Kızlar bi akıl verin ????

laaasey

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Şubat 2014
218
132
Kızlar geçmişKonumu bilen bilir Annem parkinson Hastası ve ameliyatı için kirada bi evimiz vardı sattık . Çok şükür gün aldık 30 Haziran'a. Tabi annemin hareket güçlüğü olduğundan dolayı yürüme kalkma vs çok zor. Taksiyle de bi yere kadar. Biz o güne kadar teyzemin bu elzem durumda bize bi süreliğine arabasını verir. Sonuçta sağlık yani annem onunda Can'ı diye düşündük. Son iki gün tahlil için ameliyat öncesi hazırlık için Bursa'dan İstanbul'a gitmemiz gerekiyordu. Son iki gun kala gittim teyze durumu biliyorsunuz deyince araba kiralayın Haftalığı 500liraya dedi. Yıkıldım kızlar. Yeminle gözümde ne Büyüklüğü kaldı ne teyzeliği. Öyle bir dokundu ki. Sonra kendine araba al dedi. Madem ihtiyacınız var. Annemlere konuştuk. Mecbur kaldık. Napalım. 1gün içinde arabayı aldık hemen yola çıktık. Allah kimseye böyle akraba vermesin. Sırf onlardan bişey istemeyelim diye bunu dedi.
Neyse kızlar daha fazla uzatınca onlara karşı içim daha kararıyor. 3tane arabaları var Allah dahada artırsın ama zaruri bir durum için bu KONUŞULDU ya. Neyse asıl sıkıntım bana beklenmedik anda araba geldi 3 yıl önce aldım ehliyeti hiç araba sürmedim. Ehliyet harici. Hiç ne babamın ne yakın çevrede kimse göstermedi. Babamında olmadı. Şimdi otomatik aldım . Bi işinin ehli birinden ders alıyım en azından annem babam yaşlı iihityaç Görsün araba.hastane vs işleri onu bunu çağırmadan ben tek Başıma halledeyim. Minnetli ekmek yiye yiye öldüm. Bu en son teyzemin davranışı yıktı beni. Ee napayım kızlar anne baba yaşlı ben üniyi bitirdim işe başladım baktım olmayacak işten istifa ettim onların her işin e koştum. Şimdi evin herşeyi bana Bakıyor. Ev temizlik yemek dışında babamın çorabı varmı dur çarşıya giderken alayım yok annemin şusu eksik. Ee pazarda gitmem lazım felan filan gün oluyo kaç parçaya bölünüym bilmiyorum. Annem desen günün belli saatlerin de ilaçın etkisiyle hareket edebiliyor teyzem üst komşumuz ama çok nadir göz kulak olur ben o kadını bırakıp bi yere gidemiyorum. Geçen ona hastane için pijama Takım'ı almaya gittim teyzem bunu gördü . Inmemiş annemin yanına kadın sıkışmış tuvalete götüren yok. Bu mu akrabalık öldüm ya öldüm. Oy Allah kimseye hastalıkla imtihan vermesin kimseyi kimseye Muhtaç etmesin.
Kızlar kurs bakındım 50diyolar bi derse çok geldi. Bide kendi aracımla.ve sizce nereden almak gerekir siz deneyimlisinzdir bi akıl verin kafam o kadar kalabalık ki bide bunu aradan çıkarmaya çalışıyorum.siz kaça aldınız Bursa'da bana hoca önerecek olan var mı fiyatı uygun bide bi kaç site gezindim. 20liraya 25 ders veren var linklerini vericem . Acaba ne kadar Güvenilir. O Aklımda soru işareti kaldı.
http://www.bayanhocadandireksiyondersi.com/bayan_direksiyon_hocalarina_bak.php?ili=Bursa

Bide şu site var
http://www.bayandandireksiyondersi.net/fiyatlistesi.html

Açıkçası pek hevesim yok yine başrolde teyzem ee öğrenmeyecek misn pratik yap şöyle yap. Bak bana ilerde sana aldırdım diye çok dua edersin. Yine ederim mübarekte keşke böyle olmasaydı. Keşke hevesli bir şekilde alınsaydı araba. Araba alırken şimdide öyle sanki başka birinin gibi geliyor. Annemin ameliyatı vs zamanı mıydı diyor insan bi önümü görseydim. Neyse olmuşa çare yok kusura bakmayın zamanınızı aldım. Okuyup yorum yapan yapmayan herkese teşekkürler. Annem için dua edin lütfen . Rabbim acil şifa versin.

Teyzeniz gercekten cok ayip etmiş. Allah muhtaç ederse bir gün onu, o zaman anlayacak ama cok gec olacak. Hadi arabayi geçtim malın kıymetli bi kere verirsem devami gelir diyosun, insan kardeşi aşağıda hasta yatarken bi gidip bakmaz mi, lavaboya götürmez mi? Allah sorar ya. Hic mi korkusu yok anlamadim ki, bence onlarla cok muhatap olmayin, soğuk olun, faydalari yok zararlari dokunmasin.

Annenize babaniza da Allah şifa versin inşallah iyileşirler bi an once cok üzüldüm inanin. Ama sabır cok önemli, Allah sabredenlerle beraber, lütfen hic kaybetmeyin sabrinizi, isyan etmeyin, sabrinizin mükafatıni alacaksiniz insallah

Birde 3. Yorumu yapiyorum ama yazmayi unutmuşum, araba sürmeyi bilen arkadasiniz yok mu? Beraber 1 2 hafta çalışsaniz hatirlarsiniz diye düşünüyorum çünkü 0 değilsiniz suan ehliyeti alirken kullanabiliyordunuz yani 3 yılda her şeyi unutmamişsinizdir yaşınız da genç. Bence yakin bir arkadaşınız filan varsa rica edebilirsiniz 2 haftalik bi çalışma yeter bile.

Bu arada kardeşiniz yok mu hiç?

Yorumlarınız için çok teşekkür ederim kardeşim yok tek Çocuğum. Biz Bursa'ya 8 aydır taşındık teyzemin alt Komşusu olarak ve burda onlardan başka ne sosyal çevrem var ne tanıdığım. Keşke olsa ya. Diyorum ya Allah Muhtaç etmesin. Kurslara 1 derse 50 lira çok geldi pekte gönüllü olmadığımdan olsa gerek. Biraz uygun fiyata hoca arıyorum malesef . En azından minnetsiz.

Kızlar sizce bu sitelerde ki kişileri arayıp güvenmek ne kadar doğru olur? Bi karar veremedim tanıdıkta yok ki çevrede ders alıyım ondan bi fikir verin ya.

Ben iki yıl önce 50 vermiştim saatine

Hangi semttesiniz bilmiyorum ama o semtte yeni açılan kurslar daha ucuz oluyor genelde; yeni şubeler yani

Bir de ehliyeti olanı bir kaç gün gezdiriyorlar ama iş sende bitiyor; mecbur kaldığın için daha kolay öğrenirsin ...

Uzerinde bu kadar sorumluluk tasiyan birisi mutlaka araba kullanmaninda ustesinden gelecektir Rabbim yardimcin olsun emekleribi zayi etmesin Anneneede acil sifalar diliyorum bu devirde kimsenin kimseye faydasi kalmamış bununda altindan kalk ve goster ne kadar guclu oldugunu her zaman dik dur ve sabret

Ehliyetin varmış arabada otomatik mis zaten....korkma sürmeye başla hiçbişey olmaz güzelim 1 2 3 derken bi bakmisin sıkıntı kalmamış.ilk önceleri trafiğin sakin olduğu saatleri seç 1 haftada rahat rahat kullanırsınız araba sürmek bisiklete binmek gibidir...sana senden başka kimseden Hayır yokmuş onu anladım dilerim bütün problemlerin çözülür...annene de şifa dilerim

Çaresiz kaldım kızlar baktım olacak gibi değil kursa 50 liraya kaydoldum. Günlük 100 lira içim gitti ama 1kere sonuçta napalım Buda avuntumuz olsun.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…