Kızlar gerçekten acil. Kararsızım. Fikir istiyorum

hemmam

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
23 Nisan 2016
2.403
829
Kızlar acil iki arada bir derede kaldım.

1 buçuk aydır izindeyim. Ve pzt işe başlamam gerek fakat kararsızım.

Şimdi size artı eksiklerini sunacağım ve fikir lerinizi rica edeceğim.

Artı lar.

1 iki yaşında bir yavrum var ve çalıştığım kreşte benle berebar gidip geliyor. Güzel vakit geçiriyor.
Bulunduğumuz doğu şehrimde hiç akraba eş dost yok ve kızım için sosyal alan olduğu için iyi.

2 Eşim her ne kadar dile getirmesede çalıştıktan Sonra daha Bi saygı duyar oldu Bana gibi çünkü çalışan kadınlara zaafı var gibi zaaf derken kötü anlamda değil. Para sını kazanıyor bağabında.

3 ailelerimize çalışan bayan çok olmadığı için e kaç tane ayrı r gözle bakılıyor güzel manada.

5 hafta sonu tatil

6 yeme içme onlara ait

Eksiler.

1 Aldığım ücret gecen sene 500 Dü bu sene 800 olacak. Sğk he en Yaparız dediler ama buğün yarı. Diye diye geçiştirdiler.Velhasıl yapmadılar para yok diye ama benden sonra gelen iki elemana yaptılar. Onların daha çok ihtiyaç varmış ve maaşları benden daha iyi.

2 sabah 7 buçuk akşam 6 kızım kuçağmda minübüaşe gidip geliyorum. Kışın Arabamız yok ve çok yorulduğum için daha çok bağıran anne oluyorum eve gelince yavrum hemen uyusun benı yormasın istiyorum.

3 Ev işine yetemiyorum. Yapıyorum ama çok yoruluyorum.

4 işim gerçekten yorucu

Eşim kararı tamamen bana bıraktı.
Ama biliyorum şimdi gelmiywçeğim desem iş verenim kabul etmiyecek.
Geç mi kaldım sizce bildirmekte

Kızlar bu arada ihtiyaçım olduğu için değil tamamen kızım evde tıkanıp kalmasın diye aldığım parayı kızımla harcıyoruz. Ayın ortasında eşimden tekrar harçlık aloyoruz

Son düzenleyen: Moderatör:
Tek artısı kizinizin sizinle gelmesi.

Tum gun 800 lira sigorta yok,aldigin para zaten yol parasina gider ben olsam cikardim.

Maaşınız çalışma şartlarına göre çok az. İşten çıkmak isterseniz haksız sayılmazsınız.

Evde oturunca para alıyor olsanız haklısınız da... bazen sırf evden çıkmak bile iyidir. Kışa kadar sabredin bence havalar bozulana kadar. SonrAsını o zaman düşünün

Evde çocuk bakmak bile min 1000 lira. Bence emeğinize yazık.

Pazartesi iş yerine gidip maaşımın iyileştirilmesini ve sigortamın yapılmasını istiyorum deyin. Para yok derlerse sgkyı aradığımda hem sigortamı yapacaksınız hem de ceza ödeyeceksiniz siz kendiniz yapın hesabını deyin. Böyle çalışılır mı? Yol parasına gidiyor zaten aldığın paranın çoğu.

800 lıraya koca gun calısılmaz ama kızının kres masrafını dusununce tamam ama en azından 1000 lıra olsun. Sgk kısmınıda yapmıyorlarsa sonra sıkayet edersın

Bu kadar saat mesaiye ve yorgunluğa bu maaş çok az...Bu zamanda 800 lira ev kirasına bile yetmez. Dalgamı geçiyorlar 500 liraya 800 liraya insan çalıştırılır mı ya kesinlikle iyileştirme isteyin. evde çocuk baksanız daha çok kazanırsınız.

Artıları okurken ne güzel şeyler bunlar dedim ama aldığınız para çok çok az, dalga geçer gibi. Sigorta istediğinizi yoksa şikayet edeceğinizi söyleyemez misiniz? Başka iş bakın diyeceğim ama küçük şehirde ancak asgari alırsınız ve çocuk ne olacak ayrıca düşünmeniz lazım.

Temizliğe gidin bundan çok para kazanırsınız. Yarım gün temizlik 80 TL düşünün artık. Bu nedir ya 5 gün sabah 7 akşam 5 ve aylık ücret 800 tl. Resmen sizi sömürüyorlar ama işte bunlar böyle. Aslında bunları şikayet edeceksin de işte iş bulması zor...

Ben olsam çalışmam burada. ama boş da durmam. Ne bileyim, eve iş alırım. Mesela lokantalarla anlaşır evden yemek yaparım ya da çevreye sarma, turşu, reçel gibi şeyler yapıp satmaya çalışırım. Bundan daha çok ve rahat kazanırsın kesin o kadar çalışsan.

Gerçekten çok az para veriyorlar.
Yani evde oturmak yerine çalışayım diyorsundur ama şartlarını iyileştirmeleri gerekiyor. Ben olsam kendimi zorlamam o paraya evde otururum. Başka iş imkanları araştırırım

Sigortasız çalışmanız tam bir sömürü emeklerinize yazık çalışılır mı hiç o şekilde? Patronunuzla görüşün ve sigorta yapmadığı takdirde çıkacağınızı söyleyin ve yapmazsa 1 sn bile durmayın

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…