Kızlar lütfen yardım edin

Doğal yoldan hamile kalanlar nasıl bir mucize yaşadığının umarım farkındadır. Yatıp kalkıp şükretmeliler
Kesinlikle gerçekten kesinlikle o kadar doğru ki. Resmen mucizeyi yaşıyolar ve çevremde bunun kıymetini bilmeyen o kadar çok insan var ki.

Merhaba bu konuyu buldugum cok iyi oldu, ben de birebir aynı hisler icerisindeyim. Kendimi de sucluyorum 22 yasinda bi kadın dogum travmam oldu resmen 10 sene doktorun kapısından gecemedim. Daha erken harekete gecseydim keske dogal yolla 2 seneye yakın denedik gec kaldik heralde..

Bir yandan ne kadar güclü oldugumu fark ettim asla birakamam dedigim sigarayi biraktim. 3 ayda tum hayatımı degistirdim. Yine de sadece iki yumurtam toplandı. Telefon calacak embriyologlardan kotu haber gelecek diye cok korkuyorum.

Ne güzel işte sigarayı bırakmışsın canım. Gerçekten istiyorsun ve çaba sarfediyorsun. Yumurta sayısına takılma hepimiz 1 embriyoyuz hayata geldik. Eğer doğacaksa 1 tanesi tutunup gelecek zaten. Bende geç kalmış hissediyorum 32 olucam bi kaç ay sonra etrafımda ki herkes ya hamile ya da ikinci çocuğu düşünüyorlar. Benimse dün transferim iptal oldu hormon değerlerim yüzünden. Onu bile beceremediğimi düşünüp canım sıkıldı…her şey bu kadar zor olmak zorunda değildi

Kızlar yine çöküntü halindeydim. Daha 1 senelik bile evli olmayan arkadaşım hamile. Benim 4 sene olacak ve tüp bebek olduğu için garantisi de yok. Acaba anne olacak mıyım düşüncesi beni içten içe yiyip bitiriyor. Sosyal medyada gördüğüm hamileri söylemiyorum bile. Çok zorlanıyorum. Transfere az kaldı nasıl motive olabilirim? Hep bi geç kalmışlık hissi var. Bugün sınıfta bir öğrencim hocam çocuğunuz var mı dedi yok dedim yaşınız kaç diyor yani küçüğünden büyüğüne herkes sanki anlıyor olmadığını yada ben öyle hissediyorum.

Seni çok iyi anlıyorum. Ben de 32 yaşında bir öğretmenim. Bazen olmayınca olmuyor, olursa yolumuza eşlik eder; olmazsa da dünyanın sonu değil. Artık böyle düşünüyorum. Senin gibiyim ben de, ilaçlar iğneler majör depresyona soktu beni. Ha bir de halden anlamayan bir eş de eklenirse.. Bazen bir şeylerin olması ya da olmamasında hayır vardır. Sıkma güzel canını.

Aynı yaştaymışız. İnan hiç bişeyden zevk almaz hale geldim. Çekip gitmek istiyorum her şeyden en çok kendimden. Ama yapamıyorum. Sonu ne olacak diye merak ediyorum. Bazen diyorum bekar olsam bu kadar takar mıydım anne olmayı? Aman ne bileyim işte yoruldum bu duygulardan

Biraz da çevre ve toplum baskısı bu hale sokuyor bizi. Çocuk sormasınlar diye görüşmediğim arkadaşlarım var. Benim amh değerim düşük, o yüzden tüp bebeğe başladık. Transfer oldum, test günü bekliyorum fakat korkular içerisindeyim tıpkı senin gibi. İnsan bıkıyor açıklama yapmaktan, ya da bu duygunun eksikliğinden. Yeğenlerimi seviyorum ; diyorum mesela benim de bir çocuğum olsaydı böyle evde cıvıl cıvıl.. ama ev sessiz maalesef:) kişisel gelişim Avrupa tatiller vs her şey bir yere kadar. İnsan istiyor; özellikle kadın. Bununla başa çıkmamız gerek

İnşallah güzel sonuçlanır. İnan kendim hakkında olumlu düşünme yetimi kaybettim. Çok zormuş bu duygularla mücadele etmek özellikle kadınsan. İç güdüsel olarak anne olmak istiyor Zaten her ay yumurta üreterek gebeliğe hazırlıyor kendini. Ne diyebilirim ki hayatımın en zor dönemlerini yaşıyorum.

Aynı yaş ve aynı durumdayız. Belki de olmayacak hissi çok acı verici. Iki saat önce amcamın vefat ettiğini duydum. Memlekete gideceğim ve herkes yine soracak stresi sardı beni . Üç sene oldu niye yok . Doktora gittin mi ne dedi? köşeye çeken mi ulu orta yerde soran mi dersin... vs. Şöyle elime mikrofonu alıp merhaba ben kısırim benim çocuğum olmuyor artık sormayın demek geliyor içimden .

Benim akrabalar da öyle. Cahil cühela hepsi. Tavşan gibi 3-5 doğurmayı marifet sanıyorlar. Sanane de geç, çizgini çek. Kime ne ya.

Benim akrabalar da öyle. Cahil cühela hepsi. Tavşan gibi 3-5 doğurmayı marifet sanıyorlar. Sanane de geç, çizgini çek. Kime ne ya.
Dogurmayi magrifet sayıyorlar. Ne çocuğun psikolojisinden ne eğitiminden ne de bakımından anladıkları yok. Doğur köşeye at hesabı. Hâlbuki hallerine şükredip karşı taraf için empati yapabilseler ve hiç sormasalar ne güzel olur. Ne yazık ki gözümüze sokup sonra da nazar mı değdi acaba diyorlar.

Bende bazen bunu söylemek istiyorum. Soran biri olursa ya bizim çocuğumuz olmuyor veya Allah bize vermiyor çok istiyoruz ama yapacak bişey yok demek istiyorum. Bi gün yaparım gibime geliyor. Çok doluyum

Modunuzu düşürmeyin çocuk için bir sperm ve bir yumurta yetiyor yeter ki rabbim nasip etsin zor bi süreç bende 2yıldır çok yıprandım ama her nasip vaktini bekliyor rabbim isteyen herkese nasip etsin

Bende bazen bunu söylemek istiyorum. Soran biri olursa ya bizim çocuğumuz olmuyor veya Allah bize vermiyor çok istiyoruz ama yapacak bişey yok demek istiyorum. Bi gün yaparım gibime geliyor. Çok doluyum
Çaba bizim hüküm Allah'ındır. Bu dünyada hepimizin farklı farklı sınavları var. Senin sınandığın konu belki de bu.
Rabbim en hayırlı zamanda hayırlı evlat/evlatlar sahibi olmayı nasip etsin. Sen tedaviye devam et. Başka çareler ara dene pes etme.
İnsanlar hep konuşur her konuda fikirleri vardır. İçi beni dışı seni yakar misali. Dört duvarın içinde kimin ne derdi var yaşıyor kimse bilemez, bu konuşanların da derdi var ama dillerinin kemiği yok düşünmeden konuşuyorlar. Senin içinde yaşadığın ruh halini senden başka kimse anlayamaz. Rabbim gönlünü genişletsin ferahlatsın. Bu süreçte ikinizin de motivasyonunu yüksek tutması sizin için en iyisi olacak. Biraz daha sabret. Yaşında ne varmış kimler kimler artık kaç yaşında evlenip 40'ında anne oluyor. Bakma sen millete eskiden 15 yaşında evlenmek normal 20 sonları geç kaldın çocuk yapmaya derlerdi. Şimdi 30'larda anca evleniyor da sıra çocuğa gelene kadar. Hiç geç kaldım diye düşünme. Stres de seni etkiliyor.
Her şey güzel olur umarım senin için

Haklısın. Kimin ne yaşta hamile kaldığı bir değişkendir. Ruh halim çok gel gitli bazen umutluyum bazen de dibi görüyorum. İnfertilite sürecinde olanlar böyle sanırım. Mücade ederken yıpranıyoruz maalesef. Rabbim kimsenin emeklerini boşa çıkartmasın. Amin güzel dileklerin için teşekkür ederim

Sizi o kadar iyi anlıyorum ki. Ben de 40 yaşındayım ve 16 yıllık öğretmenim. İnstagramım çocuğu olan eski öğrencilerimle dolu, arkadaşlarımı saymıyorum bile. İki transferim de negatif oldu. Bugün yeniden yumurtalarım toplandı. Bakalım sürecin sonu ne olacak. Bazen gerçekten sabrımın sonuna geldiğimi hissediyorum. Bazen de sebepsiz saçma sapan bir umut kaplıyor içimi, sonra yine umutsuzluk. Bu böyle sürekli kendini tekrar ediyor. Bizim yaşadıklarımızı, duygularımızı bizden başkası anlamaz, anlamıyor da. Sağdan soldan sürekli mucize hamilelikler duyuyorum ama o mucize sanki asla bana uğramayacak gibi geliyor.

Ben kapattım tüm sosyal medyamı kafayı yiyecek duruma geldim herkessss hamile. 1 seneyi doldurmadan evliliklerinde bi bakıyorum paylaşımlar boy boy. Yani iyice telaşa düşüyorum. Benim olmadığını bi sorun olduğunu anlamışlardır diyorum. Zaten çıkmazlara öyle bir giriyorsun ki çıkışı yok. Rabbim kalbimize ferahlık versin. İnşallah bu toplanan yumurtalarınızla olur altın embriyonuzu bulursunuz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…