kızlar dertleşmeye ihtiyacım var :(

Çok pasifsin be güzelim. Şöyle biraz yırtık olun yaa. Şu mongol heriflere nasıl ezdiriyonuz kendinizi bu kadar.. ailen arkada değil mi senin ? Sahip çıkmazlar mı ?
Senin kocan değişmez. Tam anası kılıklı. Sen kocanla değil bildiğin kaynananla evlenmişsin. Bu insanlarla ömür geçmez.

kv ara yapicilardan degil ara bozuculardan..basta senin gozunu korkutup seni sindirip ailene kocan izin verirsen gidecen.kv hergun gitsen gelsen koca mest olacak kiz z evlenir sadece aileyle iletisim kesmek ne demek.silai rahim var akrabalarimizla bile iletisim halinde olmamaz gerekirken anne babaylami iliskimizi kesecegiz.cok kizginim cok ayib ayib.ben bizim geline bu niye boyle yapti diyorumda annem de bana sanane karisma sen diyor oda kv insanlik merhamet vicdan onemli olan..

3 sene mi? Allah aşkına hiç tanımadan falan mı evlendiniz , evliliği oturtmak için 3 sene biraz fazla değil mi? Hani en güzel geçmesi gereken günler sorunlu mu geçti. Ya ben hiç öyle evliliği oturtma çabası falan vermedim. Öyle sabah uyandık sonra balayı, iş-güç işte ne bileyim. Sanırım ben şu evliliği oturtma olayını anlamadım.

Neyse, konu sahibi kaç kurtul acilen.
3 ayda tanışıp evlendik

kv ara yapicilardan degil ara bozuculardan..basta senin gozunu korkutup seni sindirip ailene kocan izin verirsen gidecen.kv hergun gitsen gelsen koca mest olacak kiz z evlenir sadece aileyle iletisim kesmek ne demek.silai rahim var akrabalarimizla bile iletisim halinde olmamaz gerekirken anne babaylami iliskimizi kesecegiz.cok kizginim cok ayib ayib.ben bizim geline bu niye boyle yapti diyorumda annem de bana sanane karisma sen diyor oda kv insanlik merhamet vicdan onemli olan..
Sen niye geline öyle diyon kız görümce :KK70:

3 ayda tanışıp evlendik
3ay değil 10sene tanisan evlensen yine ayni olurdu emin ol . İnsanin karakteri değişmez ki neyse odur birde evlenmeden başka evlenince başka oluyorlar zaten Allah yardimciniz olsun. Simdi iyi misiniz sorunlar bitti mi tamamen

kızlar 6 aylık evliyim babamın evine ikinci gelişim evlendiğimiz günden beri annemlere gelmem hep sıkıntı oluyo zaten ayda bir onbeş günde bir gidiyorum o gitmelerimde de yüzünü asar git tamam diye burnumdan getittirir en son yine gidiyim mevzusu olunca esti gürledi tartışma çıktı bi kaç kere boğazıma sarıldı hırpaladı şimdi de diyo ki ben öyle bişey yapmadım baana diyo ki benim ailem şurda oturuyo kaç kere çağırdın diyo halbuki bütün mahalle biliyo günde iki defa en az gelir kayınvalidem oğluna işte beni kahvaltıya çağırmıyo şöyle böyle demiş ben 7de güne başlıyorum o ise 11 de falan kalkıyor yani gün içinde zaten görüyorum bu oğluna yansıtılır mı benden soğutmaya çalışılır mı daha snra ablamla iki gün spora yazıldım o da burnumdan geldi vay benim annemle neden gidilmiyor diye hep işte anasının lafları.evlerimizin arasında 3 bina var vay bize uzak burası alt katımız boşalıyor orayı alalım şöyle böyle planlar yapıyolar ama hiç kızım senin fikrin ne demiyolar suratım düşünce hemen eşime işte biz gidince surat ediyo burnumuzdan geitiryo demişler.o tartışmada da onu da kattı para benim ev benim sen karışamazsın falan dedi.görümcem benim üstüme yürüdü ben bunu eşime yansıtınca toplumda annemlere işte bizi rezil etti millete benim kızımı kötü gösterdi diyo. 2 gün bi gitmeyelim kapılara dayanıyo vay bizi adam yerine koymuyonuz şöyle böyle daha kızlar bir kez evimin alış verişine kaynanamsız gittik lafları öldürdü eşimde işte annem hasta şöyle böyle diye geçiştiriyo amayemin ederim yarına çıkmak nasip olmasın ki hasta flan değil hastaneye gidiyoruz hiç biişey çıkmıyo hep nazz numara kuranı kerim çarpsın ki yine hep ilgilendim hastanelere taşıdım doktorlar bişey yok diyince de ısrarlar araştırttım. dünde beni boğazlıyınca kardeşime koştum buraya geldim diye rezil rüsva etmişitim evden çıkmamalaymıştım. oğulları hayatta darp etmezmiş eşim ailemin sülalemin gelmesini istemez tam tersi beni gösteriyolar moralim çok bozuk bütün herşeyi ben yapmışım gibi gösteriyorlar eşim arıyo yürü karakola gidecez darp raporu alacaz diyo neren patlamış diye ben napacam kızlar sinirden tam düzgün yazmadıysam kusura bakmayın kızlar :KK43:
Arkadaslarin yazdiklarini okuyamadim belki aynisi yazılmıştır ama sunu soylim sana. 6 ayda boyleyse 6 yilda nasil olur aileye hasrette yasanmazki. Ortada henuz cocukta yok esinle konus dicem ama pek farkedecegini sanmiyorum bogazina yapismalar hirpalamalar falan sana yazik yani boyle devam etmez bak 6 ayda canindan bezmissin yol yakinken dön bu yoldan

3 ayda tanışıp evlendik

Kısa bir zaman evet, benim eşim değişmedi hiç evlendikten sonra. Arada sorarım ben değiştim mi diye "valla hala aynısın flört ediyoruz gibi geliyor bazen" der. Keşke herkes evlilik öncesi de şeffaf olmayı başarabilse.

kız anaları kızlarını telli duvaklı evlendirip çıkarıyor evden de, iki kişilik dünyasında mutlu olsun kızı aile kursun diye, bu oğlan anaları neden evlendiremiyor çocuğunu da geliniyle ortak bir hayat yaşamaya, bütün hayatına burnunu sokmaya devam ediyor anlayamıyorum...

kız anaları kızlarını telli duvaklı evlendirip çıkarıyor evden de, iki kişilik dünyasında mutlu olsun kızı aile kursun diye, bu oğlan anaları neden evlendiremiyor çocuğunu da geliniyle ortak bir hayat yaşamaya, bütün hayatına burnunu sokmaya devam ediyor anlayamıyorum...
Oğlundan kopamiyorlar ,kiskaniyorlar. Kendinden daha genç biri geliyor tahtına oturuyor, oğlu kızı seviyor ee bi de onun yapamadığını yapıyor yatağına giriyor napsin kuduruyor kaynana da yazık oysa ne emekle buyutuyorsun insan mutsuz olmasına nasıl dayanır

kızlar 6 aylık evliyim babamın evine ikinci gelişim evlendiğimiz günden beri annemlere gelmem hep sıkıntı oluyo zaten ayda bir onbeş günde bir gidiyorum o gitmelerimde de yüzünü asar git tamam diye burnumdan getittirir en son yine gidiyim mevzusu olunca esti gürledi tartışma çıktı bi kaç kere boğazıma sarıldı hırpaladı şimdi de diyo ki ben öyle bişey yapmadım baana diyo ki benim ailem şurda oturuyo kaç kere çağırdın diyo halbuki bütün mahalle biliyo günde iki defa en az gelir kayınvalidem oğluna işte beni kahvaltıya çağırmıyo şöyle böyle demiş ben 7de güne başlıyorum o ise 11 de falan kalkıyor yani gün içinde zaten görüyorum bu oğluna yansıtılır mı benden soğutmaya çalışılır mı daha snra ablamla iki gün spora yazıldım o da burnumdan geldi vay benim annemle neden gidilmiyor diye hep işte anasının lafları.evlerimizin arasında 3 bina var vay bize uzak burası alt katımız boşalıyor orayı alalım şöyle böyle planlar yapıyolar ama hiç kızım senin fikrin ne demiyolar suratım düşünce hemen eşime işte biz gidince surat ediyo burnumuzdan geitiryo demişler.o tartışmada da onu da kattı para benim ev benim sen karışamazsın falan dedi.görümcem benim üstüme yürüdü ben bunu eşime yansıtınca toplumda annemlere işte bizi rezil etti millete benim kızımı kötü gösterdi diyo. 2 gün bi gitmeyelim kapılara dayanıyo vay bizi adam yerine koymuyonuz şöyle böyle daha kızlar bir kez evimin alış verişine kaynanamsız gittik lafları öldürdü eşimde işte annem hasta şöyle böyle diye geçiştiriyo amayemin ederim yarına çıkmak nasip olmasın ki hasta flan değil hastaneye gidiyoruz hiç biişey çıkmıyo hep nazz numara kuranı kerim çarpsın ki yine hep ilgilendim hastanelere taşıdım doktorlar bişey yok diyince de ısrarlar araştırttım. dünde beni boğazlıyınca kardeşime koştum buraya geldim diye rezil rüsva etmişitim evden çıkmamalaymıştım. oğulları hayatta darp etmezmiş eşim ailemin sülalemin gelmesini istemez tam tersi beni gösteriyolar moralim çok bozuk bütün herşeyi ben yapmışım gibi gösteriyorlar eşim arıyo yürü karakola gidecez darp raporu alacaz diyo neren patlamış diye ben napacam kızlar sinirden tam düzgün yazmadıysam kusura bakmayın kızlar :KK43:

Merhaba. Bnde maalesef ailemden ayrı bi şehirde, eşimin ailesinin olduğu ni yerde yaşıyorum. Aramızda 3 sokak var, ve bn şu an calismadığım için evdeyim. Nisan dönemi bana o kadar çektirdi ki kaynanam yüzünü dahi görmek istemiorum. 2 hfta da bir eşimle birlikte gidiyorum, cok nadir de onları davet ediyorum.. Eşim bana da dio surat asiosun fala diye ama elimde değil asamiyorum bazı şeyleri. Tam bişiler yoluna girdi diyip biraz güleryuz göstersem kadın arkamdan kuyumu kazıo.bu yüzden kaynanalarrin bi kısmı maalesef böyle, bize de bnlar denk gelmiş. Eşinizi kesin annesi dolduruo, ama kaç yaşında adam şiddete nasıl başvurur. .şiddet asla asla kabul edilemez. Onun ailesi var da siz ağaç kavugundan mi çıktıniz. Ailenizle görüşmek en doğal hakkınız.

• Beğen
Reactions: anu
Sen niye geline öyle diyon kız görümce :KK70:
valla bizim geline bisey denmez:KK53: ne abim ne annem soylettirir.abimde cok hakkaniyetli bi insandir Allah var burda kv cok gicik oldum gorumceye de uste yurumek ne demek ben oyle bisey yapsam herhalde indirir birtane abim:KK48:biraz cadi gorumceyim ama:KK53:gelinimizi kardesim yerine koyarim ben..

valla bizim geline bisey denmez:KK53: ne abim ne annem soylettirir.abimde cok hakkaniyetli bi insandir Allah var burda kv cok gicik oldum gorumceye de uste yurumek ne demek ben oyle bisey yapsam herhalde indirir birtane abim:KK48:biraz cadi gorumceyim ama:KK53:gelinimizi kardesim yerine koyarim ben..
Cadı gorumceysen soyletmesin tabi :KK70: Abiye de helal olsun karısına lafta ettirmezmis maşallah :KK71::KK71: Son kısma da sevindim ne güzel öyle olmalı zaten kardeşinin esi yegenlerin annesi kardeş bi nevi maşallah sizede:KK36:

Böyle başlayan evlilik asla kısa zamanda düzelmez.Uzun yıllar sonra siz sagliginizdan olacaksınız, adam dipdiri ortalarda dolaşacak, siz çocuklarınızla ruhsal olarak çökmüş olarak adamda değişen üç beş özelliğe sevinip duracaksiniz.

Size , çekirdek ailesine zerre saygısı olmayan bu adamla hayat geçmez.

El üstünde tutulan kadınlardan neyiniz eksik dönüp bir bakın.

Geçen hafta , bebeği bir aylık.olan bir arkadaşım , gözünü kırpmadan boşandı. Yaşadıkları birebir aynıydı sizinle.

Ilk ay bunu yapmalıydım diyor şimdi.

20 yıldır sizi büyüten , sizi istediğinde önlerinde el pençe duran elin adamı şimdi kalkıp sizi ailenize gondermiyor.
Bu ne dinen, ne hukuken ne de vicdanen doğru.

Ailem ailem diyorsa gitsin geri ailesine.

çok doğru diyorsunuz valla burada okuyorum o kadar üzülüyorum ki
insanların hayatlarını mahvedıyorlar zehır edıyorlar yazık günah değil mi
iki dünyada ikş yakaları bir araya gelmesin inşallah
insanın insana yaptığı zulüm nedir bu ya

sizin durum ne oldu bu arada konu dısı yazıyorum ama
hallettınız mı taşınacaklar mı nişanlınızın ailesi ?
Benim konum aynı olduğu yerde duruyor canım.Teşekkür ederim hatırladığın için.Her seferinde seni anlıyorum ben senin huzurunu hiç bişeyin bozmasına izin vermeyeceğim sen bana bırak halledicem ben diyip kapatıyor.Ama net olarak böyle olacak şöyle olacak diye bişey de duymadım ağzından.Arada yokluyorum işte.

Böyle konuları okudukça cehalet midemi bulandırıyor.
Hep aynı muhabbet ayrıl boşan vs.
Ama asla cesaret edemeyen kadınlar üstüne düzelsin diye çocuk yapan kadınlar.
Elalem ne der diyen aileler.
İşler tamamen sarpa sarınca ve 2çocuk olunca ve de kadın 30una geldiğinde belki boşanır.

yorumlardan sonra şuan okudum su kısmına accccayip guldum bebeğim kucuksun seni oynatıyor resmen blöf yapıyor, öyle dediginde kalk len hadi gidelim de ve git bak nasıl onun anasını avradini........ Hih sen anladın o kısmını susma yatsın içerde 3gun akli başına gelir Dr lar darp var deyince 3gunse 10gun yazar istirahati kil olurlar boyle şeylere mahkemede de elinde delil olur KORKMA BOSAN GUNAH O ANA BABAN BU PİSLİK İCİN Mİ BÜYÜTTÜ SENİ
Kesinlikle katılıyorum kesinlikle.Adamın tehdit ettiği şeye bak hem suçlu hem güçlü ya.Biraz dişinizi gösterin yanına kalmasın bu nedir yahu.

Benim konum aynı olduğu yerde duruyor canım.Teşekkür ederim hatırladığın için.Her seferinde seni anlıyorum ben senin huzurunu hiç bişeyin bozmasına izin vermeyeceğim sen bana bırak halledicem ben diyip kapatıyor.Ama net olarak böyle olacak şöyle olacak diye bişey de duymadım ağzından.Arada yokluyorum işte.
inşallah öyledir ama
yuvarlak cevaplara kanmayın lütfen net birşey duyana kadar gerekirse düğünü erteleyin
o şimdi diyordur benım annem melek hiçbir zararı olmaz ben dengede tutarım falan
yarın birgün kaynana size yapıştı mı sizde bundan eşinize şikayetçi oldugunuzda
nesi var anacığımın bizden başka kimi var anam çok iyi ağzı var dili yok falan der öle olur o
kaynana dilsiz de olsa sürekli bir arada vıcık vıcık olmuyor işte
onlar kendi anneleri oldukları için yapışkan olarak görmüyorlar

neyse başkasının konusunu işgal etmeyeyim ama çok üzülüyorum da ben aklımdan cıkmıyor valla kimsenin kötülüğünü istemiyorum

Allah aşkına sana yapılan bu eziyetlere bi dur de bu ne böyle ya içimden o kadar çok küfür geçiyor ki hem esin olacak o hiyara hemde o insan musveddesi anasına kurtar kendini sakin dönme boşa bu herifi insanliktan nasip almamış bunlar

X