Kızlar ben tam 1 aylık nişanlıyım ve nişanlım çok umursamaz davranıyor artık

Nişanlanmadan öncede 2 sene sevgililik dönemi oldu. Normalde nişanlım bana karşı çok ilgiliydi sevgisini hep bana hissettirirdi konuşmaları olsun davranışları olsun falan filan böyle beni sevdiğini hissediyordum. Ama nişanlandıktan sonra sanki böyle bi değişti kendini saldı, böyle 40 yıllık evliymişiz gibi hissediyorum monotonlaştık resmen, ben istiyorum ki bana ilk başlardaki gibi ilgi göstersin bana değer versin üzerime düşsün güzelce konuşsun falan, önceden güzelce konuşur içimi rahatlatırdı içime hiç şüphe falan düşmezdi, şimdi böyle davrandığı için kendimce diyorum acaba sıkıldımı, yoksa sevgisimi azaldı vs.... Ona böylesin şöylesin dediğimde kabullenmiyor hayır ben değişmedim hala sana güzel güzel konuşuyorum falan filan diyor, ona göre güzel konuşmak aşkım birtanem hayatım demeden ibaret. Sen kendin saçma sapan şeyler kuruyorsun kafanda diyor, bu arada aynı şehirde yaşamıyoruz aramız uzak, bana seni çok özledim falan filan diyor, bende diyorum ki çok özleyen insan duygusal olur ve özlediği için daha çok sevgi dolu olur sevgisini daha çok dile getirir. Dediği tek şey "çalışıyorum vaktim olmuyor" ama ben ondan büyük bi şey istemiyorum ki akşam işten geldiğinde bana az vaktini ayırsa güzel güzel konuşsa kötü mü olur. Her akşam konuşuruz ama konuşma konularımız çok standart sıradan, ben ilgi istiyorum. Bilemiyorum ben mi çok abartıyorum benim ki çok beklentilerim var, yoksa o mu biraz abartıyor.. sizce ben mi abartıyorum, ne yapmamı önerir siniz kızlar ya
Bence siz abartiyorsunuz. Nisandan sonra bir sürü sorumluluk var ekonomik açıdan. Adam muhtemelen bunları dusunuyo yetmeye çalışıyo. Bu tip sorumluluklar herkesi gerer. Ancak siz diyorsanız benim ekonomik hiç beklentim byok nişanlım da ben de zenginiz istediğimizi istedigimjz an alabiliyoruz para biriktirmeye ihtiyacımız yok , nişanlımın da işi zaten çok kolaydır kafası da çok rahattır o zaman iş değişir

Ne yaparsa hissedersiniz

Adam arıyor soruyor özledim diyor

Aşkım canım birtanem diyor

Cidden ne yapmalı

Bence gayet ilgili ek ilgi nasıl gösterilir

Siz çalışıyor musunuz okul vs var mı evde misiniz

Her gün özel ilgili uzak mesafe telefon ile ne olur ki

Siz ona ilgili davranın o da öğrensin eksik olan davranışını

Ben okuyordum okulum yeni bitti şu an evdeyim. Haklısın ama üzerine gideceğime dediğinin Gibi ben ona ilgili davranayım karşılık beklemeden etmeden belki kendiside o zaman anlar hatasını. Ben ona şu an her gün her gün baskı yapıyorum kendini toparla eski haline dön diye, belki bir süre sonra bu da onu boğabilir

Sizin anlattığınız açıdan bakınca doğru sizde haklısınız dedikleriniz gayet mantıklı. Ama bu davranışlarıda bana çok tuhaf geliyor, kendimce diyorum ki bu kesin yüzüğü taktım tamam kız cepte mantığında. İlerde evlendiğimizde ben ailemi bırakıp onun yaşadığı yere gidicem, 10 saatlik uzaklığa yani. Evlenince de böyle umursamaz olursa, monoton evliliğim olursa diye korkuyorum ben

Olayın özü bu sizi endişe sarmış

Adamda bir sıkıntı yok ana siz attığı her adımı böyle mi olacak diye düşündüğünüz için gerginsiniz

monoton evliliğiniz olacak

zira evlilik her gün ekstra bir aksiyon içermiyor

günlük yaşantını sevdiğin insan ile birlikte yaşıyorsun

Ben okuyordum okulum yeni bitti şu an evdeyim. Haklısın ama üzerine gideceğime dediğinin Gibi ben ona ilgili davranayım karşılık beklemeden etmeden belki kendiside o zaman anlar hatasını. Ben ona şu an her gün her gün baskı yapıyorum kendini toparla eski haline dön diye, belki bir süre sonra bu da onu boğabilir

ilgi dediğin nedir

somutlasana

yani cidden ne yaparsa aaa bu akşam ilgili diye düşünürsün

çünkü kendin de somutlarsan beklentinin gerçekçi olup olmadığını bulursun

Siz istiyorsunuz ki sürekli sizi övsün aşkım kelebeğim muah muah ama sürekli olmaz ki bi zaman sonra en heyecanlı gelen şey bile normalleşir.
İyi ki erkek olarak gelmemişim dünyaya kadınların derdi isteği bitmiyor kendim dahil fazla yoruyoruz ya cidden hiç gerek yok biraz relax olun.

Ne istiyorsunuz ki tam olarak?

Nişanliniz, özledim diyor, güzel hitap ediyor, konuşuyorsunuz, makara yapip sakalasiyorsunuz, ne olsun daha gerçekten anlamadım..
Sakalasinca neden kanka olasınız? Sakalasmaktan bile rahatsız olmuşsunuz sonrasında.

Bu mantıkla evlenirseniz cidden sıkıntı yaşarsınız.
Dizi, filmlerden falan mı etkileniyorsunuz acaba?

Birinci ay kutlaması nedir bilmiyorum ama onu da siz yapın, herşeyi erkeklerden beklemenin de manası yok zaten.

Son düzenleme:
çok sinir bozucu bir durum, konuşup ettiğimizde hep makara falan yapıyoruz şakalaşıyoruz gülüyoruz ama bazen diyorum acaba bu benim kankam mi yoksa nişanlım mı? İnsan sevgi ilgi istiyor ama işte anlamıyor benim odun nişanlım. Aynen öyle onlar diyor tamam yüzüğü taktık artık cicim ayındayız

ne yaparsa sevgi ilgi göstermiş olur da odun değil de çiçek olur

bak 40 yaşında kadınım nedir bu ilgi de ilgi denilen şey KK da hala anlam veremedim

adam her şeyi yapıyor gibi ne eksik

arada kmler var uzak mesafede ilişki böyle oluyor

siz tabii cep telefonu olmayan dönemlerde yaşamadığınız için bilemiyorsunuz

biz ev telefonundan arardık babası açardı isterdik banyoda vs olurdu sen düşün ortamı telefonlar evin salonunda vs vs

Nişanlanmadan öncede 2 sene sevgililik dönemi oldu. Normalde nişanlım bana karşı çok ilgiliydi sevgisini hep bana hissettirirdi konuşmaları olsun davranışları olsun falan filan böyle beni sevdiğini hissediyordum. Ama nişanlandıktan sonra sanki böyle bi değişti kendini saldı, böyle 40 yıllık evliymişiz gibi hissediyorum monotonlaştık resmen, ben istiyorum ki bana ilk başlardaki gibi ilgi göstersin bana değer versin üzerime düşsün güzelce konuşsun falan, önceden güzelce konuşur içimi rahatlatırdı içime hiç şüphe falan düşmezdi, şimdi böyle davrandığı için kendimce diyorum acaba sıkıldımı, yoksa sevgisimi azaldı vs.... Ona böylesin şöylesin dediğimde kabullenmiyor hayır ben değişmedim hala sana güzel güzel konuşuyorum falan filan diyor, ona göre güzel konuşmak aşkım birtanem hayatım demeden ibaret. Sen kendin saçma sapan şeyler kuruyorsun kafanda diyor, bu arada aynı şehirde yaşamıyoruz aramız uzak, bana seni çok özledim falan filan diyor, bende diyorum ki çok özleyen insan duygusal olur ve özlediği için daha çok sevgi dolu olur sevgisini daha çok dile getirir. Dediği tek şey "çalışıyorum vaktim olmuyor" ama ben ondan büyük bi şey istemiyorum ki akşam işten geldiğinde bana az vaktini ayırsa güzel güzel konuşsa kötü mü olur. Her akşam konuşuruz ama konuşma konularımız çok standart sıradan, ben ilgi istiyorum. Bilemiyorum ben mi çok abartıyorum benim ki çok beklentilerim var, yoksa o mu biraz abartıyor.. sizce ben mi abartıyorum, ne yapmamı önerir siniz kızlar ya
her kadin tabi ister ama bunlari kendi içinden geldiği icin yapmalı bizde eşimle 5 sene sevgili olduk canim evlendik öyle sık arama ozledim felan yokk acikca benim beklentimde yok sonucta çalışıyor dışarda onun da bi hayatı var dakika basi ilgi verip arayamazki ki nisanliykende ayniydi. Ha cokkk ilgi beklersen karsligini gormezsen cok üzülürsün. Cokk ilgili olan erkek varmidir bilemiyorum .takma bence

Öyle bir yazmışsınız ki sanki adam sizi hiç arayıp sormuyor, mesaj atmıyor. İnsanlar tüm gün sizinle ilgilenemezler. Ailesiyle, arkadaşlarıyla ve işiyle de meşgul olmalı bu adam. Sizin durumunuz evlilik öncesi prenses sendromuna yakalanmak. Evlenip hayatın gerçekleriyle yüzleşince geçer, merak etmeyin.

Sizin anlattığınız açıdan bakınca doğru sizde haklısınız dedikleriniz gayet mantıklı. Ama bu davranışlarıda bana çok tuhaf geliyor, kendimce diyorum ki bu kesin yüzüğü taktım tamam kız cepte mantığında. İlerde evlendiğimizde ben ailemi bırakıp onun yaşadığı yere gidicem, 10 saatlik uzaklığa yani. Evlenince de böyle umursamaz olursa, monoton evliliğim olursa diye korkuyorum ben
Anlıyorum değişim sizin için daha endişe verici onun şehrine gidecekseniz. Sizi mutlu edip edemeyeceğini tartmanız çok normal bu dönemde. Benim kendimde ve çevremde gözlemlediğim, birlikte monotonluktan keyif almayı öğrenen çiftler daha huzurlu ve mutlu oluyor. Çünkü aynı evde yaşarken birbirinden sürekli çaba ve aksiyon beklemek evde sürekli misafir varmış hissi yaratıyor:)) ama ben de sizin gibi düşünüyordum başlangıçta. Bunu evlendikten 2 3 yıl sonra farkettim. Sonrasında sürekli birşeyler planlamayı ve karşılığında birşeyler beklemeyi bıraktım o zaman monoton düzenimiz içindeki güzellikleri incelikleri farketmeye başladım eşim de kendini ben zorlamadan ifade etmek için fırsat buldu. Bazen bilinçaltımıza girmiş beklentilerimizin sesi çok yüksek oluyor ve aslında bize beklentilerimizin ötesinde hoşluklar sunulduğunun farkında olmuyoruz. Öyle olmamanın ve aynı zamanda yanlış kişilere emek vermemenin dengesini bulmak zor birşey umarım nişanlınız beklentilerinizin ötesine geçer çok mutlu olursunuz.

Normalde evet ilgili, ama bence asıl şimdi daha çok ilgili olması gerekiyor, daha nişanlanalı tek 1 ay oldu hatta bugün 1 ay'ımız, ve daha düğün hazırlığı vs hiç bir şey yok, hatta sabah gelmiş bana diyor ki sen gece uyumuyordun madem uyumadın neden bana 1 ayımız kutlu olsun diye mesaj atmadın, her şeyi benden bekliyor kendisi neden yapmamış onu anlayamıyorum
1.ayimiz kutlu olsun mu 😁
nisanliligi gozunuzde fazla buyutuyorsunuz bence tek fazlalik yuzuk
nisanlaninca ilgi sevgi 1 kat artip evlenince arşa cıkmiyor ilgi sevgi

Onun yüzüne dedim gör sen, bende senin gibi yapıcam diyorum, ama dayanamıyorum ki yapamıyorum işte olmuyor geri
işte yapmanız lazım ama trip atarak değil
trip atmayın kesinlikle sitem de etmeyin
sizde biraz ilgisiz davranın aradığında güzel güzel konuşun tabi neler yaptınız anlatın
hafif de kıskandırabilirsiniz :) ama saf ayağına yatarak

Maalesef abartıyorsun. Seni anlıyorum ama bazı erkeklerin mizacı gerçekten böyle değil. Yani aşkımı ilan edeyim vs şeyleri olmuyor. Böyle kabullenmen lazım. Bir de sen isyan ettikçe, o sana daha fazla aşkını ilan edecek sanıyorsun ya, o öyle olmuyor işte. İnsan daralıyor. Bırak davranışlarına bak. Nişanlanmışsınız sonuçta. Sence bu aşk belirtisi değil de ne?

Yaşınız kaçtı sizin? Çok genç birine benziyorsunuz.

Konuya bir de şöyle bakın: Ailenizle yaşarken günleriniz nasıl geçiyor? Genelde her gün bir diğerine benziyor, değil mi? Ya da öğrencilikte bir yurtta kaldıysanız, arkadaşlarınızla aynı evde falan kaldıysanız nasıl geçiyor günler? Genelde bir diğerinin aynısı. Evlilik de böyle. Hayatın kendisi böyle. Eğer o insanla bir ömür geçirmek size tatlı gelecekse onun kişiliği sayesinde gelecek, aynı şeylere gülebildiğiniz, aynı planları yapabildiğiniz, ona baktığınızda "İyi ki beraberiz be!" diyebildiğiniz için gelecek. Hayat sürekli sürprizlerle geçmez, oldukça monotondur. Nişanlınız normal davranıyor. Ama onun normal haliyle mutlu olamıyorsanız seçiminiz üzerinde bir daha düşünebilirsiniz. Çünkü ömür geçirmek üzere bir söz veriyorsunuz.

Adam uzakta, sevdiğini söylüyor, özlediğini söylüyor, canım cicim diyor ama size yeterli gelmiyor. Çünkü asıl siz soğumuşsunuz adamdan.
O kadar soğumuşsunuz ki karşıdakinin gösterdiği ilgiyle ilişkiye tutunma aşamasına geçmişsiniz. Karşıdaki bir şeyler yaptıkça içiniz taşacak, anın coşkusuyla seviyormuş gibi hissedeceksiniz ve devam edeceksiniz. Olay bu.

X