Doğuma Hazırlık kizlar ki ve erkek bebislerinizde ne hissettiniz(cinsiyet icin)

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....

lora

buyrun benim!!!
Kayıtlı Üye
22 Ağustos 2007
3.615
12
cinsiyetini ogrenmis hanimlar cinsiyeti ogrenmeden once nelere aserdiniz nelerden tiksindiniz vucudunda ne gibi degisiklikler oldu biliyorum herkeste farkli oluyor ama yinede bir istatistik yapmak istiyorum yardimci olursaniz cok sevinirim simdiden tesekkur ederim

canım ben ikinci hamileleğimi yaşıyorum ama ilk çocuğumda buda erkek ve ben ilk üç ayda hep ekşi şeyler aşerdim zaten ikincinin de erkek olduğunu bu aşermelerden hissetmiştim üç aydan sonra ekşi isteğin biraz azalıyor erkek çocuklar bence tabi daha rahat hamileleik yaşatıyorlar annelerine tabi herkeste farklı olabiliyor ama ben ikisindede çok bulantı tiksinme felan yaşamadım sadece iki gün en fazla kokulara karşı hassas oluyordum okadar ve daha ileri aylarda karın şeklindende çok anlaşılıyor hernekadar tıp bunun geri kafalılık olarak görsede ben tüm tahminlerimde haklı çıktım kız annelerinin karınları daha geniş yanlardan genişleyerek büyüyor erkekler ise önde sivri yanlarda bişe yok hatta çok kilolu değilsen arkadan bakıldığında hamile bile olduğun anlaşılmıyor bende öyle bilemiyorum bunlar benim fikirlerim sen bana şikayetlerini veya bulunduğun durumdan bahsetseydin belki tahminde bulunurdum bakalım tutacakmıydı

canim benim belirtilerim soyle soyleyim
midem cok fena hicbirsey yiyemiyorum ama genelde eksi ve tuzlu seyleri arada yiyebiliyorum
rüyamda hep erkek cocuk goruyorum aserme pek yok cunku herseyden tiksiniyorum sadece cubuk kraker yiyorum butun gun aklima gelenler bu kadar simdilik

Bende hiç sabah bulantıları yaşamadım sadece tiksinmeler oldu,genellikle favori yiyeceklerim çağla erik tarzı ekşi ve tuzlu şeyler oldu,bide kıza hamileler kalçadan kilo alırlarmış benim kalçalardada büyüme olmadı arkadaşın dediği gibi göbeğimde sivri zaten,sende ekşilerden başlamışsın belki seninkide erkektir,ne olursa olsun yavrularımız sağlıklı ve eli ayağı düzgün hayırlı evlat olsunlar inşallah...

Ben de henüz öğrenemedim cinsiyetini herhalde yakın zamanda öğrenirim. Bende de pek bulantı falan olmadı tiksinme vardı biraz. Ekişiyi de tatlıyıda hala çok seviyorum, en çok ızgara tarzı et yemeklerini seviyorum, içinde et olan herşeyi yiyebilirim ama sebze istemiyorum pek. Dondurma yiyorum. 15. haftamdayım göbeğim biraz sivri olmaya başladı öne doğru, onun dışında kilo alımı yok. doktora 23 mayısta gideceğim herhalde öğrenebilirim, eğer bebeğimin pozisyonu normal olursa.

benim kızımda hiç birşeye aşermedim şimdi 7 haftalık hamileyim erik yiyorum ve geçen akşam acayip turşu istedi canım bir bardakta turşu suyu içtim sizce nedir bir fikri olan varmı

Canim Benimde Oğlum Olcak Ben çaydan Tiksindim Karnima çok Kilo Aldim Ve Sivrileşti Karnim. Ayrica Tatlida çok Yedim Ekşide Portakali Tuzlayarak Yemeye Aşerdim Ve Hep öyle Yedim Limon çok Yedim Buaralar Favorim Erikk Ama Kişin Birde Karpuza Aşermiştim

lora canım hamilemisin:) çok sevindim ben hamile kalır kalmaz erkek dedim hatta cok emin konustum ve oglum oldu:) ha bide tuzlu yiyordum

canım ben oğluma hamileyken soğan sarımsak kokusundan çok tiksinmiştim...turşuyu çok sevdiğim halde nefret etmiştim...karnımdan başka yerimdende hiç kilo almadım...son zamanlarımdada çok çikolata yemiştim...hani bi söz vardır ya... ye tatlıyı doğur hakkıyı...ye ekşiyi doğur ayşeyi...

Lora'cım ALLAH 'ım hayırlısıyla kucağına almayı nasip etsin.
hakkımızda hayırlısı ne ise o olsun kız veya erkek hiç farketmez.
birde o kişiden kişiye değişebiliyor kimi ekşi yiyor oglu oluyor kimi tatlı yiyor kızı oluyor.

sabah bulantıları hafif ve kısa sürdü.aşerme olmadı.eskiden ne yiyorsam aynı şeyleri yemeye devam ettim (acılı ve tuzlu mesela ayrıca meyve bol bol)yani tiksinti falan olmadı.kiolarımın karnımda olduğunu yani diğer yerlerimden kilo almadığımı söyleyenler var.(ben öyle düşünmüyorum da).

loracim henuz belli olmadi bizimde cinsiyetimiz ama,
ben ilk uc ay hic tatli yiyemedim hep tuzlu seyler istedi canim
özellikle tursuyu cok yedim,vede tum tuzlu yiyecekleri
simdi 15 haftalik olduk,uzun suredir tursu istemedi canim
ama tatlida istemiyor..benim cok fazla bisiyden tiksinmemde olmadi
bakalim hayirlisiyla ogrenince yazarim sana cinsiyetimizi....
öptük seni

cnm bende ilk aylarımda meyva delisi olmuştum hala öyleyim yeşil renk bana ekşiyi çağrıştırıyordu ekşi meyvalar hep önümde olsun istiyodum peynir çok fazla severek yedim haftada 1 kg peynir yiyodum çikolatayı çok sevmeme rağmen 5. aya kadar hiç yemedim cnm istemedi ama 5. aydan sonra çikolataya çok düştüm ama fazla yememeye çalışıyorum başka tatlı cnm istemiyor.sonuç olarak çevremdekiler senin oğlun olucak diyodu ama kızım olucakmış meğerse cimcimem 2 ay sonra kucağımda inşallah :))

ben oglumda migde yanmalari cok oldu sabah kalktigimda falan
aserme elma idi eksi idi tatli hele tatli seylere bagilirdim:bbo yuzden de aldim ya kilolari 22 kg:çok üzgünüm:
her neyse kizimda da ayni sabah migde bulantilari aksam da her ikisinde de
he bunda da eksi yedim tuzlu yedim tatli yedim benimki karisik sanirim azucuk :uhm:kafamçokkarıştı

senin de oglun olcak benim icime ole doguyor ama hayirlisi olsun :asigim:

canim ya benimde kizim olacak gibi doguyor icime esimde erkek olacak diyor iddiasina girdik valla hemde bir seyine bakalim kimin dedigi cikacak bu gune kadar hep erkek bebek gordum ruyamda.herkes tam tersi olur diyor bakalim 2 ay var daha nasil gecer bu gunler hic bilmiyorum saglikli olsun inanki bana yeter

CANIM BİLEMEYİZ TABİ AMA YAZINI OKUYUNCA İÇİMDEN BİRDEN ERKEK BENCE DİYE GEÇTİ..HİS TABİ YANİ ALLAH GÖNLÜNE GÖRE VERSİN CANIM a.s.

BU ARADA LORACIM SEN ISI ÖLÇÜMLERİNDEN İYİ ANLARSIN BENİM

36.6
36.7
36.6
36.5
36.6
36.7 25.GÜN SABAH ÖLÇTÜM
BUGÜN YARIN OLMAM GEREK SENCE ADET OLURMUYUM DERSİN..Bİ EL AT ŞUNA YAV...TEST YAPTIM BUGÜN NEGATİF ÇIKTI...

loracım işallah sağ salim kucağına alırsın bebişini. ben hiçbişeyden tiksinmedim mide bulantılarımda olmadı ama tatlıyı çok canım çekiyordu ama ilk lokmada hemen kesiyordum ama ekşiyi çok yedim halada yiyorum limonu görünce kaçan ben sanki portakal yer gibi limon yiyorum şimdi. neticeyse kızım olacak. allah sanada hayırlı evlat nasip etsin....

bal-do bende hamile kaldıgımda hatta daha oncesınde hamıle kalınca kızım olcak dıye aklımdan gecerdı, cınsıyetını ogrenene kadarda hep kız dıye gecıyordu ıcımden ama erkek olucagını ogrendık.. ama soyle bırsey var kı karnım aynı kız bebek ıcın bahsettıgın sekılde yanlarıyla bırlıkte genıslemesıne buyuyor zaten bu yuzden yenı yenı hamıle oldugum bellı oluyor sımdıye kadr karnım hıc cıkmadı.. 22. haftadayım anca yenı cıktı.. nettede bazı yerlerde okumustum erkekte karın daha sıvrı ve top gıbı kız da daha genıslemesıne ve derlı toplu cıkıyor gıbıymıs ama ıste..sadece genelleme tabı kı...

canim isin cok iyi yukselmis eger yarin adet gunun ise hamis olman cok yuksek yarin sabah yine olc bakayim yine 36.7 cikarsa buyuk ihtimal hamissindir insalllaahhhhhhh test icin bence erken negatif cikmasi normal ben adetten uc gun sonra yapmistimda cikmisti canim benim isallah hamissindir bitanem senin icin dua edecem inan :içelim::içelim:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…