Kızlar lütfen yardım edin

İnşallah canım Allah izin verirse inşallah

Sperm çıkmıyor sayı ile çıkıyor morfoloji zaten çok kötüdür eminim. Genetiğe yollamadık
Hangi hastaneye gidiyorsunuz? Sperm varsa umut var neticede senden de toplanacak yumurta sayısı asagı yukarı belli. 10-15 sperm cıkıyor mu eşinizden

Muhtemelen spermden olmuyor ama keşke bende olsaydı deme yine de, yumurta da problem varsa daha sıkıntı, döllenme bile olmuyor içi boş cıkıyor fln kadındaki daha sıkıntı sperme piazza vs uygulamalar yapıyorlar sizin bence istanbula gelmeniz lazım

Evet spermden dolayı kuvvetli muhtemel. İstanbul’da nereyi önerirsiniz

Malesef bu konusa tecrübesizim daha yeni başladım bende tüp bebege. Ben memorial şişliyi seçtim. Burayla, bahçeciyle, brüksel tüp bebek merkezlerine iyi diyorlar ama diger arkadaslrda yorum yapsın. Labı iyi olan sürekli araştırmalar yapan, kurumsal bir merkezde ilerlemeniz daha iyi olur

Erkek infertilitesi için Ankara da A life hastanesini de öneriyorlar

Ben İstanbul Acıbadem Maslak Hastanesi’nde tedavi görüyorum eşimin sperm hareketliliğinde sorun çıktı çip yöntemi ve Piazzo elektrik uygulandı
Doktorum Ahmet Yiğit Çakıroğlu çok memnunum Şişli Memorial‘da çok iyidir, iki merkezin de laboratuvarları çok iyi bence bir görüşmelisiniz

Embriyolarımız var eğer onlar olmazsa bakalım önerdiğiniz yerlere

Ah benim güzel kader arkadaşım hemde meslektaşım aynı yolda yürüyoruz sadece hikayemiz farklı. Bizde problem benden dolayı pcos. Üç ay klomenle ilaç tedavisi sonrasında tüp bebek denemesi ve iki gün önce aldığım kocaaaaman bir negatif. Aynı düşüncelerle bende boğuşuyorum hemde yıllardır. Geride donmuş embriyom var ama tekrar transferi deneyecek cesaretim yok maddi manevi çok ama çok yorgunum bitkinim. Etrafımda hamile görmeye tahammülüm yok. Bana inat tüm arkadaşlarım tüm akrabalarım hamile. İnstagramda sırf görmemek için hamile olanların gönderilerini bile sessize alıyorum. Bu kadar insanın doğal yolla yapabildiğini 150 bin lira verdiğim halde elde edememek… Koşup koşup hiç bir yere varamamak. Tedaviden geriye karnımda kalan morarmalar ilaçların bünyemde yarattığı şişkinlikler hepsinden çok yoruldum. Belkide herkes anne olmak zorunda değildir. Ve bizim için en hayırlısı belkide budur. Önemli olan sağlıklı olmak ve sahip olduğumuz veya olamadığımız herşeye şükür etmek belki bizim için doğru ve güzel olanı böyledir. Pek moral motivasyon veremedim ama acınızı anladığımı ve yanlız olmadığınızı hissettirmek istedim. Sevgiyle Kucaklıyorum sizi

Merhaba bende öğretmenim ve ne yazık ki aynı dertten muzdaribim. Benimde 3. Senem doldu . Üç seneye üç aşılama iki yumurta takibi iki opu iki tüp Bebek. Biri tuttu ikizdi. Kalbi durdu. Diğer transferim tutmadı bile. En son artık devlette deneyelim dedik yumurtam döllenmedi bile. Amh yerlerde . Hem yumurtam az hemde kalitesizmiş.
Eşimde ben de çocukları çok seviyoruz. O kadar üzülüyorum ki. Kendi öğrencilerime sarılınca hem üzülüyor hem de sanki kalbime koyacak gibi oluyorum . Şuan takviye alıyorum. Etkisi var mı yok mu bilmiyorum. Sadece sırtımı Allah'a dayadım. Teslimiyet diyorum. Elimden artık bişey gelmiyor. Kaderimizde ne varsa o.
Öğretmeninizden bahsettiniz ben de çocuğu olmayan çiftler görünce içten içten çok üzülürdüm acaba ondan mıdır başıma geldi.
Ben inanıyorum Rabb'im ya bize hayırlı evlatlar verecek ya da kalbimize sabır tohumu yeşertecek. Çokça dua edelim

merhaba..
merhaba.. benzer duyguları bende hissettiğim için yazmak istedim. öncelikle insan sanıyor ki sadece kendi başına geliyor bu. asla öyle değil o kadar çok insan bu duygularla ve bu çaresizlikle baş ediyor ki.. yanımdan bebek geçince bebek kokusu gelirdi burnuma gözlerim dolardı. bebek kokusunu ve anneliği haketmiyorum ben diye hep kendimi aşağıladım. Allah beni anne olmaya layık görmüyor demekki dedim. yakınımdaki bütün yakın arkadaşlarım hamile kaldı gözlerimin önünde onların mutluluklarına eşlik ettim. ablamın bebeğini severken içim ağladı. üstelik eşimle ilk bebek istediğimiz ay hamile kalmıştım ama düşük yapmıştım kalp sesi duymadan. 3 sene olmadı çocuğumuz. herkesten gizli sadece eşimle ben biliyoruz tüp bebek tedavisine başkadık. üstelik farklı bir ilde. iş yerlerimizdeki arkadaşlarımızdan kaçak göçek. o tüp bebek sürecinin maddi manevi zorluğunu sizde biliyorsunuz ona rağmen çaktırmamaya çalıştım. 10. gün pozitif gördük sonra kanamam oldu. dünyamız başımıza yıkıldı. üstelik sadece 2 embriyo kalmıştı 2sinide trasfer edip sadece 1i tuttu. onuda kaybettiğimiz düşüncesi beni mahvetti. Ama hemen toparlamaya çalıştım kendimi. çünkü doktorumun instagram sayfasından görüyodum şukadarki denememiz yılmadık diye. Umudunuzu kaybetmeyin nolur. benimde eşim kaynaklıydı ama bir gün ona suratımı ekşitirsem içi yanardı biliyorum. hayırsız bir çocuktansa olmaması daha hayırlıdır içinizi ferah tutun ama asla umudunuzu kaybetmeyin o doktorda olmadıysa araştırın daha iyi bi doktor bulun. doktordan doktora değişen bir şey bu. her doktor iyi değil. yazdıklarınızı okuyunca acımı hatırlayıp tekrar aynı acıyı hissettim içimde çok iyi anlıyorum sizi. etrafada aman çocuk her zaman olur biz geziyoruz eğleniyoruz daha zamanımız var dedik hep içimiz kan ağlaya ağlaya. ama bu onları susturmaya yetti. lütfen umudunuzu kaybetmeyin ve moralinizi yüksek tutun bu işte en önemli şey moral. Allah yardımcınız olsun

İmtihanımız çok büyük. Sonu ya mutluluk göz yaşları olsun yada söylediğiniz gibi sabır tohumları Ama bir gün ya anne olacağız yada olamıyorsak gönlümüzdeki bu arzuyu rabbim alıcak

Ne yalan söyleyim bazen teslim oluyorum teslimiyet diyoruz ya ferahlık geliyor ben elimden geleni yaptım diyorum. Ama sonra demek ki herkes hakediyor ben etmiyorum bu kadar acı hüsran çok ağır geliyor. Ailem olsun çok istedim çekirdek ailem olsun. Eşimle benden bir parça çünkü çok severek evlendim. Aşık oldum hala da öyleyim. İçim acıyor. Bu aşk bunu haketmedi diyorum. Böyle bir son olamaz diyorum kabullenemiyorum

Aynı acıları hatırlattığım için üzgünüm…evet insan bi kendi başında var sanıyor bu durumu. Hoş başkalarının başında da var nasılsa diye de rahatlatmıyorum ki. Günün sonunda herkes evine girip kapısını kapatıyor. O evin içinde kalakalıyorsun. İçim kan ağlıyor her gün. Pes etmeyeceğim sadece çok yorgunum kırgınım bu hayata karşı. Biz eşimle hep böyle acı dolu günler mi geçireceğiz en son ne zaman gözlerimizin içi güldü hatırlamıyorum. Umudunu kaybetme demişsiniz inanın tek mücadelem bu. Kendimle mücadele veriyorum.

başkalarının başında olması rahatlatmıyor ama insanın yalnız olmadığını bilmesi bi nebze su çarpıyor yüreğine. çünkü bu dünyada tek ben anne olmayı haketmiyorum diyorsunuz. çok haklısınız biliyorum söylediğim hiçbir şey teselli değil ama Allahtan umut kesilmez. öğretmenmişsiniz ne güzel umut gözlerinizin önünde bir sürü çocuğa çiçek açtırıyorsunuz. ben hemşireyim sağlık sektöründe olup kendi derdine derman olamamak çok kötü inanın. başka merkezler araştırın moraliniz ve umudunuz hep yüksek olsun inşallah bu süreçte meryem süresi dinlemenizi tavsiye ederim yüreğe ferahlık veriyor.

Sizi çok iyi anlıyorum. Olamama fikri ilk başlarda beni de çok üzüyordu. Olamayacağı ihtimalini kabullenmek çok ama çok zor.
Sana bir örnek vereyim. Eşimin arkadaşı 8 yıllık evliler. Kadında sorun yok ama adamda sıfır sperm hatta sırf çıksın diye Ankara ya gittiler . Kolundan mı nedir spermi çıkarıp ilaçlarla derken döllenme oldu. Ve adam embriyoya sanki bebek olmuş gibi seviniyordu. Onlarında ilk transferi tuttu. Ama benimki gibi kalbi durdu. Nasip insan bilemez.
Bazen kabullenmek lazım ama çabalamayı bırakmadan. Ne olursa olsun imkanlar el verdiği sürece çabalayın . Umut hep vardır. Belki bizimde mucize olur . O ol derse oluverir.

İmtihanımız çok büyük. Sonu ya mutluluk göz yaşları olsun yada söylediğiniz gibi sabır tohumları Ama bir gün ya anne olacağız yada olamıyorsak gönlümüzdeki bu arzuyu rabbim alıcak
Benden çok daha kötü durumda olan insanlar var. Buna da şükür . Yani sonu ne olur bilemem. Çokta çaba gösteriyorum. Hayatta yapmam etmem dediğim ne varsa yapıyorum. İmtihan işte. İnsan en çok ne isterse onunla imtihan olurmuş. Ben en çok anneliği istedim . Onunla imtihan oluyorum. Rabb'im yüzümüze baksın duamızı kabul etsin inşallah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…