Kizlar acil yardim edin lütfen -Aile-

Merhaba Hanimlar acil yardima ihtiyacim var kafayi yemek üzereyim. En bastan hikayemi anlaticam sizlere simdi.
Biz yurtdisinda yasiyoruz. yasim 20.
Burda ben meslek yapiyorum, mimarlik yani hem okuyup hem para kazaniyorum yani nasil anlatsam bilemedim egitim sistemi türkiyedekinden cok degisik 4 yil boyunca haftada birgün okula gidip diger günler calisarak okuyoruz yani bilmem anlatabildimmi.
Neyse Ailemden cidden nefret ediyorum . Beni oldum olasi siktilar, disari cikmak istedigim her sefer gene ne o.rspluklar yapmaya gidiyorsun, gene kimle bulusacan seklinde hep beni ezdiler. Halbuki 1 den fazla arkadasim bile yokken. Bana hep alttan alttan disarda gezen kizlar yoldan cikmistir mesaji vermeye calistilar. kendimi bu medeniyetin ortasinda hep o kadar ezik hissettimki dogru düzgün birden fazla arkadasim bile yok.
Zar zor para biriktirip uzakta calistigim icin ucuz bir araba aldim kendime. Annem kendine yediremedi biz olmasaydik sen bu arabayi zor alirdin falan filan hep kafama sokmaya calisti beni büyüttüklerini. Sürekli taksiciymis gibi onlari hertarafa götürdüm, hic üsenmedim haftada üc gün kardesimi antremana götürdüm geri aldim eve getirdim. Kardesimde kendi parasini kazandigi halde bigün bana demedi al su 20 lira senin olsun beni o kadar getirip götürüyosun. Neyse benim param var, vermesin cani sagolsun parasinda degilim zaten. Ha bu arada evde yasadigim icinde aylik maasimdan 400 lira vermek zorundayim (maasimin 1000), telefon faturalarimi filanda kendim ödüyorum. Benim parama hic ihtiyaclari yok aslinda babam cok zengin, hergün deste deste para sayiyor.
Neyse isyerinden arkadasim araciligiyla tanistigim biriyle 3 aylik arkadasligin sonunda sevgili oldum. Hayatimda ilk defa beni bu kadar seven biri vardi bana bu kadar deger veren. O kadar seviyordumki anlatamam. 5 aya yaklasik sevgiliydik. Haftada en fazla iki kez bulusurduk.
Ailem o kadar gerikafaliki biz bigün disardayken bizi takip etmisler, sonra ben sevgilimi evinin yakinlarina biraktiktan sonra babam beni aradi sen nerdesin bilmem ne bisürü küfürler agiza alinmayacak, Cabuk kenara cek seni öldürmeye geliyorum dedi, cektim arabayi kenara. O pahali arabasiyla geldi annemde icinde tabi. Ikiside saldirdilar bana onca milletin ortasinda. Insanlar ayirdi bizi zorla. Sonra polis cagiracaklardi dedim cagirmayin babamdir. Sonra dedi bana hemen beni onun evine götür bu is burda bitecek. korkumdan götürdüm. Sevgilimin babasini kücükken vurmuslar, annesi ve kardesleriyle yasiyor, oda Türk.
Annem ve babam kapilarinin önünde öyle tehdittler ettiler öyle bagirdilarki anlatamam. Iki gün icinde evleneceksiniz yok namusumuz kirlendi bilmem ne. Cocuk korkudan tamam dedi.
Annesi cocuk bunlar daha, iyice tanismadan evlenmesinler o devirler kapandi dedi ama dinleyen kim.
Halbuki bir kafede normal bi bulusmaydi, 5 Aylik sevgililik döneminde dudaktan öpüsmekten ileri hicbirsey yapmadik, onada zaten yeni baslamistik.
Eve geldik küfürler yine havada ucusuyor. sevgilim beni sevmiyormus demek eve gelince kisa bi mesajla ayrildi benden, bi darbeyide ordan yedim. O gün öyle gecti, intihar edecektim az daha kendi kendimi zor tuttum.
Piskolojim cok bozuk. Neyapacagimi bilemiyorum. Dün normal annemle oturuyorduk, birden bana küfür etmeye basladi, sen gerizekalisin sen bilmemnesin diye. Böyle aniden.
Bugün burda tatil var, proje yetistirmem lazim isyerine gidecem dedigimde kardesim annem babam bana ne küfürler ettiklerini bi bilseniz. Bana bi akil verin lütfen kendime güvenim hic yok sürekli bana küfür ediyorlar sürekli eziyorlar. Kendi parami kazaniyorum onlara hic ihtiyacim yok aslinda ayri eve cikmak istiyorum. Ondada nasil davranirlar bilmiyorum birini bulup acil evlenip kurtulmak istiyorum bu hayattan biktim artik.
Canım ortak kullanımlı evler oluyor onlara çık. Ne yazık ki genel olarak gurbetçi aileler kalıplarını kıramadıklarından siz çocukları bu durumu çekiyorsunuz. Sanırım bu şekilde kültürlerini korumaya çalışıyorlar.
Yaptıkları çok yanlış ve rencide edici. Bir sure kendi düzenini kurup uzaklas yanlarından. Eger sonrasında da devam ederlerse mesafe koyun aranıza ama aileni de asla silme. Bir gün anlarlar hatalarını ve hersey düzelir. Şimdilik kendine olan saygın için yanlarında kalmaya devam etme ama yanlış birseyler de yapmamaya özen göster.

Size cok kizdim, babanizi sikayet etmediginiz icin. Paraniz da var, bir an once ayri eve cikardim ben olsam. Bu nedir ya, erkekler her istedigini yapsin, kadina gelince namus oluyor bir tek.

Canım sakın evliliği kurtuluş olarak görme. Bak bende çalışma hayatımdan dolayı yalnız yaşadım bir süre mecburen kolay değil. Ama bu süreçte başka çare Yok gibi görünüyor. Sakın kendine zarar vermeyi düşünme. Bu aradaki boşluğundan da hiçbir erkeğin faydalanmasına izin verme. Güvenilir kız arkadaşların varsa git taşın. Ya da şehir değiştir. Bi anda çek git. Ama bunlardan önce aileni karşına al konuş . Beni kırdınız hata yapmış olabilirim ama sonucu böyle olmamalıydı diye.
Bunları da çok anlayacaklarını sanmıyorum ama

X