Kızına koca bulmaya çalışan yengem sorunsalı

Kızı rezil ediyor gerçekten. Hani kız işe yaramaz da birine kakalamaya çalışıyor desem o da değil. Avukat bi kız yani.

Avukatlar işsiz kaldılar maalesef o yüzden sanırım bari maaşlı biriyle baş göz edeyim istiyor anası.

Konunuz, “Bir Derdim Var” konseptine uygun değil; banlanmanıza sebep olabilir uygun başlığa açmadığınız konular.

Tavsiyem bu hayatta hiçbir şeye kefil ve kimsenin ilişkisinde aracı arabulucu olmayın; yarın kötü olunur sizden bilinir.
Yengemin sürekli kızı hakkında darlaması bir derdim var konseptine nasıl uygun olmuyor ki? Sizce bu kadına nasıl müdahale edebiliriz diye mi sormam lazım🤣

Avukatlar işsiz kaldılar maalesef o yüzden sanırım bari maaşlı biriyle baş göz edeyim istiyor anası.
Gayet de işi gücü var aslında. Babasının da durumu gayet iyi. Bilmem kaç tane evleri var. Kadının amacını çözemedik ailecek

Olay o kadar garip ki anlatamam yani. Bizim eve geldi yengem, başka bir şehirde yaşıyorlar aslında ama tatil diye geldiler işte. Kızı da burada değil hani burada olsa yine bir şey demeyeceğim en azından kızın fikrini falan alır.
Ablam da fizyoterapi okuyor ve çok iyi bir öğrenci hocalarıyla arası iyi. Gözde öğrenci yani. Bi üst komşumuza ablamin üniversite hocası misafir olarak gelmiş. Komşumuz da anneme telefon açmış hani tanıştırmak adına. Annemle hoca konuşuyorlar. Konuşmaları biter bitmez yengem anneme şey dedi bizim kızla hocayı tanıştıralım mı🤣
Biz bir şok çünkü adam iyi mi kötü mü hiçbir şey bilmiyoruz sadece üniversitede hoca olduğunu biliyoruz🤣
Annem de dedi ki ben öyle bir şey yapmam zaten adamla bi samimiyetim de yok. Kötü mü iyi mi, kötü bir alışkanlığı var mı yok mu bilmediğim bir adamla neden yeğenimi tanıştırayım dedi. Konu orada kapandı gibi oldu ama yengem hep böyle yapıyor. Kızı da avukat zaten istese çevresinde de bir sürü insan var. Sizce de çok garip değil mi? Yani sırf adamın durumunu iyi görüyor diye kızını kakalayacaktı ramak kalmıştı 🤣
Sizin açınızdan dert olan ne?

Evet o da bana garip gelmişti haklısınız. Hatta ablamı uyardım bile bu adama çok yanaşma hani diye.

giphy.gif

hı hı anlıyorum.

adamın gözü gözde öğrencide belki🤷‍♀️

yalnız üni öğrencisinin velisiyle tanışma/tanıştırma (üst kat komşuda dahil) herkes bir garip. ne yaşıyorsunuz anlamadım ben apartman sakinleri olarak.

adamın gözü öğrencisindeyse öğrenciyle görür işini. neden veli ile tanışıp başına bela alsın ki?
kurgu zayıf.
sonraki denemelerde görüşmek dileğiyle.

X