Kızlar ben tam 1 aylık nişanlıyım ve nişanlım çok umursamaz davranıyor artık

cikolatalipankek

Üye
Kayıtlı Üye
15 Eylül 2020
235
152
Nişanlanmadan öncede 2 sene sevgililik dönemi oldu. Normalde nişanlım bana karşı çok ilgiliydi sevgisini hep bana hissettirirdi konuşmaları olsun davranışları olsun falan filan böyle beni sevdiğini hissediyordum. Ama nişanlandıktan sonra sanki böyle bi değişti kendini saldı, böyle 40 yıllık evliymişiz gibi hissediyorum monotonlaştık resmen, ben istiyorum ki bana ilk başlardaki gibi ilgi göstersin bana değer versin üzerime düşsün güzelce konuşsun falan, önceden güzelce konuşur içimi rahatlatırdı içime hiç şüphe falan düşmezdi, şimdi böyle davrandığı için kendimce diyorum acaba sıkıldımı, yoksa sevgisimi azaldı vs.... Ona böylesin şöylesin dediğimde kabullenmiyor hayır ben değişmedim hala sana güzel güzel konuşuyorum falan filan diyor, ona göre güzel konuşmak aşkım birtanem hayatım demeden ibaret. Sen kendin saçma sapan şeyler kuruyorsun kafanda diyor, bu arada aynı şehirde yaşamıyoruz aramız uzak, bana seni çok özledim falan filan diyor, bende diyorum ki çok özleyen insan duygusal olur ve özlediği için daha çok sevgi dolu olur sevgisini daha çok dile getirir. Dediği tek şey "çalışıyorum vaktim olmuyor" ama ben ondan büyük bi şey istemiyorum ki akşam işten geldiğinde bana az vaktini ayırsa güzel güzel konuşsa kötü mü olur. Her akşam konuşuruz ama konuşma konularımız çok standart sıradan, ben ilgi istiyorum. Bilemiyorum ben mi çok abartıyorum benim ki çok beklentilerim var, yoksa o mu biraz abartıyor.. sizce ben mi abartıyorum, ne yapmamı önerir siniz kızlar ya

Insan hep alıştığı şeyi bekliyor aynısını göremeyince de üzülüyor haliyle galiba nisanlinizda yüzüğü taktik rahatım artık modunda konuşsan da kabul etmez bu durumu maalesef aynı şekilde davransan acaba diyorum ise yarar mı ki farkına varır belki o_O

Aa bu benim nişanlım. Ben de yeni nişanlandım benimkide böyle. Bi rahatlama geliyor bence erkeklere nişanlanınca. Beklentileri biraz düşük tutmak lazım sanırım.

Insan hep alıştığı şeyi bekliyor aynısını göremeyince de üzülüyor haliyle galiba nisanlinizda yüzüğü taktik rahatım artık modunda konuşsan da kabul etmez bu durumu maalesef aynı şekilde davransan acaba diyorum ise yarar mı ki farkına varır belki o_O
Onun yüzüne dedim gör sen, bende senin gibi yapıcam diyorum, ama dayanamıyorum ki yapamıyorum işte olmuyor geri

Nişan dönemi gerçekten yorucu geçiyor.
Hem çalışma hayatı hem düğün hazırlığı hem ev kurulması kolay değil.:KK55:
Hatırlıyorum da biz de sürekli koşturuyorduk. Öğle aralarında yemek yemek yerine kına testisi arıyordum.:-)
Eğer normalde ilgili bir adamsa evlenince özüne döner. :KK75:

Aa bu benim nişanlım. Ben de yeni nişanlandım benimkide böyle. Bi rahatlama geliyor bence erkeklere nişanlanınca. Beklentileri biraz düşük tutmak lazım sanırım.

çok sinir bozucu bir durum, konuşup ettiğimizde hep makara falan yapıyoruz şakalaşıyoruz gülüyoruz ama bazen diyorum acaba bu benim kankam mi yoksa nişanlım mı? İnsan sevgi ilgi istiyor ama işte anlamıyor benim odun nişanlım. Aynen öyle onlar diyor tamam yüzüğü taktık artık cicim ayındayız

Nişan dönemi gerçekten yorucu geçiyor.
Hem çalışma hayatı hem düğün hazırlığı hem ev kurulması kolay değil.:KK55:
Hatırlıyorum da biz de sürekli koşturuyorduk. Öğle aralarında yemek yemek yerine kına testisi arıyordum.:-)
Eğer normalde ilgili bir adamsa evlenince özüne döner. :KK75:

Normalde evet ilgili, ama bence asıl şimdi daha çok ilgili olması gerekiyor, daha nişanlanalı tek 1 ay oldu hatta bugün 1 ay'ımız, ve daha düğün hazırlığı vs hiç bir şey yok, hatta sabah gelmiş bana diyor ki sen gece uyumuyordun madem uyumadın neden bana 1 ayımız kutlu olsun diye mesaj atmadın, her şeyi benden bekliyor kendisi neden yapmamış onu anlayamıyorum

Normalde evet ilgili, ama bence asıl şimdi daha çok ilgili olması gerekiyor, daha nişanlanalı tek 1 ay oldu hatta bugün 1 ay'ımız, ve daha düğün hazırlığı vs hiç bir şey yok, hatta sabah gelmiş bana diyor ki sen gece uyumuyordun madem uyumadın neden bana 1 ayımız kutlu olsun diye mesaj atmadın, her şeyi benden bekliyor kendisi neden yapmamış onu anlayamıyorum
O zaman bilemem. Bizde nişan deyince evlilik tarihi bellidir. Önemli olan evlenmek, nişan gereksiz ayrıntı bana göre. Düğüne giden yolda bir duraktır nişan benim için.

Yani arkadaşlarda demiş zaten sürekli sevgi pıtırcığı olunmaz. Erkekler zaten genel olarak böyleler , ben bile çok uzun uzun canım cicim muhabbeti yapamam. Bence sizde rahatlayın akışına bırakın gerçekten ilgisini çektiğini hissederseniz uyarırsınız ama şuan daha ısrarcı olmayın bence

Eskiden güzelce konuşur içimi rahatlatırdı yazmışsınızya sevgililik döneminde de sen beni sevmiyorsum nazı yapmışsınız gibi anladım. Siz şu an evlilik gibi büyük bir adım atarken, bu doğru kişi mi? nişanlanınca ilgisi mi bitti? evlenince daha mı kötüye gider endişesi taşıyorsunuz. O da sizinle evlenerek hayatında büyük bir değişiklik yapacak, tedirgin olabilir. Hayat boyu naz mı çekeceğim, sevgimi ispatlamaya mı uğraşacağım diye. Yorucu birşey çünkü yaptığınız. Birşeyi kırk kere söylersen olur derlerya. Adama kırk kere beni sevmiyorsun derseniz beklediğinizi alırsınız. Tamamen karşınızdakine güvenin kadere bırakın demiyorum ama özgüvenli şekilde yapın nişanlılık dönemindeki gözlemlerinizi.

O zaman bilemem. Bizde nişan deyince evlilik tarihi bellidir. Önemli olan evlenmek, nişan gereksiz ayrıntı bana göre. Düğüne giden yolda bir duraktır nişan benim için.

daha işe gireli fazla olmadığı için önce bir alışsın düzen oturtsun istiyorum, düğün normalde seneye ama işte tarih falan filan daha hiç konuşulmadı

Eskiden güzelce konuşur içimi rahatlatırdı yazmışsınızya sevgililik döneminde de sen beni sevmiyorsum nazı yapmışsınız gibi anladım. Siz şu an evlilik gibi büyük bir adım atarken, bu doğru kişi mi? nişanlanınca ilgisi mi bitti? evlenince daha mı kötüye gider endişesi taşıyorsunuz. O da sizinle evlenerek hayatında büyük bir değişiklik yapacak, tedirgin olabilir. Hayat boyu naz mı çekeceğim, sevgimi ispatlamaya mı uğraşacağım diye. Yorucu birşey çünkü yaptığınız. Birşeyi kırk kere söylersen olur derlerya. Adama kırk kere beni sevmiyorsun derseniz beklediğinizi alırsınız. Tamamen karşınızdakine güvenin kadere bırakın demiyorum ama özgüvenli şekilde yapın nişanlılık dönemindeki gözlemlerinizi.
Sizin anlattığınız açıdan bakınca doğru sizde haklısınız dedikleriniz gayet mantıklı. Ama bu davranışlarıda bana çok tuhaf geliyor, kendimce diyorum ki bu kesin yüzüğü taktım tamam kız cepte mantığında. İlerde evlendiğimizde ben ailemi bırakıp onun yaşadığı yere gidicem, 10 saatlik uzaklığa yani. Evlenince de böyle umursamaz olursa, monoton evliliğim olursa diye korkuyorum ben

İnsan az da olsa sevildiğini hissetmek istiyor, sonuçta yeni nişanlandık bu kadar umursamaz olması normal değil.
Ne yaparsa hissedersiniz

Adam arıyor soruyor özledim diyor

Aşkım canım birtanem diyor

Cidden ne yapmalı

Bence gayet ilgili ek ilgi nasıl gösterilir

Siz çalışıyor musunuz okul vs var mı evde misiniz

Her gün özel ilgili uzak mesafe telefon ile ne olur ki

Siz ona ilgili davranın o da öğrensin eksik olan davranışını

X