Kızına koca bulmaya çalışan yengem sorunsalı

Nazendeemz

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
10 Ağustos 2024
167
94
19
Olay o kadar garip ki anlatamam yani. Bizim eve geldi yengem, başka bir şehirde yaşıyorlar aslında ama tatil diye geldiler işte. Kızı da burada değil hani burada olsa yine bir şey demeyeceğim en azından kızın fikrini falan alır.
Ablam da fizyoterapi okuyor ve çok iyi bir öğrenci hocalarıyla arası iyi. Bi üst komşumuza ablamin üniversite hocası misafir olarak gelmiş. Komşumuz da anneme telefon açmış hani tanıştırmak adına. Annemle hoca konuşuyorlar. Konuşmaları biter bitmez yengem anneme şey dedi bizim kızla hocayı tanıştıralım mı
Biz bir şok çünkü adam iyi mi kötü mü hiçbir şey bilmiyoruz sadece üniversitede hoca olduğunu biliyoruz
Annem de dedi ki ben öyle bir şey yapmam zaten adamla bi samimiyetim de yok. Kötü mü iyi mi, kötü bir alışkanlığı var mı yok mu bilmediğim bir adamla neden yeğenimi tanıştırayım dedi. Konu orada kapandı gibi oldu ama yengem hep böyle yapıyor. Kızı da avukat zaten istese çevresinde de bir sürü insan var. Sizce de çok garip değil mi? Yani sırf adamın durumunu iyi görüyor diye kızını kakalayacaktı ramak kalmıştı

Son düzenleme:
Bence kızın bir sevgilisi var, ayrılmıyor, yengeniz de kafa karıştırma peşine düşmüş. Alternatif bulursa mevcut herifi def edeceğini düşünüyor.
Kızın sevgilisi yok ama eskiden görüştüğü adamla (adam ona aramizda ileriye dönük hiçbir şey olmayacak demesine rağmen) görüşüyor. Annesinin haberi yok yoksa onu gebertir. Bizi de tembihlemişti hatta sakın söylemeyin diye kuzenim de ayrı bi kafa

Benim kayınailem de bunun tam tersi, görümcem kız diye asla ilk adımı atmak istemiyorlar kimseye karşı. Bizim kızla sizin oğlan tanışsın falan demiyorlar ayıp karşılıyorlar. O kız olduğu için erkek tarafı önce gelmeliymiş. Böyle diye diye görümcem evlenemeyecek
Ne analar var gidiyim de kocama anlatayım feyz alsınlar

Annesi biliyor. Biliyor. Biliyor.

bitmek bilmeyen bir üniversite hayatım var. hiçbir hocanın tanışmak için öğrenci velisini çağırdığını görmedim.
asıl garip olan bu.
Tanışmak için değil. Telefonla konuştular sadece. Üst komşumuzun yakın bi akrabasıymış. Üst komşumuzla da biz yakınız. Öyle olunca komşunun telefonundan konuştular bir kaç dakika o kadar.

Paralı derken, üniversite hocaları ne kadar kazanıyor ki? Kızı gençse muhtemelen hocası da gençtir bence parayla alakalı değildir yani. Siz zaten aracı olmamışsınız, boşverin. Bazı anneler çocuklarına böyle eş arıyor.

Gözde öğrenci abla, üst komşuya misafirliğe gelen üniversite hocası, kendisine misafirliğe gelen üniversite’de hoca arkadaşıyla alt komşusunu tanıştırmak isteyen komşu.. gerçekten garip bir olay olmuş.

Tanışmak için değil. Telefonla konuştular sadece. Üst komşumuzun yakın bi akrabasıymış. Üst komşumuzla da biz yakınız. Öyle olunca komşunun telefonundan konuştular bir kaç dakika o kadar.

bana hiçbir koşulda mantığa uygun gelmedi. bu konu inandırıcı değil benim için

Evet kızını rezil ediyor sanki ayıplı mal da bir an önce birine kakalamaya çalışıyor gibi.

Siz aracı olmamakla iyi yapmışsınız.

Ama durmaz gider yine eylemlerine devam eder kızı evlenene kadar.
Kızı rezil ediyor gerçekten. Hani kız işe yaramaz da birine kakalamaya çalışıyor desem o da değil. Avukat bi kız yani.

Ben de ablamin ortaokul hocası sandım ilk önce adamla isimleri aynıydı. Annem üniversite hocası deyince ne alaka dedim

Ay herkese haber uçuruyor kadın görmen lazım. Annem onun yerine utanıyor bi dur yerinde diyor

Konunuz, “Bir Derdim Var” konseptine uygun değil; banlanmanıza sebep olabilir uygun başlığa açmadığınız konular.

Tavsiyem bu hayatta hiçbir şeye kefil ve kimsenin ilişkisinde aracı arabulucu olmayın; yarın kötü olunur sizden bilinir.

Yazınız öyle demiyor ‘illa ki paralı birini bulmak adına…’ sizin cümle.
Ve niyeyse biriyle olacaksa ‘gözde öğrenci’ ile olmalı, onlara mı kaldı iması aldım ben
Hep paralı gördüğü insanlarla kızını tanıştırmaya çalışıyor diye öyle bi cümle kurdum. Öyle bi ima da yapmadım nereden uydurdunuz anlamadım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…