kızlar eşinizin ailesi sizden maddi destek bekliyormu

pink_girl

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Kasım 2007
141
1
ya evlendiğimizden beri sürekli bizden maddi talepleri oluyor artık sıkıldım bu durumdanKötü Kazen eşim itiraz etmeden hemen gönderiyor elinde ne varsa ailesidir tabiki ihtiyacları oldugu zaman yardımcı olmalı ama sürekliliği beni üzmeye başladı:çok üzgünüm:bu sebepten birbirimizi kırmaya basladıksenağlama bana akıl verin yada benimle aynı sorunu yasayanlar paylaşsınlar lütfensenağlama

pınkcım eger aranızda problem olmaya başladıysa sorun olmaktan cıkar cunku evlılıgınız kotuye gıdecektır.senı ac bırakmıyorsa ısteklerını yapıyor ve alıyorsa varsın versın.anne babayı bakmak(hangı yonde olursa olsun) sıze daha cok kazanc getırır

hemde nasıl beklıyorlar anlatamam..
ne ıyı ne de kötu gunumuzde yanımızda olmayan insanlar sadece para istemek için arıyorlar ve ben de sınır oluyorum.. yenı evlıler ihtıyaçları vardır dıye dusunen hıç yok..
para istemek için bıle çagrı atıp bıze aratıyorlar..
ama daha bırgun eşime yansıtmadım sınır oldugumu...
amann offf yarama bastın yaaaa

Valla ne diyeyim bundan 3 sene evvel bağkur borçlarını yatırdık hatta tokilerden kendimize ve onlara ev yazıldık (Allah' tan çıkmadı yoksa o kadar taksidi nasıl öderdik bilmiyorum ) şu bir kac aya kadar ev kiralarından tut ta marketine kasapına kadar alıyorduk sırf çocuğumuza bakıyorlar diye ama bir kaç aydır vermiyoruz. Bu arada benim aileme hiç yardım etmedik. Şu da varki onun aileside biz kendi kendimize geçiniyoruz kimseye muhtaç değiliz diyorlardı yani hiç bilmiyorlardı yaptıklarımızı üstüne üstelik 2 kere araba aldık babası ne yapacak araba alıpta arabaya vereceği parayı bize versin bile dedi. Ama dediğim gibi hep biz kimseye muhtaç değiliz kimseden bir şey istemiyoruz diyorlar. Yetmezmiş gibi birinde bu konuda tartışma çıktı.Köşeye sıkışıncada biz onun ailesiyiz nasıl biz ailemize baktık oda bize bakmak zorunda diyor. İşin tuhaf yönüde kayınpederim 50 küsür yaşında ama 40 yaşlarında gösteriyor hiç bir problemi bir hastalığı yok akşama kadar evde oturuyor bir iş yapayım demiyor.
Neyse çok başınızı ağrıttım galiba kusura bakmayın

dediğin gibi eğer maddi durumunuz iyiyse tabiki destek olacaksınız,ama unutmayın ki siz de artık ayrı bir ev,ailesiniz,yani sizin de kendinize göre masraflarınız var.eşinin ailesi olayı biraz abatmış eşinde onlara yok diyememiş.bak güzelim gaha çok gençsiniz yatırımınızı çocuk olmadan yapabilirsiniz.çocuğunuz olduktan sonra çok zor.eşinle konuş ayda belli miktar gönderin ama her istediklerinde var demeyin.sakın eşin ile kötü olma ....

valla vaktınde benı cok sömürdüler zinetlerım gıttı eşime dedım sen verırsen bende aıleme verırım artık vermıyo
ıhtıyacı olsa gene verecem para tutmuyo kayınpederım şuursuzca harcıyor ben neden ona yardım edeyımm

Arkadaşıma katılıyorum. Aynı durumda senin de ailen de zor durumda olabilirdi. Maneviyatı düşün bence. Eğer senin durumunu sarsmıyorsa bence sorun çıkarma.

Dikkatimi çekti hep biz gençler biraz sorun yapıyorıuz sanki..
yaşı olgun arkadaşlar daha anlayışlı...
çok güzel yazmış arkadaşlar

yeni evli değilim ama şu 14 yıllık evliliğimde hep bizden maddi beklenti içinde oldular durumumuz çok iyi olsa yüreğim yanmaz ama bizden hep bir bekleni içindeler diğer taraftan kaynımdan bırak beklentiyi aksine devamlı ona maddi yardım ediyorlar faturalarını borçlarını ödüyorlar biz böyle bir beklenti içinde değilken bırakın biz kendi yağımızda kavruluyoruz elleşmeyin huzurumuzu bozmayın

canım benim iyi niyetini anlıyorum ama sürekliliği olunca bize bir kazanc getirmiyor aksine hep bizden gidiyor....bizde yeni evliyiz kendi istikbalimiz var önümüzde daha ama gelde anlat:çok üzgünüm:

benimde kanayan yaram bu canım ne yapayım kendime paylaşacak dostlar aradım.istekleri bitmiyor.

valla canım ben cok tutumluyum herseyımden arttırıp birikim yapmaya calısıyom ama kayınpederım hiç para tutmuyo bitincede gelıp ben den istiyo ben buna karsıyım onların para tutması lazım zaten dügünü kendımız yaptık hala borc oduyoruz bileziklerımıde sattı ben karsıyım maaşı olupta para isteyene yoksa gercekten ihtiyacı olsa tabıkı seve seve verırdım

benim kayınbabamda aynen senin dediğin gibi maşallah dinç taşı sıksa suyunu cıkarır ama adamda tık yok.hiç emek vermiyor.bizden bekliyo:uhm:

ya anlatamıyorum canım benim bende onu diyorum yarın cocugumuz olacak birikimimiz olması gerekir.daha yolun basındayız ama anlamıyor.

kızlar düşünün bana düğünde taktıkları altınları bıle kocama aldırmışlar ve sonradan tabı ben ödedım bide onlar sattı oh ben enayı oldum anlıcagınız

gecen gün kaynanam aradı bize harclık gönder diye benim sivri zeka esim 20 gr altın göndereyim bozdur harca diyor mantıgına bakarmısın.benim aileme gelince ki sagolsunlar o tarzda talepleri simdiye kadar olmadı ama gecen babam benim için kredi cekin dedi olmaz diyor:çok üzgünüm: kendi ailesine hayır diyemiyor benim aileme gelince kabul etmiyor hemde babam kendi ödeyecektisenağlamaben cekeyim diyorum kabul etmiyorsenağlama

Arkadaşıma katılıyorum. Aynı durumda senin de ailen de zor durumda olabilirdi. Maneviyatı düşün bence. Eğer senin durumunu sarsmıyorsa bence sorun çıkarma.

benim ailem ilk defa dün benim adıma kredi çek ödemelerini ben yapacagım talebinde bulundu sevgili kocacıgım onu bile kabul etmedi senağlama ama benden sürekli kendi ailesine karsı taviz vermemi istiyor canım ben bu yasadıklarımdan sonra nasıl ailesine yardım etmesine izin verebilirim bilmiyorum bu bencillik degilmiKötü Kazen

Ah canım iş bir krediyle olsa babasının bağkuru için ben tüm ziynetimi verdim üstüne üstelik te 2 kere kredi çektim . Halbuki bana ne düğünümde ne de nişanımda 1 çeyrek bile takmadılar düğün masrafı mobilyalar hepsini biz ödedik bizden 1 hafta sonra görümcemin düğünü oldu maşallah tüm aile fertleri 1 bilezik taktı.

:mymeka:allah kolaylık ,eşinede birazz akıl versin tabiki ailesi ama kendi ailesinide düşünmek zorunda.canını sıkma belki rızkınız da bereketlenir inş

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…