Kizlar Bebişlerimizin K,lo Ve Boylarini Paylaşalim

Ya Arkadaşlar Bende Dün Gittim Doktora Ultrasonda 23+5 çikti Normalde 24+3 Tüm Ve Oğlumun Kilosuda 596gr Miş Yaa Arkadaşlar Sanki Biraz Zayif Gibi Herhangi Bi Problem Yoktur Umarim

canım bi sorun yoktur merak etme.zaten ultrasonda sadece uzunluk ölçülerine bakılıyor ve bu ölçümlere göre haftası ve kilosu otomatik hesaplanıyor.hepsindede + - yanılma payı var.yani aslında bebeğimizin gerçek kilosuda boyuda tam olarak bilinemez.sadece kemik ölçümlerine göre kilosu tahmin ediliyor o kadar.Benim kontrollerimdede bazen bi kaç gün erken bazende bi kaç gün geç çıkabiliyor.+ - yanılma payı değerlerinin içinde kaldığı sürece problem yok.

24.HAFTA: Bebeğiniz hızla kilo almaya ve vücudu dolmaya başlar. Dış görünümü yenidoğan daha da benzer hale gelir. Tat duyusu gelişmeye başlar. Avuç içlerinde kırışıklıklar ortaya çıkar. Ellerinde kas koordine hareketleri görülmeye, başparmağını emmeye başlar. Akciğerlerinde solunum yolları gelişir. Akciğer hava kesecikleri içinde surfaktan denen ve havanın kolayca girmesini sağlayan, iç yüzeylerinin yapışmasını önleyen maddenin yapımı başlar. Bu haftada bebeğiniz ortalama 600 gr ve 30 cm boya ulaşır.

25.HAFTA: Omurga yapısı, eklemleriyle ve bağlarıyla artık gelişmiştir. Akciğerlerinde kan damarları oluşur. Burun delikleri açılıp kapanmaya başlar. Bebeğiniz artık yakalama hareketleri yapmaya başlar. Bebeğiniz bu haftada, yaklaşık 34,6 cm boya ve 660 gr ağırlığa erişir.

Benim kızımda 610gr şimdilik 3 gün önce gittim doktora herkesin bünyesi bebeği farklı kilosunun fazla olması sağlıklı olduğunu göstermiyor arkadaşlar dert etmeyin doktorlar normal demişse problem yok hepimize sağlıklı bebişler diliyorum

benim kızımda 23+1de 558 gr kilosu 28 cm boyu ...4 boyutlu ultr. gördüm kısımı dün dvd verdiler birde çok güseldiiii arkadaşalr resimlere bakmaya doyamıyorum şimdiden..

ultrason resimlerini sizde babasına benzetiyomusunuz yaa. benim kuzumun profilden resmini herkes babasına benzettide:)

ultrason resimlerini sizde babasına benzetiyomusunuz yaa. benim kuzumun profilden resmini herkes babasına benzettide:)

Cilt altı yağ dokuları henüz gelişmediği için bence pek bişeye benzemiyorlar. Hemen hemen hepsi aynı görünüyor...

bir sonraki kontrolüm 16 nisan da yani bebişim 28+3 olduğunda o zamana kadar daha da büyür heralde sanki son 2 haftada daha çoook şişmeye başladı göbekler banamı ööle geliyo 25 ve 26. haftalarda yani...

ah keşke 30 lu haftalara gelsek artık:)))

X