kızlar dertleşmeye ihtiyacım var :(

Eltim demişti aynısını madem gelinden kıskanıyo kendi alaydı koynuna diye
öyle valla o kıskansa bile eşim ortada durmayı bilmedi bebeğim o kadından o kadar tiksiniyorum yalan makinesinden Rabbim iki cihanda da güldürmesin yüzünü

Ailenin yanında olmana çok ama çok sevindim. Yanlış anlama sakın. Ama dikkat et sana zarar vermeye kalkmasınlar. Baksana kendin geleceksin demiş. Polise filan git.
yada ben seni getirmesini bilirim diyo korkmuyorum bitanem hiç bişey yapamaz o daha ana kuzusu anasına danışşmadan tuvalete gitmesin o

Evliliğin ilk yılı liderlik çatışması olurmus birazdaha bekle bi zaman ver düzelir misiniz diye ama bu sırada çocuk yapma kardes ne olur ne olmaz allah kurtsa koyun etsin artık senin adamını

öyle valla o kıskansa bile eşim ortada durmayı bilmedi bebeğim o kadından o kadar tiksiniyorum yalan makinesinden Rabbim iki cihanda da güldürmesin yüzünü
Canım anlattıkların o kadar tanıdık geldi bnm eşimin halası ve gelini de aynı kız hastalandı psikolojik destek almasına izin vermediler kız hâlâ kv nin yanında 2 çocuğu var onlar için katlanıyor kadın kalp hastası oğluna karşı onu kullanıp kızı bitiriyolar aynı senin anlattığın gibiler bunun değişeceğini sanmıyorum sakın hamile kalma kararından dönüp kendin asla gitme o eve daha beter olurlar

Canım anlattıkların o kadar tanıdık geldi bnm eşimin halası ve gelini de aynı kız hastalandı psikolojik destek almasına izin vermediler kız hâlâ kv nin yanında 2 çocuğu var onlar için katlanıyor kadın kalp hastası oğluna karşı onu kullanıp kızı bitiriyolar aynı senin anlattığın gibiler bunun değişeceğini sanmıyorum sakın hamile kalma kararından dönüp kendin asla gitme o eve daha beter olurlar
haklısınız canlarım benim

Evliliğin ilk yılı liderlik çatışması olurmus birazdaha bekle bi zaman ver düzelir misiniz diye ama bu sırada çocuk yapma kardes ne olur ne olmaz allah kurtsa koyun etsin artık senin adamını
biraz geri vitese takmış konuşmalrında da ne bilim kuzum insan kalbi kırılınca geçmiyo

annem çok gezme tozma laf olur dedi ne bilim .s canım çok acele ettim
Simdi sor bkalim annene dahami iyi olmus?
Bende senin gibi 21 yasindayim.
Su an 2nci sinif yuksek meslek okulundayim. 2 sene daha var okulumun bitmesine insallah. Ardindan meslegime odaklaniyim diyorum. Ve en en son olarak evlilik diyorum. Annen seni harcamis.
Sevgiliymidinizde annen laf soz olmasin diye aceleye getirtti? Yoksa annenin zoruyla gorucu usullerinimi degerlendirip sonunda birine evet dedin?

Hic arayip sormuyor mu esiniz daha durumun ciddiyetini anlamadimi

Simdi sor bkalim annene dahami iyi olmus?
Bende senin gibi 21 yasindayim.
Su an 2nci sinif yuksek meslek okulundayim. 2 sene daha var okulumun bitmesine insallah. Ardindan meslegime odaklaniyim diyorum. Ve en en son olarak evlilik diyorum. Annen seni harcamis.
Sevgiliymidinizde annen laf soz olmasin diye aceleye getirtti? Yoksa annenin zoruyla gorucu usullerinimi degerlendirip sonunda birine evet dedin?

Keşke herkesin hayatı yaşam tarzı istediği gibi olabilse. Olmadı mı olmuyor. Ne güzel okuma imkanı bulabilmişsin.

kızlar 6 aylık evliyim babamın evine ikinci gelişim evlendiğimiz günden beri annemlere gelmem hep sıkıntı oluyo zaten ayda bir onbeş günde bir gidiyorum o gitmelerimde de yüzünü asar git tamam diye burnumdan getittirir en son yine gidiyim mevzusu olunca esti gürledi tartışma çıktı bi kaç kere boğazıma sarıldı hırpaladı şimdi de diyo ki ben öyle bişey yapmadım baana diyo ki benim ailem şurda oturuyo kaç kere çağırdın diyo halbuki bütün mahalle biliyo günde iki defa en az gelir kayınvalidem oğluna işte beni kahvaltıya çağırmıyo şöyle böyle demiş ben 7de güne başlıyorum o ise 11 de falan kalkıyor yani gün içinde zaten görüyorum bu oğluna yansıtılır mı benden soğutmaya çalışılır mı daha snra ablamla iki gün spora yazıldım o da burnumdan geldi vay benim annemle neden gidilmiyor diye hep işte anasının lafları.evlerimizin arasında 3 bina var vay bize uzak burası alt katımız boşalıyor orayı alalım şöyle böyle planlar yapıyolar ama hiç kızım senin fikrin ne demiyolar suratım düşünce hemen eşime işte biz gidince surat ediyo burnumuzdan geitiryo demişler.o tartışmada da onu da kattı para benim ev benim sen karışamazsın falan dedi.görümcem benim üstüme yürüdü ben bunu eşime yansıtınca toplumda annemlere işte bizi rezil etti millete benim kızımı kötü gösterdi diyo. 2 gün bi gitmeyelim kapılara dayanıyo vay bizi adam yerine koymuyonuz şöyle böyle daha kızlar bir kez evimin alış verişine kaynanamsız gittik lafları öldürdü eşimde işte annem hasta şöyle böyle diye geçiştiriyo amayemin ederim yarına çıkmak nasip olmasın ki hasta flan değil hastaneye gidiyoruz hiç biişey çıkmıyo hep nazz numara kuranı kerim çarpsın ki yine hep ilgilendim hastanelere taşıdım doktorlar bişey yok diyince de ısrarlar araştırttım. dünde beni boğazlıyınca kardeşime koştum buraya geldim diye rezil rüsva etmişitim evden çıkmamalaymıştım. oğulları hayatta darp etmezmiş eşim ailemin sülalemin gelmesini istemez tam tersi beni gösteriyolar moralim çok bozuk bütün herşeyi ben yapmışım gibi gösteriyorlar eşim arıyo yürü karakola gidecez darp raporu alacaz diyo neren patlamış diye ben napacam kızlar sinirden tam düzgün yazmadıysam kusura bakmayın kızlar :KK43:

valla böyle sıkıntı yaşayan bir sürü arkadaşlar da buraya çok konular açıp dertlerine yazdılar ve hepsi de sonradan şunu yazdılar : keşke önceden ayrılsaymışım. bu adam belli ana kuzusu. ya onu karşına oturtup kesin ve kesin konuşacaksın bitir bu huylarını diye. ailesiyle arana mesafe koyacaksın. ya da bitireceksin. (benim fikrim tabi ki de) çünkü kadınlar iyi kötü değişebiliyorlar. ama erkeklerin fıtratı gereği gerçekten de 7lerinde neyse 70'lerinde de öyleler. hayatta değişmez.hele ki çocuğun olsun ilerde iyice mahfolursun. hamileleiğiydi lohusalıydı derken canından bezdirirler.

X