Kızlar ben tam 1 aylık nişanlıyım ve nişanlım çok umursamaz davranıyor artık

Yaşınız küçük bu yüzden evlilik ilişkisi olgunluğunda değilsiniz zannımca. Evde olduğunuz çalışmadığınız için de dünyanın sizin etrafınızda dönmesini beklemeniz normal.
Adam sizi arıyor soruyor konuşuyor vesaire. Ergen ilişkisi gibi her durumda sizinle mıçmıç ilişki yaşamasın zaten. Siz de bunu istemeyin. Bunun bi tık üstü yerçekimsiz ortamda muz yiyeyim ama çilek tadı gelsin oluyor.

Ne yapmasını istiyorsunuz sabah akşam ilanı aşk edip sirnassin mi? Ne kadar yorucusunuz.

he ben de dicektim darlama adamı az sal diye.
ne anlıyolar sabah akşam çiçek böcekten ya.
bir filmde vardı karısı soruyodu adama; bana ilk evlendiğimiz gun seni seviyorum dedin bir daha demedin diye, adam diyordu fikrimde değişiklik olsa sana da haber verirdim diye, çok romantik gelmişti bu bana. adamın odunsuluğu ahaha.
tabi bu kadar olmasın da surekli benne ilgilen, hadi ilgilen, benne ilgilenmiyosun u sevmiyorum.

Nişanlanmadan öncede 2 sene sevgililik dönemi oldu. Normalde nişanlım bana karşı çok ilgiliydi sevgisini hep bana hissettirirdi konuşmaları olsun davranışları olsun falan filan böyle beni sevdiğini hissediyordum. Ama nişanlandıktan sonra sanki böyle bi değişti kendini saldı, böyle 40 yıllık evliymişiz gibi hissediyorum monotonlaştık resmen, ben istiyorum ki bana ilk başlardaki gibi ilgi göstersin bana değer versin üzerime düşsün güzelce konuşsun falan, önceden güzelce konuşur içimi rahatlatırdı içime hiç şüphe falan düşmezdi, şimdi böyle davrandığı için kendimce diyorum acaba sıkıldımı, yoksa sevgisimi azaldı vs.... Ona böylesin şöylesin dediğimde kabullenmiyor hayır ben değişmedim hala sana güzel güzel konuşuyorum falan filan diyor, ona göre güzel konuşmak aşkım birtanem hayatım demeden ibaret. Sen kendin saçma sapan şeyler kuruyorsun kafanda diyor, bu arada aynı şehirde yaşamıyoruz aramız uzak, bana seni çok özledim falan filan diyor, bende diyorum ki çok özleyen insan duygusal olur ve özlediği için daha çok sevgi dolu olur sevgisini daha çok dile getirir. Dediği tek şey "çalışıyorum vaktim olmuyor" ama ben ondan büyük bi şey istemiyorum ki akşam işten geldiğinde bana az vaktini ayırsa güzel güzel konuşsa kötü mü olur. Her akşam konuşuruz ama konuşma konularımız çok standart sıradan, ben ilgi istiyorum. Bilemiyorum ben mi çok abartıyorum benim ki çok beklentilerim var, yoksa o mu biraz abartıyor.. sizce ben mi abartıyorum, ne yapmamı önerir siniz kızlar ya
Nişanlılık X 10 = Evlilik
İyi düşün...
Bir de sen sen ol asla kimseden sevgi veya ilgi dilenme...

Klasik erkek. Erkeklerin geneli boylemis ben de yeni yeni anliyorum. Evlendiginde de boyle olacak belki daha da ilgisiz bile olabilir. Burada onemli olan sen bu adami bu haliyle kabul ediyor musun? Diger huylarini begeniyor, ona guveniyor ve onunla gecinecegine inaniyorsan onu boyle kabul edecek ve soylenmeyi birakacaksin. Eger bunlarla yapamam diyorsan yol yakinken herkes istedigi kisiyi aramaya baslasin derim.

he ben de dicektim darlama adamı az sal diye.
ne anlıyolar sabah akşam çiçek böcekten ya.
bir filmde vardı karısı soruyodu adama; bana ilk evlendiğimiz gun seni seviyorum dedin bir daha demedin diye, adam diyordu fikrimde değişiklik olsa sana da haber verirdim diye, çok romantik gelmişti bu bana. adamın odunsuluğu ahaha.
tabi bu kadar olmasın da surekli benne ilgilen, hadi ilgilen, benne ilgilenmiyosun u sevmiyorum.
Yapi meselesi. Mesela bazi kadinlar cicek alinca mutlu olur, bazilari da 'ben bunu ne yapacagim? Bu yenmez ki' der. Kimi fazla ilgi ister, kimi de "ne yapisiyorsun?" der.

Bana çok boğucu geldiniz. Benim erkek arkadasım da benimle çok ilgilenirdi ama yeni işe girdi ve yoğun çalışıyor Bazen o kadar az konusabiliyoruz ki çünkü gözünden uyku akıyor resmen Hayatında değişiklik yapacak, ayrıca bir ortam değişikliği vb varsa ya da işi yoğunsa yoruluyordur. Özledim diyormus arıyormus zaten. Özledim diyen birine de hayır özlemedin özleyen daha sevgi dolu olur falan demek çok soğutur insanı Çünkü onu ondan iyi bilemezsiniz ki... Bence biraz endişelenmişsiniz işler ciddileşecek ya aramız açılırsa diye, o nedenle aranızı iyi tutmak adına beklentiyi yükseltmişsiniz Keşke biraz anlayışlı olsanız İşe yeni girdi sayılıyorsa üstüne birde nişanlanmış, onun da hayatı çok değişti Bırakın biraz nefes alsın Her şey olacağına varır Gülüp eğleniyorsanız bir sorun yok

nisanlilik bu gunler icin var,
kriterlerinize uymuyorsa ayrilmak normaldir.

He bence adam hakli da,
sizi tatmin etmiyorsa elbette ki siz istediginiz gibi bir kisiyi bulmalisiniz.

O zaman bilemem. Bizde nişan deyince evlilik tarihi bellidir. Önemli olan evlenmek, nişan gereksiz ayrıntı bana göre. Düğüne giden yolda bir duraktır nişan benim için.
+1
Nişan çok yorucu bir süreç zaten. Ben nişandan sonra aşırı ilgisizleştim çünkü çok yorulmuştum. Sonra tatile falan cıktıkta kendime geldim 🤦🏻‍♀️

sürekli ilgi ve birlikte zaman geçirmek gibi isteklerin yoğun olduğu için evlenince daha mutsuz olmaya başlıycaksınız. büyük ihtimalde ayrılmayı düşüneceksiniz. . evlenmeye kesin karar verecekseniz sürekli ilgi sevgi birlikte zaman geçirme gibi beklentileri bi kenara bırakmanız gerekir. beklentisiz ve kendine yetebilen bi insan olabilirsen evlilikte mutlu olabilirsin. yani mutluluğunu eşinin ilgisine bağlama, yorgunsa bırak dinlensin sen kendini geliştirecek şeylerle zamanını doldur.

Yazildimi bilmiyrm ama yzacam genede
TİPİK TÜRK ERKEGI
Fazla bise beklemeyin derim:KK11:

Hiç ilgisi yok bence. Böyle diye diye kulakları alışıyor erkeklerin.

Bu konu için demiyorum ancak ilgili, saygılı, evlendikten sonra daha çok sevdiğini benimseyen , gerçek aile adamları çok.

Olmayana denk gelince terk edilmeli ki nesilleri tükensin.

Hiç ilgisi yok bence. Böyle diye diye kulakları alışıyor erkeklerin.

Bu konu için demiyorum ancak ilgili, saygılı, evlendikten sonra daha çok sevdiğini benimseyen , gerçek aile adamları çok.

Olmayana denk gelince terk edilmeli ki nesilleri tükensin.
Vardir belkide ama ben rastlamadim. Oyuzden bu umutsuzluk sanirim..
Haklisinz boyle yapinca tekmeyi basmak lazim

Nısanlılık bunun ıcın var ıste erkekler evlenınce gercek yuzunu gosterıyor alana kadar yanı nısanlanıncada aldık saydıkları ıcın neyse o cıkıyor ortayya ee bu durumda napıyoruz evlılık yapamayacagın karakterı gorup nısan atıyoruz. Yapacagın sey bu bu sekıl hatta bı tık fazlası kabulleneceksen evlenecksın yoksa ayrılacaksın cunku duzelmez. Sımdı dusun bakalım evlılık nasıl olur bu adamla bence olmaz

Evlenince böyle oluyor diyen arkadaşlar ya da klasik erkekdiye genelleyen arkadaşlar yanılıyor.

Sadece kendi eşleri üzerinden değerlendirme yapıyor.

Hayır. Farklı erkekler de var.

Eşim evlenmeden önce de çok ilgili alakalı sevgi dolu bir adamdı. Halen daha öyle.

Ha ben bunalıyorum. Yoruluyorum. Yalan konuşamam. Ama evlenince bitecek tezi de çürümüş oluyor böylece.

Bir diğer mesele... ki asıl mesele bu bence.

Iddia oynadığını biliyorsunuz. Para kaybettiğini de biliyorsunuz. Ve kafaya taktığınız şey gerçekten sevgi dolu olmaması mı?

Uygulamayı sildim diye yalan konuşmadığını nerden biliyorsunuz. Adam sizinle konuşurken bile iddia peşinde koşuyor.

Nasıl bir sorgu sualsiz inanmaktır bu.

Ya oynamayı bırakmadıysa?

Birakmadiysa ne yapacaksınız.

Bıraktı demeyin şimdi. Biraktiysa ne ala. Sorun yok... ama Ya bırakmadıysa??? Bu soruya cevap verin.

Yüzde 1... binde 1 ihtimali ele alin ve birakmadiysa nasıl bir yol cizeceginizi şimdiden belirleyin.

Zira bırakmadıysa ... sevgi dolu değil ama heyecan ve aksiyon dolu bir hayat sizi bekliyor olabilir.

Allah yardımcınız olsun .

Nişanlanmadan öncede 2 sene sevgililik dönemi oldu. Normalde nişanlım bana karşı çok ilgiliydi sevgisini hep bana hissettirirdi konuşmaları olsun davranışları olsun falan filan böyle beni sevdiğini hissediyordum. Ama nişanlandıktan sonra sanki böyle bi değişti kendini saldı, böyle 40 yıllık evliymişiz gibi hissediyorum monotonlaştık resmen, ben istiyorum ki bana ilk başlardaki gibi ilgi göstersin bana değer versin üzerime düşsün güzelce konuşsun falan, önceden güzelce konuşur içimi rahatlatırdı içime hiç şüphe falan düşmezdi, şimdi böyle davrandığı için kendimce diyorum acaba sıkıldımı, yoksa sevgisimi azaldı vs.... Ona böylesin şöylesin dediğimde kabullenmiyor hayır ben değişmedim hala sana güzel güzel konuşuyorum falan filan diyor, ona göre güzel konuşmak aşkım birtanem hayatım demeden ibaret. Sen kendin saçma sapan şeyler kuruyorsun kafanda diyor, bu arada aynı şehirde yaşamıyoruz aramız uzak, bana seni çok özledim falan filan diyor, bende diyorum ki çok özleyen insan duygusal olur ve özlediği için daha çok sevgi dolu olur sevgisini daha çok dile getirir. Dediği tek şey "çalışıyorum vaktim olmuyor" ama ben ondan büyük bi şey istemiyorum ki akşam işten geldiğinde bana az vaktini ayırsa güzel güzel konuşsa kötü mü olur. Her akşam konuşuruz ama konuşma konularımız çok standart sıradan, ben ilgi istiyorum. Bilemiyorum ben mi çok abartıyorum benim ki çok beklentilerim var, yoksa o mu biraz abartıyor.. sizce ben mi abartıyorum, ne yapmamı önerir siniz kızlar ya
Belkı ısı yogundur.Yorulunca ınsanın ne sevgı gosteresı nede sevgı goresı gelıyor.Ilgısı azaldıysa ve bu sıze yetmıosa şimdiden donmenız ıyı olur.Evlenınce daha zor oluyor.

Şuan sürekli evde olduğunuz için düşünce odağınızda nisanliniz var. İlgisiz ya da sevgisiz değil karşınızdaki anlattığınız kadarıyla. Hiç arayıp sormasa ya da konuşurken soğuk davransa size hak verebilirdim.
Tavsiyem kitap okuyun Ya da bir iş bulmaya odaklanın bu sınavlara hazırlanmak bile olabilir. Kendi kendinizi doldurmayın... başka bir şeylerle meşgul olun, nişanınızın durumu normal. Çalışıyor ve evliliğe hazırlık yapıyor, bu şekilde sürekli trip atıyorsanız hele, sevgin yetersiz ilgin yok diye... hakikaten çok yoruyorsunuzdur haberiniz olsun.

Bir de şöyle bakın, adama rahatlama gelmiş. Demek ki kaybetmekten ne kadar korkmuş, o yüzden ilgini kaybetmemek için ekstra çabalamış. Flörtün başında bile o ilgiyi alamayanlar oluyor. E yüzüğü takınca kız benim artık deyip orjinal paketine dönmüş.

Şiirsel sözler ve aşk pıtırcıklığı çok avam geliyor bana, vazife gibi değil de gözümün içine sevgiyle bakması, saçımı alnımı öpmesi.. veya ben seviyorum diye taze bulduğu bi kasa mezgiti kucaklayıp getirmesi daha samimi geliyor bana. Bi kasa mezgitle sabah 9 da kapıdaydı eşim, gerçekten yaşadık bunu :KK70:

Yani o an içten gelerek söylenen bi söz, yapılan bir davranış önemli. Yoksa her akşam konuşurken seni seviyorum ölüyorum bitiyorum, şöyle güzelsin, böyle bilmem nesin falan bana çok yapmacık geliyor. Kendinizi de karşınızdakini de yormayın.

Acilen iş bulun ya da oyalanacak bir şey bulun yaş da küçük galiba?

Özlediğini söyleyen aşkımlı bitanemli konuşan adam nasıl ilgisiz oldu anlamadım.

Evlenince ya da nişanlanınca da güncellenmiyor yani bu program hayatınızı birlikte yaşayacaksınız.

Size ilgisine değil sizinle olan ortak ilgilerine bakın evlenince her gün birbirinizle mi ilgileneceğinizi sanıyorsunuz? Beraber gülüyorsanız kafanız uyuyorsa yapmaktan hoşlandığınız şeyler ortaksa yürür bu iş ancak romantizm falan dizi film dayatması.

X