Kızlar ben tam 1 aylık nişanlıyım ve nişanlım çok umursamaz davranıyor artık

Erkekler kadınlar kadar olamaz o yüzden napıyoruz beklentiyi azaltıp mutlu oluyoruz 😂 yoksa ne nişanlılık yürür ne evlilik.
Tabi bu dediğim herşeyi kabullenin (şiddet,aldatma,hakaret) demek değil yanlış anlaşılmasın.

Nişanlanmadan öncede 2 sene sevgililik dönemi oldu. Normalde nişanlım bana karşı çok ilgiliydi sevgisini hep bana hissettirirdi konuşmaları olsun davranışları olsun falan filan böyle beni sevdiğini hissediyordum. Ama nişanlandıktan sonra sanki böyle bi değişti kendini saldı, böyle 40 yıllık evliymişiz gibi hissediyorum monotonlaştık resmen, ben istiyorum ki bana ilk başlardaki gibi ilgi göstersin bana değer versin üzerime düşsün güzelce konuşsun falan, önceden güzelce konuşur içimi rahatlatırdı içime hiç şüphe falan düşmezdi, şimdi böyle davrandığı için kendimce diyorum acaba sıkıldımı, yoksa sevgisimi azaldı vs.... Ona böylesin şöylesin dediğimde kabullenmiyor hayır ben değişmedim hala sana güzel güzel konuşuyorum falan filan diyor, ona göre güzel konuşmak aşkım birtanem hayatım demeden ibaret. Sen kendin saçma sapan şeyler kuruyorsun kafanda diyor, bu arada aynı şehirde yaşamıyoruz aramız uzak, bana seni çok özledim falan filan diyor, bende diyorum ki çok özleyen insan duygusal olur ve özlediği için daha çok sevgi dolu olur sevgisini daha çok dile getirir. Dediği tek şey "çalışıyorum vaktim olmuyor" ama ben ondan büyük bi şey istemiyorum ki akşam işten geldiğinde bana az vaktini ayırsa güzel güzel konuşsa kötü mü olur. Her akşam konuşuruz ama konuşma konularımız çok standart sıradan, ben ilgi istiyorum. Bilemiyorum ben mi çok abartıyorum benim ki çok beklentilerim var, yoksa o mu biraz abartıyor.. sizce ben mi abartıyorum, ne yapmamı önerir siniz kızlar ya
Evlenincede boyle devam ediyor denendi test edildi onaylandi 😂

Nişanlanmadan öncede 2 sene sevgililik dönemi oldu. Normalde nişanlım bana karşı çok ilgiliydi sevgisini hep bana hissettirirdi konuşmaları olsun davranışları olsun falan filan böyle beni sevdiğini hissediyordum. Ama nişanlandıktan sonra sanki böyle bi değişti kendini saldı, böyle 40 yıllık evliymişiz gibi hissediyorum monotonlaştık resmen, ben istiyorum ki bana ilk başlardaki gibi ilgi göstersin bana değer versin üzerime düşsün güzelce konuşsun falan, önceden güzelce konuşur içimi rahatlatırdı içime hiç şüphe falan düşmezdi, şimdi böyle davrandığı için kendimce diyorum acaba sıkıldımı, yoksa sevgisimi azaldı vs.... Ona böylesin şöylesin dediğimde kabullenmiyor hayır ben değişmedim hala sana güzel güzel konuşuyorum falan filan diyor, ona göre güzel konuşmak aşkım birtanem hayatım demeden ibaret. Sen kendin saçma sapan şeyler kuruyorsun kafanda diyor, bu arada aynı şehirde yaşamıyoruz aramız uzak, bana seni çok özledim falan filan diyor, bende diyorum ki çok özleyen insan duygusal olur ve özlediği için daha çok sevgi dolu olur sevgisini daha çok dile getirir. Dediği tek şey "çalışıyorum vaktim olmuyor" ama ben ondan büyük bi şey istemiyorum ki akşam işten geldiğinde bana az vaktini ayırsa güzel güzel konuşsa kötü mü olur. Her akşam konuşuruz ama konuşma konularımız çok standart sıradan, ben ilgi istiyorum. Bilemiyorum ben mi çok abartıyorum benim ki çok beklentilerim var, yoksa o mu biraz abartıyor.. sizce ben mi abartıyorum, ne yapmamı önerir siniz kızlar ya
İlgi beklediğini belli etmeden hayatını yaşarsan içine biraz kaybetme korkusu gelir daha ilgili olur. Evlenene kadar idare eder ondan sonrası sana kalmış, adamın normali bu yani er geç bu haline döner senin ona bağlı olduğunu gördükçe. Bağlanma.

Sürekli dile getiriyorsanız itici gelmeye başlamış olabilir.
-Aşkım değiştin sen
-Aşkım eskisi gibi romantik değilsin
-Aşkım sevgi dolu değilsin
-Aşkım ilgi göster

alt alta sıralayınca ne kadar bunalttığınızı farkedebilirsniz belki

Bu ilgi olayı ölünceye dek sürmez ilişki monotonlaşıyor , beklentin abartılı olmuş
Önemli olan saygılı olması sorumluluk sahibi olması bu yeni nesilde ki ilgi manyaklığını anlamıyorum , birbirinizi boğuyorsunuz dengeli olun bence eşim benle 24 saat ilgilense ben onu evden kovarım kendime ait özgürlük alanım olmalı mutlaka

Adam sizinle düzenli olarak konuşuyor, "konular standart sıradan" diyorsunuz. konuştuğunuzda makara yapıp şakalaşıyormuşsunuz, o zaman da "biz kanka mıyız" diyorsunuz. Sevgilim aşkım bitanem deyince "güzel konuşmaktan tek anladığı şey bu" diyorsunuz. Seni çok özledim dediğinde "özleyen insan belli eder sevgi dolu olur" diyorsunuz. Kuzum bu adam daha size ne yapsın, takla mı atsın perende mi atsın? ne yaparsa beğenip tatmin olacaksınız? Her akşam şiirler okuyup serenat mı yapsın? Bence çok yorucu bir nişanlılık.

Uzak yerdeymişsiniz. Yakın olsanız belki daha farklı olabilirdi ama . Sizin beklentiniz neler, ne yapsa mutlu olurdunuz veya ne yapsa ilgilendiğini düşünürdünüz

Umursamazliktan kastınız ne ?

yani bana karşı ilgisiz, telefonda konuşurken genelde sohbet edeceğine ya iddia mallarını takip eder, ya instada gezinir falan filan, ona bu durumun hoşuma gitmediğini anlatırım değişmesini istediğimi söylerim " tamam hayatım" der ama yine aynI şekil devam. Önceden tartışırdık beni üzdüğünde kalbimi kırdığında içi el vermezdi üzülmeme gelir gönlümü alırdı, şimdi kalp kırıyorsun diyorum, anlık sinirime öfkeme hakim olamıyorum o sinirimle çıkıyor o sözler, sende beni sinir etme o zaman diyor.

Uzak yerdeymişsiniz. Yakın olsanız belki daha farklı olabilirdi ama . Sizin beklentiniz neler, ne yapsa mutlu olurdunuz veya ne yapsa ilgilendiğini düşünürdünüz
Mesela bana olan sevgisini daha sık dile getirse, önceki gibi güzel güzel konuşsa, önceki gibi üzerime düşse. Eskisi gibi tartışmalardan sonra beni üzdüğünü anlayınca içi el vermese gelse gönlümü alsa, falan filan

yani bana karşı ilgisiz, telefonda konuşurken genelde sohbet edeceğine ya iddia mallarını takip eder, ya instada gezinir falan filan, ona bu durumun hoşuma gitmediğini anlatırım değişmesini istediğimi söylerim " tamam hayatım" der ama yine aynI şekil devam. Önceden tartışırdık beni üzdüğünde kalbimi kırdığında içi el vermezdi üzülmeme gelir gönlümü alırdı, şimdi kalp kırıyorsun diyorum, anlık sinirime öfkeme hakim olamıyorum o sinirimle çıkıyor o sözler, sende beni sinir etme o zaman diyor.

Eğer sürekli aynı sitemlerle gidiyorsaniz ona bunalmistir.

Yok çok nadir şikayetinizi dile getiriyorsaniz , bazı erkeklerde olan klasik evlendikten sonraki hallere bürünmüş.

Peki iddia oynayan biriyle nisanlanmadan önce tedirgin olmadınız mi ?

Bir çeşit kumar bu ve bırakmak neredeyse imkansız.

Evini , arabasını kaybeden yüzlerce kişi var.

Bana göre bu en önemli konulardan biri.

Sürekli bu sitemlerini nişanlına da aktarıyorsan bunaltıyorsundur ve ilgi göstereceği varsa da gösteremiyordur. 2 yıllık evliyim ve şunu tavsiye edebilirim sadece; beklentilerini çok yükseltme. Sonsuz aşk diye bir şey yok, bir süre sonra tabii ki monotonlaşacak ama önemli olan aranızdaki saygı, değer. Bunlar azalmadıysa, sana karşı bir saygısızlığı yoksa, hala seni değerli görüyorsa çokta takma kafana. Sürekli de bunları nişanlına söyleyerek onu uzaklaştırma kendinden.

Mesela bana olan sevgisini daha sık dile getirse, önceki gibi güzel güzel konuşsa, önceki gibi üzerime düşse. Eskisi gibi tartışmalardan sonra beni üzdüğünü anlayınca içi el vermese gelse gönlümü alsa, falan filan
Genel soyut şeyler söylüyorsunuz.Bilmiyorum ama ben olsam sürekli birini nazlamaktan sürekli alttan almaktan sürekli iltifat etmekten pohpohlamaktan sıkılırdım.

Eğer sürekli aynı sitemlerle gidiyorsaniz ona bunalmistir.

Yok çok nadir şikayetinizi dile getiriyorsaniz , bazı erkeklerde olan klasik evlendikten sonraki hallere bürünmüş.

Peki iddia oynayan biriyle nisanlanmadan önce tedirgin olmadınız mi ?

Bir çeşit kumar bu ve bırakmak neredeyse imkansız.

Evini , arabasını kaybeden yüzlerce kişi var.

Bana göre bu en önemli konulardan biri.
İddiaya askerdeyken başlamıştı, geldiğinde bırakmıştı ve uzun süre oynamamıştı, 1 ay önce maalesef abimin yüzünden başlamıştı, abim ve kuzenim oynarken o da aklına gelmişti 3'ü beraber oynuyordu. 4 gün önce bir miktar para kaybettiği için kızdım ve yemin verdirttim, uygulamaları falan sildi, özür diledi ve onunla geçirdiği vakti benimle geçirmeyi tercih ettiğini söyledi

İddiaya askerdeyken başlamıştı, geldiğinde bırakmıştı ve uzun süre oynamamıştı, 1 ay önce maalesef abimin yüzünden başlamıştı, abim ve kuzenim oynarken o da aklına gelmişti 3'ü beraber oynuyordu. 4 gün önce bir miktar para kaybettiği için kızdım ve yemin verdirttim, uygulamaları falan sildi, özür diledi ve onunla geçirdiği vakti benimle geçirmeyi tercih ettiğini söyledi

Tek diyeceğim şey geçmiş olsun. Bu yeminler ve sözler hep olacak hayatınızda.

Size en önemli tavsiyem " bana ilgi goster , eskisi gibi ol, beni çok sev" bu ve benzeri cümleler karşı tarafı hep bir adım geriye götürür.

Siz söyledikçe benimser ve öyle kalmaya devam eder. Üstüne bunalir ve gittikçe huyu kötüleşir .

Yapmayın, dile getirmeyin, zaten diyeceginizi demissiniz.

Bunu uyarı olarak görün ve baktınız olmuyor yolunuza bakın.

Zaten nişanlılık demek tanıma evresi değil midir ?

Karanlığı görüyorsanız ve bu denli ilgi için yalvaracak hale geldiyseniz evliliğe adım atmak neden diye sorun kendinize .

Hele bir de iddia varmış işin içinde, iyi düşünün.

Bekarım nişanlılık dönemi atlatanlar daha sağlam yorumlar yapacaklardır fakat belki evlilik stresini atlatanamıştır. Sonuçta zor olan bir karar ve yeni alınmış bırakın üstüne gitmeyin bu duruma alışsın bence.

Evet cok abartiyorsun, daha az once buna benze konu okudum. Ya niye erkeklerden bu kadar ilgi bekliyorsunuz. Ne yapsin smdi sana ask dolu mesajlar mi yazsin hic mi isiniz gucunuz yok yahu kac yasindasiniz. Lise doneminde kalmali artik bunlar. Boyle öcük böcük islerden dogru bir iliskiyi bile yipratiyorsunuz artik bence.
(Istemediginiz karakterde bir insansa daha fazla uzatmayin derim. Ikinizde yorulursunuz?

Afedersin ama adam ne yapsın?7/24 seni mi arasın mesaj atsın ilgilensin sürekli?Gerçekten bunu mu istiyorsunuz anlamadım ki evli dahi olsa insanlar sürekli ilgi göstermek zorunda değil herkesin kendine ayırdığı kafa dinlediği özel anlar olmalı kendiyle de ilgilenmeli açıkçası eşim üstüme sürekli düşse çok ama çok yorucu olur aynı evde olduğum halde hayatım ben kitap okuyacağım yada biraz müzik dinleyeceğim diyebiliyorum sürekli aşklı meşkli günler saatler geçmez.

X