Kızlar gerçekten acil. Kararsızım. Fikir istiyorum

800 liraya sigorta yapilmaz diye biliyorum adi uzerinde asgari ucret bence. ben coktan sikayet etmistim.

Yorumlara cevap vermeyişinizden dalga geçiyor olduğunuzu düşündüm.
Sanırım maddi durumunuz çok çok kötü, hayır olsun diye çocuğunuzu kreşe ücretsiz alıyorlar, üstüne de yol paranızı karşılıyorlar.
Başka mantıklı bir açıklaması olamaz bu durumun. Böyle bir iş tanımı olduğuna inanmam mümkün değil.

Kızlar toplu cvp olsun.

Ciddiyim sın derece inanmayan arkadaşlar olmuş.

Ablalık yapıyorum ve işim olmadığı vakit küçük yaş grubu öğretmenimiz yardım ediyorum..

Şuan aynı Zamanda üniversite okuyorum açıkdan.

Bir çok defa konuştum patronları la tamam deyip gwçişririyorlar. Belkide sesiz kaldığından dır.

Kızımı başka kreşe verebilirim tamamen ücretli ama aklım hep onda kalır. Napıho diye gözümün önünde olma fikri aklımı karıştıtıyor

Yuh yani gercekten sabah 7 akşam 6 ya 500 liraya mi çaliştiriyorlar sizi ve iyi yonleri falan yazmışsiniz liseli çocuk bile o paraya çalışmaz hic mi piyasadan haberiniz yok kendinizi bu kadar sömürtüyorsunuz evde çocuk falan bakın

Geçen sene ücretli öğretmenlik yaparken 1300 alıyordum ve emeğime acıdım çıktım. Size de yazık, o rakama gün boyu çalışıyorsunuz hem ihtiyacınız da yokmuş. Bırakın bence

Toplu

Toplu cvp verdim bakabilirsiniz

Ben mesajın tamamını okuyamadım, Türkçe'ye hiç benzemiyordu.
Ama sanırım 800TL'ye çalışacaksınız. Eğer yarı zamanlı çalışma değilse asgari ücretten düşük veremez ve sigortasız çalıştıramaz, bu suçtur. İşvereni şikayet edin, o işe de gitmeyin, evde oturun daha iyi.

Sigortanizi bile yapmamis bildirmekle gec kaldiginizi dusunmuyorum.Yani kalmis olsanizda hukuken bir yaptirimi bile yok. Ben yerinizde olsam devam etmezdim. Ayni sekilde baska kreslerde de is bulabileceginizi dusunuyorum.

Su an senin bulundugun şehirde iş imkanlari nasıl bilmiyorum ama ben bu yıl çalışmaya başlıyorum ve komsumun evine bırakacağım kızımı.Sabah 7.45 lerde bırakıp 4 lerde almış olacagim.Resmi tatillerde ,hafta sonu tatilinde birkmayacagim çocuğu...vereceğim rakam bin beşyüz TL. Yaşadığım yerde benim mesai kosullarimda verilen ortalama ücret 1200 TL ama illaha o kişi olsun diye ben bu parayı gözden çıkardım.Senin çocuğun henüz 2 yaşında ve ihtiyaç duyduğu şey tüm gün 15/20 çocukla aynı sınıfta olup eve yorgun şekilde ve annesinin bagris cagrislari ile dönmek değil ....su an çocuğunun ihtiyaç duyduğu şey onu seven bir annesinin olduğunu bilmek .

Bence devam etmelisiniz bende çalışan bi bayandım 2 aylık bebeğim var şuan hiçbir yere gidemiyorum insanın çalışması kendi parasını kazanması çok güzel birşey ihtiyacınız olsun olmasın babanem hep anahtarım cebimde hürriyetim elimde diye bi söz söylerdi şimdi daha iyi anlıyorum.
Fakat kızınız için gidiyormuşsunuz bence yavrunuza kızmayın ona vakit ayırın evet çalışıp birde çocukla ilgilenmek çok zor ama bunu çocuğunuza yansıtmamaya çalışın lütfen çocuklarımız en değerli varlıklarımız

Ben paranın azlığı kısmına takılmadım olabilir zaten geçim deediniz yokmuş çocuk da sosyalleşiyormuş da kışın sabah 7 hava soğuk olur yazık çocuğa bir de tahammülsüz oluyorum bağırıyorum demişsin . Tahammülsüz annesi olduktan sonra çocuk sosyalliği ne yapsın?? Anne şevkatine anlayışına sabrına ihtiyacı var

maaşınız çok düşük, çalışma saatleriniz de fazla. En büyük artısı kızınız kreşte eğlenirken sizin aynı ortamda ‘harçlık’ almanız olmuş . Zira verilen ücrete ‘maaş’ diyemiyorum ben. Bence ücreti Yada çalışma saatlerinizi düzenleyin. Ücret artmıyorsa yarım gün çalışın.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…