipte dışarı çıkamıyorum. Onlarla da görüşmüyorum zaten..Kötüniyetlerinden değildir ama işte birlikte yaşayınca böyle oluyor malesef. Onları kırmadan konuşmayı denesen belki daha iyi olur. Mesela kayınvalidenle konuşmayı dene o da kayınpederinle konuşsun. Malesef insanlar yaşlanınca hem inatçı,hem alıngan hemde çok bilmiş oluyorlar :KK43:(

ayy okurken daral geldı allah sana sabır versın guselım ısın zor benımde bebegıme calısınca kayınvalıdem bakcak ama bu yaz eltımın kızına yaptıklarını gorunce allahım bebegım sana emanet dedım eltım bebegını sutten kesmeye calısıyor ve yemege alıstırmaya calısıyor yemekten once sen tut kızın onune (1 yas2 aylık) uzum koydu ayy sınır oldum sonra tabı yemek yemedı bı ton laf soyledı yemezsen yeme boyle oynar bu eltımın gozune baktım tutuyor ıctıgı caydan onada ıcırıyor anne dedım cay ıyı bısey degılkı neıye verıyorsun dedım dayanamadım ıyı olur kızım dıyor ay sasırdım kaldımmmm sınırlerımı bozduuu layhayhoylayhayhoy

canım bende benzer şeyler yaşıyorum çalışıyorum büyük kızıma akşam yemek saatinden önce abur cubur veriyordu ben geldiğimde çocuk akşam yemeği yemiyor sölüyorum napim çocuk istiyor diyo bir böle iki böle eşime sölüyorum sen konuş annenle ben söleyince kırılır ama sen oğlusun sen konuş diyordum..buna benzer bir çok şey...şimdide 2. bebeğimi doğurdum ücretsiz izin aldım bir süre daha evdeyim...bu bebişimede kayınvalidem bakacak bazen sorunlar yaşıyorum ben bebeği sallamaya veya kucağa alıştırmak istemiyorum ama o bi bakıyorum çocuğu kucaklamış geliyo anne neden kaldırdın uyucaktı diyorum napim uyanık tek başına odada diyor alıp geri götürüyorum ve bir süre sonra bakıyorki gerçekten kendi kendine uyumuş anlıyor ve bidaha yapmadı çok şükür bazı şeyleri şöyle böyle derken alıştırdım ama bebeğimi bırakıp gideceğim aklıma geldikçe sinir oluyorum...sana yardım edebilecek tek kişi eşin eşinle aranı iyi tut ailesi için eşinle tartışma tatlı dille eşine istemediğin yada ailesine yaptırmak istediğin herşeyi yavaş yavaş yeri geldikçe anlat...ben eşime annen ilaç saatine pek dikkat etmiyor oysa dr dakika geçirmeyin dedi diyorum sen bi sölermisin annene o sölüyor anne aman dikkat et şu saatte ver sakın atlama dr dedi diyo ...bizimki dikkat ediyor sadece bir örnek tabi bu...bazı şeyleri dr la görüş bebeğin kontrolüne kayınvalidenle kayınpeterinle falan git dr bahsetsin biraz şöyle olmalı şöyle olmamalı bebek bakımıyla ilgili olarak belki dr sölediklerini dikkate alırlar...

vallahi çok sabırlısın canım. ben olsam şimdiye kafayı yemiştim. belki evi ve eşimi bile terkedip gitmiştim. aman yanlış anlaşılmasın bu bir yol değil tabiki ama ben katlanamazdım heralde. Allah daha çok sabır versin ne diyeyim. Üzüldüm durumuna. Allah yardımcın olsun canım.:Saruboceq:

yani nasıl insanlar bunlar kayınvaliden kayınpederini sakinleştircek kadınlık böyle olur kendi bilmiyormu hiçmi loğusa olmadı senin sütün kesilirse napıcak en az 6 ay emmeli o bebek hasta oldugu zaman bile hemen iyileşir emince anneyi allah sana sabır versin güzelim ne diyim dilerim 2 yıla kalmaz ayrılırsınız sen hep sakin ol cevap verme bence cevap vermemk en büyük cevap aslına ( blkide kndimi kandırıyorum ama napıyım başka çare var mı ) ben çünkü bişi desem kaynanamlar 50 tane cevap verirler o yuzden ben sadece susuyorum o konusuyo
benim kaynanamda cok bilmiş ancak cocuklarını sadece dogurmuş evet sadece dogurmus çocuklara ya bakıcı bakmıs yada annesi (kaynanamın annesi) şimdide ben bakıcam diye dolanıyo ama bebeğim olursa baktırmak istemiyorum birde normal dogum riskli diye sezeryan diye tuttutdular ayol size ne benim doğumumdan yakın arkadaşımız kadın dogum uzmanı ona sordum hangi dogum iyi diye kadın olsam normal dogum yapardım dedi

yani nasıl insanlar bunlar kayınvaliden kayınpederini sakinleştircek kadınlık böyle olur kendi bilmiyormu hiçmi loğusa olmadı senin sütün kesilirse napıcak en az 6 ay emmeli o bebek hasta oldugu zaman bile hemen iyileşir emince anneyi allah sana sabır versin güzelim ne diyim dilerim 2 yıla kalmaz ayrılırsınız sen hep sakin ol cevap verme bence cevap vermemk en büyük cevap aslına ( blkide kndimi kandırıyorum ama napıyım başka çare var mı ) ben çünkü bişi desem kaynanamlar 50 tane cevap verirler o yuzden ben sadece susuyorum o konusuyo
benim kaynanamda cok bilmiş ancak cocuklarını sadece dogurmuş evet sadece dogurmus çocuklara ya bakıcı bakmıs yada annesi (kaynanamın annesi) şimdide ben bakıcam diye dolanıyo ama bebeğim olursa baktırmak istemiyorum birde normal dogum riskli diye sezeryan diye tuttutdular ayol size ne benim doğumumdan yakın arkadaşımız kadın dogum uzmanı ona sordum hangi dogum iyi diye kadın olsam normal dogum yapardım dedi
sana büyük geçmiş olsun canım:teselli:,hiç kafana takma o konuşunca sen kafanda bir şarkı soyle ve gülümsea.s,o da ne aparyapsın,sütün de olur,sağılık de olur inşl:nazar:,onun canın sıkılıyo,bir de kıskanıyor oğlunu,bu normal,kocanla uyümlu ol,boşuna tartışma,diğer herşey boş,ha gelir ha geçer:1hug:

napıyım şekerim işte çalısan anne olmak her yönden sıkıntı işte ... allah güç kuvet verir inş herşey için sevgilerimle

canım cok uzuldum bende kayınvalıdemlerle yasıyorum bılıyorsun ama sımdıye kadar buyuk olmasada sorunalrımız oldu ufak trefek her aılede oldugu gıbı kaynanamda soler bana yap et fılan dıye ama ben bebegımı nasıl buyutucegımı neye ıhtıyacı olup olmadıgını bılıyorum ve tamam anne tamam baba dıyorum ama yapmıyorum maksat gonullerını kırmamak sonucta benım cocugum onlarında evladı sende yapıcam de yaptım de bu kadar olayı buytme kendınıde sıkma bposverrr her aılede olan seyler bunlar
ama tavrını koyy ben ole ytapıyorum canım bı yaptıkları seyı ıkıncıye yapamıyorlar

Son düzenleme:
yapacagın tek sey arladasım yavas yavas kım ne derse desın tavrını koy sımdıden koymazsan sonra onunu alamazsın soylıyeyımmmmmmmmmmmm
sınır oldum yaa ben olsam çat çat cvp verırdım bende aynı apartmanda oturuyorum her sabah akşama kadar kayınvalıdemın evındeyız yemeklerı beraber yıyoruz eşım gelıyor akşam yatmaya eve cıkıyoruz.
ama karıştırmam sadece fıkırlerını soylıyebılırler .
tavrını koy yoksa cocugun cok ksıı tarafından egıtıldıgı ıcın cok zrara gorur karakterı de abuk subuk gelısebılır . bır cocugun anne ve babasıyla onların egıtmelerıyle yetısmesı gerekır. onun yapma dedııgınede dıgerı yapd erse o da cok zararlıymış. kım kuserse kussun ıkı gun konuşmazlar ucuncu gun bal gıbı konusacaklardır torunlarından uzaklasmak zorunda kalırlar yoksa.
sakın tavız verme artık esınlede konus onlar kusecek kızacak dıye cocugu sacma sapan seylere yonlendıremem de

gerçekten işin zor anlıyorum seni... alttan almaya çalışsan kendi çocuğun da arada bir de söyle düşün onlar senin de ailen. kendi annen ve baban bunu çocuğuna yapsa zoruna gitmez bunu kocan için yapmalısın

anladıgım kadarıyla egıtımlı bırısınız 9 ay sız taşımıssınız bebegınızı tamam büyükler sever ıçıne sıgdıramaz torunlarını ama bır yere kadar sız onun annesısınız bunu onlar kırılsa bıle hatırlatmak lazım sonuna kadar

X